A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İşe Girerken İstenilen Belgeler Nelerdir?

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İşe Girerken İstenilen Belgeler Nelerdir?
25.10.2022
A+
A-

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? İşe Girerken İstenilen Belgeler Nelerdir? 2023. A101 bünyesinde çalışmak isteyenler, A101 iş başvurusunda bulunmaları gerekir. A101, 28 Mart 2008 tarihinde kurulmuş olup günümüzde 10 bin şube ile hizmet vermektedir. A101 bünyesinde birçok farklı pozisyon ve departman bulunmaktadır. İş ilanları arasında istediğiniz departman ya da pozisyonu seçerek başvuru işleminizi bu yönde tamamlayabilirsiniz.

A101 iş başvurusu nasıl yapılır? A101 iş ilanları, A101 başvuru için gerekli belgeler hangileridir? Gibi merak edilen konu başlıkları yazımızda yer almaktadır.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 firmasının bünyesinde çalışmak isteyenler, A101 iş başvurusu nasıl yapılır? Başlığını merak etmektedir. A101 iş başvuru işlemleri online olarak yapılabilmektedir. A101 firmasının resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer bölümünden, başvuru formunu doldurarak başvuru işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunuz incelendikten sonra tarafınıza geri dönüş yapılır ve onaylanması halinde kısa bir süre içerisinde işe başlayabilirsiniz.

A101 iş başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. · https://www.a101.com.tr/kariyer linkine tıklayın.

 • Başvuru Nedeni bölümünden “İş Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
 • Başvuru formu üzerinde yer alan tüm bölümleri eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 • “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu adımları yaptıktan sonra başvurunuz sıraya alınacak ve sırası geldiği zaman incelenecektir.

A101 İş İlanları

Perakende sektörünün en yaygın ve büyük zinciri olan A101 firması, ülkemizin tüm ilinde ve ilçelerinde faaliyet göstermektedir. 10 bine aşkın şubesi ile hizmet veren A101 bünyesinde çalışmak isteyenler, A101 iş ilanlarını araştırmaktadır. 60.000 dene fazla çalışanı ve 600’den fazla tedarikçisi ile perakende sektörünün öncü şirketleri arasında olan ve Türkiye’nin en büyük 15 firması arasına giren A101, iş ilanları ile birçok kişiye iş kapısı sunmaktadır.

A101 iş ilanları hakkında bilgi almak için Google arama motoruna “A101 İş İlanları” yazarak arama yapın. Çıkan sonuçlar arasında birçok internet sitesinde A101 iş ilanlarını görebileceksiniz. İstediğiniz iş ilanına başvuruda yaparak firmanın bünyesinde çalışma hakkı kazanabilirsiniz.

A101 İş Sözleşmesi

A101 firmasının bünyesinde çalışmak isteyenler, A101 İş Sözleşmesi içerisinde yer alan kurallara uyması, sözleşmeyi iyice okuması ve sözleşmeyi imzalaması gerekir. A101 iş sözleşmesi hakkında bilgi almak için firmanın internet sayfasını ziyaret ederek gerekli bilgiye ulaşabilir ya da A101’in iletişim bilgileri ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. A101 iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İletişim Telefonu: 0850 822 99 00 E-Posta: iletisim@a101.com.tr

A101 İşe Girerken İstenen Belgeler

A101 işe girerken istenen belgeler hangileridir? A101 iş başvurusunda bulunurken bazı belgeleri ilgili birime teslim etmeniz gerekir. Online başvuruda bulunduktan sonra ön başvurunuz onaylanması halinde sizden ilgili şubeye gitmeniz ve şubeye giderken bazı belgeleri götürmeniz istenir. Bu belgeleri hazırlayarak başvuru işleminizi tamamlayabilir ve işe başlayabilirsiniz. A101 işe girerken istenen belgeler farklılık göstermekle beraber genel olarak aşağıdaki belgeler istenmektedir. Online başvurunuz onaylandıktan sonra biran önce mutlaka bu belgeleri hazırlayarak ilgili birime götürmelisiniz.

 • Sağlık raporu belgesi
 • Kimlik fotokopisi ve aslı
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Diploma fotokopisi 1 adet
 • Temiz kâğıdı istenmektedir. Bu belgelerin yanı sıra ek belgelerde istenebilir.

A101 İşten Ayrılma Dilekçesi

A101 işten ayrılma dilekçesi örneği A101 marketler zincirinde çalışanlar tarafından aratılan dilekçe örneklerinden biridir. A101 firmasının bünyesinde çalışanlar çeşitli nedenlerden dolayı işten çıkmak isteyebiliyorlar. İşten çıkarken herhangi bir şey söylemeden işten ayrılmanız ya da aksatmanız cezai işlem uygulanmasına neden olur. A101 iş sözleşmesinde yer alan maddeler arasında bu konuya da değinilmiştir. Bu nedenle işten ayrılırken mutlaka istifa dilekçesi hazırlayıp ilgili birime teslim etmelisiniz.

A101 işten ayrılma dilekçesini nasıl hazırlayacağını merak edenler arama motoruna “A101 İstifa Dilekçesi Örneği” yazarak örneklere göz atabilir ve herhangi bir örnekteki gibi dilekçeyi hazırlamanız yeterli olacaktır.

A101 Çalışma Saatleri

A101 çalışma saatleri, firmada çalışmak isteyenler tarafından en çok araştırılan ve merak edilen konu başlıklarındandır. A101 çalışma saatleri firma bünyesinde çalışanlar tarafından şikâyet konusu olan bir durumdur. Firmanın çok fazla müşterisinin olması nedeniyle çalışma saatleri uzun olabiliyor. A101 mağaza çalışma saatleri ve hizmet saatleri aşağıdaki gibidir.

Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri: 09.00 – 21.30 aralığındadır.

Ayrıca çalışma saatleri ve tatil günleri ise, resmî tatil, idari izin, dini tatil, yasal düzenleme, mücbir sebep vb. durumlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

A101 İş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

A101 iş başvurusunda bulunmak isteyenler online olarak başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde yer alan bölümleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvurunuz incelemeye alınır. A101 iş başvurusu formu nasıl doldurulur? Soru başlığı iş başvurusunda bulunmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. A101 iş başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmak için aşağıdaki maddeleri iyice okumalı ve işlemlerinizi sakin bir şekilde yapmalısınız. · https://www.a101.com.tr/kariyer linkine tıklayın.

 • Başvuru nedeni olarak “İş Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
 • “Kişisel Bilgiler” bölümünden adınızı, soyadınız, cep telefon numaranızı, e-posta adresinizi, doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve uyruğunuzu seçin.
 • Çalışmak İstediği İl ve İlçe bölümlerinden hangi il ve ilçede çalışmak istiyorsanız o bölgeyi seçin
 • Herhangi bir engeliniz varsa “Engelli Durumu” bölümünden evet seçeneğini seçin. Engeliniz yoksa hayır seçeneğini seçmelisiniz.
 • “Askerlik Durumun” bölümünden askerliğinizi yaptıysanız “Yapıldı” seçeneğine tıklayın.
 • Adres bölümünden ikametgahınızın bulunduğu adresi eksiksiz olarak yazın.
 • “Eğitim Bilgileri” bölümünden ise eğitim durumunu ve eğitim seviyesini kendinize uygun olarak doldurun.
 • “İş Tecrübesi” bölümünde daha önceki çalıştığınız yerde ne kadar süre çalıştığınızı seçin.
 • Herhangi bir yerde çalıştıysanız “Evet” seçeneğine tıklayın.
 • İş tecrübesi bölümünden daha önceki işiniz ile ilgili detayları yazabilirsiniz.
 • Son olarak “Başvuru Pozisyonu” bölümünden çalışmak istediğiniz pozisyonu seçin.
 • Tüm alanları doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

A101 İş Başvurusu Şartları

A101 iş başvurusu şartlarını karşılayan kişiler iş başvurusunda bulunarak firma bünyesinde çalışmaya hak kazanabilirler. A101 iş ilanlarına başvuru talebinde bulunmak için bazı şartlara sahip olmak gerekir. Bu şartlara sahip olan herkes iş başvuru talebini online olarak gerçekleştirebilirler. A101 firmasına yapılan başvuru talepleri özellikle son yıllarda oldukça fazla arttı. Talebin fazla olması nedeniyle A101 çeşitli başvuru şartlarına sahip olan kişilere iş imkanı vermektedir. Bu nedenle yalnızca şartları karşılayan kişilerin başvuru talepleri kabul edilir.

A101 iş başvurusu şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Başvuruda bulunan erkeklerin askerlik görevini yapmış olması ya da muaf olması gerekir.
 • En az lise ya da dengi bölümden mezun olunması gerekir
 • Araçlı departmana başvuruda bulunan kişilerin B sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir.

A101 İş Başvuru Formu Örneği

A101 iş başvuru formu örneği, başvuruda bulunmak isteyenler tarafından sıkça araştırılan ve merak edilen bir konu başlığıdır. İş başvuru form örneklerine bakarak başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. A101 iş başvuru taleplerinde bulunan kişilerin, firma tarafından verilen başvuru formunu doldurması gerekir.

Başvuru formuna ulaşmak için A101 firmasının internet sitesini ziyaret edebilir ve başvuru formu ile ilgili detaya ulaşabileceğiniz gibi formu doldurarak başvuru talebinde de bulunabilirsiniz. Başvuru talepleri firmanın belirlediği şartlar altında gerçekleştirilerek başvuru formunun doldurulması istenir. Form üzerinde yer alan tüm alanların mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması istenir.

A101 İş Başvurusu Yaş Sınırı

A101 iş başvuru şartları arasına yaş sınırı bulunmaktadır. Başvuru talebinde bulunmak isteyenlerin mutlaka 18 yaşını tamamlamış olması gerekir. 18 yaşını dolduran ve diğer başvuru şartlarına sahip olan kişiler başvuru formunu doldurarak işlemlerini tamamlayabilirler.

A101 İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

A101 iş başvuru kaç günde sonuçlanır? Soru başlığı, başvuru işlemini tamamlayanlar tarafından merak edilmektedir. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra A101 firmasının ilgili departmanı size kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Yoğunluk gibi nedenlere bağlı olarak 2 gün ile 7 gün arasında iş başvuru talebiniz ile ilgili geri dönüş sağlanır.

A101 İş Maaşları

A101 iş maaşları, çalışan kişinin yetkisine bağlı olarak farklılık göstermektedir. A101 firmasında Part-Time çalışabilmek mümkündür. Part-Time çalışanların çalışma saatleri, çalıştıkları mağazanın müdür ve çalışanın isteğine göre ayarlanır. Gün içerisinde yaklaşık olarak 5 saat çalışabilir ve alınacak ücret ise çalışma saati ile orantılıdır. A101 iş maaşları aşağıdaki listedeki gibidir.

 • A101 Kasiyer ya da Mağaza Personeli Maaşı: 5.500 TL (güncel asgari ücret)
 • A101 Depo Personeli Maaşı: 5.500 TL (güncel asgari ücret)
 • A101 Mağaza Müdür Yardımcısı Maaşı: 7.500 TL
 • A101 Mağaza Müdürü Maaşı: 8.500 TL
 • A101 Bölge Müdürü Maaşı: 14.500 TL

A101 Genel Müdürlük İş İlanları

A101 birçok farklı departmanda ve yetkide iş ilanı vermektedir. İş başvurusu yapmak isteyenler tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biri de A101 genel müdürlük iş ilanlarıdır. A101 genel olarak şube personeli alımı yapan bir firmadır. Firmanın yaptığı iş ilanları içerisinde müdür yardımcısı, genel müdürlük ya da şube müdürü bulunmamaktadır. Bu rütbede çalışmak isteyenlerin farklı bir market zincirinden ya da A101 şubesinden transfer olması ya da normal personelin zaman içerisindeki tutumuna bağlı olarak yükseltilmesi ile gerçekleşebilir.

A101 World Üye İş Yeri Mi?

World kart kullanıcılarının birçoğu, A101 World iş yeri mi? sorusunu merak etmektedir. World puanları, kullanıcılarına birçok farklı avantaj sağlamaktadır. Her harcama için belirli bir miktar puan kazanılmasına ve bu puanların biriktirilerek bir süre sonra kullanılabilmesine imkân sağlayan World kart, A101 iş yeri ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Tüm A101 şubelerinde, World puanlar kullanılabilir.

A101 Başvurusu Sonucu Nereden Öğrenilir?

A101 iş başvurusunda bulunduktan sonra başvurunuzun incelemeye alınır. İnceleme aşaması birkaç gün kadar sürebilmektedir. Birkaç gün sonunda başvuru formu üzerinde vermiş olduğunuz telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden tarafınıza geri dönüş yapılır ve başvuru sonucunuz hakkında bilgi verilir.

a101 iş başvuru formu

A101 Personel İş Başvurusu

A101 personel iş başvurusu talebinde bulunmak isteyenler başvuru işlemlerini A101 firmasının internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirler. A101 firmasının bünyesi altında çalışma imkanına sahip olmak ve personel iş başvurusunda bulunmak için istenen şartlara sahip olduktan sonra başvuru talebinde bulunmanız gerekir. Başvuru talebi onaylanan kişiler ise gerekli evrakları hazırlayarak ilgili birime teslim edilmesi gerekir. Online başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza geri dönüş yapılır ve ne yapmanız gerektiği yetkililer tarafından söylenir.

A101 iş başvurusu için TIKLAYIN

A101 Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor?

A101 maaşları ayın kaçında yatıyor? Başvuruda bulunanlar tarafından en çok merak edilen konu başlıklarındandır. A101 maaşları her ayın 1’inde personellerin banka hesaplarına yatılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.