Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
15.04.2023
A+
A-

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın, ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri miktarda kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Ziraat bankası kamu bankaları arasında yer alan ve çeşitli krediler sunan bir banka olarak dikkat çekiyor. Sayısız müşterisi bulunan bankanın çeşitli uygun faizli kredi kampanyaları herkes tarafından merak ediliyor.

Özellikle de yaşanan pandemi sürecinde sunduğu bireysel ve kurumsal kredi seçeneklerinin detayları sıklıkla araştırılıyor. Ziraat bankası kredisi başvurusu detayları da yine aynı oranda merak edilen konular arasında yer alıyor.

Sizler için Ziraat bankası tarafından sunulan ve öne çıkan kredi paketlerini detaylarını ve geri ödeme planlarını kaleme aldık. Kredilere nasıl başvuru yapılır? Kredi başvurusu için aranan şartlar nelerdir? Tüm detaylara içeriğimizin devamından erişebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası kredi başvurusu için bazı belgeler sizden istenmektedir. Bu belgeler;

 • Başvuru formu
 • Kimlik, ehliyet ya da pasaport fotokopisi
 • Gelir belgeniz
 • Şube tarafından bazı gerekli görülen belgeler

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemini yapmak için, internet sitesine giriş yapabilir ya da mobil bankacılık işlemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Maaşını Ziraat bankasından alan çalışanlara özel kredi paketleri de sunuluyor. Bu kredi paketlerinde genel olarak düşük faiz ve uzun vade seçenekleri sunuluyor. Ayrıca çalışanlar için hem tüketici hem de konut kredi seçeneklerinde düşük faiz ve uzun vade seçenekleri uygulanıyor.

 • Maaşını Ziraat’tan alanlara faiz oranı; %1,75
 • Maaşını Ziraat’tan alanlara üst limit; 20.000 TL
 • Maaşını Ziraat’tan alanlara vade; 36 aya vara vade imkânı
 • Çalışanlara konut kredisi faiz oranı; %1,50-%1,65
 • Çalışanlara konut kredisi vade; 120 aya varan vade imkânı
 • Çalışanlara konut kredisi üst limit; Sıfır ve ikinci el ev alımına göre değişkenlik gösteriyor.

Çalışanlara özel sunulan bu kredi için Ziraat Bankası kredi başvurusu detayları şu şekildedir;

Yine bu kredi paketlerine de internet üzerinden, mobil şube üzerinden ya da direk banka şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak konut kredisi için direk banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bireysel ihtiyaç kredilerinize kolayca her yerden başvuru yapmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sorgulama

Ziraat Bankası kredi başvurusu sorgulama işlemini yapmak için, Ziraat Bankası’nın internet sitesine giderek başvurular kısmından hangi tür kredi çektiyseniz onu seçip sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Yap

36 aya varan vade seçenekleriyle sunulan bu krediye nasıl başvuru yapılır sorusunu da yanıtlamak gerekirse, Ziraat Bankası kredi başvurusu detayları şu şekildedir;

 • Ziraat Şubeleri; En yakın Ziraat şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında aklınıza takılan tüm soruların ayrıntılı yanıtlarını da banka memurları aracılığı ile öğrenebilirsiniz.
 • Ziraat web sitesi; Ziraat bankası resmi web sitesi üzerinden de ilgili kredi paketin detaylarına erişebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Ziraat mobil uygulama; Eğer ziraat bankası müşterisiyseniz bankanın mobil uygulamasını indirerek de başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
 • Ziraat internet şubesi; İnternet şubenize giriş yaparak da ilgili krediye başvurunuzu sadece dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.
 • Ziraat ATM’leri; ATM üzerinden de adımları takip ederek bankalara başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz.
 • Ziraat çağrı merkezi; Ziraat bankası çağrı merkezini arayarak da ilgili kredi hakkında bilgi alabilir ve başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Pandemi

Pandemi yüzünden kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası düşük faizde kredi imkanı sunan bankalar arasında bulunmaktadır.

Ziraat Bankası, ilk 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi başvurusu ile pandemiden etkilenen vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğunu göstermiştir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu SMS

Ziraat Bankası kredi başvurunuzu SMS ile yapmanız da mümkün hale gelmiştir. Bunun için şubeye gitmenize kesinlikle gerek yoktur.

Yapmanız gereken tek işlem, talep edilen tutarı 4747’ye SMS olarak göndermeniz yeterlidir. Sizlere olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş işlemi gerçekleştirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Ödeme

Ziraat Bankası kredi ödeme işleminizi bir çok yöntem ile yapabilirsiniz. Eğer maaş anlaşmalı bankanız ise, kredi ödemesi günü geldiğinde otomatik olarak hesabınızdan borcunu çekilecektir.

Maaş anlaşmalı değilseniz de, hesabınızda bakiye olması durumunda borcunuz otomatik olarak hesabınızdan alınacaktır.

Herhangi bir şubeye ya da bankamatiğe gitmeden cep şube ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz de şubeye ya da ATM’ye giderek de kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Ziraat Bankası kredi erteleme işlemi olarak açıklanan bir durum mevcut değildir. İlerleyen zamanlarda herhangi bir erteleme söz konusu olursa gereken açıklama yapılır.

Ziraat Bankası Kredi Faizleri

İhtiyaç kredisi olarak sunulan tüketici kredi paketi en çok dikkat çekenler arasında yer alıyor. Hem düşük faizli olması hem de uzun vade seçenekleriyle sunulması tercih edilme nedenleri arasındadır demek yanlış olmayacaktır.

 • Tüketici kredi paketi üst limiti; Üst limit sınırı yok.
 • Tüketici kredi paketi vade seçeneği; 36 aya varan vade seçeneği
 • Tüketici kredi paketi kredi faiz oranı; %1,75

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Ne Kadar?

Maaşınız Ziraat bankasından almayı tercih eden emekli vatandaşlara yönelik de hem bireysel hem de konut kredisi seçenekleri sunuluyor. Hem tüketici kredisi hem de konut kredisi için emeklilere sunulan paketlerin detaylarını da hazırladık. Buna göre genel kredi bilgileri şu şekildedir;

EMEKLİYE BİREYSEL KREDİ

 • Emeklilere tüketici kredisi faiz oranı;%1,75
 • Emeklilere tüketici kredisi üst limit; Talebe göre değişkenlik gösteriyor.
 • Emeklilere tüketici kredisi vade seçeneği; 36 aya varan vade seçeneği

EMEKLİYE KONUT KREDİSİ

 • Emeklilere konut kredisi faiz oranı; %1,50-%1,75
 • Emeklilere konut kredisi üst limit; Sıfır ve ikinci konut alımına göre değişkenlik gösteriyor.
 • Emeklilere konut kredisi vade seçeneği; 120 aya varan vade seçeneği

Emekliye sunulan ziraat bankası kredi başvurusu detayları da şu şekildedir;

Yine diğer kredi türlerinde olduğu gibi ilgili başvurularınızı yapabileceğiniz birden fazla seçenek bulunuyor. Konut kredisi seçeneklerine başvuruda bulunmak için direk banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ancak bireysel krediler için hem internet üzerinden hem de direk şubelerden kolay ve hızlıca başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi başvurusu>>>>