İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
27.03.2023
A+
A-

İBB askıda fatura başvurusu nasıl yapılır? İBB askıda fatura başvurusu, sayesinde pek çok ihtiyaç sahibi giderlerini karşılayabilmektedir. İstanbul belediyesinin dar gelirli aileler için başlattığı bu kampanya hem bağış yapmak isteyen kişiler için hem de ihtiyaç sahipleri için oldukça fazla ilgi görmüştür.

İstanbul Belediyesi Askıda Fatura

Askıda fatura tamamen otomatik olarak yapılan bir tür yardım ve dayanışma projesidir. Bu nedenle faturalarını ödemekte zorlanan kişiler, askıda fatura sayesinde bir nebze de olsa rahatlamaktadır. İhtiyaç sahipleri ile hayır sever vatandaşların bir araya getirildiği bir sistemdir.

Sizler için bu yazımızda askıda fatura başvurusu nasıl yapılır? İzlenmesi gereken yollar nelerdir? Gibi merak edilen tüm sorulara yanıt vereceğiz. Hem ihtiyaç sahipleri hem de bağış yapmak isteyen kişiler yazımızı sonuna kadar okuyabilir.

iBB Askıda Fatura Nedir?

İBB Askıda Fatura, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırseverlerin katkıları ile ödenmesi gereken faturaların ödenmesi için başlatılan bir yardım kampanyasıdır. Kampanya kapsamında, maddi durumu yetersiz olan İstanbul’daki vatandaşların su, doğalgaz, elektrik ve diğer faturaları ödeniyor. Hayırseverler, İBB internet sitesi üzerinden bu faturalara ödeme yaparak, ihtiyaç sahiplerine destek olabiliyorlar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa askıda fatura yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb askıda fatura yardımı başvurusu : https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB askıda fatura projesine dahil olmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin mutlaka İstanbul içinde oturuyor olmaları gerekmektedir. Yani askıda fatura sadece İstanbul da yaşayan aileler için geçerlidir.

İhtiyaç sahibi olan kişiler  https://askidafatura.İBB.gov.tr/ adresine giriş yapabilir. Bu sayfada ‘’askıya fatura bırak’’ seçeneği mevcuttur. Askıya fatura bıraktıktan sonra karşınıza çıkacak olan birkaç formu doldurmanız gerekmektedir. Askıya bırakılan faturalar, yardım sever vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahipleri için ödenmiş olacaktır. bu uygulama ile zor anlar yaşayan vatandaşlar, büyük bir şekilde rahata kavuşacaktır.

İBB Askıda Fatura Başvuru Formu

İBB askıda fatura başvuru formu ilk olarak ihtiyaç sahiplerinin doldurması gereken formlardan biridir. yukarıda verdiğimiz linki tıklayarak, askıda fatura formunu doldurabilirsiniz. ‘’askıya fatura bırak’’ diyerek ödeyemediğiniz faturaları bırakıp, hayır sever vatandaşlar tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Askıda fatura başvuru formunu doldururken kesinlikle sizden istenen tüm bilgileri hatasız ve tam olarak girmeniz gerekir. Aksi halde başvuru formunuz kabul edilmeyecek ve bu süreç sizler için başlatılamayacaktır. Askıda fatura başvuru formunu doldurduktan sonra ise başvurularınızın takibini başvuru sorgulama alanından yapabilirsiniz.

İBB Askıda Fatura Başvurusu Sorgulama

İBB askıda fatura sorgulama yapabilmeniz için ilk etapta sizlerden istenen bilgileri forma doldurmanız gerektedir. Daha sonra ise askıya ödenmemiş bir faturanızı bırakmanız gerekir. askıya fatura bırakmayan ve formu doldurmayan kişilerin sorgulama yapmaları olanaksızdır.

Eğer askıda fatura sorgulaması yapmak istiyorsanız, https://askidafatura.İBB.gov.tr/fatura-sorgula adresine  giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada yer alan askıda faturanızı sorgulayın kısmını tıkladıktan sonra sorgulama işlemine başlamanız mümkün olacaktır. sizler için açılan sayfada birkaç bilgi yer alır. Bu kısımları doldurup, hemen sorgula aşamasına geçebilirsiniz.

İBB Askıda Fatura Ne Zaman Ödenir? 

İBB askıda fatura ne zaman ödenir? Gibi sorular pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Öncelikle askıda faturaların ödenmesi için askıya fatura bırakmanız gerekiyor. Askıya fatura bıraktıktan sonra ise bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar  buradan askıda faturaları ödemektedir. Yani hayır sever vatandaşalar ne zaman askıda faturaları ödeyecek olursa, bu yönde fatura borçlarınız kapanmış olacaktır.

Askıya fatura bırakan kişiler, sistemden faturalarının takibini yaparak ödemelerinin yapılıp, yapılmadığını rahatlıkla görebilir. Askıda fatura ödemesi kredi kartı ile ya da banka kartı ile yapılabiliyor.

İBB  Askıda Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır? 

İBB askıda fatura ödemesi nasıl yapılır? Gibi sorular sıkça karşımıza çıkmaktadır. ilk olarak ihtiyaç sahibi kişiler askıya faturalarını bırakmaktadır. Daha sonra ise ödeme yapmak isteyen hayır sever vatandaşlar buradan ilçe seçip, ödemeleri kredi kartı ile yapabiliyor.

Askıda fatura ödemesi yaparak yardıma muhtaç kişilere  yardımcı olmak isteyen vatandaşlar ise ‘’askıda fatura alın’’ seçeneğine tıklaması gerekmektedir. Buradan bir fatura seçip, ödemeleri hemen anlık olarak yapabilir.

İBB Askıda Fatura Uygulaması 

İBB askıda fatura uygulaması, bu uygulama hem ödeme yapmak isteyen bağışçıların hem de ihtiyaç sahiplerinin işini pratik bir hale getirmesine yardımcı olan uygulamadır. Uygulamayı hem ihtiyaç sahipleri hem de yardım severler çok rahat bir şekilde kullanmaya başlayabilir.

Askıda fatura uygulaması pek çok ihtiyaç sahibi kişi ile hayır sever kişileri bir araya getiren harika bir uygulamadır. İstanbul büyük şehir belediyesinin yardıma muhtaç kişiler için hazırladığı bu proje sayesinde artık faturalarını ödemekte zorlanan kişiler askıda fatura ile faturalarının ödenmesini sağlayabiliyor.

İBB Askıda Fatura Anne Bebek

İBB askıda fatura anne bebek ile de pek çok hayrı sever ve yardıma muhtaç kişi bir araya gelmektedir. Bu proje sayesinde annelerin ihtiyaçları ve bebeklerin ihtiyaçları hayır sever vatandaşlar tarafından karşılanmaktadır.

İBB Askıda Fatura Ne Zaman Açılacak?

İBB askıda fatura ne zaman açılacak? Pek çok kişinin esas merak ettiği konuların başında bu soru gelmektedir. İBB askıda fatura sistemi her gün açık olan bir sistemdir. Hem ihtiyaç sahipleri hem de yardım sever vatandaşlar bu sistem sayesinde askıda fatura uygulamasını rahatlıkla kullanabiliyor.

İBB Askıda Fatura Kimlere Veriliyor?

İBB askıda fatura kimlere veriliyor? Askıda faturadan yararlanmak isteyen kişilerden bir takım bilgiler alınmaktadır. Yani gerçek ihtiyaç sahipleri bu uygulama sayesinde ödeyemediği faturaları çok hayır sever vatandaşlar sayesinde ödeyebilmektedir. Gerçek ihtiyaç sahipleri ile hayır severler bir araya geldiği bir sistemdir.

İBB Beyaz Masa Askıda Fatura

İBB beyaz masa askıda fatura  sisteminden faydalanmak isteyen kişiler isterlerse ALO 153 numarasını arayabilir. Buradan kişilere detaylı bilgiler verilmektedir. Eğer faturalarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, hemen 153 hattını arayabilir ve daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İBB Askıda Fatura Ödemek İstiyorum Nasıl Yapabilirim?

İBB askıda fatura ödemek istiyorum nasıl yapabilirim? Sorusunu soran fazla sayıda hayır sever vatandaşlarımız bulunmaktadır. Hayır sever kişiler askıda faturaları ‘’ askıdan fatura alın’’ seçeneğini tıklayarak askıdan fatura alıp, ödemesini yapabilirler.

İBB Askıda Faturanın Ödendiğini Nasıl Öğrenebilirim?

İBB askıda faturanın ödendiğini nasıl öğrenebilirim? Gibi sorular sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. askıda faturanın ödenip, ödenmediğini sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.