Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
27.03.2023
A+
A-

Süt Yardımı Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır? Süt Yardımı başvurusu belediyeler tarafından belirli yaşlar arasında çocuk sahibi olan ailelere çocuk başına her hafta bir 2 litre süt verme projesine denir. Proje isimleri belediyelerce değişim gösterir. İstanbul’da Halk Süt, İzmir belediyesinin belirlediği ise Süt Kuzusu projesi olarak geçmektedir.  Süt yardımı almak proje bilgileri şöyledir;

Halk Süt projesi olan İstanbul’da 3-6 yaş aralığındaki çocuk sahibi olan aileler için her bir çocuğa haftada 2 litre süt yardımı verilmektedir. İzmir’de ise 1-5 yaşları aralığı olan çocuk başına her hafta 2 litre süt yardımı vermektedir.

Süt Yardımı

Süt Yardım 2023; genellikle süt yardımı ve süt parası yardımı aynı zannedilmektedir. Ama belirtmemiz gerekir ki ikisi de birbirinden farklı yardım türüdür.

Belediyelerin belli yaş aralığındaki her bir çocuk için vermiş olduğu bir miktar süt yardımına denir.

Süt yardımı alacak ailelere süt yardımı başvurusu onaylandıktan sonra her hafta hesaplanarak sütler aylık ve ya 15 günlük olarak toplu dağıtılacaktır. Ayrıca ihtiyaç sahibi olan ailelere başlangıçta her hafta olmak üzere süt yardımı dağıtılacaktır.

Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardımı başvurusunu yaşadığınız ilin belediyesine müracaat ederek yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra onay sürecine giren başvurunuzu belediyenizin web adresi üzerindeki Süt Yardım Sorgulama bölümünden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Hakkında bilgi almak istiyor iseniz öncelikle yaşadığınız ilin belediyesine başvuru işlemleri başlatmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Süt kuzu projesi için başvuru formu
  • Süt yardımı alacak çocuk ve ya çocukların, anne ve babanın kimlik fotokopileri

Boşanma Halinde;

  • Yardım alacak çocuğun velayetinin kimde olduğunu gösteren boşanma mahkeme kararı belgesi

Resmi Nikah Olmadığı Durumlarda;

  • Çocuk tanıma ibaresinin bulunduğu nüfus kayıt örneği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu İçin 

İstanbul’da yaşayan Halk süt yardımı almak isteyen ailelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ALO 153 Beyaz Masa hattını ulaşım sağlayarak başvuru işlemlerini başlatabilirler.

İbb süt yardımı başvurusu

Süt Yardımı Nasıl Alınır

Öncelikle süt yardımı projesinin amacı ekonomik sıkıntı çeken aileler için çocuk başına haftada bir olmak üzere kararlanan miktarda süt dağıtılmasıdır.

Belirlenen kriterle sahip olan tüm çocuklu aileler süt yardımı projesinden faydalanabilir. İstenen şartlara uyan dar gelirli ailelerin gerekli evraklar ile yaşadığı ilin belediyelerine müracaat ederek süt yardım başvurusunda bulunabilir.

Süt yardımı alacak dar gelirli ailelerin aylık ya da haftada bir olmak üzere belirlenen günler aralığında belediyenin personelleri ile ev adreslerine dağıtımı gerçekleştirilecek.

Süt Yardımı Parası

Süt yardımı parası diye bir şey olmadığına bir açıklık getirelim. Süt yardımı projesinde verilecek olan yardım para şeklinde değil, çocuk başına belirlenen miktarda süt verilmesidir.

Süt Yardımı Başvuru yapmak için yaşadığınız il ya da ilçenin belediyesine giderek süt yardımı projesinden yararlanmak için gerekli formları doldurmanız gerekmektedir. Süt Yardımı almak isteyen kişilerin süt yardım parası başvurusu ile süt yardımı başvurusunu ayırt etmeleri gerekmektedir.

Antalya halk süt başvurusu

Süt Yardım Başvuru Dilekçesi

Süt Yardım Başvuru Dilekçesi yaşadığınız ilin bağlı olduğu belediye binasına girerek alabilirsiniz. Dilekçede istenen bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekir. Doğru şekilde dolduğunuz dilekçeyi personele verdikten sonra müracaat işleminizi başlatmış olursunuz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu Dilekçe Örneği

Süt Kuzusu Dilekçe Örneği

Süt Kuzusu Dilekçe Örneği

Süt Yardım Dilekçe Örneği

İzmir Büyükşehir Belediye binasına giderek süt yardım dilekçe örneği alabilirsiniz. Fakat İstanbul’da yaşayanlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait süt yardım dilekçesi bulunmamaktadır. İstanbul Halk Süt projesi müracaatları için Beyaz Masa ALO 153 hattını aramanız gerekmektedir.

Süt Yardımı Belediye

Dar gelirli çocuk sahibi olan ailelere haftalık ve ya 15 günde bir çocuk başına dağıtılan süt yardımı belediye projesi kapsamında yapılmaktadır. Dağıtılacak olan süt yardımları belediyenin görevlendirdiği personeller tarafından adreslere getirilecektir.

İBB Süt Yardım Başvurusu

İstanbul’da yaşayan dar gelirli ailelerin Halk süt yardımı başvurusu yapabilmesi için İBB’nın Beyaz Masa ALO 153  hattı ile iletişim kurmaları gerekmektedir. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardım başvurusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını ziyaret ederek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Farklı bir yöntem ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi web adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.