Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
02.04.2023
A+
A-

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Yozgat ili ekonomik faaliyetleri olarak konfeksiyon, metal, beton ve tuğla malzeme, gıda odaklı üretim sistemi bulunmaktadır. Koronavirüs Türkiye’de etkisini yüksek bir şekilde gösterdikten sonra iş sahibi kişilere düşüklüğe geçmeye başladı.

Mevcut durumda işsizlik sayısının artması geçim sıkıntı çekilmesine ve günlük çalışan bireylerin iş bulamama konusunda sıkıntıları olmaya başladı. Bu durumdan dolayı toplum en küçük çekirdeği ailelerde huzursuzluk ortaya çıkmaktadır. Yozgat Belediyesi bu tür olumsuz etkilere karşı sosyal yardımlar sağlayarak ailelerin yanında olmaya çalışmaktadır. Konumuzda Yozgat Belediyesine ait yardım türleri ve başvuru nasıl yapılacağına dair bilgiler verilmektedir.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Yozgat il sınırları içerisinde ikamet eden ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar Yozgat Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak yardım alabilirler. Yozgat Belediyesi sosyal yardımlarına yapılan başvurular pandemi sürecinde çok daha fazla artış göster göstermiştir.

Yoksul ailelere her ay düzenli olarak çeşitli yardımlar yapan Yozgat Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmak ve yapılan başvuruları sorgulamak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

 Yozgat Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yozgat Belediyesi sosyal yardımları şu şekildedir;

 • Vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermeleri için maddi veya alışveriş kartı yardımı,
 • Eşya ve mobilya yardımları,
 • Öğrencilerin eğitimi aksamaması için çeşitli eğitim yardımları,
 • Yaşlılar, kronik hastalar ve engeller için çeşitli yardımlar,
 • Gıda, erzak yardımları,
 • Kira yardımları.

Yozgat Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yozgat Belediyesi, Yozgat ili sınırları içerisinde yaşayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yardım etmektedir. Sosyal yardımlara başvuru yapan vatandaşların bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. Şartları sağlayan tüm ihtiyaç sahiplerine olumlu olarak geri dönüş yapılmaktadır.

Örneğin sosyal yardımlardan biri olan sağlık yardımları için vatandaşın SGK kaydının olmaması gerekir. SGK kaydı olmayan vatandaşlara ameliyat ve ilaç gibi yardımlar yapılmaktadır.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yapmanın ilk şartı Yozgat il sınırları içerisinde ikamet etmektedir. Yozgat ili dışında ikamet eden vatandaşlar kendi il Belediyelerinin sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler. Yozgat il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların sosyal yardımlara başvuru yapmak için üç farklı yöntemden birini seçebilirler.

 • Başvuru için izlenebilecek en basit ve en hızlı yöntem E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak açılan sayfadan E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilir ve girişin ardından gerekli bilgileri doldurarak sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.
 • Yozgat Belediye binasına giderek ilgili müdürlüklerden yetkili kişilerin yönlendirmelerini izleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Müdürlükten başvuru yapmak isteyen vatandaşların E-Devlet sisteminden yapılan başvurunun aksine bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler değişkenlik gösterebildiği için ilgili müdürlükten belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Bir diğer hızlı ve basit başvuru yöntemi ise Yozgat Belediyesini arayarak yetkili kişiler yardımıyla sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. 0354 666 66 66 telefon numarasını arayarak Yozgat Belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardımlara başvuru yapan ihtiyaç sahipleri başvurularının hangi aşamada olduğunu dair bilgi almak için Yozgat Belediyesi telefon numarasını arayabilirsiniz ve yetkililerden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden de başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak açılan sayfadan bilgilerini girdikten sonra başvurunuzu sorgulayabilir ve güncel başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yozgat Çağrı Merkezi numarası olarak 0534 666 66 66 numaralı hat üzerinden öğrenim sağlayabilirler. Bu durum Whatsapp numarası olan 0552 516 66 66 hattan öğrenim sağlayabilirler. Atılan istek sonrasında sizden bilgiler alınarak sistem üzerinde incelemeler yapılacaktır. Başvuru durumu da sizlere aktarım yapılacaktır.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım başvurusu yaparken doldurmaları gereken başvuru formunu doğru bilgiler ile doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler genellikle şu şekildedir;

 • İhtiyaç sahibinin adı ve soy adı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi gibi kimlik bilgileri istenir.
 • Hane halkına giren aylık gelir ve yıllık gelirler.
 • Aylık faturalar ve ödeme bilgileri,
 • Hane halkında yaşayan diğer bireyler hakkında bazı kimlik bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler değişiklik gösterebilir.

Başvuru merkezi üzerinden yapılıyorsa ek olarak sizden belgeler istenmektedir. Bu tür başvurularda not alarak hareket etmeniz eksik belge yapmanızı önleyecektir. Başvuru formunda güncel bilgilere önem vererek yardımın sağlanmasında en büyük rol oynamaktadır. Yozgat Belediyesi yardım başvuru formu http://www.yozgat.gov.tr/sosyal-yardimlasma-ve-dayanisma-vakfi-basvurulari internet sitesinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0354 666 66 66 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi vatandaşın istek ve şikayetleri dinleyerek sistem üzerinde gerekli birimlere iletmektedir.

Her bir arama özenle davranılarak vatandaşın problemini çözme odaklı olmuştur. Vatandaşın daha hızlı bir şekilde isteği iletmesi için Yozgat Whatsapp hattı kurulmuştur. Whatsapp hattı numarası olarak da 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden rehberinize ekleme yaparak uygulama üzerinden isteğinizi belirtebilirsiniz. Ekipler uygulamadan mesaj attığınızı görünce geri dönüş sağlayacaktır.

Yozgat Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi gıda yardımı ihtiyaçlı ailelerin mutfağına katkı sağlayarak destek sağlanmaktadır. Belli dönemler içerisinde yapılan gıda yardımları hakkında bilgi ve başvuru sağlamak Yozgat Çağrı Merkezine üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yozgat Çağrı merkezi gıda başvurusu numarası için 0354 666 66 66 numaralı hattı arayarak gıda yardımı yapılmasını için başvuru bilgisi alarak hareket edebilirsiniz. Başvuru yolu açıksa gerekli işlemler sağlanacaktır. Bu tür işlemleri Whatsapp üzerinden de yapılabilirsiniz. Whatsapp iletişim numarası olarak 0552 512 66 66 numarasından mesaj atabilirsiniz. Yardım talebiniz ekipler tarafından incelenerek birimlere iletilecektir.

Yozgat Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi yardım kolisi içerisinde temel gıda paketleri ayarlanmasıyla toplu bir dağıtım yapılmaktadır. Yardım kolisi sayesinde toplumsal dayanışma önem vererek ihtiyaç sahibi ailelerin erzak durumunu karşılamaktadır.

Yardım Belediyesi yardım kolisi dönemsel olarak çıktığından başvuru durumunu takip etmelisiniz. Yozgat Çağrı merkezi numarası olan 0354 666 66 66 arama yaparak ya da 0552 512 66 66Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerekli yardım için sizlere olanak sağlanarak sistem üzerinde kaydınız bırakılacaktır.

Yozgat Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi erzak yardımı yapmasıyla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmektedir. Erzak yardımları geçim sıkıntısı çeken aileler için büyük umut olmaktadır. Erzak yardımı hakkında bilgi ve başvurusu sağlamak için yardım yeriniz Yozgat Çağrı Merkezi üzerinden yapılmaktadır.

Erzak ve gıda yardımı başvurusu için 0354 666 66 66 çağrı merkezin numarasına arama yapabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştığınızda almak istediği yardım türü için başvuru yapmak istediğinizi belirterek işlemleriniz yapılacaktır. Diğer başvuru yöntemi olarak da Whatsapp numarası olan 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden başvurularınız sağlanabilmektedir.

Yozgat Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi üzerinde araştırmalarımız sonucunda yardım kartı sağlanmamaktadır. Diğer illerde görülen yardım kartı haberleri görülmesiyle vatandaşlarımız kendi iller içerisinde aratmaktadır. Ancak bu tür yardımın açılmasını istiyorsanız talep başvurusunda bulunabilirsiniz.

Talep başvurusu için 0552 512 66 66 Yozgat Whatsapp Çağrı Merkezine uygulama üzerinden mesaj atabilirsiniz. Yozgat Çağrı merkezine arama yaparak ulaşım sağlamak için de 0354 666 66 66 numaralı hat üzerinden arama yaparak gerekli bildirinizi aktarabilirsiniz.

Yozgat Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi maddi yardım gelir kaynağı olmayan, çalışma gücü olmayan, hasta kişilere ve yardıma muhtaç kişilere sağlanmaktadır. Maddi yardım başvurusunu çağrı merkezi üzerinden iletebilirsiniz.

Yozgat Belediyesi maddi yardım çağrı merkezi numarası 0354 666 66 66 hattına arama yapabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştığınızda maddi yardım başvurusu yapmak istediğinizi belirterek gerekli bilgilendirme yapılarak yönlendirme sağlanacaktır. Maddi yardım başvurusunu Whatsapp üzerinden de yapabilirsiniz. Yozgat Whatsapp maddi yardım başvurusu numarası olan 0552 512 66 66 uygulama üzerinden mesaj atarak gerekli başvuru bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Yozgat Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi süt yardımı Halk Süt projesi kapsamında yapılmaktadır. Proje içerisinde 2-5 yaş arasında çocuklara aylık 8 litrelik süt yardımı yapılarak çocukların gelişimine olanak sağlanmaktadır. Aileler de bu durumdan dolayı oldukça rahatlık yaşamaktadır. Süt yardımı sayesinde aileler çocukları için masraflarını biraz daha aşağıya çekmektedir.

Yozgat Belediyesi süt yardımı başvurusu için 0354 666 66 66 hattı üzerinden arama yaparak ulaşım sağlarken bu başvuruları Whatsapp uygulaması üzerinden de yapabilirler. Yozgat Çağrı merkezi Whatsapp İletişim hattı numarası olarak 0552 512 66 66 numaralı hattı rehberine ekleme yaparak mesaj atabilirler.

Yozgat Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Yozgat Belediyesi diğer illerde de görülen Hoş geldin Bebek yardımını yeni doğum yapan ailelere sağlamaktadır. Yeni doğan bebek olmasıyla birlikte aileler mutluluk sevincini belediye üzerinden de paylaşılmaktadır. Dar gelirli ailelere yapılan bu yardımda bebeğin belli döneme kadar ihtiyacı olacak şekilde bebek yardımı yapılmaktadır.

Yozgat Belediyesi hoş geldin bebek yardımından faydalanmak için 0354 666 66 66 hattı üzerinden arama sağlayarak bebek yardımından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Sizden bilgiler alınarak gerekli birimlere iletilmesi sağlanmaktadır. Diğer başvuru yöntemi olarak bu durumu Yozgat Whatsapp ihbar hattı üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yozgat Whatsapp İhbar Hattı numarası olarak 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden mesaj atarak geri dönüş sağlanacaktır.

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi sosyal yardımları her kesime yapılarak zor durumda kalan kişilere yardımlar sağlamaktadır. Bu tür yardım bilgi ve başvurularını vatandaşın destek olmak amaçlı çağrı merkezi kurulmuştur.

Yozgat Belediyesi sosyal yardım başvurusu için 0354 666 66 66 numaralı hat üzerinden ya da 0552 512 66 66 numaralı hatta Whatsapp üzerinden talebinizi ileterek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvurunuz için sizden bilgilerin alınmasıyla gerekli sosyal hizmetler birimlerine iletim sağlanacaktır.

Yozgat Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi tablet dağıtımı dönemler içerisinde yapılmaktadır. Tablet başvurusu açık olması halinde sistem üzerinde başvuru kayıt bırakarak faydalanabilirsiniz. Tablet başvurusu bilgisi için Yozgat Çağrı Merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz.

Uzaktan eğitime geçilmesinden dolayı çocukların tablet ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Dar gelirli aileler alım gücü olmadığından dolayı çocuklarının derslerine girmesinde zorluk çekmektedir. BU durumdan dolayı tablet başvuruları alınarak ihtiyaçlı ailelere toplu bir şekilde dağıtımı sağlanmaktadır.

Tablet başvurusu için gerekli numaralar 0354 666 66 66 numaralı hat arama yaparak çağrı merkezi üzerinden bilgi ve başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden arama yapmak yerine Whatsapp üzerinden de mesaj atabilirsiniz.  Yozgat Belediyesi Whatsapp İhbar hattı tablet başvurusu numarası için de 0552 512 66 66 rehberinize ekleme yapıp uygulama üzerinden talebinizi iletebilirsiniz. Her iki iletişim yöntemi ekipleri gerekli yardım olanaklarını sağlayacaktır.

Yozgat Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru