İstanbul Senin Nedir? İstanbul Senin Yardım Başvurusu

İstanbul Senin Nedir? İstanbul Senin Yardım Başvurusu
17.10.2022
A+
A-

İstanbul Senin Nedir? İstanbul Senin Yardım Başvurusu 2022. İstanbullu ihtiyaç sahibi vatandaşların İSKİ, İGDAŞ faturalarının ödenmesine imkân veren ve “Sen Oku Diye” eğitim yardımı ile üniversitelilere burs imkânı sağlayan “İstanbul Senin” uygulamasını kullanarak bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Sosyal yardımların verildiği İstanbul Senin uygulaması ile ilgili merak edilen, “İstanbul Senin Nedir? İstanbul Senin Ne İşe Yarar? İstanbul Senin Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Gibi konu başlıklarına yazımızda yer verdik.

İstanbul Senin Nedir?

İstanbul Senin uygulaması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden tek bir uygulama üzerinden yararlanmanıza imkan sağlamaktadır. İstanbullu vatandaşların ihtiyaç duydukları tüm hizmetlere kolay bir şekilde ulaşabileceği, sosyal yardım talebinde bulunabileceği ve “Askıda Fatura” gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek vermek amacıyla vatandaşların faturalarını ödeme imkanı sağlayan İstanbul Senin uygulamasını indirmeniz ve sisteme dahil olmanız yeterli olacaktır.

İstanbul Senin Ne İşe Yarar?

İstanbul Senin uygulaması ile birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Askıda Fatura ile ihtiyaç durumdaki vatandaşlar ödemekte zorlandıkları faturaların hayırseverler tarafından ödenmesini talep edebilirler. Çeşitli sosyal yardımlardan yararlanabilirsiniz ya da birçok çeşitli işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Senin uygulaması ile yapabileceğiniz işlemlerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 •  İstanbul Kartınızı kontrol edebilirsiniz. Para yükleme, bakiye sorgulama vb. işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 •  İstek ve şikayetlerde bulunabilirsiniz.
 •  Askıda fatura imkanından yararlanabilirsiniz.
 •  Çeşitli sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz.
 •  İSPARK’ların yoğunluk durumunu öğrenebilişiniz.
 •  İş ilanı verebilir ya da iş ilanlarına göz atarak iş sahibi olabilirsiniz.
 •  60 GB bedava internet fırsatından yararlanabilirsiniz.

İstanbul Senin Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Senin uygulaması ile yapabileceğiniz işlemlerden biride sosyal yardım talebinde bulunmaktır. Çeşitli sosyal yardımların sağlandığı ve sosyal yardımların başvuru şartları, başvuru yolları vb. işlemlerin paylaşıldığı “İstanbul Senin” uygulamasına üye olduktan sonra uygulama içerisinde yer alan “Yardım Başvurusu” linkine tıklayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yardım Başvurusu linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Başvuru işleminde bulunmadan önce söz konusu sosyal yardımın başvuru şartlarına göz atarak şartları karşılayıp karşılamadığınızı kontrol etmelisiniz. Başvuru şartlarına sahip olan vatandaşlar sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirler.

“İstanbul Senin” uygulaması ile yapılan sosyal yardımlar aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Burs yardımı
 •  Eğitim yardımı
 •  Askıda fatura hizmeti
 •  Kırtasiye yardımı
 •  Maddi destek vb. çeşitli sosyal yardımlardır.

İstanbul Senin Burs Başvurusu

“İstanbul Senin” uygulaması ile İstanbul ilinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik “İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı” desteği verilmektedir. Burs imkânı ile üniversite öğrencileri 4.500 TL’lik burs yardımından yararlanabilirler.

Telefonunuza “İstanbul Senin” uygulamasını indirdikten sonra üyelik işleminizi gerçekleştirin. Ardından “Burs Başvurusu” bölümünden ilgili başvuru formuna ulaşabilir ve formu tamamladıktan sonra başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Başvuruda bulunmadan önce başvuru şartlarına göz atmanız, yardımdan yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmenizi sağlayacaktır.

İstanbul Senin Askıda Fatura

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan askıda fatura yardımına “İstanbul Senin” uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Askıda fatura programı sayesinde faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ödeyemedikleri faturaların bilgilerini sisteme yükleyerek hayırseverler tarafından ödenmesini talep edebilirler.

Ayrıca hayırseverler de askıda fatura sayfasında paylaşılan faturaları ödeyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olabilirler. Askıda fatura programına ulaşmak için mobil uygulamayı indirdikten sonra kayıt işleminizi gerçekleştirmeniz ve sisteme giriş yapmanız gerekir. Ana sayfa üzerinde yer alan “Askıda Fatura” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından ödemekte zorlandığınız faturaları yükleyebilir ya da askıda fatura sekmesinde yer alan faturaları ödeyerek ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

istanbul senin uygulaması nedir

İstanbul Senin Sen Oku Diye Eğitim Desteği Yardımı Başvurusu

İstanbul Senin uygulaması üzerinden gerçekleştirilen sosyal yardımlardan biri de “Sen Oku Diye” eğitim desteğidir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik verilen eğitim yardımına başvuruda bulunmak ve başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için uygulaya üye olduktan sonra “Sosyal Yardımlar” bölümünde yer alan “Sen Oku Diye” sekmesine tıklayarak başvuru işlemi için başvuru formunu tamamlayabilirsiniz.

“Sen Oku Diye” eğitim desteği başlığı altında öğrencilere yönelik 500 TL’lik maddi destek verilmektedir. 500 TL yardımdan yararlanabilecek kişilerin başvuru şartlarına sahip olmaları gerekir. Şartları karşılayan aileler çocuklarının eğitim masrafı için eğitim desteği başvurusunda bulunabilirler.

İstanbul Senin Kırtasiye Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim görecek olan çocuklarının oluşabilecek eğitim masraflarına destek olmak amacıyla kırtasiye yardımı yapmaktadır. Aileler “Kırtasiye Yardımı” başlığı altında yapılacak olan maddi desteğe başvuruda bulunmak için “İstanbul Senin” mobil uygulamasını kullanabilirler.

İstanbul Senin Kırtasiye Yardımı” yalnızca İstanbullu muhtaç ailelerin çocuklarına yönelik yapılan bir sosyal yardımdır. Bu nedenle yardım başvurusunda bulunmak isteyen ailelerin ikametgâh kayıtlarının İstanbul olması ve aylık hane gelirlerinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir. Bu şartları karşılayan aileler “İstanbul Senin” mobil uygulamasını indirdikten sonra başvuru ekranı üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

İstanbul Senin Uygulaması İndir

İstanbullu vatandaşların birçok işlemi yapabilecekleri, sosyal yardım taleplerine bulunabilecekleri “İstanbul Senin” uygulamasını indirmeleri ve uygulamaya kayıt olmaları gerekir. İstanbul Senin mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Android telefon kullanıcıları “İstanbul Senin” uygulamasını telefonlarına indirmek için: · https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tr.gov.ibb.istanbulsenin&hl=tr&gl=US linkine tıklayın.

 •  “Yükle” butonuna tıklayın.
 •  Telefonunuza inen “İstanbul Senin” mobil uygulamasını açın. Ardından “Kayıt Ol” butonuna tıkladıktan sonra istenen bilgileri girerek kayıt olma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İOS telefon kullanıcıları “İstanbul Senin” uygulamasını akıllı telefonlarına indirmek için: · https://apps.apple.com/tr/app/i-stanbul-senin/id1534342254 linkine tıklayın.

 •  İndirme işlemini başlatın. Uygulamayı indirdikten sonra kayıt olma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Senin Açılmıyor Hatası

“İstanbul Senin” mobil uygulaması ile sıkça karşılaşılan sorunlardan biri uygulamanın açılmıyor olmasıdır. Birçok kullanıcı “İstanbul Senin” uygulamasının açılmıyor olmasının nedeniyle birçok kişi şikayetçidir. Özellikle sosyal yardım talebinde bulunmak isteyenler tarafından araştırılan “İstanbul Senin Açılmıyor Hatası” genellikle yoğunluktan dolayı kaynaklanan bir problem olmaktadır. Birçok kişinin ayın anda uygulamaya giriş yapmasından dolayı kaynaklanan bu sorun için ilk yapmanız gereken bir süre beklemek ve ara ara giriş yapmayı denemektir.

Sorun uzun bir süre devam eder ve sisteme giriş işleminizi yapamazsanız bu duruma mobil uygulama içerisinde ye alana Canlı Destek üzerinden destek alarak sisteme giriş yapamadığınızı ve aldığınızı hatayı

belirterek yardım almak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Ayrıca ALO 153 hattını arayarak da sistemde ortaya çıkan hatayı söyleyebilir ve yardım alabilirsiniz.

İstanbul Senin Giriş Yapamıyorum Hatası

İstanbul Senin uygulamasına giriş yapmak isteyen vatandaşların karşılaştığı sorunlardan biri de “Giriş Yapamıyorum” hatasıdır. Mobil uygulamaya T.C. kimlik numaranızı ve diğer bilgilerinizi kullanarak kayıt olduktan sonra giriş işlemi yaparak uygulama içerisindeki menülere erişebilirsiniz. Bilgilerinizi kullanarak giriş yapmaya çalıştığınız zaman bazen giriş işlemi başarısız olabilir.

Böyle bir hata aldığınız zaman aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

 • İnternetinizi ya da internet sağlayacağınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
 • Sorun çözülmezse telefonunuzu kapatıp tekrar açın.
 • Uygulamaya halen giriş yapamıyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırın ve tekrar indirin. Sorunun halen devam etmesi durumunda teknik destek almanız gerekir. Bunun için uygulama üzerinde yer alan Canlı Destek bölümünden ya da ALO 153 hattını arayarak destek alabilirsiniz.

İstanbul Senin İletişim Telefon Numarası

İstanbul Senin mobil uygulaması ile ilgili merak ettiklerinizi sormak, herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yardım almak ya da istek ve görüşlerinizi bildirmek için ALO 153 hattı arayarak yardım alabilirsiniz.

İstanbul Senin Uygulaması Güvenli Mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “İstanbul Senin” mobil uygulaması tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biri uygulamanın güvenli olup olmadığıdır. İstanbul Senin uygulaması dijital güvenlik sitemi ile korunan ve kullanıcıların kişisel bilgilerini koruma altına alan bir uygulamadır. Ayrıca devlet güvencesi ile üretilmesi sayesinde güvenle kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.