İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu ve Yemek Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu ve Yemek Yardımı
15.02.2023
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu ve Yemek Yardımı 2023. İzmir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileler için sosyal yardım desteği vermeye devam etmektedir. Ramazan ayında birçok belediye ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan yardımı başlığı altında sosyal yardım yapmaktadır. Bu Belediyelerden biride İzmir Büyükşehir Belediyesidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir? Gibi merak edilen konu başlıklarına dair detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır? Konu başlığı İzmirli muhtaç vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımına maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuruda bulunabilirler. İzmir il sınırları içerisinde ikamet eden dar gelirli vatandaşlar Ramazan yardımı başlığı altında verilen Ramazan kolisi yardımından yararlanabilirler. Sosyal yardımdan yararlanmak için öncelikle başvuru işleminin yapılması gerekir.

Başvuru işlemlerinizi İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Ramazan kolisi ve Ramazan parası olacak şekilde Ramazan yardımı yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi aileleri durumu ve başvuru durumları göz önüne alınarak ailelere Ramazan kolisi ya da Ramazan parası yardımı yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Ramazan yardımından yararlanmak isteyenler tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından biridir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı yalnızca ihtiyaç sahibi kişilere yönelik verilen bir sosyal yardımdır. Bu nedenle yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin bazı durumlara sahip olmaları gerekir.

Yardım kolisi ve para yardımı olarak yapılacak olan Ramazan yardımından yararlanabilecek ilk kişiler, aylık hane geliri muhtaçlık sınırı altında olanlar gelmektedir. Maddi durumu yetersiz olanların yanı sıra, eşi vefat etmiş olan dul kadınlar, bakıma muhtaç yaşlılar, engelliler, kronik rahatsızlığı olan, şehit ailesi, asker ve gazi yakınları da bu yardımdan yararlanabilecek kişiler arasındadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Hangi şartlara sahip olanlar sosyal yardımdan yararlanabilir? İBB Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olan kişiler, Ramazan yardımından yararlanabilirler. Ayrıca bu şartları karşılayan kişilerin durumu ve isteği göz önüne alınarak Ramazan yardımı, maddi yadım ya da içerisinde temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri olarak dağıtılır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Aylık gelirin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
 • Maddi yetersizlik nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor olanlar
 • Maddi durumunu muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesi ile kanıtlıyor olmak gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Ramazan yardımı olarak ne verilir? Başvuruda bulunanlar tarafından merak edilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımını 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Başvuru sahibinin ihtiyaç durumu ve isteği göz önüne alınarak Ramazan yardımı başlığı altında maddi yardım ya da Ramazan kolisi yardımı yapılmaktadır. Başvuru yaptığınız sırada sizden istenilen başvuru formunu doldururken detay kısmında mutlaka hangi yardımı almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Maddi yardım almak istiyorsanız “Ramazan yardımı olarak maddi yardım ihtiyacım var bu nedenle maddi destek almak istiyorum” gibi bir açıklama ya da “Ramazan yardımı olarak Ramazan kolisi ihtiyacım var bu nedenle Ramazan kolisi almak istiyorum” gibi bir açıklama yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvurunuz incelenmek üzere sıraya alınır. Sıra size geldiği zaman başvuru formunuz ve gerçek bilgileriniz karşılaştırılır ve incelenir. Bu aşama bittikten sonra tarafınıza geri dönüş yapılır ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi verilir. Başvurusu onaylanan kişiler tarafından merak edilen başlıklardan biri ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Başlığıdır.

Başvurunuz onaylandıktan sonraki 15 ile 25 gün içerisinde almak istediğiniz Ramazan yardımı verilir. Maddi yardım için başvuruda bulunduysanız paranız PTT şubeleri aracılığı ile adınıza yatırılır. Yardım kolisi olarak başvuruda bulunduysanız yardım kolileri adresinize kadar gönderilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu talebinde bulunarak Ramazan kolisi almaya hak kazanabilirsiniz. İBB Ramazan yardımını 2 farklı şekilde gerçekleştirmektedir. Vatandaşların ihtiyacına yönelik olarak Ramazan yardımı, maddi yardım ya da Ramazan kolisi olarak yapılmaktadır. Başvuru formu sırasında eğer Ramazan kolisi yardımı almak istediğinizi belirtirseniz başvurunuzun onaylanması halinde Ramazan yardımı kolisi almaya hak kazanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kolisi başvurusu için başvuru işlemlerinizi ALO 153 mavi masa hattı, İzmir Büyükşehir Belediyesinde hizmet vermekte olan ilgili müdürlük ya da e-Devlet sistemi üzerinden başvuru işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı erzak ve gıda kolisi başvurusu işleminizi e-Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ALO 153 Mavi Masa hattını arayarak da başvuru talebinde bulunabileceğiniz gibi Ramazan yardımı hakkında merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. E-Devlet üzerinden başvuru işleminizi tamamlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayın.

 • Açılan sayfada yer alan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Bilgilerinizi girdikten sonra “Giriş” butonuna tıklayın.
 • “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
 • Yardım başvurusu yapılacak olan il belediyesini seçin.
 • Bilgilerinizi kontrol edin.
 • Başvuru formunu doldurun.
 • Son olarak aydınlatma metinleri okuduktan sonra okuduğunuza dair onaylayın ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

ramazan yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu nereye yapılır? Başvuru talebinde nasıl bulunabilirim? İBB Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini birkaç farklı yol üzerinden gerçekleştirebilirler. Ramazan yardımı olarak verilecek olan maddi yardımdan ve gıda yardımından yararlanmak için başvuru işleminin yapılması gerekir.

Başvuru işlemi yapabileceğiniz kanallar aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Başvuru talebinizi online olarak e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “İçişleri Sosyal Yardım Talebinde Bulunma” yazısını yazarak arama yapın. Çıkan sonuçlar arasından “İçişleri Sosyal Yardım Talebinde Bulunma ve Talebi Sorgulama” seçeneğine tıklayın. Ardından başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Bir diğer başvuru işleminizi ise ALO 153 destek hattını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. ALO 153 Mavi Masa hattını arayarak başvuru talebinde bulunabilir, Ramazan yardımı hakkında merak ettiklerinizi sorabilir, istek ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Başvuruda bulunabileceğiniz kanallardan biri de il belediyesine bizzat gitmektir. İzmir Büyükşehir Belediyesinde hizmet vermekte olan müdürlüğe bizzat giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İl belediyesine giderek yapılan başvuru işlemlerinde bazı belgeler talep edilir. Bu belgeleri gitmeden önce mutlaka hazırlamalısınız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi yaparak Ramazan yardımı başvuru talebinizin hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Başvuru talebinde bulunanlar başvuru işlemlerinin hangi aşamada olduğunu merak etmektedirler. Başvurunu talebinde bulunduktan sonraki 15 ile 25 gün arasında başvurunuz ile ilgili geri dönüş yapılır. Ancak bazen yoğunluk ya da sistem hataları gibi nedenlerden dolayı geri dönüş yapılamayabiliyor. Böyle bir durumda başvuru sorgulama yaparak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı sorgulama işlemi için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıkladıktan sonra kimlik doğrulama işlemi yaparak e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Açılan sayfada mevcut başvurularınız ile ilgili detaylara ulaşabilir ve başvurunuzun sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.