Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
13.05.2023
A+
A-

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve SorgulamaÜretilen ürünlerin anında tüketildiği bu dünyada, parası olanların tüketmek gibi bir durumu söz konusudur. Üretimin gerçekleşmesinin ardından elde edilen kazançlar sayesinde tüketim gerçekleştirilmektedir.

Kazanç elde edebilmek için çalışmak gerekmektedir. Ama ne yazık ki çalışmak herkes için yapılabilecek bir şey değildir. Kimisi iş bulamamaktadır. Kimisi de çeşitli sebeplerden ötürü var olan hastalığı yüzünden çalışamamaktadır. Kimisin yaşı çalışması için elverişli değildir. Yani birçok sebep, bireylerin çalışmasını ya da düşük bütçeler yüzünden geçim sağlayamamasını tetiklemektedir.

Bu durumlar ön planda tutulduğunda, yardıma ihtiyaç duyan bireylerin varlığı kabul görmektedir. Bunun için de gerek devlet yetkilileri, gerekse gönüllü olarak bağışta bulunan bireyler bu kişilerin yaşamlarında daha güçlü durabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde yardım çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede vatandaşların hayatlarında daha rahat olabilmeleri ve ülkenin refahının arttırılması hedeflenmektedir.

Giresun Belediyesi’ne ait yardım çalışmalarına aşağıda yer verilmiştir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için maddi ve ayni yardımlar düzenlemektedir. Gerek görüldüğü taktirde, erzak yardımı sağlanmaktadır. Öğrenciler için kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Yakacak yardımı yaparak, kış aylarının daha rahat geçmesi sağlanmaktadır. Bebeklerin ihtiyaçlarına dair yardımlar ailelere verilmektedir. Kombi yardımları sağlanmaktadır. Gıda ve giyecek temini sağlanarak, ihtiyaç sahibi bireylere ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda tüp kullanan ihtiyaç sahibi bireylerin tüpleri de temin edilmektedir. Hatalığı olan bireyler için hasta bezi yardımı mevcut durumdadır. Gerek görüldüğü taktirde evde bakım hizmeti de sunulmaktadır.

Giresun Belediyesi, birçok ihtiyaç sahibi bireye, pek çok alanda yardım hizmeti sunmaktadır. Bu sayede de bireylerin yaşam kalitesi artarak toplum içerisindeki yerleri güçlenmektedir.

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireyleri tespit ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. İşsiz durumdaki bireylere, herhangi bir sağlık durumu sebebiyeti ile iş göremeyen kimselere, engelli bireylere, ileri yaşta olması sebebi ile çalışamayan bireylere, ailesi kalabalık olduğu için kazancı yetmeyen kişilere, geliri düzenli bir biçimde seyretmeyen kimselere belediye tarafından yardım sağlanmaktadır. Aynı zamanda gazi ya da şehit ailesi olanlar, doğal afet sırasında zarar görenler, herhangi bir salgın yüzünden mağdur durumdaki kimseler yardım alma hakkına sahiptir.

Kişisel bakımını üstlenemeyecek durumdaki kimselere bu konuda yardım hizmetleri verilmektedir. Eğitim hayatında aksaklık yaşayan öğrencilere de yardım eli uzatılmaktadır.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Giresun Belediye binasındaki Beyaz Masa üzerinden başvuru talebinde bulunarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Beyaz Masa yetkilileri ile hem görüş belirtme hem de yardım başvurusu hakkında görüşme sağlamak mümkün olmaktadır.

Dönem şartlarına uygun olarak dijital ortamları tercih etmek isteyen bireyler ise, https://www.giresun.bel.tr/iletisimlinki üzerinden mesaj iletme hakkına sahiptir. Bu yolla ihtiyaç sahibi olunduğu belirtilerek, yardım talebinde bulunmak mümkündür.

Başka bir seçenek ise, direk olarak yardım başvuru formuna ulaşmaktır. Yani    https://online.giresun.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml#linki üzerinden başvuru formuna ulaşım sağlanmaktadır.

Beyaz Masa’ya ait olan web sayfası linki üzerinden yetkililer ile görüşme sağlamak mümkündür. Link şu şekildedir: beyazmasa@giresun.bel.tr

Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardıma muhtaç durumdaki bireylerin tespitinin gerçekleştirilebilmesi adına başvuru formlarının doldurulması gerekmektedir. Bu hususta, Beyaz Masa yetkilileri ile yüz yüze görüşme sağlamak mümkün olmaktadır. Onun dışında belirlenmiş olan telefon numaraları üzerinden ya da yukarıda belirtilmiş olan link üzerinden Beyaz Masa’ya ulaşılabilmektedir.

Başvuru formuna ulaşım şekli ne olursa olsun, form doldurulurken ciddi olunmalıdır. Zira, resmi bir kurum ile muhatap olunmaktadır. Bu sebepledir ki formda belirtilmiş olan bilgiler doğru ve eksiksiz bir biçimde olmalıdır. Aksinin gerçekleştirilmesi halinde cezai yaptırım ile karşı karşıya kalmak mümkün olmaktadır.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardıma ihtiyaç duyan bireyin formda doldurmuş olduğu iletişim bilgileri üzerinden yetkililer gerekli tim bilgileri kişiye iletmektedir. Fakat kişiler yine de sorgu işlemi gerçekleştirmek istediği taktirde Beyaz Masa telefon numarası üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilmektedir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Giresun Belediyesi’ne telefon numaraları kullanılarak da erişmek mümkün durumdadır. Yardımlar hakkında bilgi alabilmek ya da başvuru sorgu işleminin gerçekleştirilebilmesi için bu numara kullanılabilmektedir. 444 40 28 numaralı telefon Giresun Belediyesi’ne aittir.

giresun belediyesi yardım kolisi

Giresun Belediyesi Gıda Yardımı

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan bireyleri tespit ederek onlar için her türlü yardımı sağlamaktadır. Gıda kolileri ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Giresun Belediyesi, ekmek yardımında da bulunarak kişilerin bu gıdaya erişimini sağlamaktadır. Giresun Belediyesi, patates ve kuru soğan dağıtım hizmeti ile de bireylerin gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda ramazan ve Kurban Basyramlarında da özenli çalışmalar gösterilmektedir. İhtiyaç duyulan malzemelerin temini kişilere sağlanarak, bu dönemleri rahat bir biçimde geçirmeleri sağlanmaktadır. Gıda yardımı düzenli bir biçimde ya da tek seferlik yapılabilmektedir. Bu yardım talebinde bulunmuş olan bireylerin durumuna göre belirlenmektedir.

Giresun Belediyesi Maddi Yardım

Giresun Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak yürütülen maddi yardım çalışmaları kişilerin durumları tespit edilerek yapılmaktadır. Duruma bağlı olarak nakit bir biçimde ya da gıda yardımına çevrilmiş şekilde yardım sağlamak mümkün olmaktadır.

 

Giresun Belediyesi yardımları sayesinde birçok yardıma muhtaç birey, hayatında önemli değişmeler ile karşılaşmaktadır. Böylelikle de hem kişinin hayat kalitesi artmakta hem de ülkenin refah seviyesi yikseltilmektedir.

 

https://www.belediyeyardimlari.com