Yardım Başvuru Formu ve Yardım Sorgulama E-Devlet

Yardım Başvuru Formu ve Yardım Sorgulama E-Devlet
25.11.2022
A+
A-

Yardım Başvuru Formu ve Yardım Sorgulama E-Devlet 2023. Birçok kurum ve kuruluş, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli sosyal destek programları ile vatandaşlara yardım etmektedir. Maddi yardım, gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, fatura yardımı gibi birçok konuda ihtiyaç sahiplerine yönelik düzenli olarak destek programları düzenlenmektedir. Bu destek programlarından yararlanmak isteyenler, başvuru formunu tamamlamaları gerekir.

Başvuru formu nedir? Başvuru formu nasıl tamamlanır? Gibi merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızda yer almaktadır. Yazının devamını okuyarak konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Yardım Başvuru Formu

Yardım başvuru formu ile yapılan sosyal yardımlar gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara yapılabilmektedir. Başvuru formu içerisinde başvuru sahiplerinin doldurması istenen bir takım sorular yöneltilmektedir. Başvuru sahiplerinin bu formu doldururken son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Form üzerinde cevaplanması istenen soruların eksik ya da yanlış cevaplandırılması sonucunda başvuru formu geçersiz sayılır ve başvuru talep reddedilir.

Bu nedenle sosyal yardım başvurusunda bulunurken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasına dikkat etmelisiniz.

Yardım Başvuru Formu Doldurma

Yardım başvuru formu doldurma işlemi nasıl yapılır? Sosyal yardım başvuru talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından en çok merak edilen başlıklardan biridir. Sosyal yardım başvurularında bulunmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin öncelikle başvuru şartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar başvuru işlemleri için başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formu üzerinde vatandaşların doldurması istenen bilgiler sosyal yardım yapan kuruma bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Başvuru formu üzerinde genel olarak başvuru sahiplerinin hane bilgisi, kişisel bilgisi gibi bilgilerin verilmesi istenmektedir. Bu bilgiler farklılık göstermekle beraber aşağıdaki gibidir.

 • Kişisel Bilgiler, bu alanda başvuru sahiplerine ait ad, soy ad, T.C. kimlik numarası gibi bilgiler yer almaktadır.
 • Eşine Ait Bilgiler, bu alanda başvuru sahibi evli ise eşinin kişisel bilgilerini vermesi gerekir. Bekar olunması durumunda bu alan boş bırakılmalıdır.
 • Hane Bilgileri, bu alanda gelir bilgisi, hane içerisinde yaşayan bireylere ait bilgiler yer almaktadır.
 • Ayrıca ikamet bilgisi, doğum tarihi, başvuru nedeni vb. Bilgilerde yer almaktadır.

Yardım Başvuru Formu E Devlet

Yardım başvuru formu e-Devlet linki üzerinden sosyal yardım başvuru formuna ulaşabilir ve başvuru formunu tamamladıktan sonra başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Birçok kurum sosyal yardım başvuru formunu kendi internet sitesi üzerinden ya da bizzat ilgili müdürlüğü aracılığı ile sunmaktadır. Bu nedenle sosyal yardım başvurusunda bulunurken, yardım almak istediğiniz kurumun başvuru formuna nasıl ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

İl belediyeleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü tarafından yürütülen sosyal yardımlar için doldurulması gereken başvuru formuna e-Devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama adresine gittikten sonra kimlik doğrula işlemi yapmanız ve “Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşları için birçok sosyal yardım projesinde yer almaktadır. Bu sosyal yardım projelerinden biri de doğalgaz yardımıdır.

Kış ayının gelmesi ile özellikle Ankara gibi daha soğuk illerde yaşayan vatandaşlar kombilerini açmaya başladı. Birçok vatandaş ise doğalgaza yapılan zamlardan dolayı kombisini açamaz duruma geldi. Durum böyle olunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zor durumda olan ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için doğalgaz desteği vermeye başladı.

Ankaralı vatandaşlar doğalgaz yardımı başvuru şartlarını karşılamaları durumunda başvuru formunu doldurarak başvuru talebinde bulunabilirler. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Başvuru linkine ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama adresine gitmeniz ve bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamladıktan sonra “Kaydet” butonuna tıklamalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra başvuru talebiniz değerlendirme aşamasına alınacak ve 30 gün süre içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Adli Yardım Başvuru Formu

Adli yardım, maddi durumu yetersiz olan kişilerin dava açabilme hakkının karşılanması ve bu kişilerin dava açabilme hakkından mahrum kalmaması adına düzenlenen bir sosyal yardımdır. Çeşitli nedenlerden dolayı dava açmak isteyen ancak dava açmak için oluşabilecek masrafı karşılayamayacak durumda olan vatandaşların yararlanabileceği bir yardım türüdür. Adli yardım ödeneğinin devlet tarafından karşılanmasını isteyen vatandaşların öncelikle başvuru formunu tamamlaması ve başvuru talebinde bulunması gerekir.

Başvuru formunda verilen bilgiler incelendikten sonra başvuru sahibinin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçilerek söz konusu yardımdan yararlanıp yararlanamayacağı bildirilir.

Adli yardım başvuru formu linki: https://vatandas.uyap.gov.tr/main/vatandas/index.jsp?v=3780 adrese gittikten sonra e-Devlet ile giriş işlemi yapabilir ve arama bölümüne “Adli Yardım Başvuru Formu” yazarak seçenekler arasından başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Adli Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Adli yardım başvuru formu nasıl doldurulur? Adli yardım başvuru talebinde bulunmak isteyenler, başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. Birçok vatandaş başvuru şartlarını karşıladığı ve yardımdan yararlanabileceği halde başvuru formunu yanlış dondurması nedeniyle başvuru talebi reddediliyor ve yardımdan yararlanamayabiliyor. Bu nedenle başvuru formunu doldururken mutlaka dikkatli olmanız gerekmektedir.

Adli yardım başvuru formu üzerinde doldurulması istenen bilgiler aşağıdaki gibidir.

 • Ad ve soyad bilgisi
 • T.C. kimlik numarası
 • Dava ve icra dosya numarası
 • İkamet adresi
 • Telefon numarası
 • Talebe konu olayın özeti
 • Başvuru sahibine ait bilgiler
 • Diğer sorular

ABB Yardım Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik birçok sosyal destek programı düzenlemektedir. Bu sosyal destek programları ile ihtiyaç sahibi vatandaşların, ihtiyaç duydukları konu ile ilgili destek vermek ve vatandaşın ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yapılmaktadır. ABB sosyal yardımları, maddi yardım, yakacak yardımı, erzak ve gıda yardımı, eğitim yardımı, ulaşım yardımı vb. çeşitli sosyal yardımlardan oluşmaktadır. Yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlar olmayıp öğrencilere yönelik de birçok sosyal destek verilmektedir.

Bu sosyal desteklerden yararlanmak isteyenlerin başvuru formunu tamamlayarak başvuru talebinde bulunmaları gerekir. ABB yardım başvuru formu üzerinde vatandaşların doldurması gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilere kesinlikle doğru cevap vermek ve tüm soruları eksiksiz olarak tamamlamak gerekir. Başvuru formunun yanlış doldurulması durumunda başvuru direkt olarak reddedilir.

ABB yardım başvurusu formu için https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ adresine gittikten sonra doldurmanız geren form üzerinde yer alan bilgiler aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru sahibinin kimlik numarası
 • Başvuru sahibinin adı ve soyadı
 • Başvuru sahibinin doğum tarihi
 • Başvuru sahibine ait cep telefon numarası

Bu bilgileri girdikten sonra “Onay Kodu Gönder” butonuna tıklayın. Telefonunuza gelen onay kodunu ilgili alana girdikten sonra diğer başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Bu aşamada hata almanızın nedeni ikametgah kaydınızın Ankara il sınırları içerisinde olmamasıdır.

Doğrulama aşamasını geçtikten sonra ikinci başvuru formuna ulaşacaksınız. Başvuru formunu üzerinde yer alan “Başvuru Nedeni” bölümünde mutlaka almak istediğiniz sosyal yardımı söylemeniz ve neden ihtiyaç duyduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir.

CHP Yardım Başvuru Formu

Birçok kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal destek sağlamaktadır. Kurumların yanı sıra bazı siyasi partilerde kendi parti bünyesindeki imkanlar ile ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım desteği vermektedir. Bu siyasi partilerden biri de Cumhuriyet Halk Partisidir, birçok sosyal destek programına imzasını atmış olan Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru formunun tamamlanması gerekir. CHP yardım başvuru formu için CHP’nin internet sayfasını ziyaret ederek forma ulaşabilirsiniz.

Bunun için https://chp.org.tr/iletisim/genel-merkez adresine gittikten sonra “Mesaj Gönderin” bölümü altında yer alan başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu aşağıdaki adımları takip ederek doğru bir şekilde doldurabilirsiniz.

 • Adı ve Soyadı, bu alanda başvuru sahibi kendi adını ve soyadını yazmalıdır.
 • Telefon No ve E-Posta Adresi, bu alanda başvuru sahibi kendi telefon numarası ve e-posta adresini yazması gerekir.
 • Konu, bu alanda sosyal yardım almak için “Sosyal Yardım Almak İstiyorum” şeklinde bir ifade yazabilirsiniz.
 • Mesajınız, bu alanda ise ihtiyaç durumunuzu anlatabilir ve almak istediğiniz sosyal yardım hakkında bilgi verebilirsiniz.
 • Son olarak “Gönder” butonuna tıklayarak başvuru talebinizi, ilgili birime iletebilirsiniz.

Cenaze Yardım Parası Başvuru Formu

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen cenaze defin yardımı, aile bireylerinin ölümü halinde diğer aile bireylerine, ölen kişinin defin masrafları amacıyla sosyal yardım verilmektedir. Cenaze ödeneği sigortalı kişinin sırasıyla eşine, eşinin olmaması durumunda çocuklarına, çocukları da yok ise anne ve babasına, anne ve babası olmayanlar için ise kardeşlerine verilen bir ödenektir. Cenazenin bu kişilerin haricinde gerçek ya da tüzel kişiler tarafından kaldırılması halinde ve bunun belgelenmesi durumunda masraflar gerçek ya da tüzel kişilere ödenmektedir.

Cenaze ödeneğinin sayılan kişilere ödenmemesi ya da sigortalı kişinin cenazesinin gerçek ya da tüzel kişi tarafından kaldırılması halinde, onay verilen tarifeye geçmemek üzere belgeler eşliğinde düzenlenen masrafları ve masrafı üstlenen gerçek ya da tüzel kişiler bu desteği alabilirler.

Cenaze ödeneğini alabilmek için, hap sahiplerince ölüm tarihinin belirtilmiş olan bir dilekçe ile SGK il müdürlüğüne güvenlik merkezine başvurunun yapılması gerekmektedir. Ancak sigortalı kişinin ölüm tarihi nüfus kütüğüne islenmemiş olursa dilekçe ile beraber sigortalı kişini ölüm tarihini belirten makamlar tarafından düzenlenen ölüm belgesinin ilgili kuruma teslim edilmesi gerekmektedir.

Cenaze ödeneği tutarı her yıl Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından açıklanan TÜFE değişim oranında değişmektedir. 2023 yılı için Cenaze ödeneği olarak ödenecek tutar 1250 TL olarak belirlenmiştir. Bu ödenekten yararlanmak isteyenler Cenaze yardım parası başvuru formu şu an için online platformlarda bulunmamaktadır. Söz konusu başvuru formunu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne ya da Sosyal Güvenlik Merkezine bizzat giderek alabilir ve diğer başvuru aşamalarını tamamlayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

sosyal yardım

Yardım Talep Formu Diyanet

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardım desteği veren kurumlardan biri de Diyanettir. Diyanet tarafından her yıl düzenli olarak belirli sosyal yardımlar yapılmaktadır. Bu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların yardım talep formunu doldurmaları gerekir. Yardım talep formu Diyanet internet sitesinde yer almaktadır. Diyanetin resmi internet sayfasına https://tdv.org/tr-TR/iletisim/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diyanet talep formu kimi zaman online olarak yapılabiliyor olsa da genel olarak Diyanet şubelerine bizzat giderek ulaşılabilmektedir. Ayrıca e-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Diyanet vakfı şubelerinin her ilde olmaması nedeniyle başvuru forumları online ortamda yer almaktadır. Başvuru formunu doldurarak sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce başvuru şartlarını incelemeniz ve başvuru şartlarına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Başvuru şartlarına sahip olan başvuru sahipleri söz konusu sosyal yardımdan yararlanabilirken, başvuru şartlarına sahip olmayan kişilerin sosyal yardımdan yararlanabilmesi mümkün değildir.

Başvuru şartları, sosyal yardım türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle başvuru talebinde bulunmak istediğiniz sosyal yardımın başvuru şartlarını öğrenmeniz gerekir.

Kızılay Yardım Başvuru Formu Doldur

Kızılay sosyal yardım almak isteyenler başvuru işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. Başvuru işlemleri sırasında başvuruda bulunmak isteyenlerin başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu içerisinde başvuru sahiplerinin doldurması istenen birtakım sorular yer almaktadır. Vatandaşlar bu sorulara doğru bilgileri ile yanıt vermeleri gerekmektedir.

Kızılay sosyal yardım başvuru formuna yalnızca Kızılay’ın iletişim adresleri üzerinden iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Kızılay şu an için online olarak başvuru almamaktadır. Bu nedenle başvuru işlemlerinizi yalnızca Kızılay iletişim numarası üzerinden iletişime geçerek yapılabilmektedir.

Kızılay tarafından birçok sosyal yardım yapılabilmektedir. Bu sosyal yardımlar ile birçok ihtiyaç sahibine destek verilmektedir. Kızılay tarafından düzenlenen sosyal yardımlar aşağıdaki gibidir.

 • Para yardımı
 • Giysi yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Beyaz eşya ve mobilya yardımı
 • Kızılaykart sosyal destek kartı
 • Öğrenciler için yurt yardımı
 • Yaşlılar için huzurevi yardımı
 • Çocuklar için oyuncak yardımı
 • Çocuklar için mama ve bez yardımı

Kömür Yardımı Başvuru Formu Doldur

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik özellikle kış aylarında sosyal yardım destekleri verilmektedir. Bu sosyal yardımlardan biri de yakacak yardımıdır. Yakacak yardımı, ihtiyaç sahiplerinin durumuna bağlı olarak maddi destek ya da kömür desteği verilmektedir. Yakacak ihtiyaçlarını kömür ile gideren aileler için kömür yardımı verilirken, doğalgaz sistemi ile ısınan aileler için fatura desteği verilmektedir. Kömür yardımı başvuru formuna e-Devlet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresine gittikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek kömür yardımı başvuru formu doldur işlemini yapabilirsiniz.

 • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın. E-Devlet şifresi olmayanlar, adreslerine en yakın PTT şubelerine giderek ücretsiz bir şekilde şifre alabilirler.
 • Açılan sayfada mevcut başvurularınızı göreceksiniz. Sayfa üzerinden yeni başvuruda bulunabileceğiniz gibi mevcut başvurularınızı da sorgulayabilirsiniz.
 • Yeni başvuruda bulunmak için sayfada yer alan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
 • İlgili metinleri okuduktan sonra “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.” Seçeneğini seçin.
 • “Devam Et” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada karşınıza başvuru formu çıkacaktır.
 • Başvuru formu üzerinde yer alan iletişim bilgilerinizi ve diğer bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak girilir. Bilgilerinizde yanlışlık varsa e-Devlet hesabınız üzerinden güncellemeniz gerekir.
 • “Devam Et” butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunda yer alan ve doldurulması istenen diğer bilgileri de eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 • “Başvuru Gerekçesi” olarak kömür yardımı almak istediğinizi ve ihtiyaç durumunuzu belirtmeyi unutmamalısınız.
 • Son olarak “Devam Et” butonuna tıklayarak diğer bilgileri de girin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Bu işlemleri yaparak başvuru talebi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Yardımı Başvuru Formu Doldur

PTT yardım başvurusu talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, başvuru işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekleri gibi PTT şubelerine bizzat giderek de ilgili müdürlükten başvuru

talebinde bulunabilirler. PTT yardım başvurusu da aynı şekilde https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresi üzerinden yapılmaktadır. Aynı adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilir ve formu eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Kira Yardımı Başvuru Formu Doldur

Dar gelirli aileler için 1.500 TL’ye kadar kira desteği verilmektedir. Başvuru şartlarına sahip olan aileler ihtiyaç durumuna, hane sayısına, gelir bilgisine ve çeşitli durumlara bağlı olarak verilen yardım miktarı farklılık göstermektedir. İhtiyaç sahibi aileler kira yardımı başvuru formunu doldurarak başvuru işleminde bulunabilirler. Başvuru formuna https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfada kimlik bilgilerinizi girerek sisteme giriş işlemini yapmanız ardından başvuru formunu doldurarak başvuru talebine bulunmanız gerekir. Başvuru formunu doldururken eksiksiz olduğundan ve bilgileriniz güncel ve doğru olduğundan emin olmalısınız.

Para Yardımı Başvuru Formu Doldur

Birçok kurum ve kuruluş ihtiyaç sahibi aileler için para yardımı yapmaktadır. Para yardımı almak isteyen aileler başvuru işlemlerini, başvuruda bulunmak istedikleri kurumun internet sitesi ya da ilgili müdürlüğe bizzat giderek başvuru formuna ulaşabilirler. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve il belediyeleri tarafından düzenlenen para yardımlarına e-Devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hak-sahibi-ailelere-kira-yardm-yaplmas-3971 adresine gittikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

 • Kimlik doğrulama işlemi yaparak sisteme giriş yapın
 • Uygulamaya Git butonuna tıklayarak başvuru formu sayfasına ulaşın
 • Kendiniz için başvuruda bulunacaksanız “Kendim için başvuruyorum” seçeneğini seçin
 • Kişisel bilgiler sayfasında yer alan bilgileri eksiksiz olarak girin
 • İstenen belgeler sayfasından sizden istenen bilgileri sisteme yükleyin.
 • Başvuru ön izle sayfasından ise başvuru formunu son kez kontrol ettikten sonra “Başvur” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Doğum Yardımı Başvuru Formu E Devlet

İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan sosyal yardımlardan biride doğum yardımıdır. Doğum yardımı parası almaya hak kazanan anneler için, dünyaya gelen ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üç ve üzeri her bir çocuk için 600 TL destek verilmektedir. Doğum yardımı almak isteyenler başvuru işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Doğum yardımı başvuru formu e-Devlet linki: https://www.turkiye.gov.tr/ilksan-dogum-yardimi-basvurusu adrese gittikten sonra giriş işleminizi yaparak başvuru formuna ulaşabilir ve mevcut başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvuru formu üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmayı unutmamalısınız.

Gıda Yardımı Başvuru Formu E Devlet

Gıda yardımı başvuru formu e-devlet linki üzerinden başvuru formuna ulaşabilir ve formu doldurarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve erzak yardımı yapılmaktadır. Ailelerin çeşitli durumları göz önüne alınarak orta ve büyük paketler şeklinde gıda yardımı yapılmaktadır. Gıda yardımı içerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri şeklinde dağıtım yapılır. Gıda yardımı başvuru formu ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresine gitmeniz ve giriş işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Giriş işlemi yaptıktan sonra karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Formu tamamlayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Eşya Yardımı Başvuru Formu

Devlet tarafından yapılan sosyal yardımlardan bir diğeri ise eşya yardımıdır. Eşya yardımı, ilk defa evlenen çiftlerin ev eşyalarının bir kısmının karşılanması amacıyla maddi destek ya da direkt olarak eşya yardımı yapılmaktadır. Vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresi üzerinden başvuru formuna ulaşarak başvuru formunu tamamlayabilir ve başvuru talebinde bulunabilirler.

Başvuru talebinde bulunmadan önce başvuru şartlarına göz atmanız ve başvuru şartlarına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Başvuru şartlarını karşılamayan vatandaşların eşya yardımından yararlanabilmesi mümkün değildir. Şartlara sahip olan çiftler ise başvuru linkine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirler.

Yardımeli Başvuru Formu

İhtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardım yapan derneklerden biri de Yardımeli derneğidir. Yardımeli derneğinin sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak için derneğin internet sayfasını ziyaret edebilir ve başvuru sayfasından başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Yardımeli başvuru formu https://yardimeli.org.tr/basvuruFormu.php adresinde yer almaktadır. Linke tıkladıktan sonra karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Başvuru formuna ulaşamazsanız bunun nedeni dernek tarafından yapılan sosyal yardımın başvuruları yoğunluk nedeniyle kapatılmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Dernek, tüm başvuru taleplerini inceledikten ve değerlendirdikten sonra başvuru işlemleri tekrardan açılmaktadır. Bu nedenle sayfayı ara sıra ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.