Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Gerekli Belgeler
11.04.2023
A+
A-

 

En kolay kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası kredi kartları nelerdir? Ülkemizde en köklü bankaların başında gelen ziraat bankası, geçmiş yılların tecrübesi ve modern günlerin yenilikleri ile tüm vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle artık günümüzde pek çok kişi finansal alandaki ihtiyaçları için ilk olarak ziraat bankasına başvuru yapmaktadır. Özellikle kredi kartı ihtiyaçlarında en çok tercih edilen bankalardan biri olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle sizler de gerek kredi ihtiyaçlarınız için gerekse kredi kartı ihtiyaçlarınız için ziraat bankası bünyesinden en iyi hizmeti alabilirsiniz.

İnternet alış verişleri başta olmak üzere mağazalardan ürün alış verişi yapmak isteyen kişiler için son derece avantajlı ve kullanışlı kredi kartları ziraat bankası tarafından verilmektedir. Bu nedenle sizler de kredi kartı almak isterseniz ziraat bankası kredi kartı başvurusu yaparak kart sahibi olabilirsiniz. Ziraat bankası kredi kartı özellikleri ve ziraat bankası kredi kartı başvuruları yapmak isterseniz, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası devlete ait olan bir bankadır. Bu nedenle sürekli olarak vatandaşların çıkarlarını düşünerek hareket etmektedir. Bu da ziraat bankası tarafından sürekli olarak avantajlı hizmet alacağınıza işaret eder. Sadece verdiği düşük faizli kredilerle değil aynı zamanda da yine avantajlı kredi kartları ile de pek çok kişinin ilk tercih sırasında yer almaktadır. Hal böyle olunca sizler de kredi kartı ihtiyaçlarınızda ilk olarak ziraat bankası kredi kartı çeşitlerini  araştırıp, başvurularınızı çeşitli yollardan yapabilirsiniz.  

Ziraat bankası kredi kartları ise;

 • Ziraat bankası Bankkart başvurusu
 • Ziraat bankası Bankkart Gold başvurusu
 • Ziraat bankası Bankkart Platinum başvurusu
 • Ziraat bankası Bankkart Genç başvurusu

Bu kredi kartları ziraat bankası tarafından gerekli şartları taşıyan tüm vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Sizler de bu kredi kartlarından birine sahip olmak isterseniz başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası, hem banka kartını hem de kredi kartını tek bir kart üzerinden müşterilerine sağlamaktadır. Hal böyle olunca yanında çok fazla kredi kartı taşımak istemeyen kişiler hemen başvurularını ziraat bankası kredi kartlarından yanı kullanmaktadır. Üstelik kredi kartı için gerekli olan şartları taşıyan herkes rahatlıkla bu kredi kartını kullanmaya başlayabilirler. Ziraat bankası kredi kartı başvurusu için farklı alternatifler mevcuttur. Siz de istediğiniz yolla hemen  banka kartı ile kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi kimlik belgesi: Kimliğinizi doğrulamak için bir kimlik belgesi sunmanız gerekiyor.
 • Gelir belgesi: Başvurunuzda belirttiğiniz geliri kanıtlayabilecek bir belge sunmanız gerekiyor. Bu belge maaş bordrosu, vergi beyannamesi, serbest meslek sahipleri için vergi levhası vb. olabilir.
 • İkametgah belgesi: Adresinizi doğrulayan bir belge sunmanız gerekiyor. Bu belge elektrik, su veya doğalgaz faturası gibi bir fatura olabilir.
 • Kredi notu raporu: Kredi notunuzu gösteren bir rapor sunmanız gerekiyor.
 • Başvuru formu: Bankanın web sitesinden veya şubesinden temin edebileceğiniz başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Not: Belirli koşullar altında, banka diğer belgeler de isteyebilir. Başvurunuzun daha hızlı işlenmesi için, tüm belgelerinizi hazırlayıp başvuru yapmadan önce kontrol etmenizi ve eksiksiz bir şekilde sunduğunuzdan emin olmanızı öneririz.

Bankkart Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

Hem bankakartı olan hem de kredi kartı olan bankkart baş vurularınızı direk ziraat bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Kendinize en yakın ziraat bankası şubesine giderek başvurularınız tamamlayabilirsiniz. İlk olarak başvuru yapmak için size en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz. Sizlerden istenen kimlik bilgilerinizi ve gelir belgenizi banka görevlilerine sunmanız yeterli olacaktır. Gelir durumunuza uygun görüldüğü takdirde kısa bir süre sonra başvurunuz onaylanacaktır. Bankkart başvurularınızı şubelerden yapabileceğiniz gibi ATM üzerinden de yapabilirsiniz.

Bankkart Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası yenilikçi olması özelliği ile pek çok kişinin beğenisini kazanan bir bankadır. Bankkart verdiği en güzel hizmetlerinden biridir. Bu nedenle bankkart başvurusu yapmak oldukça kolaydır. İsteyen kişiler bankanın şubelerinden başvuru yapabilirken aynı zamanda da sms ile de başvurularını tamamlayabilirler. Sms ile başvuru yapmak isteyen kişilerin sms ücretini bilmesi gerekir. Her sms 1 tl olarak kişilere yansıtılır. Bankkart sms ile başvuru için izlemeniz gereken adımlar ise;

Telefonlarınızın sms kısmına geldikten sonra combo yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra tc kimlik numaranızı da yazmanız gerekir. Akabinde 4757 numaraya sms gönderebilirsiniz. Öte yandan bankkart genç başvurusu için genc bankkart yazıp, 4747 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

İnternet üzerinden ziraat bankası kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak bankanın resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra menüler kısmında yer alan kredi kartlarını araştırıp, başvurularınızı buradan yapabilirsiniz. Eğer

https://www.bankkart.com.tr/kartlar/bankkartlar/bankkart adresini tıklayarak ziraat bankasının sitesine giriş yaparsanız, daha hızlı bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu alandan yapacağınız kredi kartı başvurularınız kısa bir süre için değerlendirmeye alınacaktır. Olumlu görüldüğü takdirde başvurularınızda verdiğiniz iletişim numaralarınızdan tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Ziraat Mobil İle Kredi Kartı Başvurusu

Mobil yolu ile de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ama mobil şubeden kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için ziraat bankasında bir hesabınızın olması gerekir. Yani ziraat bankası müşterisi olan herkes rahatlıkla mobil bankacılık sayesinde kredi kartı başvurusu yapabilir. Ziraat bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra kartlar kısmından başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası müşteri hizmetlerine çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayarak hemen kredi kartı başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ise ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numaralarını aramak olacaktır. Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ise 0850 220 00 00 bu numarayı aradıktan sonra sesli yanıt sistemi sizi kartların olduğu kısma bağlayacaktır. Yani sesli yanıt sisteminin yönlendirmesini takip, ederek kolayca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca ziraat bankası müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart

Ziraat Bankkart, hem banka kartı hem de isterseniz kredi kartı olarak kullanabileceğiniz bir kar çeşididir. Bankkart almanız durumunda kartınızın ön yüzünde kredi kartı bilgileriniz yer alırken, kartın arka kısmında da banka hesap bilgileriniz yer almaktadır. Harcama yaparken hangi kartı seçeceğinizi dile getirerek kolayca işlem yapabilirsiniz. Bankkart kredi kartı özelliğini kullanmanız durumunda harcamalarınızı taksitlendirebilir ve puan kazanabilirsiniz. Bankkart üye iş yerlerinden yapacağınız harcamalar sonucunda kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Yurtdışında kartınızı kullanabilirsiniz ve 3D Secure özelliği sayesinde internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Genç

Ziraat Bankası’nın 128 ile 26 yaş aralığında olan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için tasarladığı bir karttır. Bu kartta yine hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilir. Kart ücretsiz olup, üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde puan kazanırsınız. İstediğiniz zaman nakit avans da çekebilirsiniz. KYK ödemesi almanız durumunda Harçlık Avans imkanından faydalanabilirsiniz. Kartınızda bakiye olmasa bile bir sonraki burs veya krediniz üzerinden belirtilen tutarda alışveriş yapabilirsiniz. Bankkart sahibi olduktan sonra kredi kartı özelliğini istersen kullanabilirsiniz, eğer kartınızı kredi kartı özelliğini kullanmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurabilirsiniz.

Yukarıda sizinle Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu hakkında bilgi verdik. Kredi kartı çıkartmak istiyorsanız dilediğiniz platformdan başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm başvurular da değerlendirme aynı olacaktır. Başvuru yapmadan önce daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya 0850 220 00 00 müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan kredi kartı nasıl alabilirim?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için Ziraat Bankası‘nın web sayfasını ziyaret edebilir ya da Ziraat Bankası şubelerinden destek alabilirsiniz. Maaş müşterisi olduğunuz bankadan hiçbir belgeye ihtiyaç duymadan başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı veriyor mu?

Ziraat Bankası‘​nın sunduğu Bankkart ile kredi kartı ve Banka kartı tek bir kartta buluşuyor. Kartınızın ön yüzünde kredi kartı numaranız yer alırken, arka yüzünde ise banka kartı numaranız yer alır. POS veya ATM’de yapmanız gereken tek şey, kartınızı taktıktan sonra ekrandan hangi kartınızı kullanacağınızı seçmektir.

Ziraat Kart Başvuru nasıl yapılır?

Nasıl Banka Kartı Başvurusu Yapabilirim?
 • Şubelerimizden kimlik bilginiz ile banka kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Şubelerimizden anında hızlı kart talep edebilirsiniz.
 • Müşterimiz değilseniz, Müşterimiz Ol ile web sitemiz üzerinden Bankamız müşterisi olabilir ve kart talep edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart başvurusu ücreti alıyor mu?

Bankkart’ın yıllık kart ücreti var mı? Bankkart sahibi müşterilerimizden herhangi bir yıllık kart veya kullanım ücreti alınmamaktadır.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nerede?

Ziraat bankası kart kargo takibini Kuryenet firması üzerinden yapabilirsiniz. Ziraat kredi kartı kargo sorgulama yapmak için çağrı merkezini arayabilir yada takip numarasını biliyorsanız internet sitesinden sorgulama yapabilirsiniz. 444 93 93 Kuryenet çağrı merkezi numarasını arayarak kart takibi yapabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı kaç TL?

Kredi Kartı Üyelik Ücreti (*)
Klasik 33.00 TL 16.00 TL
Gold 56.00 TL 27.00 TL
Platinum 67.00 TL 33.00 TL

Ziraat Banka Kartı kaç yaşında alınır?

18 yaş altında olanlar Ziraat Bankası’ndan hesap açabilir. Büyüyen çocuk fonu olarak değerlendirilen bu hesap 18 yaşını geçtikten sonra internet bankacılığı dahil olmak bütün bankamatik işlemleri yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası kredi kartları hangileri?

Kredi Kartı Özellikli Banka Kartları
 • Bankkart.
 • Bankkart Gold.
 • Bankkart Platinum.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip

Kredi kartı başvurunuz genellikle 1-2 gün içerisinde, en fazla ise 1 hafta içinde sonuçlanır. Ayrıca kredi kartınız onaylandıktan sonra başvurunuzu takip eden 2 hafta içerisinde size ulaşır.

Kredi kartı başvurusu>>>>