Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
11.04.2023
A+
A-

Düzce Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Düzce ili gelişen illerde arasında yerini almaktadır. Yatırımları çoğu sanayi üzerine gitmesiyle beraber halk da iş oranında artış olarak yerini gösterdi. Ancak koronavirüs dalgası yüzünden bu tür işlemler sıkıntıya düşmeye başladı. Koronavirüs döneminde üretimin iş istihdam oranında eleman çıkarmaya başlama sonrasında çoğu maddi gelir de düşüklük yaşamaya başladı. Bu durumdan en çok etkilenen kişilerde günlük çalışıp para getiren kişiler büyük darbe niteliğinde oldu.

Alım gücü düşüklük meydana gelmesiyle halk içerisinde huzursuzluk yardıma muhtaç kişilerin sayısı çoğalmaya başladı. Düzce Belediyesi de halkının yanında durmak çeşitli yardım girişimleri sağlayarak refah seviyesini yükseltmeye çalışmaktadır. Düzce Belediyesine ait yapılan yardım başvurusu ve yardım başvurularının nasıl yapılacağına dair detaylı bilgilendirmeleri konu içeriğimizde paylaştık.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım başvurusu yapmak için izlenebilecek yollardan biri Düzce belediye binasına giderek ilgili müdürlükten sosyal yardım başvurusu yapmaktır. Düzce belediye binasına gittikten sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek sosyal yardım başvurusu yapmak için yetkilerden yardım alabilirsiniz. Sosyal Hizmet Müdürlüğüne giderek yapılan sosyal yardımlarda çeşitli belgeler vatandaştan istenir. Bu belgeleri öğrenmek için ilgili müdürlüğe gitmeniz gerekir.

Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer yol ise Düzce belediyesinin sosyal yardım telefon numarasını arayarak yapılmaktadır. 0380 524 58 21 numaralı hat üzerinden Düzce belediyesi ile iletişime geçebilir ve sosyal yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için en kolay ve en hızlı yöntem ise E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden gerçekleştirilen sosyal yardım başvurularına herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu link üzerinden ilgili sayfaya giderek sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Düzce Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemlerini belirli zaman aralığından sonra yapabilirsiniz. Başvurularınız incelenme ve onaylanma süresi oluşan yoğun talepten dolayı değişmektedir. Ortalama süresi olarak 15-30 gün arasında yardım başvurusu cevabı oluşmaktadır. Bu onaylanma işlemlerinden sonra iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Başvuruyla ilgili herhangi bir dönüş olmadıysa Düzce Beyaz Masa sisteminden öğrenim sağlayabilirsiniz. Yardım başvurusu sorgulama işlemleri için ALO 153 Beyaz Masa Çağrı merkezine arama yaparak ya da 0533 788 81 81 numaralı hat üzerinden Whatsapp uygulamasından mesaj atarak yardım başvuru sorgulama işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Düzce Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi https://ebelediye.duzce.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=5047 internet adresinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Düzce belediyesi sosyal yardım başvurusu ve sorgulama; Birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan sosyal yardımlar hakkında bilgi edinmek için yazının tamamını okuyabilirsiniz. Sosyal yardımlar, Sosyal belediyecilik projesi ile hayata geçirilmiştir. Sosyal belediyecilik projesine dahil olan Düzce belediyesi ve birçok belediye kendi il vatandaşlarına çeşitli sosyal yardımlar ile destek vermektedir.

Yardıma ihtiyacı olan ve maddi yetersizliklerden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar kendi il belediyelerinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak ihtiyaç duydukları konu hakkında yardım alabilirler.

Düzce belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımlar nelerdir? Sosyal yardımlara nasıl başvuru yapılır gibi konu merak edilen konu başlıklarını yazının devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Düzce belediyesi her ay binlerce vatandaşına sosyal yardım desteği vermektedir. Verilen sosyal yardım destekleri şu şekildedir;

  • Temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için gıda ve erzak yardımları,
  • Kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için kira yardım desteği,
  • Maddi yetersizliklerden dolayı zorlanan vatandaşlar için maddi yardım,
  • Market alışverişleri için alışveriş kartı desteği
  • Öğrenciler için eğitim yardımı,
  • Yaşlı ve engelliler için çeşitli yardım destekleri verilmektedir.

Düzce Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Düzce belediyesi yapmış olduğu sosyal yardımları tüm ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirmektedir. Tüm ihtiyaç sahipleri sosyal yardımlara başvuru yapabilirler. Başvuru şartlarını karşılayan tüm vatandaşlara sosyal yardım desteği verilmektedir. Bu şartların en başında gelen Düzce il sınırları içerisinde ikamet etmek ve gerçekten yardıma ihtiyaç duymaktır.

Dar gelirli veya geliri olmayan vatandaşlar, gerçekten ihtiyaç sahibi oldukları için başvuruları onaylanır ve sosyal yardım desteği verilir. Ancak dar gelirli veya geliri olmadığını kanıtlamayan vatandaşlar bu yardımlardan yararlanamazlar.

Düzce Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Düzce Belediyesi yardım başvuru formu yardım başvurusu yaparken doldurulan form türüdür. Bu form üzerindeki bilgilerin yardım başvurusuna göre değişikliği bulunmaktadır. Yardım başvuru formunda istenen genel bilgiler olarak başvuran kişiye ait kişisel bilgileri, maddi gelir bilgileri, aile bilgileri, adres bilgileri vs. bilgiler yazılmaktadır.

Başvuru merkezlerinde yapacaksanız sizden ek olarak da ekstra belgeler isteyebilirsiniz. Eğer başvurunuzu çağrı merkezine arama ya da Whatsapp ihbar hattı üzerinden sağlayacaksınız istenen bilgiler çağrı merkezine iletilerek sistem üzerinden kaydınız başlatılacaktır. Verdiğiniz bilgiler güncel olarak verilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuz ekipler tarafından incelediğinden dolayı yanlış bilgiden başvurunuz iptal olabilmektedir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Düzce Belediyesi yardım başvuru telefon numarası ALO 153 üzerinden sağlayabilirsiniz. Yardım talepleri yanı sıra istek, öneri, şikayet gibi konuları da yer almaktadır. Düzce Beyaz Masa daha da ileriye giderek vatandaşların daha çok kolay ulaşım sağlaması adına Düzce Beyaz Masa Whatsapp İhbar hattını kurmuştur. Düzce Beyaz Masa İhbar hattı numarası 0533 788 81 81 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Düzce Beyaz Masa çalışma günleri olarak hafta içi hafta sonu olarak kesintisiz çalışma sağlamaktadır. Günün her saati vatandaşların ihbarlarına cevap vererek çözüm oluşturmaya çalışmaktadır. Gelen talepleri not ederek sistem üzerinde sorunların çözülmesi adına gerekli birimlere bildirim yollanarak taleplerin giderilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

Düzce Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi gıda yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılarak toplumun en temel ihtiyacını gidermek amaçlı yapılmaktadır. Gıda yardımı başvurularını Düzce Beyaz Masa sisteminden bilgi ve başvurularını sağlayabilirsiniz.

Düzce belediyesi gıda yardımı telefon numarası için ALO 153 numarasına arayarak gıda yardımı başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Talebiniz üzerine sizler yönergelerle talep başvurunuz iletilecektir. Bu gıda yardımı başvurusu işlemi aramak yerine Düzce Whatsapp ihbar hattı numarası olan 0533 788 81 81 numaralı hattan mesaj atarak da sağlayabilirsiniz. Ekipler kısa süre içerisinde dönüş sağlayarak gerekli yardım talebinizin işlemi konulması için çalışmalar yapacaktır.

Düzce Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi yardım kolisi dağıtımları belli zamanlarda dağıtılarak yardım bekleyen ailelere dağıtılmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin temel gıda paketleri içerisinde bulunmasıyla hem mutfağına katkı sağlamakla birlikte aile içerisindeki giderlerin de o ay için azalmasını sağlamaktadır.

Düzce yardım kolisi zamanı ve başvurusu hakkında bilgi almak ALO 153 Düzce Beyaz Masa üzerinden arama yaparak işleminizi yaptırabilirsiniz. Beyaz Masa Çağrı merkezi konuyla ilgili olarak detaylı aktarma sağlayacaktır.

Vatandaşların daha rahat bir şekilde ulaşım sağlaması adına Düzce yardım kolisi başvuru işlemlerini Whatsapp İhbar hattını kullanarak da sağlayabilirler. Düzce Whatsapp ihbar hattı yardım kolisi başvurusu için numara 0533 788 88 81 numarasından uygulama üzerinden istek talebinde bulunarak geri dönüş mesajı sağlanacaktır. Ekipler tarafından istenen bilgileri vererek sistem üzerinde kaydınız açılarak gerekli birimlere iletilmesi sağlanacaktır.

Düzce Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi erzak yardımı refah seviyesini yükseltmek adına yapılan girişimlerdir. Vatandaşın yanında olduğunu belirterek geçim sıkıntısı çeken vatandaşların bir nevi umudu olmaktadır. Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar bir ayı nasıl geçireceğini düşünürken gelen erzak yardımı sayesinde daha rahat geçim imkanı sağlanmaktadır.

Düzce erzak ve gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Düzce Beyaz Masa sistemini arayarak yardım talebinde bulunabilirler. Diğer iletişim yöntemi olarak Düzce Beyaz Masa 0533 788 81 81 numaralı hat üzerinden mesaj atarak erzak yardımı isteyerek gerekli işlemleri başlatılacaktır.

Beyaz Masa üzerinden erzak yardımı talebi ettiğinizde sizden bilgiler alınarak sistem üzerinde isteğiniz kaydedilmektedir. Sosyal hizmetler destek birimleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi olduğunuz belirlenirse belli dönemlerde erzak yardımınız teslim edilecektir.

Düzce Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi üzerinde güncel olarak yardım kartı dağıtılması yapılmamaktadır. Diğer iller içerisinde bu yardım kartı sayesinde aileler anlaşmalı marketler üzerinden gıda alışverişlerini sağlayabilmektedir. Bu tür haberlerin internette görülmesiyle birlikte kendi şehri için araştırmalar yapan vatandaşlarımız bu yardımın açılması için talepte bulunabilirler.

Düzce Belediyesi yardım kartı talebi için Düzce ALO 153 Beyaz Masa sisteminden yararlanabilirler. Çağrı merkezine bağlandığından talep başvurusu yapmak istediğinizi belirterek gerekli bilgiler sizden alındıktan sonra bu bilgiler gerekli mecralara iletimi sağlanacaktır.

Düzce Belediyesi yardım kartı talebi Whatsapp İhbar hattından da sağlanabilir. Telefon numarası olarak 0533 788 81 81 numaralı hattan Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz. Yeni yardım talepleri için bu talebin yoğun olmasıyla daha kısa sürede sağlanabilir hale gelmektedir. Çevrenizdeki tanıdıklarınızdan rica ederek bu tür yardım talebinin başlatılmasını ve yararlanacak ailelerin olmasını sağlayabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi maddi yardımları ihtiyaç sahibi ailelere, gelir düzeyi olmayan kişiler gibi durumda dağıtımları sağlanmaktadır. Geliri düzeyi az olduğu temel gıda para ihtiyacını karşılamak adına destek olunmaktadır. Maddi yardım başvurusu Düzce Beyaz Masa üzerinden başvurular yapılabilmektedir.

Düzce Belediyesi Beyaz Masa iletişim sağlamak ALO 153 arama yaparak maddi yardım bilgi ve başvurularını sağlayabilirler. Gerekli işlemleri başlatarak sistem üzerinde değerlendirme yapılacaktır. Bu işlemi Whatsapp üzerinden de mesaj atarak maddi yardım başvurusu sağlayabilirsiniz. Whatsapp İhbar hattı numarası olan 0533 788 81 81 numaralı hattan mesaj atarak talep başvurusunda bulunabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi süt yardımı güncel yapılan yardımlar arasında bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen zamanlar değişilmesi sağlamak adına Beyaz Masa üzerinde istek talebinde bulunarak yardımın gelmesini sağlayabilirsiniz. Diğer iller içerisinde Halk Süt adında proje başlatılmıştır. Bu projede 2-5 arasında çocuk sahibi ailelere ayda 8 litre süt yardımı yapılmaktadır.

Dar gelirli ailelerin çocukların gelişimini sağlamak adına oldukça yoğun talep üzerine getirilen bir yardımı türü olarak örnek belediye projelerinden biri haline gelmektedir. Düzce belediyesinde bu süt yardımının yapılmasını istiyorsanız Düzce Beyaz Masa üzerinden talep oluşturarak sisteme iletebilirsiniz.

Düzce Beyaz Masa süt yardımı başvurusu için ALO 153 üzerinden ulaşım sağlanarak istek talebinde bulunabilirsiniz. İstek talebi Whataspp üzerinden de sağlandığından 0533 788 81 81 numaralı hatla mesaj atarak istek talebinde bulunabilirsiniz. İstek talepleri oluşan yoğunlukla bu yardım türünü açtırabilirsiniz. Fazla talep olması çevrenize de bu tür işlemi yaptırarak yeni yardım türünü şehriniz adına yaptırabilirsiniz. Alınan istek taleplerinde inceleme yapılarak bütçenin ayrılmasıyla sosyal yardımlar sağlanmaktadır.

Düzce Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Düzce Belediyesi bebek yardımı Hoş geldin Bebek projesi kapsamında ailelerin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Yeni doğum yapan bireyler hediyesi belediye tarafından verilerek manevi desteği de almış olurlar.Düzce Bebek yardımı içerisinde bebeğin temel erzakları verilmektedir.

Bu sayede toplum refah düzeyi de yükseltme amaçlı yapılan yardım türleri arasına girmiştir. Bebek yardımı başvurusu için ALO 153 Düzce Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlanarak başvuruları yapabilirsiniz. Whatsapp üzerinden bebek yardımı başvurusu için de 0533 788 81 81 numaralı hat üzerinden mesaj atarak Beyaz Masaya mesaj atabilirsiniz. İlgili birimler sizlere geri dönüş sağlayarak yardımcı olacaktır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi sosyal yardımlarını geçim sıkıntısı çeken, dar gelirli ailelere ve her kesime yönelik yaptıkları yardımlarla refah seviyesini düzeltmeye çalışmaktadır. Sosyal yardım başvuruları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktaydı.

Ancak koronavirüs dalgasını engellemek amaçlı bu tür başvurular Düzce Beyaz Masa sistemi kurularak vatandaşın daha kolay derdini dinlemek ve isteğini belirtmek amaçlı hizmete konulmuştur. Beyaz Masa sistemi vatandaşların taleplerini alarak çözüm sağlamak adına girişimleri bulunmaktadır. Bu girişimleri gerekli birimlere aktararak vatandaşın yardım almasını sağlamaktadır.

Düzce Beyaz Masa çağrı merkezine ulaşım sağlamak ALO 153 üzerinden iletişime geçerek sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Whatsapp üzerinden de Beyaz Masa sistemi girmesiyle birlikte bu iletişim süreci daha kolay olmaktadır. Whatsapp yoluyla Beyaz Masa mesaj atmak için 0533 788 81 81 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi tablet başvurusu uzaktan eğitim geçilmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmaya başladı. Belli dönemler içerisinde dağıtılan tablet başvurusu isteği Düzce Beyaz Masa sisteminden talep edebilirsiniz.

Düzce tablet başvurusu açıksa gerekli bilgi başvuruları ALO 153 Düzce Beyaz Masaya arama yaparak sağlayabilirsiniz. Arama işlemi yerine Whatsapp üzerinden arama sağlayarak 0533 788 81 81 numaralı hattı rehbere ekleyerek mesajınızı iletebilirsiniz. Ekipler tarafından değerlendirilmek üzere gerekli birimlere iletilecektir.

Belediye yardımları>>>>