Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)
30.03.2023
A+
A-

Sinop Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Sinop ili yapılan ekonomik faaliyetlerinde arasında tarımcılık, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılık yer almaktadır. Koronavirüs etkisinden dolayı çoğu çalışan için de zorlu durum olmaya başladı. Kapanan yerlerin olması yanı sıra günlük çalışanlarında çalışma hayatı zorlu dönem geçirmeye başladı.

Bu durumdan dolayı aileler geçinmesini büyük sorunlar yaşamaya başlamaktadır. Özellikle günlük çalışan kesim de fiyatların da artış göstermesiyle evin giderlerini ödemesi yerine temel gıda ihtiyaçlarını zorlukla karşılamaya başladı.

Bu durumdan dolayı Sinop Belediyesi yardım sürecini artırarak vatandaşlara sosyal yardımlar sağlamaktadır. Yapılan sosyal yardımlar sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin refahını artırarak tekrardan topluma kazandırma ve eşit bir şekilde yaklaşım sağlamaya çalışılmaktadır. Konumuzda Sinop Belediyesi üzerinden yapılan sosyal yardımlar ve bu sosyal yardımlar başvuru yolları hakkında bilgi verilmiştir.

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023 Ülkemizde özellikle 2017 yılından sonra büyük bir artış göstererek birçok belediye temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşları için çeşitli yardımlar yapıyor. Sinop Belediyesi de vatandaşlarına sosyal yardım desteği veren belediyelerden biridir. Maddi yetersizliklerden dolayı ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar kendi il belediyelerinin Sosyal yardımlarına başvuru yaparak çeşitli yardımlardan yararlanabilirler.

Sinop belediyesi her yıl binlerce vatandaşına yardım etmektedir. Sinop belediyesinin çeşitli yardımlarından yararlanmak için yazının devamını okuyarak nasıl başvuru yapabileceğinizi ve başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sinop Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Birçok belediye gibi Sinop Belediyesinin de dahil olduğu Sosyal Yardım proje kapsamı içerisinde birçok vatandaş temel ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli yardımlardan yararlanabiliyorlar. Belediyenin sosyal yardımlarına başvuru yaparak ihtiyacınıza yönelik yardımlar alabilirsiniz. Sinop belediyesinin sosyal yardımları şu şekildedir;

 • Yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara odun, kömür vb. yakacak yardımı,
 • Engelli vatandaşlar için yapılan yardımlar,
 • Temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için gıda ve erzak yardımları,
 • Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için alışveriş kartı veya nakdi yardım,
 • Yeni evlenecek olan çiftler için mobilya ve eşya yardımı,
 • Şehit ve gazi yakınları için yapılan çeşitli yardımlar,
 • Maddi yetersizliklerden dolayı eğitim hayatları aksayan öğrenciler için eğitimi yardımı ve kırtasiye yardımı,
 • Doğal afetlerden dolayı yardıma muhtaç olan vatandaşlar için yapılan çeşitli yardımlar,
 • Giysi ve kıyafeti olmayan vatandaşlar için giysi yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Sinop Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Belediyelerin yapmış oldukları sosyal yardımlarda bazı vatandaşlara öncelik verilir. Öncelik verilen vatandaşların hem onay süresi daha kısa sürer hem de onaylanma şansı çok daha fazladır. Sinop belediyesinin sosyal yardımlarına yapılan başvurularda öncelik verilen vatandaşlar şunlardır;

 • Şehit ve gazi yakını vatandaşlar,
 • Engelli ve yaşlı vatandaşlar,
 • Kronik hastalık, afetzede veya kaza gibi nedenlerden dolayı ihtiyaçlarını ve hanedeki aile bireylerinin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar,
 • Çocuk veya yaşlı bakımı yapan vatandaşlar,
 • Eğitim gören öğrenciler,
 • İş kaybı nedeniyle maddi yetersizlik yaşayan vatandaşlar Sinop Belediyesinin Sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler.

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi Sosyal yardımlarına başvuru yapmak için vatandaşların izleyebileceği 4 farklı yol vardır. Bu yollardan herhangi birini seçerek başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecinizi izleyebilirsiniz.

Vatandaşların başvuru yaparken izleyebilecekleri ilk yol Sinop Belediye Binasına giderek Sosyal yardım başvuru yapmaktır. Belediye binasına giderek ilgili müdürlükten sosyal yardım başvurunuzu gerekli belgeleri teslim ederek yapabilirsiniz. İstenilen bilgiler değişkenlik gösterebildiği için öncelikle müdürlüğe gitmeniz ve gerekli belgeleri öğrenmeniz gerekir.

Bir diğer yol ise Sinop belediyesinin resmî web sitesi üzerinden yapılan başvurudur.  https://webportal.sinop.bel.tr/istek-sikayet-bildirim bu link üzerinden Sinop Belediyesinin resmî web sitesine ulaşabilir ve sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Vatandaşların başvuru için kullanabilecekleri üçüncü yol ise Sinop Belediyesinin yardım başvurusu telefon numarasını arayarak yapılabilir. 0 368 261 52 27 numaralı hat üzerinden ilgili birimi arayabilir ve yetkilerin yönlendirmelerini izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu yapmak için izlenecek son yol is E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilir. https://www.turkiye.gov.tr/sinop-belediyesi linki üzerinden E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek ücretsiz bir şekilde E-Devlet şifresi alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra gerekli adımları izleyerek Sinop Belediyesinin Sosyal yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sinop Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için yardım başvurusu yaptıktan sonra belirli süre geçmesi gerekmektedir. Bu süreç için ilk olarak belirli süre geçimi olması gerekmektedir. Ortalama olarak yardım başvurusu onaylanma süreci 15-30 gün arasında belli olmaktadır.

Yardım başvuru sonuçlandığında verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlanacaktır. Bu süre zarfı geçtikten sonra herhangi bir dönüş olmadıysa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvurunuzu sağlaydıysanız 0368 261 52 27 üzerinden arama yaparak yardım durumunu sorgulayabilirsiniz. Buradan yardımcı olunmazsa Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gider başvuru işlemlerinizi yaptığınız yerden sorgulama işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında E-Devlet https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresi üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

Sinop Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sinop Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımlara başvuru yaparken yardım başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formu üzerinde doldurmanız gereken genel bilgiler şunlardır;

 • Başvuru yapacak vatandaşın adı-soyadı ve T.C kimlik numarası,
 • Vatandaşın adres bilgisi,
 • Vatandaşın iletişim bilgileri, (Telefon, e-posta adresi vb.)
 • Aile fertleri hakkında genel bilgiler,
 • Ailede ki kişi sayısı,
 • Haneye giren aylık, yıllık toplam gelir,
 • Başvuru nedeni gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Sinop Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sinop Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak veya başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için Belediyenin 0368 261 1844 numaralı telefon hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca istek ve görüşlerinizi de bu numara üzerinden iletebilirsiniz.

Sinop Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapılarak sosyal yardımlardan yararlanabilirsiniz. Sosyal yardımın amacı olarak geçim sıkıntısı ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin mutfağına katkı sağlayarak kaldıkları zor durumdan kurtarılmayı çalışılmaktadır.

Sinop Belediyesi gıda yardımı belli dönemlerde yapılarak ailenin aylık ihtiyacını karşılamaktadır. Gıda yardımı başvurusu bilgisi için 0368 261 52 27 Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne arama sağlayabilirsiniz. Gıda yardımı başvuru yeri olarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanarak hareket edilmektedir. Gıda yardımı başvurusu gerekli talimatlara uyarak başvurunuzu yaptığınızda ilgili birimler tarafından değerlendirilerek olumlu sonuç olması halinde yardımdan yararlanabilirsiniz.

Sinop Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi yardım kolisi dağıtımı sayesinde bütçe toplanarak toplu şekilde dağıtıma sunulmaktadır. İhtiyaçlı ailelerin yardım kolisini dağıtımı olmasıyla birlikte toplumun refah düzeyini artırmak için bu girişimler sıkla yapılmaktadır.

Yardım kolisi başvurusu bilgisi için 0368 261 52 27 gerekli aşamaları öğrenim sağlayabilirsiniz. Sistem üzerinde kaydınızı Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden sağlayarak başvurunu sağlayabilirsiniz. Belli zamanlar içerisinde yapılacağından dolayı geri dönüş süresi uzamaktadır.

Sinop Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi erzak yardımı yapılarak ihtiyaç sahibi ailelerin durumunu düzeltmek adına yapılan sosyal yardım türüdür. Erzak yardımı başvurusu yapmak için Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden yararlanabilirsiniz.

Sinop Hizmetler Müdürlüğüne gitmeden önce çağrı merkezi numarasını arama yaparak gerekli detayları alabilirsiniz. Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 0368 261 52 27 numaralı hattı arama sağlayarak erzak yardımı başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Verilen bilgilerle birlikte istenen belgeleri edinerek Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru yerine giderek erzak yardımı başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Başvuru süreci içerisinde onaylanmasıyla birlikte geri dönüş sağlanarak adresinize erzak yardımı sağlanacaktır.

Sinop Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi yapılan sosyal yardım arasında yardım kartı oluşturulmamıştır. Vatandaşlarımız bu konuyla ilgili aramalarını yaptığında net bir bilgi elde edememektedir. Sinop iline özel yardım kartı sosyal yardımı oluşturulması için talep başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek istek dilekçenizi yazabilirsiniz. Dilekçenizde yardım kartı yardımı sağlanmasını ve bu kartla beraber erzak satın alınabilecek kart dağıtılmasını talep edebilirsiniz. Talebinizi çevrenizle yapmanızla ilgili birimler tarafından değerlendirilecektir. İlerleyen zamanlarda yardım kartı uygulaması bu sayede devreye girebilir.

Sinop Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi maddi yardım dağıtımı sağlanarak toplumsal refaha destek olunmaya çalışılmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler diğer ödemeleri yerine temel gıda ihtiyaçlarına odaklandığı için belli bir açıklık oluşmaktadır.

Bu tür durumlar için Sinop Belediyesi maddi yardım sağlanarak ailelerin belli bir giderlerini karşılamak adına olanak sağlamaktadır. Maddi yardım başvurusu için 0368 261 52 27 numaralı hat olan Sinop Sosyal Hizmet Müdürlüğü üzerinden iletişime geçerek gerekli aşamaları öğrenim sağlayabilirsiniz.

Sinop maddi yardım başvurusunda belgelerle birlikte başvuru formunuzu vererek başvuru sürecini onaylanma aşamasına geçecektir. Maddi yardımı başvurusu onaylandığında iletişime geçilerek belirli zamanlarda maddi yardım yatacaktır.

Sinop Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar arasında süt yardımı sağlanmamaktadır. Türkiye’nin bazı illerinde yapılan yeni projede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aylık olarak süt yardımı sağlanmaktadır. Bu sayede çocukların gelişimine olumlu yönde etki sağlamaktadır.

Sinop üzerinde süt yardımı yapılmasını istiyorsanız Sinop Sosyal Hizmet Müdürlüğü üzerinden istek dilekçesi yazabilirsiniz. Yer alan istek dilekçisinde süt yardımı açılması için gerekli yazıyı yazarak ilgili birimlere iletebilirsiniz. Bu tür istek dilekçelerinin yoğun talep alınmasında süt yardımı yapılmasının hızını artıracaktır.

Sinop Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Sinop Belediyesi dar gelirli olan aileler için başlattığı projede yeni doğum yapan annelere Hoş geldin Bebek yardımı altında bebek yardımını sağlamaktadır. Ailelerin mutlu gününde yanında olarak bebeğe özel erzak paketi yardımı sağlanmaktadır.

Sinop bebek yardımı başvurusu için detaylı bilgiyi 0368 261 52 27 üzerinden arama sağlayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi tamamlanmasıyla başvuru merkezi üzerinden yapacağınız bebek yardımı inceleme altına alınarak adresinize teslim edilecektir.

Sinop Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi sosyal yardım başvurusunu Sinop Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. Sosyal yardım başvurusu yapmadan önce telefon numarası üzerinden sosyal yardım başvuru aşamaları öğrenim sağlayarak hazır bir şekilde sosyal yardım başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvurusu için Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından sağlanarak belgelerinizle gerekli işlemler sağlanacaktır. İşlem başvurusu inceleme altına alınarak ihtiyaç sahibi olup olmadığınız tespit edilecektir. İncelemeler sonucunda olumlu olması halinde sosyal yardımınız belli dönemlerde sağlanarak hizmetiniz sağlanacaktır.

Sinop Belediyesi Tablet Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sinop Belediyesi tablet başvurusu dönemsel olarak dağıtılan öğrencilerin eğitime hayatına destek verilmektedir. Okulların uzaktan eğitim sistemine dönüşmesiyle birlikte tablet ihtiyaçları oldukça arttı. Tablet cihazı olmayan çocuklar yakınlarının cihazlarını kullanmaya çalışarak derse girmeye çalışıyordu. Bu durumlar tespit edilerek tüm illerde görülen tablet başvurusu dönemi de açılmaya başladı.

Sinop Belediyesi tablet başvurusu belli dönemlerde açıldığı için gerekli başvuru işlemleri 0368 261 52 27 numarasından bilgi edinebilirsiniz. Başvurunun açık olup olmadığını öğrenim sağlayarak tablet başvurusunu sağlayabilirsiniz. Verilen talimatlara göre hareket ederek tablet yardımından faydalanabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>