Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu E-Devlet

Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu E-Devlet
05.10.2022
A+
A-

Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu E-Devlet 2023. Özellikle son zamanlarda yaşanılan ekonomik zorluklar nedeniyle birçok vatandaş maddi anlama zorluk yaşamaktadır. Vatandaşların bu ekonomik zorluktan olabildiğince az etkilenmesi ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla çeşitli sosyal yardımlar yapılmaktadır. Bu sosyal yardımlardan biri olan “Her Aileye 500 TL” sosyal yardımına başvuruda bulunmak, yardımdan kimlerin yararlanabileceği ve diğer konu başlıkları hakkında bilgi almak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Her Aileye 500 TL Para Yardımı

Ekonomik açıdan zorluk yaşanan bu dönemde, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet “Her Aileye 500 TL Para Yardı” başlığı altında maddi yardım desteği vermektedir. Maddi destek almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekir. Başvuru işlemleri e devlet üzerinden yapılabilmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi kullanarak başvuru işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Her haneye 500 TL para yardımı başvurusunda bulunmak ve söz konusu sosyal yardımdan yararlanmak isteyen hanelerin bazı şartlara sahip olmaları gerekir. Bu şartları karşılayan vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamlayarak yardımdan yararlanabileceklerdir.

500 TL’lik sosyal yardım parası hane için erzak ve gıda alışverişlerine destek olmak amacıyla verilmektedir.

500 TL Yardım Parası Başvurusu Kimlere Verilir

500 TL para yardımı başvurusu yalnızca çeşitli şartlar altında belirli kişilere verilmektedir. Her haneye 500 TL’lik sosyal yardım başvurusundan yararlanabilecek vatandaşlar aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olan vatandaşlar
 •  Herhangi bir gelire sahip olmayan vatandaşla
 •  Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan vatandaşlar
 •  Çocuklu aileler, kirada yaşayanlar, öksüz ve yetimler, afetzedeler, eşi vefat etmiş ve herhangi bir gelire sahip olmayan dul kadınlar ve %40 dan fazla engeli bulunan vatandaşlarda bu yardımdan yararlanabilecek kişiler arasında yer almaktadır.

500 TL Yardım Başvurusu Başvuru Şartları

Her haneye 500 TL sosyal yardım başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşlar bazı başvuru şartlarını karşılıyor olması gerekir. Bu şartları karşılayan vatandaşla e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

500 TL yardım başvurusu başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 •  18 yaşından büyük olmak
 •  Vatandaşların herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekir.

Ayrıca düzenli bir şekilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan vatandaşlar bu yardıma başvuruda bulunmaya gerek kalmadan yararlanabilecekti.

E Devlet 500 TL Yardım Başvurusu

500 TL’lik sosyal yardım başvuru işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. E Devlet 500 TL yardım başvurusu için T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerekir.

E Devlet 500 TL yardım başvurusu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayın.

 •  “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 •  Bilgilerinizi ilgili alana yazarak giriş işleminizi tamamlayın.
 •  “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
 •  Açılan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu Nereden Yapılır?

Her aileye 500 TL yardım başvurusu nereden yapılır? Her aileye 500 TL Yardım Başvuru işlemini nasıl yapabilirim? Gibi konu başlıkları, başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. 500 TL’lik sosyal yardım başvuru işlemi 2 farklı yol ile yapılabilmektedir.

Başvuru işleminizi Kaymakamlık binalarında hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğüne giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bizzat giderek başvuruda bulunma işleminde vatandaştan bazı belgeler istenmektedir. Başvuru işlemi için istenen belgeleri müdürlüğe teslim ettikten sonra size verilen formu tamamlayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer başvuruda bulunma yolu ise e-devlet sistemi üzerinden online bir şekilde yapmaktır. https://www.turkiye.gov.tr/ linkine tıkladıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sayfasına giriş yapmanız ardından “Yeni Başvuru” butonuna tıklayarak başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

her aileye 500 tl yardım başvurusu

500 TL Maddi Yardım Nasıl Alınır?

500 TL maddi yardım almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini online olarak e-devlet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. https://www.turkiye.gov.tr/ linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 •  Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girerek giriş yapın.
 •  Arama bölümüne “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazarak arama yapın.
 •  Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Sosyal Ekonomik Destek Hizmet Ön Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
 •  “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
 •  “Yeni Başvuru” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan sözleşmeyi okuduktan sonra okuduğunuza dair kutucuğu işaretleyin.
 •  Ardından başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

500 TL Maddi Yardım Başvuru Formu

500 TL maddi yardım başvurusunda bulunmak için başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. 500 TL maddi yardım başvuru formu ile vatandaşların başvuru şartlarına sahip olup olmadıkları tespit edilir. Vatandaşların gerçek bilgileri ile başvuru formu üzerinde yer alan bilgileri karşılaştırılarak doğruluğu kontrol edilir. Bu nedenle başvuru formunda doğru bilgilerinizi vermeniz önemlidir.

500 TL maddi yardım başvuru formu üzerine yer alan ve vatandaşların doldurması gereken bilgiler aşağıdaki listede yer almaktadır.

 •  Kimlik Bilgileri
 •  Adres ve iletişim bilgileri
 •  Gelir bilgisi
 •  İBAN bilgisi (başvurunuz onaylanırsa bu İBAN numarasına yardım parası aktarılacaktır.)
 •  Hane bilgileri

500 TL Yardım Başvuru Sorgulama

500 TL sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirler. E-devlet üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi başvuru sorgulama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayın. Kimliğinizi doğrulayarak ilgili sayfaya gidin. Sayfa üzerinde mevcut başvurularınız yer alacaktır. Başvurularınız arasında sorgulamak istediğiniz başvurunun “Detay” butonuna tıklayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

500 TL Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

500 TL sosyal yardım başvurusuna bulunan vatandaşlar, başvurunun ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. Başvuru işlemleri başvurunun yapıldığı tarihten sonraki 21 gün içerisinde açıklanarak vatandaşın iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş yapılır. Başvurunuz ile ilgili bir sorun yaşamanız veya merak ettiklerinizi sormak için ALO 144 hattını arayabilirsiniz.

Ayrıca başvuru sonucunuz tarafınıza iletilmemesi halinde başvuru sorgulama işlemi yaparak başvurunuzun sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.