Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
06.04.2023
A+
A-

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşlarına sosyal hizmetleriyle birlikte yardımlarını sunarak örnek belediye modellerinden biri olarak devam ediyor. Son zamanlarda koronavirüs etkisinin fazlasıyla görülmesiyle birlikte yardıma muhtaç ailelerde oluşmaktadır.

Bu durumda kalan aileler temel gıda ihtiyaçlarını ayarlamakta zorluk çekmektedir. Bu tür engelleri önüne geçmek amaçlı aileler belediye başvuru yaparak belli yardımlar almaktadır.

Yardım başvurusu yapabilmek için çağrı merkezi üzerinden ulaşım sağlanarak yapılmaktadır. Diğer yöntem olarak internet üzerinden istek-şikayet hattı üzerinden yazabilirsiniz. Yardım türü başvurularında çağrı merkezinden yapmanız sisteme direk olarak eklenme sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak yemek dağıtımı hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak iletişime geçebilir ve gerekli bilgileri ileterek yardım alabilmesini sağlayabilmektedir. Belediyenin sağlamakta olduğu bu hizmet için ayrıca dilekçe ya da form doldurmaya gerek yoktur.

Diğer yardımlarda faydalanabilmek içinse, belediyenin telefon numarası üzerinden iletişime geçmek ile beraber, https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15linkindeki formlara ulaşarak, gerekli bilgileri doldurmak gerekmektedir.

Yardımların kişiye doğru bir biçimde ulaşabilmesi için, başvuru formunun gerekli olan tüm kısımları doğru bir biçimde ve eksiksiz doldurulmalıdır. Aksi taktirde başvuru olumsuz yönde etkilenecektir.

Yüz yüze görüşme sağlamak isteyen bireyler ise Güzelhisar Mah. Istiklal Cad. No:4 olarak belirtilen açık adrese giderek, iletişime geçebilmektedir.

Ayrıca, Aydın Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfası üzerinden de gerekli bilgiler edinilebilmektedir. info@aydin.bel.trmail adresi sayesinde de bilgi akışı sağlanması talebinde bulunulabilmektedir.

ASKİ su faturasının ödenmesini isteyen ihtiyaç sahibi birey,  https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/faturalinki üzerinden “Fatura Bırak” butonuna tıklayarak, karşısına çıkmış olan kısımları doğru bilgiler ile doldurmalıdır. Ardından da faturasının ödenmesini beklemelidir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kendi sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahibi bireylerin gereksinimlerini tespit ederek, yardımları en kısa sürede ulaştırmayı hedefleyen çalışmalar yürütmektedir. Bu doğrultuda, pek çok konuda yardım sağlamaktadır:

  • Kuru ya da taze gıda yardımları, gıda yardımları, kırtasiye, temizlik sınıfındaki yardımlar, ev eşyası olarak sağlanan yardımlar, kıyafet yardımları ayni yardım kategorisi içerisinde yer almaktadır.
  • Bedensel ya da psikolojik açıdan kendi işlerini göremeyecek durumda olan kimseler için kuaför, berber, kuaför ve ev temizleme işleri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafınca yapılmaktadır. Bu hizmet desteği sayesinde, kişilerin evleri daha konforlu hale getirilmektedir.
  • Evinde yemek yapamayacak yardıma ihtiyaç duyan kimseler için sıcak yemek hizmeti de yine Aydın Belediyesi tarafınca üstlenilmiş bir yardım türüdür. Ailelerin evlerine dağıtım gerçekleştirilmektedir.
  • Gönüllü bireyler tarafından, askıda fatura uygulaması sayesinde yardımlar gerçekleştirilmektedir. Maddi durumu faturalarını ödemek için yetersiz olan kimselerin ödeneklerini, gönüllü kişiler üstlenmektedir.
  • Yaşlı kişiler ya da engelli bireyler akülü olan tekerlekli sandalye yardımı yapılmakta, yürümek için yürüteç sağlanmakta ve baston desteği sağlanmaktadır. Aynı zamanda protez gibi medikal ihtiyaçlar da giderilmektedir. Bu yardımlar Sağlık Ürünleri Desteği sınıfında yer almaktadır.
  • Evinde doğalgaz bulunmayan ve yakacak madde alamayacak durumda olan kimseler için de, yakacak yardımı yapılmaktadır.
  • Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeyde rahatsızlık çeken, bez kullanmak durumunda olan kişiler için bez yardımı ve hava dolu olan yatak yardımı sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu yardımları sağlayarak vatandaşlarının rahat etmesini hedeflemektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İhtiyaç sahibi olan kişinin, yapmış olduğu yardım başvurusunun türü önemlidir. Zira ona göre belge istenmektedir ve yapılan yardım da ona göre belirlenmektedir. Geliri yetersiz olup da geçimini sağlayamayan kişiler için, nakit desteği ya da alışveriş kartı gibi hizmetler sunulmaktadır. Yetkililerin vermiş olduğu form, gerekli olan yardımı alabilmek için en doğru bilgiler ile eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Alınacak olan yardımın türü ve nakit yardımının ne derece olacağı, formda doldurulan bilgilere verilen puan ile belirlenecektir.

Eğitim almakta olup, maddi durumu yetersiz öğrenciler için de kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Kırtasiye yardımından faydalanabilen biri olabilmek için öğrenci belgesinin, ailedeki çalışan kişilerin SGK dökümlerini ve muhtarlıktan temin edilen yoksulluk belgesini belediyeye teslim etmek gerekmektedir.

Engelli bir kişinin medikal yardımı alabilmesi için de kurul raporunu belediyeye ulaştırması gerekmektedir. Yaşlı bir kişi için de aynı kural geçerlidir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanoğlu geçimini sağlayabilmek için çalışmak durumundadır. Elde edilen kazanç ile, yaşam şartları belirlenmektedir.

Ama dünya üzerindeki yedi milyar insanın eşit şartlara sahip olmadığını belirtmek gerekir. Çünkü kimisi çalışacak bir işe sahipken, kimisi bir iş bulamamaktadır. Kimisin sağlığı en zor işleri yapabilmek için bile müsaitken, kimisininki de herhangi bir işte çalışamamasına sebep olacak şekilde yetersizdir.

İşte, bu sebeplerden ötürü bazı kimseler yardıma ihtiyaç duymaktadır. Çünkü, temel ihtiyaçlarını giderebilmeli ve hayatta kalmalıdır.

Yapılan yardımlar sayesinde, ihtiyaç sahibi olan bireylerin sosyal yaşamlarının daha aktif olması sağlanmaktadır. Psikolojik açıdan da daha rahat bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılmış olan yardım başvurusu hakkında son durum bilgisi alabilmek mümkündür. Özellikle de maddi yardımlar hakkında bilgi akışının sağlanması, başvuru sahibi için önem arz etmektedir. Bilgi alabilmek için telefon numaraları üzerinden, mail adresi üzerinde ya da  https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16linki üzerinden, ad ve soyad, TC kimlik numarası girilerek bilgi edinilebilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, yardıma ihtiyaç duyan kimselerin yardımdan yararlanabilmek için doldurması gereken bir belgedir. Bu form sayesinde kişinin ihtiyaç seviyesi belirlenebilmektedir. İşlemlerin yolunda ilerleyebilmesi için, bilgiler gereken şekilde doldurulmalıdır. Bilgilerde herhangi bir eksik ya da yanlışlık olduğu taktirde başvuru iptal edilmektedir. Üstelik, yanlış bilgiden ötürü cezai işlem uygulanmaktadır.

Her verdiğiniz bilgiyi eksiksiz bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Başvurularınız ekipler tarafından inceleme altına alındıktan sonra gerekli geri dönüş sağlanacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

Aydın Büyükşehir Belediyesi askıda fatura ile dönemsel olarak yardım türleri çıkarmaktadır. Bu tür yardım türü de askıda fatura olmaktadır. Zor durumda kalan aileler temel gıda ihtiyaçlarını zor karşılarken fatura ve kira sorunuyla da karşılamaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ailelere örnek olmak adına askıda fatura sistemini çıkardı. Askıda fatura sistemi sayesinde ailelerin biriken faturalarını sisteme dahil ederek ödenmesini sağlamıştır.

Eğer askıda fatura sistemi aktif değilse istekte bulunarak sisteme iletebilirsiniz. Yer alan başvurular ekipler tarafından değerlendirme altına alındığından dolayı belirtmenizde fayda olacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu ile yardımları gün geçtikçe daha da genişletmektedir. Dönemsel olarak yapılan yardımlar sayesinde birçok ailenin yüzünü güldürmektedir. Bu tür sosyal yardım başvuruları için 444 40 09 çağrı merkezi iletişim numarası üzerinden ulaşım sağlanarak gerekli başvuruları sağlayabilirsiniz. Başvurular uygun olmasıyla birlikte adrese yardım yapılacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmakta olan bu yardım için herhangi bir belge gerekmemektedir. Rahat bir biçimde gıda alınabilmektedir. Ama ek olarak yoksulluk belgesi alındığı taktirde de peynir, süt, yoğurt gibi taze yiyecekler de yardıma dahil edilmektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfası üzerinden başvuru yapılabileceği gibi, ihtiyaç sahibi birey olarak belediye binasına gidildiği taktirde de başvuru yapılabilmektedir  .

https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15linki üzerinden başvuru formuna ulaşmak mümkündür. Artı olarak 444 40 09 telefon numarasını da tuşlayarak gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım uygulaması için senelik bir bütçe belirlemektedir. Ardından bu konuda yapılmış olan başvurular incelemeye alınarak, kişilerin ihtiyaç durumlarına göre yardımlar gerçekleştirilmektedir.  Aynı zamanda ödeme kolaylığının sağlanabilmesi açısından hediye çeki sağlanabilmektedir. Başka bir yardım konusu da ASKİ su faturası ödemesidir. Web sayfası üzerinden su faturası ödemesi yapılması için fatura bırakılabilmektedir ya da bir gönüllü olarak fatura ödemesi yapılabilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kendi vatandaşları içerisinde yardıma muhtaç kimselere bu tür yardımlarda bulunmaktadır. Gıda yardımında hijyenik paketlemeye ayrıca önem verilmektedir. Zira ihtiyaç sahiplerinin sağlıklı bir biçimde beslenebilmesi son derece önemlidir. İhtiyaç sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu ise maddi yardımdır. Bu da formdan alınan puana göre belirlenmektedir.

Ayrıca gönüllü olarak da su faturası ödemesi yapılabilmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahibi bireylerin yükü hafifletilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu da ihtiyaç sahibi ailelere büyük anlamda destek vermektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin erzak yardımı dönemsel olarak yaptığı yardım türlerinden biridir.

Erzak paketi içerisinde birçok gıda ürünlerinin bulunduğu yardımdır. Bu sayede ailelerin o ay içerisinde geçirebileceği yiyeceklerden yararlanarak temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu tür erzak yardımı başvuru sağlamak istiyorsanız 444 40 09 numaralı hattan başvuru durumunu öğrenmeniz gerekmektedir. Başvuru uygunluğu açıksa erzak yardımı başvurusunda bulanabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu da dönemsel olarak yapılan yardım türü olarak yerini almaktadır. Belli zamanlar içerisinde yardım kolisi toplanarak ihtiyaçlı ailelere dağıtılmaktadır. Yardım kolisi içerisinde ailelerin karşılayabileceği gıda ürünleri yer almaktadır.

Çeşitli gıda ürünleriyle birlikte ailelerin tencerelerinin kaynamasını sağlamaktadır. Bu tür yardım türleriyle örnek belediye modelini Aydın Büyükşehir Belediyesi sağlamaktadır. Başvurularınızı 444 40 09 numaralı çağrı merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi sıcak yemek yardımı günlük olarak yapılan yardım modelidir. Yapılan yardım sayesinde yardıma muhtaç, yemek yapma zorluk çeken kişilere günlük yemekler verilerek beslenilmesi sağlanmaktadır.

Yemekler mutfak ortamında temizlik kurallarına uyarak ve her gün değişen yemek modelleriyle gelmektedir. Bu sayede yardıma muhtaç kişilere umut olarak bağlandığı yer haline gelmektedir. Ekipler tarafından her gün belli saatler üzerinde servis yapılarak yemekler dağıtılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ İletişim

ASKİ açılımı olarak Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak yerini almaktadır. Su kesintileri ve su sorunlarıyla ilgili çağrı merkezi numarası olarak 444 7 009 olarak arama sağlayabilirsiniz.

Çağrı merkezinde yoğunluğa göre bekletme yaşanabilir. Yaşanan sorunla ilgili çağrı merkezine bağlandığınızda belirterek gerekli bilgi ve başvurular sağlanacaktır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri de sosyal yardım projeleriyle önde bir şekilde ilerlemektedir. Yaşlılara yönelik bir çok hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetlerden biri de Evde Sağlık Hizmetleridir.

Bakıma muhtaç ve hastalık durumuna düşmemek adına yaşlı kişilerin bakımı evde yapılmaktadır. Evde sağlık hizmetinden yararlanmak için 444 38 33 numaralı hattan ulaşım sağlanarak gerekli hizmet talebinden yararlanabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi kömür yardımı da mevsimsel olarak yapılmaktadır. Kış olmasıyla birlikte ailelerde masrafları artmaktadır. Bu yakacak giderini ailelerin başına gelmemesi için kömür yardımı sağlamaktadır.

Alınan kömür sayesinde aileler evinde ısınarak bir yandan da bütçesini koruyacak hale gelmektedir. Kömür yardımı başvuruları için 444 40 09 numaralı hat üzerinden çağrı merkezine ulaşım sağlayarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili her türlü konuda sizlere gerekli bilgiyi paylaştık. Sizin de bizlere sormak istediğiniz bir konu olursa yorum kısmına belirtiniz.

Aydın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aydın Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan kimselere sıcak yemek dağıtımının başvurusunu telefon numarası üzerinden kabul etmektedir. Bu durumda da 444 40 09 numaralı telefon aranarak gerekli tim işlemler yapılabilmektedir. Yapılmış olan diğer yardım başvuruları için de bu telefon numarası aranmaktadır. Bu telefon numarası ulaşılabilir durumda değil ise, 444 38 33 numaralı telefon aranarak, yetkililer ile iletişime geçmek mümkündür.

Belediye yardımları>>>>