İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
27.03.2023
A+
A-

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB yardım çeki başvurusu, pek çok kişinin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Elbette İstanbul büyük şehir belediyesinin yapmış olduğu yardım kampanyaları tüm bunlarla da sınırlı değildir.  Ama bu yardım çekindeki ilk hedef işsiz ve dar gelirli vatandaşlara bir ışık kapısı olmaktır. Bu nedenle gerek yardım çeki başvuruları yapan kişiler için gerekse diğer yardımlar için başvuru yapan kişiler için çok detaylı bir araştırma yapılmaktadır. Başta gıda ve giyecek yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

İstanbul Belediyesi Yardım Çeki

Son dönemlerde artan virüs nedeni ile pek çok kişi mevcut işinden olmuştur. Bu nedenle de pandemi sürecini daha rahat atlatmak amacı ile ihtiyaç sahiplerine çek yardımları yapılmaktadır. Bu çek yardımları sayesinde artık kişiler ihtiyaç duydukları ürünleri daha rahat bir şekilde alma imkanına kavuşacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa yardım çeki : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İBB yardım çeki başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Başvuru Sonucu

İBB yardım çek nasıl alınır? Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin aklına takılan tüm sorular yazımızın devamında detaylı olarak yer almaktadır. Dolayısı ile siz de yazımızı okuyarak yardımlar hakkında en ince bilgilere sahip olabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul büyük şehir belediyesi her dönem olduğu gibi günümüzde de yardıma ihtiyacı olan kişiler için çeşitli yardım projeleri geliştirmeye devam etmektedir. İhtiyaç sahibi tüm vatandaşlar, İstanbul büyük şehir belediyesinin sunduğu yardım olanaklarından faydalanabiliyor.

İstanbul büyük şehir belediyesinin sunduğu yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler iki çeşit başvuru seçenekleri ile başvurularını kolaylıkla yapabilir.  Eskiden internet ortamında form doldurarak yapılan yardım başvurularında artık, internet başvuruları alınmamaktadır. Bunun yerine telefon ile ve bireysel olarak yapılan başvurular geçerli sayılacaktır. Yani yardım başvurusunda bulunacak olan kişiler bu iki seçenekten faydalanmalıdır.

Eğer yardım başvurularınızı bireysel olarak yapmak isterseniz bunun için yapmanız gereken;

  • Sivil toplum kuruluşlarına bizzat başvuruda bulunmak,
  • Kadın aile hizmetlerine başvuruda bulunmak,
  • Muhtarlıklara başvuruda bulunmak,

Bu tür kuruluşlara bireysel olarak yardım başvurularında bulunabilirsiniz

Eğer yardım başvurusu için telefon kullanmak isterseniz 0212 444 00 93 numarayı ve yine ALO 153 beyaz masa telefon numarasını kullanmanız yeterli olacaktır.

Yardım çeki başvuruları ise 0212 44 00 93 numarasından yapılmaktadır. Yani yardım çeki başvurusu için sadece bu telefon numarasını arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvuru Formu

İBB yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin mutlaka iletişim bilgileri, adres bilgileri ve kendilerinden istenen diğer bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapılan başvuru formaları dikkate alınacak aksi halde yardım başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Tüm başvurular çok ince bir şekilde incelenmekte olup, başvuru yapan herkes için detaylı bir araştırma yapılması söz konusudur. Bu nedenle başvuru süreleri oldukça uzun sürebilir.

İBB Yardım Çeki Ne Kadar?

İBB yardım çekinin miktarı elbette değişiklik göstermektedir.  verilen yardım çeki Türkiye de aktif olarak faaliyet gösteren zincir marketler için geçerlidir.

Yardım çeki Migros, bim ve şok marketler gibi zincir marketlerde geçerli olurken miktarı ilk etapta 200 tl olarak belirlenmiştir. Daha sonra ise bu miktar 50 tl 100 tl ve 150 tl gibi artışlar gösterir. Verilen yardım çeklerindeki artışlar ise kişilerin aylık gelirleri baz alınarak düzenlenir.

İBB Yardım Çeki Sorgulama

İBB yardım çeki sorgulama işlemleri öncelikle başvuru yapan kişiler için geçerlidir. Yani maddi durumu olmayan kişiler başvuru yapmaz ise bununla alakalı bir sorgulama da asla söz konusu olmayacaktır.

Başvuru sonrası detaylı bir inceleme yapılır. Daha sonra ise 444 00 93 numaradan başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.  Belediye personelleri tarafından incelemeye alınan başvuru süreleri uzun süreceği için tam tarih vermek mümkün değildir. Bu numaradan başvuru durumunuzu sorgulayabileceğiniz gibi belediyenin mevcut web sitesinden de yardım çeki başvurularınızı rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardımı Çeki

İstanbul büyük şehir belediyesi yardımı çeki, İstanbul da yaşayan dar gelirli aileler için büyük bir ilgi kaynağı olmuştur. Çeki almayı hak kazanan ihtiyaç sahipleri belirlenen marketlerde ihtiyaçlarına yönelik alış verişler yapabiliyor. Yani belirlenen marketlerde bulunan gıdadan, giyeceğe ve temizlik ürünlerine kadar her alanda alış verişlerini rahatlıkla yapabilme özgürlüğüne sahip olmaktadırlar.

Yardım çeki alacak olan kişilerin başvuruları 6 ay kadar sürebilir.  Yardım çeki almayı hak kazanan kişiler ise üç gün sonra geçerli olan marketlerden ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

Son dönemlerde pek çok kişinin ilgi odağı olmayı başaran birlikte başaracağız yardım formunu daha yakından takip etmek ve incelemek isterseniz, https://birliktebasaracagiz.ibb.gov.tr/  adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ALO 153 numarasını da arayarak detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.