Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
13.04.2023
A+
A-

Bir ülkenin vatandaşları ne denli mutlu ve geçinebilir durumda ise, o ülke o kadar refah seviyesi yüksek, o Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini, o ülkede ikamet etmekte olan kişiler belirlemektedir. Ülkedeki insanlar, geçim sıkıntısı ile boğuşmuyor ise, eğitim bakımından zayıf değilse ve psikolojik açıdan rahat eden bir toplumsa, bünyesinde barındığı kişilere saygı ve sevgi le muamele edip, ihtiyaç sahibi kimselere elini uzatabiliyor ise; o ülke kendini kalkındırmayı bilen ve refah seviyesini yüksek tutabilen bir ülke demektir.

Dünya üzerinde yaşamını sürdürmekte olan insanların hepsi, istedikleri rahatlığa ve maddi duruma ya da fiziksel yerliliğe sahip değildir. Bu durumda olan kişiler, yardıma ihtiyaç duymaktadır.

Yardıma ihtiyaç duyan kimselere, bulundukları ülkenin hükümeti yardım hizmeti sunmaktadır. Böylelikle, toplumun refah seviyesini arttırabilmek adına çalışmalar yürütülmüş olur.

Türkiye Cumhuriyeti olarak, refah seviyesini en yüksek derece tutabilmek amacı ile, bütün vatandaşlara eşit şartlar sağlanmaya çalışılmaktadır. Söz konusu durum çerçevesinde, devlet yapısı olarak yardıma muhtaç kimselere ulaşabilmek adına seksen bir ilin belediyeleri görevli konuma getirilmiştir.

Seksen bir ilde, maddi sıkıntılar ile uğraşan, tek başına yaşamakta olan yaşlılar, eğitimine devam etmek isteyen fakat bazı sebeplerden ötürü sıkıntı yaşayan vb. kimselere yardım ulaştırılmaktadır.

Aşağıda Ağrı Belediyesi’nin sağlamakta olduğu yardımlar belirtilmiştir.

Ağrı Belediyesi Sosyal  Yardımları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi tarafınca yürütülen yardım çalışmaları geniş bir yelpazeye sahiptir. Zira Ağrı Belediyesi, nakit yardımı yapabilmekte, alışveriş malzemelerini “ Vefa Sosyal Destek “ başlığı altında verebilmekte, yaşlı kimselere yardım sağlayabilmektedir.

Ağrı Belediyesi tarafınca;

  • Temizlik malzemesi yardımı,
  • Kira yardımı,
  • Sağlık yardımları ya da şartlı eğitim yardımları,
  • Bebek bezi ile mama yardımı
  • Evde bakım hizmeti
  • Yakacak yardımı
  • Giyecek yardımı
  • Eşini kaybetmiş ya da boşanmış olan kadınlar için yardım sağlanmaktadır.

Eğitim yardımları çerçevesinde, pandemi süreci sebebiyeti ile uzaktan eğitim esnasında problem yaşamakta olan öğrenciler için ücretsiz olarak tablet dağıtımı sağlanmıştır.

Ağrı Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Agri Belediyesi tarafından verilen yardımlar ve destekler, genellikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara, öğrencilere, engelli bireylere, yaşlılara ve dezavantajlı gruplara yöneliktir. Bu yardımlar arasında gıda, giyim, barınma, sağlık, eğitim, iş imkanı, nakdi yardım gibi birçok farklı kategoride destekler yer alabilir. Ancak, Agri Belediyesi’nin hangi yardımları ve destekleri hangi gruplara verdiği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için doğrudan Agri Belediyesi’ne başvurmanız gerekmektedir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi tarafınca yapılmakta olan bu yardımlardan faydalanabilmek için belediye binasına direk giderek, gerekli tim bilgiler edinilebilmekte ve formlar doldurulabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken şey şudur ki; istenilen şartlar sağlanmalı ve belgeler kurumun isteği dahilinde onlara teslim edilmelidir.

Belediyeye gitmeyi tercih etmeyen kimseler resmi web sayfası üzerinden gerekli şartları sağlayarak başvuruda bulunma hakkına sahiptir. Formda istenilen tüm şartlar detaylandırılmış haldedir. Bu formu doğru bilgiler ile eksiksiz bir biçimde doldurmak gerekmektedir. Zira herhangi bir eksikte ya da yanlışta başvuru geçersiz sayılacaktır.

Vefa Sosyal Destek topluluğu tarafından yürütülmekte olan kira, gıda kolileri ve tablet dağıtımı gibi yardımlar için başvuru linki: https://agri.bel.tr/

Bu linke ulaşıldığı taktirde, açılmış olan sayfadan “iletişim” sekmesine ulaşarak, yardım başvurusunda bulunmak mümkün durumdadır.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ağrı Belediyesi’ne yapmış olduğunuz yardım başvurusu sonuçlarının sorgulanması işleminde süreç biraz uzun olabilir. Bu sürecin 15 ile 30 gün kadar sürdüğü görülür. Bu durumun olmasındaki amaç ise detaylı bir inceleme yapılarak asıl ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesidir. Verilen bilgilerin güncel ve doğruluk oranları araştırılır, gerçek ihtiyaç sahipleri bulunmaya çalışılır.

Ağrı Belediyesi Beyaz Masa üzerinden yardım başvurusu yapan kişiler, 0549 472 44 04, 153, 0472 216 46 16 numaralarından başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Bazı bilgilerini görevli kişiye ileterek çıkmış olan kararın sonucunu öğrenebilirler.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden başvuru yapılması halinde, yine bu birime bizzat gidilerek verilmiş olan kararın sonucunu öğrenebilirsiniz. Yine bu birime de bilgilerinizi vererek sonucu öğrenebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi’nin yapmış olduğu yardım başvurularının sonuçlarını online olarak da öğrenmeniz mümkündür. https://agri.bel.tr/kategori/basvuru-rehberi/ internet adresinden de sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuruda bulunacak olan kişiler tarafından, Ağrı Belediyesini kendisi hakkında bilgilendirebilmesi açısından form doldurması gerekmektedir. Bu sayede, Ağrı belediyesi gerekli kontrolleri sağlayarak, yardıma ihtiyacı olan kimseleri tespit etme olanağı bulmaktadır. Bu form doldurulurken kişinin kimlik bilgileri, adres bilgileri ve SGK ile ilgili belgeleri belediyeye sunulmalıdır. Ayrıca hane içerisindeki diğer bireylerin gerek duyulan bilgileri doldurulmalıdır.

Bir evde bulunan kişilerin, işsizlik durumu, engelli bireyin varlığı, öğrenci olması, cezaevinde bulunan kişi ve bakıma muhtaç yaşlı olup olmadığı dikkate alınmaktadır; zira eğer ki bu tür durumlar mevcut ise mutlaka formda eksiksiz bir biçimde belirtilmelidir. Doğru bilgiler içermeyen, aynı zamanda da eksik bilgi mevcut olan formlar başvuru sürecini zora sokmaktadır.

Yardım başvurusunda bulunacak olan kişilerin, tüm şartları sağladığına dair gereken bütün belgeleri, yetkililere teslim etmesi gerekmektedir. Yetkililer de yapılmak istenen yardım başvurusunun çeşidine göre belgeleri listeleme hakkına sahiptir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ya da yapmış olduğu başvurunun ne durumda olduğunu öğrenmek isteyenler Ağrı Belediyesi’ne ait 0472 215 11 90 numaralı telefonu arayarak bilgi alma hakkına sahiptirler.

Pandemi dönemi sebebiyeti ile çalışmalarını en yüksek düzeyde tutmakta olan Vefa Sosyal Destek Grubu da aranabilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ağrı Belediyesinin sağlamakta olduğu yardımlar için başvuruda bulunmuş olan kişiler, başvurularının durumunu öğrenebilmek adına 112, 155 ve 156 numaralı telefonları da arayabilirler.

Ağrı Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal refah düzeyini sağlamak için ihtiyaç sahibi kişilere gıda yardımı yapar. Bu gıda yardımından faydalanmak için Beyaz Masa üzerinden ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden gıda yardımı başvurusunda bulunmanız gerekir.

Beyaz Masa üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak için ALO 153, 0472 216 46 16 veya 0549 472 44 04 numaralarını arayabilirsiniz. Bu numaralara haftanın her günü 24 saat ulaşmanız mümkün kılınmıştır. Çağrı merkezinden çıkacak olan görevliye, sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru vermeniz şarttır. Aksi takdirde başvurunuz iptal edilir. Gıda yardımı başvurunuzu verdikten sonra kaydınız sosyal hizmetler yardım birimince değerlendirmeye alınır. Başvuru sonucunuz vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden size aktarılır. Gıda yardımı başvurunuz olumlu sonuçlanırsa da vermiş olduğunuz bilgiler üzerinden size yardım aktarılır.

Bunun dışında Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek gıda yardımı başvurusu yapmanız mümkündür. Ancak gitmeden önce 0472 215 21 20 numarasını arayarak temin etmeniz gereken belgelerin neler olduğunu öğrenmelisiniz. Evrakları hazır etmeniz halinde birime giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım kolisi, ihtiyaç sahibi ailelere belli zamanlarda yapılan yardımlar arasında gelir. Ağrı Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapacak olan kişilerden talepleri, Beyaz Masa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimleri üzerinden alır.

Beyaz Masa üzerinden yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya ALO 153 numaralarını arayabilirsiniz. Sizlerden istenen bilgileri vererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Beyaz Masa dışında Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek de yardım kolisi başvurusunda bulunmanız mümkün kılınmıştır. Ancak yardım kolisi başvurusu için sizlerden bazı belgeler istenir. Bunların neler olduğunu öğrenmek için 0472 215 21 20 numaralı telefonu aramanız gerekecektir. Bu hat üzerinden bilgileri alarak hazırlıklı şekilde birime bizzat müracaat edebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal refahı sağlamak adına ihtiyaç sahiplerine belli dönemlerde erzak yardımı yapar. Bu yardımları başvuru aracılığı ile kabul eder. Beyaz Masa üzerinden alınan başvurular için 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153 numaralarını aramak yeterlidir. İstenen bilgileri aktarmanız halinde başvurunuz yapılır. Ancak sonucun açıklanması uzun bir süre alabilir. Sonuçlar açıklandığı zaman verilen iletişim numaraları üzerinden sizler ile iletişime geçilir. Sosyal hizmetler aracılığı ile de erzak yardımınız sizlere ulaştırılır.

Ağrı Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi tarafından kişilerin yaşamlarını daha iyi ikame ettirmeleri için yardım kartı dağıtımı yapılır. Yardım kartı, market kartı olarak bilinir. Yardım kartlarının içerisinde belli bir miktar bakiye bulunur. Bu bakiye ile anlaşmalı marketlerden kart tutarı kadar alışveriş yapma olanağı sunulur.

Yardım kartlarından yararlanmak için Ağrı Belediyesi Beyaz Masa birimine ulaşmanız gerekir. Bu birimin telefon numaraları şöyledir: 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153. Ayrıca Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Bu birime ulaşmadan önce 0472 215 21 20 numaralı hattan gerekli aşamaların bilgisi alınmalıdır.

Ağrı Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaçlarını maddi anlamda karşılamakta güçlük çeken kimseler, barınma, yeme, sağlık ve eğitim gibi, bu ihtiyaçlarını sağlayabilmek adına belge edinmeli, ardından da yardımı alabilmelidir.

Bu maddi yardımlar nakit olarak yapıldığı gibi, alışveriş yapılabilmesi açısından çek de verilebilmektedir Bu yardımların sıklığı ve ne derecede olacağı belediyenin incelemeleri dahilinde gerçekleşecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin seksen bir ilinde gerçekleştirilmeye çalışılan bu yardımlardan faydalanma hakkı bulunan kişilerin, yardım talebinde bulunması hayat kalitelerini arttırarak, psikolojik açıdan da daha rahat olmalarını sağlayacaktır. Yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesi bu başvuru sistemleri sayesinde kolaylaştırılmış haldedir.

Ağrı Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı belediyesi pek çok konuda yardım yapsa da süt yardımı yapmaz. Bu konuda yardım almak isteyen kişiler, toplu şekilde başvuru yaparak bu yardımın açılmasını sağlayabilirler. Süt yardımı, belli bir grupta olan çocukların süt ihtiyacını karşılamak için yapılan yardımdır. Maddi olarak sıkıntı çeken ailelerin ihtiyaç duyduğu bir yardım grubudur.

Ağrı ilinde yaşayan kişiler, bu yardımdan faydalanmak için istek yapmanız gerekir. Bunun için de Beyaz Masa biriminin 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153 numaralarını aramanız önemlidir. Başvuruların yapılması ve sonuçların hızlı olması için çevrenizden başvuru yapmalarını talep edebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bebeklerin doğumunda mutlu gününüze şahit olmak ve destek olmak amacıyla Türkiye genelinde bebek yardımı yapılır. Ağrı Belediyesi de bebek yardımı yaparak ‘Hoş geldin Bebek’ kampanyasına dâhil olmuştur. Bu yardımdan faydalanmak için Beyaz Masa ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Başvurunun onaylanması sonrasında bebek erzak paketi iletişim bilgilerinizdeki adresinize teslim edilir.

Bebek yardımı başvuru aşamaları ise şöyledir:

Beyaz Masa biriminin 0549 472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 hatlı numaralarından başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Hizmet Müdürlüğüne gitmeden önce 0472 215 21 20 numarasını arayarak evrak ve başvuru aşamalarını öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız evraklar ile birlikte başvurunuzu yapmak için birime gidebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal yardım konusunda başvuru türüne göre değerlendirme yapar. Sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için Beyaz Masa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlidir. Beyaz Masa birimi üzerinden başvuru yapmak için 0549 472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 numaralarını aramanız ve sizden istenen bilgileri vermeniz yeterlidir.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile başvuru yapmak isterseniz evrak isteneceği için önceden bunları öğrenmeniz gerekir. Bu evrakları öğrenmek için de 0472 215 21 20 numarasını arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde yaşanan salgın hastalık nedeni ile birlikte eğitimde uzaktan eğitim dönemi başlamıştır. Bu durumda da tablet ihtiyacı doğmuştur. Ancak gelir durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitimden yoksun kalmaması için Ağrı Belediyesi tarafından tablet yardımı yapılır.

Bu yardımdan yararlanmak için Beyaz Masa birimine ulaşmak gerekir. Bu birimden destek kaydı açılarak tablet yardımı başvurusu yapılmış olur. Başvurunuzu 0549472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 numaraları üzerinden yapabilirsiniz. Destek kaydınızın olumlu sonuç alması halinde vermiş olduğunuz adresinize tablet yardımınız yapılır. Böylece çocukların eğitimden geri kalmasının önüne geçilmiş olarak toplumsal fayda gittikçe arttırılmaya çalışılır.

Ağrı Belediyesi İletişim

Adres: Atalay Caddesi
04100 Merkez / agri

Telefon: 0472 215 11 90

Faks: 0472 215 79 04

Eposta: info@agri.bel.tr

Belediye yardımları>>>>