1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Linki

1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Linki
09.11.2022
A+
A-

1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Linki 2023. Her yıl birçok kurum ve kuruluş öğrencilere yönelik burs imkanı vermektedir. Bu kurumlardan biri de ESEV Vakfıdır. ESEV Vakfı tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilere yönelik 1.200 TL burs yardımı yapılmaya başlandı. Ayrıca KYK bursu ve kredisi alan öğrencilerde bu yardımdan yararlanabileceklerdir.

1200 TL burs nasıl alınır? 1200 TL burs başvurusu nasıl alınır? Kimler 1200 TL burs alabilir? Gibi merak edilen konu başlıkları hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

1200 TL Burs Nasıl Alınır?

ESEV Vakfı burs başvuru talebinde bulunan ve başvuru talepleri onaylanan öğrenciler 1200 TL burs imkanından yararlanabilirler. 1200 TL burs nasıl alınır? 1200 TL’lik burs imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler başvuru taleplerini Esenler Belediyesinin internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilirler. Online olarak alınan başvurular değerlendirmeye alınır ve incelendikten sonra olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Başvurusu onaylanan öğrenciler burs yardımından yararlanmaya hak kazanırlar.

Esenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 1200 TL’lik burs imkanına dair detayları, başvuru talebini ve başvuru sorgulama işleminizi https://esenler.bel.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Ayrıca bu adres üzerinden ESEV Vakfının yapmış olduğu yeni projeleri ve sosyal yardımları da takip edebilirsiniz.

1200 TL Burs Başvurusu Nasıl Alınır?

1200 TL burs başvurusu nasıl alınır? 1200 TL’lik burs başvurusu online olarak yapılabilmektedir. Başvuru işleminizi ESEV Vakfının internet adresi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. https://esenler.bel.tr/ adresine gittikten sonra açılan sayfada yer alan giriş işlemi olarak e-Devlet hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvuru sekmesinden online başvuru formunu tamamlayarak başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca sayfa üzerinden başvuru şartlarına da göz atarak yardımdan yararlanıp yararlanamayacağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kimler 1200 TL Burs Alabilir?

Kimler 1200 TL burs Alabilir? Burs başvurusundan yalnızca belirli şartlara sahip olan kişiler yararlanabilmektedir. Öğrencilere yönelik yapılan 1200 TL’lik burs imkanından yalnızca ihtiyaç sahibi öğrenciler yararlanabilmektedir. Maddi durumu yetersiz olan öğrenciler burs almaya hak kazanabilirler. Ayrıca aşağıdaki listede yer alan öğrenciler de 1200 TL’lik burs imkanından yararlanabilirler.

  • Maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlamaları durumunda burs alabilirler.
  • Vakıf ya da özel üniversitelerde tam burslu okuyan öğrenciler
  • Ayrıca KYK burs ya da kredisi alan öğrenciler de bu yardımdan yararlanabilirler.

1200 TL Burs Başvuru Formu

1200 TL burs başvuru formu ile öğrencilerin başvuru talepleri alınır. Öğrenciler başvuru işlemlerini online olarak başvuru formunu tamamlayarak gerçekleştirebilirler. Burs başvuru formunu doldururken mutlaka dikkatli olmalısınız. Burs başvuru formları tek tek incelenerek başvuru sahiplerinin talepleri sonuçlanır. Başvuru formlarında verilen bilgiler ile öğrencilerin gerçek bilgilerinin uyuşmaması halinde başvuru talepleri reddedilir. Bu nedenle başvuru formunu doldururken bilgileriniz doğru ve güncel olduğundan emin olmalısınız.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak tamamlayan ve başvuru şartlarına sahip olan öğrenciler 1200 TL’lik burs başvurusundan yararlanabilirler.

1200 TL Burs Başvuru Linki

1200 TL burs başvuru linki üzerinden başvuru formuna ulaşabilir ve formu tamamlayarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. 1200 TL burs başvuru işlemi online olarak yapılabilmektedir. Başvuru linki üzerinden başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfa üzerinden başvuru talebinde bulunabileceğiniz gibi başvuru şartları gibi detaylara da ulaşabilirsiniz. 1200 TL burs başvuru linki için https://esenler.bel.tr/ adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

1200 TL Burs

1200 TL burs imkanı İstanbul’daki üniversitelerde eğitim öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen bir burs yardımıdır. Üniversite öğrencilerinin eğitim masraflarının karşılanabilmesi için birçok özel vakıf ve kurum burs imkanı vermektedir. Üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri için gerçekleştirilen 1200 TL burs yardımından yalnızca belirli başvuru şartlarına sahip kişiler yararlanabilirler.

25 yaşını aşmayan ve üniversitelerin lisans programlarında eğitim alan adaylar ile üniversitelere yeni kayıt yaptıracak öğrenciler 1200 TL burs yardımı alabilirler. Üniversitelerde tam burslu olarak okuyan öğrenciler bu yardımdan yararlanabilirler. Ayrıca KYK öğrenim kredisi ile KYK bursu alan öğrenciler KYK bursu almanın 1200 TL’lik burstan yararlanmaya engel olup olmadığını merak etmektedir. Birçok burs veren kurumlar, farklı bir kurumdan burs alan öğrencilere burs imkanı vermemektedir. Ancak KYK bursu alan öğrencilerin 1200 TL’lik burs almasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Bahçelievler 1200 TL Burs

Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen burs imkanlarından birini de Bahçelievler Belediyesi sağlamaktadır. Bahçelievler Belediyesi, başarılı olmuş öğrencileri ödüllendirmek ve öğrencilere maddi destek vermek amacıyla “Başarı Sizden Katkı Bizden” sloganı ile burs imkanı vermektedir. Bu program kapsamında ilçe sınırları içerisinde üniversiteyi kazanan öğrenciler için karşılıksız olarak 1200 TL’lik burs verilmektedir. Öğrenciler başvuru işlemlerini https://bahcelievler.istanbul/bahcelievler-detay/20/588/GENCLERE-KAMPUS-HARCLIGI/ adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

burss

1200 TL Burs Açıklandı Mı?

1200 TL burs açıklandı mı? 1200 TL’lik burs yardımına başvuruda bulunan öğrenciler başvuru taleplerinin açıklanıp açıklanmadığını merak etmektedir. 1200 TL burs başvuru talepleri başvurunun yapıldığı tarihten sonraki 30 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak açıklanır.

Burs başvurunuzun açıklanıp açıklanmadığını öğrenmek için başvuru talebinde bulunduğunuz adres üzerinden sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Burs 1200 TL Mi Oldu?

Burs 1200 TL mi oldu? Öğrencilere yönelik her yıl birçok farklı kurum ve kuruluş burs imkanı vermektedir. Geçen yıl verilen burs imkanı yaklaşık olarak 600 TL civarı olurken 2023-2024 eğitim öğretim yılında ise bu burs miktarı 1200 TL’ye çıktı. Öğrenciler 1200 TL’lik burs başvurusundan yararlanmak için bulundukları bölgede hizmet vermekte olan Vakıflara ya da diğer kuruluşlara giderek veya internet adreslerinizi ziyaret ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

1200 TL Burs Alma Şartları

1200 TL burs yardımından yararlanmak isteyen öğrencilerin burs başvurusu için gerekli şartları karşılamaları gerekir. Burs imkanı veren birçok vakıf ve belediye bulunmaktadır. Bu vakıf ve belediyeler üzerinden burs başvuru talebinde bulunabilirsiniz. 1200 TL burs alma şartları aşağıdaki listede yer almaktadır. Şartları karşılayan kişiler başvuru işlemlerini vakıfların internet adresleri üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler.

  • Maddi durumu yetersiz olan öğrenciler
  • Okulda başarılı olan öğrenciler
  • 28 yaşından büyük olmayan öğrenciler. (Yaş şartı kurumlara bağlı olarak farklılık gösterebilir.)
  • Özel ya da vakıf üniversitelerde tam burslu olarak okumak
  • Aynı ailede başka bir öğrencinin burs almıyor olması
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Eğitim ve öğretim hayatına başladıktan sonra hiçbir yüz kızartıcı suç işlememiş olmak
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.