Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
01.04.2023
A+
A-

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu ve sorgulama; Türkiye’nin en önemli deniz ticareti açısından olmasıyla birlikte zengin taşkömürü madenlerinden öncü olarak yerini almaktadır. Ancak tüm dünyada etkilenen koronavirüs etkisinden dolayı da sıkıntılar çeken şehirlerden biri olmuştur.

Bu durumdan dolayı işsizlik gibi genel sorunların yaşanmasıyla birlikte geçim sıkıntısı derdi de başlamıştır. Vatandaşlar borçları ödemek gibi sorunlar yerine temel ihtiyaçları gidermeye çalışmaktadır. Bu durum Zonguldak Belediyesi ele alınarak yardımlar sağlanmıştır. Zonguldak Belediyesinin yardımları ve yardımların nasıl başvuru yapılacağına dair detaylı bilgiler verilmiştir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Zonguldak Belediyesi zor durumda kalan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına çeşitli sosyal yardımlar yapıyor. İhtiyaç sahibi kişiler sosyal yardımlara başvuru yaptıktan sonra yapılan başvurular 15 günlük bir süre incelenmeye alınır. İncelenen başvuruların onaylanması durumunda başvuru sahibinin başvuru sırasında kullanmış olduğu iletişim bilgileri üzerinden başvuru sahibi ile iletişime geçilerek sonuç hakkında bilgilendirme yapılır.

Yardım başvurusu işlemleri Zonguldak Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Yapılan sosyal yardımlara başvuru yapmak ve başvuru sorgulamak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Zonguldak Belediyesi vatandaşlarına sağlamış olduğu sosyal yardımlar şunlardır;

  • Vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını gidermeleri için gıda yardımı ve erzak kolisi yardımı,
  • Vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermeleri için nakdi yardım,
  • Yaşlılar, kronik hastalar ve engeller için çeşitli yardımlar,
  • İlaç, doktor muayenesi vb. sağlık yardımları,
  • Eğitim gören öğrenciler için eğitim yardımı ve kırtasiye yardımı gibi çeşitli sosyal yardımlar yapılmaktadır.

Zonguldak Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Zonguldak Belediyesinin sosyal yardımlarına başvurmak ve yardım almak için gerekli olan ilk şart Zonguldak il sınırlarında ikamet etmektedir. Diğer illerde yaşayan vatandaşlar kendi il belediyelerinin sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler. Başvuru yapan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çektiklerini kanıtlamaları ve belirtmeleri gerekir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru yaparken izleyebilecekleri üç yol bulunuyor. Bu yollardan kendinize uygun herhangi biri üzerinden kolay bir şekilde sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal yardım başvuru sırasında izlenebilecek bir diğer yol ise belediye binasına gitmeye gerek kalmadan Zonguldak Belediyesinin telefon numarasından iletişime geçebilir ve yetkili kişiler tarafından başvurunuzu tamamlatabilirsiniz. Zonguldak Belediyesine 444 06 67 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Belediye binasına gitmeye veya Zonguldak belediyesi aramaya gerek kalmadan E-Devlet sisteminden kolay bir şekilde sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak açılan ekrandan E-Devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Bilgilerini girdikten sonra açılan ekrandan başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi vatandaşın daha rahat ulaşım sağlaması adına Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp hattını da kurmuştur. Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp Hattı 05552 897 67 67 hattını ekleme yapmanız gerekmektedir. Whatsapp uygulaması üzerinden talebinizi ileterek ekipler tarafından görüldüğünde geri dönüş sağlanacaktır. Çağrı merkezinde arama yapıp ulaşamadığınızda ya da arama yapmak istemeyip buradan da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu sorgulamak isteyen kişiler belirli bir zaman aralığında yapması daha iyi olacaktır. Yardım başvuruları yoğunluktan dolayı geç incelemeye gidebilmektedir. Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu inceleme süresi 15-30 gün arası bulabilmektedir.

Bu süre zarfına kadar verdiğiniz iletişim bilgilerinden geri dönülmüyorsa yapılacak işlemler bulunmaktadır. Yardım talebiniz Beyaz Masa sisteminde cevaplanmış ise Zonguldak Beyaz Masa iletişim yollarından ulaşım sağlayabilirsiniz. Zonguldak Beyaz Masa birinci iletişim yolu 444 06 67 numaralı hattı arama sağlayarak yardım başvurusu sorgulamak istediğinizi belirterek yardımcı olunacaktır.

Zonguldak Beyaz Masa ikinci iletişim yöntemi olarak da Whatsapp üzerinden mesaj atmak olacaktır. Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp hattı numarası olarak 05552 897 67 67 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanıtarak başvuru zamanında verdiğiniz bilgileri mesaj üzerinde yazarak yardım başvurusu yaptığınızı durumunu öğrenmek istediğinizi belirterek mesaj atın. Gerekli incelemeler yapıldığında mesaj yöntemiyle geri dönüş sağlanacaktır.

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi https://www.zonguldak.bel.tr/ adresinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusuna göre başvuru formu doldurulmaktadır. Başvuru formu içerisinde bazı bilgiler istenmektedir. Başvuru formunda istenen bilgiler listesi olarak;

  • Başvuran kişinin adı soyadı
  • Adres bilgileri
  • İletişim Bilgileri
  • Aile Maddiyat Durumu
  • Aile Bilgileri gibi bilgiler istenmektedir.

İstenen bilgiler başvuru türüne göre ek bilgiler istenebilmektedir. Başvuru formunu yolladığınızda ekipler tarafından incelenme yapılacağından bilgilerin eksiksiz bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Yanlış bilgilendirme yapılması iptal olmasına neden olabilmektedir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak Beyaz Masa iletişim hattı numarası ve Whatsappp üzerinden iletişim sağlanmaktadır. Zonguldak Beyaz Masa İletişim hattı numarası 444 06 67 numarasından ulaşabilirsiniz. Zonguldak Beyaz Masa hafta içi ve hafta sonu içinde hizmet vermektedir.

Zonguldak Beyaz Masa Whataspp İletişim Hattı numarası olarak 0552 897 67 67 numaralı hattınızı rehberinize ekleme yaparak mesaj atabilirsiniz. Whatsapp üzerinden attığınız mesaj ekipler tarafından incelenip geri dönüş sağlanacaktır. Yardım başvurunuz Beyaz Masa üzerinden sağlanıyorsa gerekli birimlere ulaşım sağlanarak yardım edilecektir.

Zonguldak Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi gıda yardımı bilgi başvurusu Zonguldak Beyaz Masa 444 06 67 numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Vatandaşlara gıda yardımı farklı zamanlarda yapılmaktadır. Sistem üzerinde başvuru yerleri değişebileceğinden dolayı arayarak bilgi almanız önemlidir. Başvurular alınıyorsa sizden bilgiler alarak gerekli birimlere iletilmesi sağlanacaktır.

Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp hattından ulaşım sağlandığından dolayı buradan da iletişime geçebilirsiniz. İletişim yöntemi olarak hangisi sizin için uygunsa seçim yapabilirsiniz. Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp hattı numarası 0552 897 67 67 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Gıda yardımı almak istediğinizi belirten ve başvuru yapmak ne gerektiğini soran mesaj attığınızda geri mesaj sağlanacaktır.

Zonguldak Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi yardım kolisi dönemler içerisinde yapılarak vatandaşların mutfağına katkı sağlamaktadır. Yardım kolisi içerisinde ailelerin belli mutfak erzakları yer almaktadır. Yardım kolisi başvuru bilgisi için Zonguldak Beyaz Masa 444 06 67 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yardım kolisi Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp uygulamasından mesaj atmak için 0552 897 67 67 numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İlk olarak yardım kolisi başvurusunu açık olup olmadığını öğrenerek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvurunuz ilgili birimlere yönlendirme sağlanacaktır.

Zonguldak Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi erzak yardımı geçim sıkıntısı çeken ailelere verilerek temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hareket sağlanmıştır. Erzak yardımı bilgisi için Zonguldak Beyaz Masa üzerinde bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Beyaz Masa Telefon Numarası olarak 446 06 67 numarasıyla birlikte ulaşım sağlayarak erzak yardımı almak istediğinizi belirterek hareket edebilirsiniz. Whatsapp iletişim hattı numarası olarak 0552 897 67 67 numarası üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzak yardımı başvurusu sağlanmasıyla incelemeler sonucunda geri dönüş sağlanacaktır.

Zonguldak Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesinin en önemli yardımlarından biri de yardım kartı dağıtımıdır. Yardım kartı dağıtılmasıyla birlikte aileler gıda alışverişlerini belli marketler üzerinden sağlamaktadır. Kartın içerisinde bakiye yüklenerek verilerek yardım kartında mutfak ihtiyaçları sağlanmaktadır.

Zonguldak yardım kartı belli zamanlar içerisinde verildiğinden dolayı başvuru durumunu takip etmeniz gerekir. Başvuru açık olmasa da istek talebi sisteme ileterek açılmasını sağlayabilirsiniz. Zonguldak Yardım kartı bilgi ve başvurusu için Beyaz Masa numarası 444 06 67 numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinden de ulaşım sağlanan Beyaz Masaya 0552 897 67 67 numaralı hat üzerinden uygulamadan mesaj atabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi maddi yardım geçim zorluğu ve yardıma muhtaç kişilere yapılmaktadır. Öncelik olarak yaşlı bireylere yer verilen yardımda gelir imkanı olmayan kişilere öncelik verilmektedir. Maddi yardım miktarı dönemsel olarak değişikliğe gitmektedir.

Maddi yardım bilgi ve başvurusu için 444 06 67 numaralı hat olan Zonguldak Beyaz Masa çağrı merkezine ulaşım sağlayarak yardım alabilirsiniz. Whatsapp üzerinden iletişime geçmek isteyen vatandaşlarımız için de 0552 897 67 67 telefon üzerinde rehbere ekleyerek ulaşım sağlayacaktır. Beyaz Masa hafta içi ve hafta sonu olarak hizmet verdiği için günün her saati ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi yardımları arasında süt yardımı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız diğer il belediyelerinde çocuklara yapılan yardımlar arasında süt yardımını da görmektedir. Hatta süt yardımları haberler üzerinde çıkmaktadır.

Bu durumdan dolayı Zonguldak ili içinde araştırma yapan vatandaşlar net bir bilgi aramaktadır. Zonguldak Belediyesine ait süt yardımı yapılmamaktadır. Ancak sistem üzerinde talep oluşturarak ve yakınlarınızın da bu yardımın açılması için talep oluşturulursa ilerleyen zamanlarda içerisinde başlayabilir.

Zonguldak Beyaz Masa üzerinde biriken talepler doğrultusunda yeni yardım türleri açılmaktadır. Bu yardım türünü de sizde katkı sağlayabilirsiniz. Zonguldak Beyaz Masa ulaşım sağlamak için 444 06 67 çağrı merkezi arama yaparak ya da Zonguldak Beyaz Masa Whatsapp 0552 897 67 67 numaralı hat üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Zonguldak Belediyesinde ve diğer il belediyelerinde Hoş geldin Bebek yardımı devam etmektedir. Ailelerin en büyük sevinç kaynağı bebeklerin olmasıdır. Bu sevinci ortak olmak adına Zonguldak Belediyesi de bu tür yardımı sağlayarak manevi destek vermektedir.

Hoş geldin Bebek yardımı içerisinde bebek erzak paketi bulundurarak yardım sağlanmaktadır. Hoş geldin bebek hakkında bilgi ve başvuru sağlamak için Beyaz Masa üzerinden iletişime geçerek 444 06 67 numarası üzerinden veya Whatsapp iletişim numarası olarak 0552 897 67 67 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayarak işleminizi yaptırabilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi sosyal yardımları ile vatandaşlarını destek çıkarak topluma kazandırmak ve refah seviyesini yükseltmek adına işlemler yapılmaktadır. Sosyal yardım türleri oldukça fazladır. Almak istediğiniz sosyal yardım ya da yararlanabileceğiniz sosyal yardımlar hakkında bilgi ve başvuru sağlamak için Zonguldak Beyaz Masa üzerinden yararlanabilirsiniz.

Zonguldak Sosyal yardım başvurusu ve bilgi için Zonguldak Beyaz Masa çağrı numarası 444 06 67 numaralı hattan veya Whatsapp iletişim hattı numarası 0552 897 67 67 numarası olarak mesaj atarak geri dönüş sağlayabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu için sizlere detaylı bilgilendirme yapılarak başvurunuz sağlanacaktır.

Zonguldak Sosyal yardımları çok yönlü olarak işlemektedir. Yardım türleri olarak gıda yardımı, maddi durumu, eğitim yardımı, bebek yardımı, yaşlı kişilere yardım, engelli kişilere yardım gibi alanlar da yapılmaktadır. Her kesime cevap veren Zonguldak Belediye en ihtiyaçlı kişilere ulaşım sağlayarak işlemlerini yapmaktadır

Zonguldak Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi tablet ihtiyacı duyulmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere imdadına yetişmektedir. Zor durumda olan aileler teknolojik cihaz ihtiyacını karşılayamadığı için çocukları eğitimden geri kalmaktadır.

Bu durumdan dolayı Zonguldak Belediye bu sorunu gidermek için belli dönemler içerisinde tablet dağıtımını sağlamaktadır. Zonguldak tablet başvuru ve bilgisi için Beyaz Masa 444 06 67 numarası üzerinden ulaşım sağlayarak istek talebi oluşturabilirsiniz. Diğer ulaşım türü olarak Whatsapp İletişim hattı numarası olarak 0552 897 67 67 numarası üzerinden ulaşım sağlanarak talep oluşturabilirsiniz.  Gerekli bilgilendirme Beyaz Masa sistemi üzerinden sağlanacaktır.

Belediye yardımları>>>>