Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Erzak ve Gıda Yardımı)

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu (Erzak ve Gıda Yardımı)
08.04.2023
A+
A-

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi aileler, ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Hatay Belediyesi de yardıma muhtaç ailelere yardımlarını hız kesmeden devam etmekte olup, yardım edilen aile sayısını imkanlar doğrultusunda yükseltmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Hatay Büyükşehir Belediyesi zorda kalan vatandaşlar için belli zamanlarda yardım etmektedir. Bu tür başvurular için belediye aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu için de başvuru formlarını belediye üzerinden müracaat ederek de yapabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres: Cumhuriyet Mh. Adnan Menderes Cd. No:4 Antakya/HATAY

Santral: 0 326 214 91 90

Halkla İlişkiler: 444 12 06

Beyaz masa: 153

Whatsapp: 0535 108 35 10

Fax: 0 326 214 91 99

E-Posta:iletisim@hatay.bel.tr

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Geçmişin ve geleceğin kazanç birimi paradır. Para, insanların üretim ve tüketim gerçekleştirebilmesi adına oluşturulmuştur. Bunun getirileri olarak, bireyler ürettikleri ürünler üzerinden ya da sundukları hizmetin karşılığında kazanç olarak para elde etmektedir.

Dünya üzerindeki kazanç yapısı her bireye eşit haklar sunmamaktadır. Bu durum da bireyler içerisinde geçim sıkıntısı yaşayanların var olmasını ortaya çıkarmıştır. Bu bireyler yardıma ihtiyaç duymaktadır.

Devletlerin yapısı gereği yardıma muhtaç bireyler için çalışmalar yürütülmektedir. Yapılan yardımlar sayesinde, muhtaç durumdaki bireylerin yaşam kaliteleri artmaktadır. Üstelik o ülkenin refah seviyesi de iyileştirilmektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde yardım çalışmaları yürütülerek bireylerin daha sağlam yaşamlarının olması hedeflenmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yürütmekte olduğu yardım çalışmalarına aşağıda yer verilmiştir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardımları Nelerdir?

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek, hizmet sunmaktadır. Bu durumda maddi sıkıntı içerisinde olan bireyler için Halk Kart uygulaması mevcuttur. Bu karta yüklenen para sayesinde marketlerden ihtiyaçlar doğrultusunda alışveriş yapılabilmektedir. Bu kart sayesinde, bireyler maddi destek ile alışveriş yapma kolaylığına erişmektedir. Üstelik %5 oranında indirimler ile de daha uygun bir biçimde temel ihtiyaçlar elde edilebilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin de yardım çağrılarına cevap vermektedir. Zira, engelli bireylerin sosyal yaşamlarında herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamaları için çalışmalar mevcuttur. Engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu hayat kolaylaştırıcı cihazlar, medikal ürünler ve ilaçlar taraflarına teslim edilmektedir. Engelli bireylerin ihtiyaçları olan malzemeler de temin edilmektedir. %40 ve üzeri engel durumuna sahip olan bireyler Hatay Büyükşehir Belediyesi toplu taşımalarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.

Maddi yetersizlik içerisindeki bireyler için askıda fatura uygulaması ile, maddi destek sağlanmaktadır. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak, gönüllü bireyler ile ortak çalışılmaktadır. Yardıma ihtiyaç duyan bireylerin su faturası gönüllü bireyler tarafından ödenmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bakıma ihtiyaç duyan bireyleri de unutmamaktadır. Onlar için de Kimse Yoksa Biz Varız ismini verdikleri proje ile bakım hizmeti sağlamaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardım kategorilerine göre kişileri analiz etmektedir. Yoksulluk sebebiyeti ile Halk Kart uygulamasından yararlanmak isteyen bireyler, muhtarlıktan onaylı bir biçimde alınan yoksulluk belgesini belediyeye teslim etmelidir. Bu yardıma başvuracak olan bireylerin ailesinde kişi başına düşen kazanç payı, o döneme ait olan asgari ücretin 1/3’ünden az olmalıdır.

Engellik durumu sebebiyeti ile yardım talebinde bulunmak isteyen bireylerin en az %40 oranında bir engele sahip olduğunu belirten sağlık raporu alması gerekmektedir.

Evde bakım hizmetinden ya da ev temizliğinden yararlanmak isteyen bireyler 65 yaş üstündeki kimsesiz bireyler olmalıdır. Zira projenin adı Kimse Yoksa Biz Varız olduğundan kendi bakımını ya da evinin bakımını üstlenemeyecek durumda olan 60 yaş üstü bireyler olmalıdır.

Toplu taşımadan ücretsiz yararlanmak isteyenlerin de 65 yaş üstü olması gerekmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipler, Hatay Büyükşehir Belediye binasını ziyaret ederek yetkili kişiler ile görüşme sağlayabilmektedir. Yapılan görüşme sayesinde başvuru formunu doldurmak mümkün olmaktadır. Aynı şekilde, iletisim@hatay.bel.trmail adresi üzerinden yetkili birimlere mesaj gönderilebilmektedir. Başvuru talebinde bulunabilmek mümkün olmaktadır.

Belediye binasına gitmeden başvuru işlemi gerçekleştirmek isteyen bireyler, https://ebelediye.hatay.bel.tr/linkine tıklayarak canlı destek hizmeti alabilmektedir. Yardımlar hakkında bilgi edinmek, başvuru işlemi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bilhassa bireyler Halk Kart yardımını çokça talep etmektedir. Yaşanan yoğunluktan sebebiyetle daha rahat iletişim seçenekleri tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra WhatsApp hattı üzerinden ya da telefon numaralarını arayarak görüşme sağlamak mümkündür.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, askıda fatura uygulaması ile yardımsever bireylerin bağışta bulunmasını sağlamaktadır. Bağışta bulunmak isteyen ya da yardıma ihtiyaç duyan bireyler http://www.hatsu.gov.tr/ web adresi üzerinden gereken işlemleri gerçekleştirme fırsatına erişebilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç bireyleri tespit edebilmek adına yardım başvuru formunun doldurulmasını istemektedir. Yardım başvuru formunda, bireyin kimlik bilgiler, sağlık durumu, gelir durumu, ailesindeki kişi sayısı ve o bireylerin durumu gibi bilgilerin doldurulması istenmektedir. Yardım başvuru formunun eksiksiz bir biçimde doğru bilgiler ile doldurulması son derece önem arz etmektedir. Zira, incelemeler gerçekleşirken yaşanan herhangi bir problem, başvurunun olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Ayrıca kişi cezai yaptırım ile de karşılaşabilmektedir.

Yardım başvuru formuna ek olarak, bireyin yardım talep edeceği kategoriye ilişkin belgeleri de belediye yetkililerine teslim etmesi gerekmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, başvurular sonuçlandığı vakit, bireylerin vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden gereken bilgileri kişilere iletmektedir. Bu sebepledir ki bireylerin beklemesi endoğru seçim olacaktır. Zira, yetkililer yoğunluk sebebiyeti ile hatların meşgul edilmemesini önemle rica etmektedir. Fakat yine de belirtmek gerekir ki Alo 183 hattı kullanılarak bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Tablet Yardımı Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi tablet yardımı yapılmaya başlandığını duyurdu. Hatay Büyükşehir Belediyesi tablet yardımı yapılarak öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlamıştır.Başvurular internet üzerinden değilde direk okul müdürüne başvuru yaparak isim yazdırabilirsiniz.

Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait farklı telefon numaraları mevcut durumdadır. Hatay Belediyesi’nin yardım telefon numarası 0 326 214 91 90 şeklindedir. Bunun dışında Halk Kart isimli yardımdan faydalanmak isteyen bireyler de 444 12 06 numaralı hattı tuşlayabilmektedir. Art olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Halkla İlişkiler birimi bulunmaktadır. Bu birim ile görüşme sağlamak isteyen bireyler de 444 12 06 numaralı telefonu arayarak gereken işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Belediyeye ait WhatsApp destek hattı mevcuttur. Buraya da 0535 108 35 10 numarasından ulaşmak mümkün durumdadır.

153 hattı, genel bilgi edinebilmek adına kullanılabilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireyler için hem gıda kolisi yardımı hem de sıcak yemek hizmeti sunmaktadır. Yardım ihtiyacı olan bireyler https://ebelediye.hatay.bel.tr/web adresi üzerinden mesaj kısmına girerek gıda yardımı talebinde bulunabilmektedir. Bir diğer seçenek ise 444 12 06 numaralı telefonu aramaktır. Bu hat üzerinden gıda yardımı talebinde bulunmak mümkündür.

Aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi, ihtiyaç sahibi bireyler için gıda yardım kartı düzenlemesi gerçekleştirmiştir. Bu yardım kartı ile bireyler, marketlerden ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapma hakkına sahiptir.

Bu karta Halk Kart denilmektedir ve bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda devamlılık arz edebileceği gibi bir defaya mahsus da olabilmektedir. Halk Kart, BİM, A101, Migros ve ŞOK market zincirlerinde geçerlilik göstermektedir.

Halk Kart’tan faydalanmak isteyen bireyler yukarıda bahsedilmiş olan başvuru seçeneklerinden birini tercih edebilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşları için maddi destek sağlamaktadır. Bunun kolay bir biçimde gerçekleşebilmesi için de Halk Kart uygulaması ortaya konulmuştur. Bireylerin ihtiyaç durumları göz önünde bulundurularak süreklilik gösterebilen bu yardımda, karttaki limiti de bireylerin durumu belirlemektedir. Yani bu yardımın devamlılığı ve karta yüklenen para miktarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Hatay Büyükşehir Belediye, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarının yardım başvurularını inceleyerek gereken tüm işlemleri titizlik ile gerçekleştirmektedir. Bireylerin daha rahat yaşam sürebilmeleri hedeflenerek çalışmalar yürütülmektedir. Her vatandaşın eşit şartlara sahip olabilmesi için çaba sarf edilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım kartı Başvurusunu çeşitli alanlardan yapabilirsiniz.Bunlardan bazıları belediyeler,çağrı merkezleri ve sosyal yardımlaşma vakıflarıdır.Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için size yakın olan belediye başvuru yapabilirsiniz.Yakınınızda belediye olmaması durumunda 444 12 06 numaralı çağrı merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvuru incelenerek yoğunluk durumuna göre size geri dönüş sağlanacaktır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama

Hatay Halk Kart almak yetmez tabikide içerisinde ne kadar bakiye kalıp kalmadığını bilmeniz gerekir.Hatay Halk kar kart bakiye sorgulamak için Hatay Büyükşehir Belediyesinin internet sitesinden yapabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama için Tıklayın.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek, hizmet sunmaktadır.Hatay Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç,ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılayarak yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürmeleri amaçlanmıştır.Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardımları Şunlardır:,

 • Muhtaç Asker Ailesi Yardımı
 • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardımlar
 • Engelli Yakını Aylığı
 • Engelli Aylığı
 • Yaşlı Aylığı
 • Şartlı Sağlık Yardımı
 • Şartlı Eğitim Yardımı
 • Maddi Yardımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Kartı Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kartı vererek temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamıştır.Hatay Büyükşehir Belediyesi gıda yardım kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler belediyenin resmi sitelerinden yada bulundukları mahallenin muhtarlıklarına giderek yapabilirler.Gıda yardım kartına sahip olan kişilere ise Hatay Büyükşehir Belediyesinin belirlediği miktar aylık olarak hesabınıza yatırılır.

İletişim numarası için 153 yardım hattını arayarak destek alabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuruları bir çok yerden yapabilirsiniz.Bunlar;Çağrı merkezleri belediyeler,E devlet,yada belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.Çağrı merkezini aramak için 444 12 06 numaralı numarayı arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvuru sırasında bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk kart Başvuruları bir çok yerden yapabilirsiniz.Bunlar;Çağrı merkezleri belediyeler,E devlet,yada belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.Çağrı merkezini aramak için 444 12 06 numaralı numarayı arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvuru sırasında bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı olan halk kart Vakıf bankası post cihazı olan tüm marketlerde geçerlidir.Hatay Büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartının geçtiği marketler.

 • Şok
 • A101
 • Bim
 • Migros

Hatay Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar?

Hatay Halk kart limiti belirlenirken birçok incelemeler yapmaktadır. Bu yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucunda başvuru yapan ailelerin veya kişinin kart limiti belirlenmektedir.Yapılan araştırmalarda ailedeki kişi sayısı baz alınmaktadır.Ailede bulunan kişi sayısına göre kart limiti değişkenlik göstermektedir.Halk kart sahibi olan kişilere ödemeler tek seferlik ve çoklu yatırım şeklinde olabilir.

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait farklı telefon numaraları mevcut durumdadır. Hatay Belediyesi’nin yardım telefon numarası 0 326 214 91 90 şeklindedir. Bunun dışında Halk Kart isimli yardımdan faydalanmak isteyen bireyler de 444 12 06 numaralı hattı tuşlayabilmektedir. Art olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Halkla İlişkiler birimi bulunmaktadır. Bu birim ile görüşme sağlamak isteyen bireyler de 444 12 06 numaralı telefonu arayarak gereken işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Belediyeye ait WhatsApp destek hattı mevcuttur. Buraya da 0535 108 35 10 numarasından ulaşmak mümkün durumdadır.

153 hattı, genel bilgi edinebilmek adına kullanılabilmektedir.

 Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula