Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ağrı Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Ağrı Belediyesi Ağrı ili geçimini tarım üzerinden sağlayan bir yerdir. Farklı iş alanlarında çalışan kişiler bulunsa da son dönemlerde yaşanan corona virüs salgını nedeni ile pek çok insanın geçimi zorlaşmaya başlamıştır. Bu durumun etkilerini azaltmak ve halka destek sağlamak için Ağrı ili belediyesi yardım başvuruları alır.

Ağrı Belediyesi Yardımları

Kişilerin geçimlerini sağladıkları tarım sektöründe yaşanan aksaklıklar, üretim sürecindeki sıkıntılar hayat şartlarını daha da zor hale getirmiştir. Salgınla mücadele ederken yaşanan bu aksaklıklar da kişileri oldukça müşkül duruma sokmuştur. Bu durumun önüne geçmek, Ağrı halkını bir nebze olsun rahatlatmak için Ağrı Belediyesi tarafından sosyal yardım başvuruları alınmaya başlamıştır. Bu yazımızda Ağrı Belediyesi yardım başvurularının nasıl yapılacağını, sonuçlarının nasıl öğrenileceği gibi belli başlı bazı konuları aktaracağız.

Ağrı Belediyesi İletişim

Adres: Atalay Caddesi
04100 Merkez / agri

Telefon: 0472 215 11 90

Faks: 0472 215 79 04

Eposta: info@agri.bel.tr

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı ilinde belediye yardım başvurularını kategori altına alarak yapar. Yardımları, Ağrı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Ağrı Beyaz Masa üzerinden alır. Yardımın türüne göre birimlere başvuru yapabilirsiniz. Telefon aracılığı ile yardım başvurusu yapmak da mümkün hale getirilmiştir. Beyaz Masa üzerinden yardım başvurusunda bulunmak için telefon numaraları şunlardır: 153, 0549 472 44 04 ya da 0472 216 46 16. Bu numaralardan dilediğinizi arayarak yardım başvurusunda kolaylıkla bulunabilirsiniz.

Bu numaraları haftanın her günü ve günün 24 saati aramanız mümkündür. Beyaz Masa çalışanları yardım başvurusunda bulunmak istediğiniz zaman sizlerden bazı bilgileri alır. Bu bilgileri iletmeniz durumunda yardım başvurunuz için kayıt oluşturulmuş olur.

Yardım başvuruları için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak buraya gitmeden önce arayarak temin etmeniz gereken evrakları öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Bu evraklar ile birlikte birime giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Temin etmeniz gerekenleri öğrenmek için Ağrı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün numarası olan 0472 2515 21 20 hattından erişim sağlayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ağrı Belediyesi’ne yapmış olduğunuz yardım başvurusu sonuçlarının sorgulanması işleminde süreç biraz uzun olabilir. Bu sürecin 15 ile 30 gün kadar sürdüğü görülür. Bu durumun olmasındaki amaç ise detaylı bir inceleme yapılarak asıl ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesidir. Verilen bilgilerin güncel ve doğruluk oranları araştırılır, gerçek ihtiyaç sahipleri bulunmaya çalışılır.

Ağrı Belediyesi Beyaz Masa üzerinden yardım başvurusu yapan kişiler, 0549 472 44 04, 153, 0472 216 46 16 numaralarından başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Bazı bilgilerini görevli kişiye ileterek çıkmış olan kararın sonucunu öğrenebilirler.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden başvuru yapılması halinde, yine bu birime bizzat gidilerek verilmiş olan kararın sonucunu öğrenebilirsiniz. Yine bu birime de bilgilerinizi vererek sonucu öğrenebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi’nin yapmış olduğu yardım başvurularının sonuçlarını online olarak da öğrenmeniz mümkündür. https://agri.bel.tr/kategori/basvuru-rehberi/ internet adresinden de sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ağrı Belediyesi yardım formu, her yardım başvurusu için ayrı olarak doldurulur. Bu yardım formunda kişilerin kişisel bilgileri olan ad ve soyadı bilgileri, iş durumu, sigorta durumu, iletişim bilgileri, aile bilgileri, maddi gelir bilgileri, adres bilgileri gibi doldurulması zorunlu alanlar bulunur. Bu alanların yanlış doldurulması yardım başvurunuzun iptal edilmesine neden olacağını unutmamanız gerekir.

Bu alanların doldurulması sonucunda formunuza göre hakkınızda detaylı bir araştırma yapılarak yardım almaya hak kazanıp kazanmadığınız araştırılır. Bu yüzden formdaki bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olması çok önemlidir. Beyaz Masa üzerinden başvuru yapmanız halinde ise telefonda bu bilgileri görevliye aktarmanız gerekir.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ağrı Belediyesi yardım başvurusuna telefon ile başvuru yapmak isterseniz Beyaz Masa birimi ile iletişime geçmeniz gerekir. Beyaz masa birimine ulaşmak için telefon numaraları ise 153, 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 olarak haftanın her günü ve saati açıktır. Beyaz Masa biriminden sadece belli başlı başvurular kabul edilir. Sizlere devamlı hizmet verebilmek adına aktif olan bu çağrı merkezi birimi, aynı zamanda vatandaşların zor durumlarına çözüm olmak için de vardır.

Bunların haricindeki yardım başvuruları için Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat gitmeniz gerekir. Buraya gitmeden önce de 0472 215 21 20 numaralı telefonu arayarak yardım başvurusu hakkında bilgi almanız gerekir. Bu numaradan sizlerden istenen başvuru evraklarının neler olduğunu not ederek evrakları temin edebilirsiniz. Bu sayede işlemleriniz daha düzenli ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Ağrı Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal refah düzeyini sağlamak için ihtiyaç sahibi kişilere gıda yardımı yapar. Bu gıda yardımından faydalanmak için Beyaz Masa üzerinden ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden gıda yardımı başvurusunda bulunmanız gerekir.

Beyaz Masa üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak için ALO 153, 0472 216 46 16 veya 0549 472 44 04 numaralarını arayabilirsiniz. Bu numaralara haftanın her günü 24 saat ulaşmanız mümkün kılınmıştır. Çağrı merkezinden çıkacak olan görevliye, sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru vermeniz şarttır. Aksi takdirde başvurunuz iptal edilir. Gıda yardımı başvurunuzu verdikten sonra kaydınız sosyal hizmetler yardım birimince değerlendirmeye alınır. Başvuru sonucunuz vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden size aktarılır. Gıda yardımı başvurunuz olumlu sonuçlanırsa da vermiş olduğunuz bilgiler üzerinden size yardım aktarılır.

Bunun dışında Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek gıda yardımı başvurusu yapmanız mümkündür. Ancak gitmeden önce 0472 215 21 20 numarasını arayarak temin etmeniz gereken belgelerin neler olduğunu öğrenmelisiniz. Evrakları hazır etmeniz halinde birime giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım kolisi, ihtiyaç sahibi ailelere belli zamanlarda yapılan yardımlar arasında gelir. Ağrı Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapacak olan kişilerden talepleri, Beyaz Masa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimleri üzerinden alır.

Beyaz Masa üzerinden yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya ALO 153 numaralarını arayabilirsiniz. Sizlerden istenen bilgileri vererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Beyaz Masa dışında Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek de yardım kolisi başvurusunda bulunmanız mümkün kılınmıştır. Ancak yardım kolisi başvurusu için sizlerden bazı belgeler istenir. Bunların neler olduğunu öğrenmek için 0472 215 21 20 numaralı telefonu aramanız gerekecektir. Bu hat üzerinden bilgileri alarak hazırlıklı şekilde birime bizzat müracaat edebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal refahı sağlamak adına ihtiyaç sahiplerine belli dönemlerde erzak yardımı yapar. Bu yardımları başvuru aracılığı ile kabul eder. Beyaz Masa üzerinden alınan başvurular için 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153 numaralarını aramak yeterlidir. İstenen bilgileri aktarmanız halinde başvurunuz yapılır. Ancak sonucun açıklanması uzun bir süre alabilir. Sonuçlar açıklandığı zaman verilen iletişim numaraları üzerinden sizler ile iletişime geçilir. Sosyal hizmetler aracılığı ile de erzak yardımınız sizlere ulaştırılır.

Ağrı Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi tarafından kişilerin yaşamlarını daha iyi ikame ettirmeleri için yardım kartı dağıtımı yapılır. Yardım kartı, market kartı olarak bilinir. Yardım kartlarının içerisinde belli bir miktar bakiye bulunur. Bu bakiye ile anlaşmalı marketlerden kart tutarı kadar alışveriş yapma olanağı sunulur.

Yardım kartlarından yararlanmak için Ağrı Belediyesi Beyaz Masa birimine ulaşmanız gerekir. Bu birimin telefon numaraları şöyledir: 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153. Ayrıca Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Bu birime ulaşmadan önce 0472 215 21 20 numaralı hattan gerekli aşamaların bilgisi alınmalıdır.

Ağrı Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi durumu iyi olmayan kişiler için maddi yardım başvurusu açılır. Ağrı Belediyesi bu konuda hizmet vermek için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimini görevlendirmiştir. Maddi açıdan zorluk çeken kişilere sağlanan bu yardımdan faydalanmak için öncelikle birimin 0472 215 21 20 numarasını aramalısınız. Gerekli evrak bilgilerini öğrenip birime direkt başvuru yapabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı belediyesi pek çok konuda yardım yapsa da süt yardımı yapmaz. Bu konuda yardım almak isteyen kişiler, toplu şekilde başvuru yaparak bu yardımın açılmasını sağlayabilirler. Süt yardımı, belli bir grupta olan çocukların süt ihtiyacını karşılamak için yapılan yardımdır. Maddi olarak sıkıntı çeken ailelerin ihtiyaç duyduğu bir yardım grubudur.

Ağrı ilinde yaşayan kişiler, bu yardımdan faydalanmak için istek yapmanız gerekir. Bunun için de Beyaz Masa biriminin 0472 216 46 16, 0549 472 44 04 veya 153 numaralarını aramanız önemlidir. Başvuruların yapılması ve sonuçların hızlı olması için çevrenizden başvuru yapmalarını talep edebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bebeklerin doğumunda mutlu gününüze şahit olmak ve destek olmak amacıyla Türkiye genelinde bebek yardımı yapılır. Ağrı Belediyesi de bebek yardımı yaparak ‘Hoş geldin Bebek’ kampanyasına dâhil olmuştur. Bu yardımdan faydalanmak için Beyaz Masa ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Başvurunun onaylanması sonrasında bebek erzak paketi iletişim bilgilerinizdeki adresinize teslim edilir.

Bebek yardımı başvuru aşamaları ise şöyledir:

Beyaz Masa biriminin 0549 472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 hatlı numaralarından başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Hizmet Müdürlüğüne gitmeden önce 0472 215 21 20 numarasını arayarak evrak ve başvuru aşamalarını öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız evraklar ile birlikte başvurunuzu yapmak için birime gidebilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ağrı Belediyesi sosyal yardım konusunda başvuru türüne göre değerlendirme yapar. Sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için Beyaz Masa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlidir. Beyaz Masa birimi üzerinden başvuru yapmak için 0549 472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 numaralarını aramanız ve sizden istenen bilgileri vermeniz yeterlidir.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığı ile başvuru yapmak isterseniz evrak isteneceği için önceden bunları öğrenmeniz gerekir. Bu evrakları öğrenmek için de 0472 215 21 20 numarasını arayabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde yaşanan salgın hastalık nedeni ile birlikte eğitimde uzaktan eğitim dönemi başlamıştır. Bu durumda da tablet ihtiyacı doğmuştur. Ancak gelir durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitimden yoksun kalmaması için Ağrı Belediyesi tarafından tablet yardımı yapılır.

Bu yardımdan yararlanmak için Beyaz Masa birimine ulaşmak gerekir. Bu birimden destek kaydı açılarak tablet yardımı başvurusu yapılmış olur. Başvurunuzu 0549472 44 04, 0472 216 46 16 veya ALO 153 numaraları üzerinden yapabilirsiniz. Destek kaydınızın olumlu sonuç alması halinde vermiş olduğunuz adresinize tablet yardımınız yapılır. Böylece çocukların eğitimden geri kalmasının önüne geçilmiş olarak toplumsal fayda gittikçe arttırılmaya çalışılır.

Belediye yardımları>>>>

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı