Sen Oku Diye Nasıl Başvurulur? Sen Oku Diye Başvuru ve Sorgulama

Sen Oku Diye Nasıl Başvurulur? Sen Oku Diye Başvuru ve Sorgulama
15.09.2022
A+
A-

Sen Oku Diye Nasıl Başvurulur? Sen Oku Diye Başvuru ve Sorgulama 2023. Her yıl olduğu gibi bu yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim destek paketi kapsamı içerisinde “Sen Oku Diye” Başlığı altında başlatılan sosyal eğitim yardımına devam etmektedir. Öğrencilere yönelik yapılan sosyal yardımlardan biri olan “Sen Oku Diye” projesi hakkında detayları bu yazımızda anlatıyoruz.

Sen Oku Diye 2023 Başvuru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımına ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik eğitim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla her yıl yılda 1 defa olmak üzere 500 TL’lik maddi yardım yapılmaktadır. 2023 İBB Sen Oku Diye eğitim yardımı başvuruları 13 Eylül tarihinde başlayacaktır. Başvurular başladıktan sonra başvurunuzu İBB resmi internet sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

İBB eğitim yardımı başvurusu için ilgili sayfaya gittikten sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunuzu tamamlayıp ilettikten sonra başvurunuz incelemeye alını. İnceleme aşamasından sonra başvurunuzun onaylanması halinde bu yardımdan yararlanabilirsiniz.

Sen Oku Diye Son Başvuru Tarihi

Sen Oku Diye eğitim yardımı başvurusu okulların açılması ile merak edilen konu başlıklarından biri oldu. Sen Oku Diye başlığı altında verilen eğitim yardımından yararlanmak isteyenler öncelikle başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekir. Başvuru işlemleri 13 Eylül tarihinde başlayacaktır. Başvuru süresi içerisinde alınan başvuru talepleri tek tek incelenerek başvuru sahibinin iletişim adresine geri dönüş yapılacaktır. Başvurunuz eğer onaylanırsa 500 TL’lik eğitim yardımını almaya hak kazanırsınız.

Sen Oku Diye Ne Zaman Yatacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımı her yıl olduğu gibi bu yılda yapılmaya devam ediyor. Sen Oku Diye başlığı altında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim masrafları için verilen eğitim yardımı 2023 yılı için 500 TL olarak belirlendi. 500 TL’lik eğitim yardımından yararlanmak isteyen veliler, çocukları adına başvuruda bulunmaları gerekir.

500 TL’lik eğitim yardımı yılda 1 defa mahsus olmak üzere her yıl verilmektedir. Başvuru formunu doldururken form üzerinde yer alan İBAN numarasına söz konusu yardım yatırılır. Bu nedenle İBAN numarasının mutlaka kendi adınıza olduğundan ve güncel olduğundan emin olmalısınız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sen Oku Diye eğitim yardımı başvuruları 13 Eylül tarihinde başladı. Başvuruların tamamlanmasının ardından başvurular sonuçlanmaya başlayacaktır. Başvurunuz ile ilgili detaya ulaşmak için başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Sen Oku Diye Hangi Bankaya Yatıyor?

İBB Sen Oku Diye eğitim yardımının hangi bankaya yatırıldığı da merak edilen konu başlıklarından biridir. Sen Oku Diye eğitim yardımı belirli bir banka hesabına yatırılmaz. Eğitim yardımı ödemesi başvuru formu üzerinde verilen İBAN numarasına gönderilir. Bu nedenle belirli bir banka hesabınızın olmasına gerek yoktur. Mevcut banka kartınızın İBAN numarasını başvuru formu üzerinde paylaşmanız yeterli olacaktır.

Sen Oku Diye İBB Ne Kadar Para Veriyor?

İstanbul il sınırları içerisinde ikametgâh eden ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan ailelerin eğitim gören çocuklarının eğitiminin aksamaması adına her yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Sen Oku Diye” başlığı altına eğitim yardımı vermektedir.

Sen Oku Diye kampanyası ile ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören çocuklara yardım edilecektir. Söz konusu yardımdan yararlanabilecek öğrencilerin şehit çocuğu, öksüz, engelli ya da yetim olması gerekir. Bu durumda olan öğrenciler eğitim yardımı alabilirler.

2023 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirtilen Sen Oku Diye eğitim yardımı 500 TL olarak belirlenmiştir.

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu

İhtiyaç sahibi olan ve İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan veliler, çocukları için eğitim destek paketi başvurusunda bulunabilirler. Eğitim destek paketi sosyal yardımı, hayırseverler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için verilen bir destektir. Yapılan maddi yardım şu an için yalnızca üniversite öğrencilerine veriliyor.

Üniversite öğrencilerinin İstanbul kartları eğitim destek paketi para yardımı yatırılmaktadır. Paranın yatırılmasının ardından öğrencilere SMS yolu ile bilgi verilmektedir. Eğitim destek paketi yardımından yararlanmak isteyen öğrenciler https://askidafatura.ibb.gov.trr/egitim-destek linkine tıkladıktan sonra sayfa üzerinde yer alan “Destek Olun” butonuna basarak para desteği başvurusunda bulunabilirler.

Sen Oku Diye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sen Oku Diye eğitim yardımı başvuruları 13 Eylül itibariyle İBB resmi internet sitesi üzerinden yapılmaya başlandı. Başvuru işleminizi online bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İBB Sen Oku Diye eğitim yardımı başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: · https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx linkine tıklayın.

 •  Açılan sayfa başvuru genel koşullarını inceleyerek başvuru şartlarına uygun olup olmadığını görebilirsiniz.
 •  Sayfa üzerinde yer alan mobil uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz.
 •  Ardından “İstanbul Seninle Giriş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra sayfa üzerinde yer alan “Kayıt Ol” butonuna basarak kayıt işleminizi gerçekleştirin.
 •  Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formu bölümünden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
 •  Başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sen Oku Diye Tablet Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için 500 TL’lik nakit destek yardımından sonar tablet yardımı yapacağını da duyurdu. Açıklamanın ardından İstanbullu vatandaşlar tablet yardımına nasıl başvuru yapabileceklerini merak etmektedirler.

Sen Oku Diye tablet yardımı başvurusu için vatandaşların aşağıdaki şartlara sahip olmaları gerekir. Başvuru şartlarına sahip kişiler https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx linki üzerinden 500 TL’lik yardıma başvuru yapabilecekleri gibi tablet yardımına da aynı sayfa üzerinden başvuruda bulunabilirler.

İBB tablet yardımı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır:

 •  T.C. vatandaşı olmak
 •  Öğrencinin İstanbul il sınırları içerisinde ikametgah etmesi gerekir
 •  Devlet okulu veya özel okulda %100 burslu olmak
 •  Öğrencinin eğitim sürecine devam ediyor olması gerekir
 •  Yardım almak isteyen öğrencinin öksüz, yetim, engelli veya şehit çocuğu olması gerekmektedir.

sen oku diye eğitim destek başvurusu

Sen Oku Diye Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sen Oku Diye eğitim projesine başvuruda bulunmak için “İstanbul Seninle” uygulamasının kullanılması gerekiyor. Başvurular yalnızca İstanbul Seninle mobil uygulaması üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle herhangi bir telefon numarası veya farklı bir yöntem ile başvuruda bulunmak mümkün değil.

Yine de ilgili proje ile ilgili detaylı bilgi almak, sorunuzu ve görüşünüzü belirtmek için ALO 153 numaralı hattı veya 0212 153 00 00 numaralı hattı arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Sen Oku Diye Sorgulama

Sen Oku Diye eğitim yardımına başvuruda bulunan kişiler başvurularının hangi aşamada olduğunu, başvurularının açıklanıp açıklanmadığını öğrenmek isteyebiliyorlar. Başvurunuzun sonucu hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sorgulama işlemi yapmak gerekir.

Başvuru sorgulama işlemini de aynı şekilde “İstanbul Seninle” mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sen Oku Diye Eğitim Desteği

Sen Oku Diye eğitim desteği her yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir. Sosyal yardımların yapıldığı gruplardan biri de öğrenciler için yapılan sosyal yardımdır. Her yıl belediye tarafından öğrencilere birkaç farklı sosyal yardım yapılıyor. Bu sosyal yardımlardan biri olan ve en çok merak edilen yardım “Sen Oku Diye Eğitim Desteği” yardımıdır.

Eğitim desteği yardımı, öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanabilmesi için yapılan bir sosyal yardım türüdür. Eğitim yardımına başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin öncelikle çeşitli şartlara uygun görülmeleri gerekir. Şartlara uygun olan öğrenciler https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx linki üzerinden “İstanbul Seninle” mobil uygulamasını indirebilir ve söz konusu yardım için başvuruda bulunabilir. Başvuru sırasında öğrencilerin bazı evrakları da sisteme yüklemesi gerekiyor. Bu nedenle başvuru işleminden önce gerekli evrakları hazırlayıp sonrasında başvuru formunu doldurmaya başlamalısınız.

Başvuru formunu doldururken bilgilerin güncel ve doğru olduğundan mutlaka emin olun. Bilgilerin uyuşmaması veya güncel olmaması durumunda başvuru direkt olarak ret edilebilir.

Sen Oku Diye Gerekli Evraklar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sen Oku Diye eğitim yardımı başvurusunun tamamlanması için bazı belgelere ve evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Vatandaşlar bu evrakları ilgili yere teslim ederek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Başvuru işlemleri için istenen evraklar aşağıdaki listede yer almaktadır:

 •  Kimlik fotokopisi
 •  T.C. kimlik numarası
 •  Gelir bilgilerini gösteren gelir belgesi
 •  Engellilik durumu var ise engelli raporu
 •  Hesap cüzdanı fotokopisi
 •  Kanuni temsilcisini gösteren resmî belge
 •  Vukuatlı nüfus kayıt örneği evrakları istenmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.