Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
16.07.2021
A+
A-

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bitlis Belediyesi yardım başvurusu yapan Bitlisli vatandaşların oldukça artmıştır. Son dönemlerde yaşanılan covid-19 salgını sebebi ile pandemi döneminde vatandaşlar ekonomik sıkıntı çekmeye başlamıştır. Bitlis ili sınırlarında yaşayan vatandaşlar ön planda olarak tarımcılık mesleği yapmaktadır. Diğer meslek alanlarında epey bir yol kat edilmiş olmasına rağmen tarımcılık ön plandadır. Covid-19 salgını bütün iş alanlarını ekonomik sıkıntıya düşürmüştür.

Bu nedenle vatandaşlar temel ihtiyaçlarını alamayacak duruma gelmiştir. Son dönemde gelinen noktada vatandaşlar Bitlis belediyesi yardım başvurularında umut araya başladı.

Bitlis Belediyesi kendine ihtiyaç duyan ihtiyaç sahibi aileleri geri çevirmeksizin sosyal yardım destekleri dağıtmaktadır. Bu sosyal yardım destekleri vatandaşların ihtiyacı olan gıda yardımı, erzak yardımı, maddi yardım, yardım kartı vs. gibi çeşitli yardımlardır. Yapılan yardımlar vatandaşların ekonomik durumlarını düzetmeleri amacı ile dağıtılmaktadır. İhtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlar sosyal yardım desteklerinin detaylı bilgi almak için Bitlis Belediyesi binasını ziyaret edebilirler.

Bitlis Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanlar düşünebilen varlıklardır. Bu sebepten ötürü diğer canlılardan farklı yaşama sahiplerdir. Diğer canlılar, avlanarak beslenir. Dışarıdaki bir ortamda rahatça barınabilir, eğitim almak gibi bir dertleri de bulunmamaktadır. Sosyal hayatlarında dışlanmak gibi bir durumları da yoktur.

Fakat, insanların geçinebilmek için çalışmaları gerekmektedir. Barınabilmek için eve ihtiyaçları vardır. Eğitim görebilmek adına ödenmesi gereken birçok şey mevcuttur. Bu sebepledir ki, insaoğlu her vaktini çalışarak geçirmelidir.

Fakat, ne yazık ki dünya üzerindeki her insan aynı imkanlara sahip değildir. Kimisinin çalışacak bir işi varken, kiminin ise yoktur. İşi olsa dahi geçimini sağlayabilecek derecede kazanç elde edmiyordur ya da çalışabilmesini sağlayacak şartlara sahip değildir.

Bu gibi durumlarda, bu kişilere yardım etmek gerekmektedir. Yardımlar sayesinde, bu kişilerin hayat kaliteleri arttırılabilmekte ve sosyal yaşama daha öz güvenli katılmaları sağlanabilmektedir.

Bitlis Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Bitlis Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara en kısa zaman içerisinde yardımlarını ulaştırmayı amaçlayan çalışmalar yürütmektedir.

Bitlis Belediyesi’nin sağlamakta olduğu yardımlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Yardıma muhtaç kimselere, kış aylarında yakacak yardımı
  • Hijyen ürünlerinin temini ve temizlik malzemelerinin dağıtılması
  • Yardıma ihtiyaç duyan engelli bireyler için, medikal protez, tekerlekli sandalye yardımı
  • Yaşlı olan kimseler için bakım hizmeti
  • Maddi yetersizlik içerisinde olan öğrenciler için kırtasiye yardımı
  • Maddi sıkıntılar içinde olan kimseler için kira ödeneği yardımı ya da fatura ödeneği yardımı
  • Maddi durumu yetersiz kimseler için nakit ödeme ya da alışveriş çeki yardımı
  • Maddi durumu iyi olmayan ailelerin bebekleri için, bez ve mama yardımı
  • İhtiyaç sahibi kimseler için gıda kolisi yardımı
  • Yardımsever kimseler tarafından verilmiş olan ikinci el ya da sıfır olarak temin edilen kıyafet yardımı yapılmaktadır.

Bitlis Belediyesi, halkının sağlıklı ve huzurlu yaşamı için, ihtiyaç sahiplerine bu hizmetleri sunmaktadır.

Bitlis Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Maddi açıdan yetersiz durumda olan kimseler, bu yardımları alabilmektedir, Yani, dar bir gelire sahip ya da hiçbir kazancı olmayan bireyler bu yardımlardan faydalanma hakkına sahiptir. Yardım başvurusunda bulunmuş olan kişilerin, maddi durumları, aile bireylerinin sayısı, SGK girişinin olup olmayışı, SGK girişi var ise de, maddi durumun geçimi karşılamaması durumları titiz çalışmalar ile kontrol edilmektedir.

Aile bireylerinin payına düşen gelir miktarı, o dönemin asgari ücretinin 1/3’ünden az olduğu taktirde yardım faaliyetlerinden yararlanılabilmektedir. Ayrıca muhtarlıktan yoksulluk belgesi temin edilmesi gerekmektedir.

Engellilik durumu mevcut olup da bunu kurul raporu ile destekleyen dar gelirli bireyler, 65 yaş üstü yaşlı olan kişiler, geçirmiş olduğu bir kaza sebebiyeti ile herhangi bir işte çalışamayacak durumda olan kişiler, eşi vefat etmiş ya da boşanmış durumda olup da herhangi bir gelire sahip olmayan kadınlar, eğitim hayatında maddi yokluklar sebebiyeti ile sıkıntı çeken öğrenciler, şehit ve gazi aileleri, maddi bir geliri olmayan bebek sahibi anneler yardım başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi bireyler, belediye binasına giderek yetkililer ile yüz yüze görüşme sağlama imkanına sahiptir. Yüz yüze görüşürken alınmak istenen yardım kategorisine ilişkin belgeleri de yetkili kişilere iletmek gerekmektedir. Doldurulması gereken form dikkatli bir biçimde doldurulmalıdır. Doğru bilgiler ile, eksiksiz bir biçimde doldurularak yetkili isimlere teslim edilmelidir.

Onun dışında, Bitlis Belediyesi’nin resmi web sayfası üzerinden de başvuru yapmak mümkün olabilmektedir. https://bitlis.bel.tr/web adresi üzerinden “iletişim” bölümüne geçiş yaparak yetkili mecralara durum ile ilgili detaylı bilgi içeren mesaj bırakılmalıdır. İletişim bilgileri de karşı tarafa beyan edilmelidir. Çünkü başvuru incelendikten sonra, yetkili kişiler ihtiyaç sahibi ile iletişime geçmek isteyecektir.

Başka bir seçenek ise, Bitlis Belediyesi’ne ait telefon numarası üzerinden yetkili kişiler ile iletişime geçmektir. Telefon görüşmesinde, durum ile ilgili gerekli bilgiler yetkili kişilere belirtilmelidir.

Eğer ki kişi bu seçenekler üzerinden yardım başvurusunda bulunamıyor ise, kişinin yakınları, komşuları ya da mahalle muhtarı başvuruda bulunabilmektedir.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi başvuru talep ettiğiniz başvuru merkezine göre değişiklik gösterebilir. Fakat başvuru onay süreci 15-30 gün sürebileceğinden dolayı o tarihlerden sonra başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Onay süreci 15-30 gün içerinde daha olumlu ya da olumsuz olarak sizlere bildiri gelmedi ise başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Başvuru sorgulamaları başvuru yaptığınız merkez iletişime geçerek yapmanız gereklidir. 

Bitlis Belediyesine Bitlis Ak Masa çağrı merkezi ile yardım başvurusu sağladı iseniz ALO 153 hatlı numaralı başvuru merkezinizi arayarak başvuru sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca Ak Masa Whatsapp uygulaması üzerinden de mesaj atarak başvuru sorgulama talebinde bulunabilirsiniz. Whatsapp uygulaması üzerinden başvuru sorgulama için 0501 434 13 13 numaralar üzerinden mesaj atabilirsiniz. Yapılan başvuru sorgulama taleplerinde başvuru yapan kişilerin bilgileri istenerek sistem üzerine bilgiler girilerek başvuru sorgulama işlemi yapılacaktır. Daha sonrasında sizlere bilgiler olumlu ya da olumsuz olarak aktarılacaktır. Eğer başvuru talebini Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına girerek yaptı iseniz tekrar başvuru işlemini Sosyal Hizmetler binasına giderek oradan yaptırmanız gereklidir.

Bitlis Belediyesine ihtiyaç sahibi kişiler yardım başvurularını ve sorgulama işlemlerini internet üzerinden https://bitlis.bel.tr/destek-hizmetleri-mudurlugu/  web sayfası üzerinden yapabilirler.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Her belediyenin şart koşmuş olduğu gibi, Bitlis Belediyesi de başvuru formu doldurulmasını şart koşmuştur. Zira, bu başvuru formları, yardıma ihtiyaç duyan kimselerin tanınabilmesi ve araştırılması için en temel araçtır. Dolayısı ile de, bu formlar doldurulurken eksiksiz bir biçimde, doğru bilgilerin yer alması sağlanmalıdır. Bu bilgiler iyice kontrol edilmektedir. Başvurunun iptal olmaması ve yanlış bilgi sebebiyeti ile cezai yaptırıma maruz kalmamak için iş ciddiye alınmalıdır.

Bu formda başvuru sahibine ait bilgilerin yanı sıra ailesi hakkındaki bilgilerin de doğruluğu kontrol edilmektedir. Maddi durum yetersizliği hakkında bilgiler, aile içindeki birey sayısı ve içlerinde başka çalışan olup olmadığı, başvuru sahibinin SGK’ya kayıtlı olup olmadığı gibi birçok soru mevcuttur.

Bitlis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bitlis Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası başvuru işlemlerinde lazım olabilir. Başvuru merkezlerine ulaşabileceğiniz bir çok telefon numarası bulunmaktadır. Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait olan çağrı merkezi Ak Masanın telefon numarası ALO 153 numaralı hattır. Yine Çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulaması numarası da mevcuttur. Whatsapp uygulaması başvuru merkezi telefon numarası 0501 434 13 13 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atmanız halinde sizlerden bilgileriniz istenmek adına geri dönüş yapılacaktır.

Diğer çağrı merkezleri gibi Bitlis Ak Masa başvuru merkezi 7 gün 24 saat aralıksız olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların sorularını yanıtlamakta ve işlemlerini yapmaktadır. Sosyal yardım hakkında oluşabilecek sorunların hepsini Ak Masa çağrı merkezi çözümlemektedir. Yapılan bütün görüşmelerdeki sorunlar tek merkezde toplanarak ilgili sosyal hizmetler birimlerine aktarılmaktadır. Birimler aktarılan sorunları değerlendirip çözümlemektedir. 

Bitlis Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? Belediyeler tarafından ekonomik sıkıntı çeken ailelere gıda yardımı dağıtılmaktadır.  Bitlis Belediyesi de ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ekonomik sıkıntılarını düzeltmeleri için gıda yardımında bulunmaktadır. Bitlis belediyesi gıda yardımları belirli dönemlerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Ekonomik darlıkta olan vatandaşların gıda yardımları ile bir nebze de olsa rahat nefes alması sağlanmaktadır. 

Bitlis Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler Bitlis Ak Masa çağrı merkezinden ve ya Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret ederek başvuru işlemlerini yapabilirler. Bitlis Ak Masa çağrı merkezinden gıda yardımı başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken ALO 153 numaralı telefon numarasını arayarak gıda yardımı başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Daha sonrasında sizlerden başvuru için gerekli bilgiler istenecektir. Alınan bilgiler sosyal hizmetler birimlerine iletilerek onay sürecinde başvurunuz incelenmeye alınacaktır. Aynı şekilde Bitlis Ak Masa çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak başvuru işlemlerini kolay halde halledebilirsiniz. Whatsapp hattına mesaj atarak başvuru yapmanız için gerekli olan 0501 434 13 13 numaralı hattır. Ak Masa çağrı merkezinde olduğu gibi mesaj atıldıktan sonra sizlerden bilgileriniz alınmak üzere sizlere geri dönüş yapılacaktır. Alınan bilgiler sosyal hizmetlere aktarılarak incelenmek üzere onay süreci başlatılacaktır.

Ak Masa harici başvuru yapabileceğiniz yer Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasıdır. Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Binasına girerek gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Fakat sosyal hizmetler başvuru merkezine gitmeden önceden 0434 226 53 07 numaralı santral hattını arayarak gıda yardımı başvurusu hakkında detaylı bilgi almanız başvuru işlemlerini yaparken kolaylıkla yapmanızı sağlayabilir. Santral merkezinden gerekli belgeleri ve gerekli şartları öğrendikten sonra hazırlığınızı yaptıktan sonra başvuru merkezine girerek başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu yapıldıktan sonra olumlu ya da olumsuz olarak sizlere iletişim adreslerinizden sosyal hizmetler tarafından geri bildirimi yapılacaktır. 

Bitlis Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? Bir çok Belediyeler belirli dönemlerde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına yardım kolisi dağıtmaktadır. Bu Belediyeler içerinde olan Bitlis Belediyesi de belirli dönemlerde toplu olarak yardım kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolisinin içerisinde yer alan ürünler vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler ile hazırlanmıştır. Yardım kolisi almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler yardım kolisi başvuru yaparak belirlenen dönemlerde yardım kolisi alabilirler.

Bitlis Belediyesinin dağıtmış olduğu yardım kolisi için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Bitlis Ak Masa çağrı merkezini arayarak müracaatlarında bulunabilirler. Ya da Ak Masa çağrı merkezine ait olan whatsapp hattından mesaj atarak yardım kolisi başvurularınızı iletebilirsiniz. Başvur merkezi olarak Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret ederek de yardım kolisi başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Yardım kolisi başvuru işlemleri için ulaşabileceğiniz telefon numaraları Ak Masa çağrı merkezi olan ALO 153 numaralı hattır. Bu hattı aradığınızda telefon üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yardım kolisi başvurusunu mesaj yapacak olan vatandaşlar whatsapp uygulaması üzerinden 0501 434 13 13 numaralarına mesaj atmaları yeterli olacaktır. Mesaj sonrasında sizlerden başvurular için bilgileriniz istenmek üzere geri dönüş yapılacaktır. Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemleri hakkında başvuru merkezine gitmeden telefon üzerinden 0434 226 53 07 hattını aramanız gereklidir. Aldığınız bilgiler doğrultusunda başvuru işlemleri sırasında her şey hazırlıklı olduğu için bir sorun çıkmadan kolay şekilde yapabilirsiniz.

Bitlis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Erzak yardımı dağıtımları da yardım kolisi ve gıda yardımı gibi belirli dönemlerde dağıtılmaktadır. Erzak yardımı ihtiyaç sahibi olan ekonomik sıkıntı içerinde olan bütün vatandaşlara dağıtılarak ailelerin sıkıntını dönemlerini biraz daha kolay atlatmaları sağlanmaktadır. Erzak yardımı Bitlis Belediyesine hayırsever vatandaşların bağış yapması ile belediyenin de erzak alması sonucu dağıtılabilmektedir. Erzak yardımı desteği ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik durumlarına katkıda bulunmak amacı ile verilmektedir.

Diğer başvurularda olduğu gibi başvuru merkezlerinden erzak yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bitlis Ak Masa çağrı merkezinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için gerekli telefon numarası ALO 153 numaralı hattır. Ya da Ak Masa çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak da başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Mesaj atarak müracaatta bulunacak vatandaşlar whatsapp uygulaması üzerinden 0501 434 13 13 numaralı hattı kayıt ederek mesaj atabilirler. 

Bitlis Sosyal Hizmet Müdürlüğü binasını ziyaret ederek de başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Başvuru merkezine gitmeden önce santralı arayarak erzak yardımı başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almanızı öneriz. Aldığınız bilgiler doğrultunda gerekli evrakları ve belgeleri hazırladıktan sonra başvuru merkezine gidebilir ve başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeden önce aramanız gereken santral numarası 0434 226 53 07 numaralı hattır. 

Bitlis Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Bazı Belediyeler ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına yardım kartı dağıtmaktadır. Yardım kartını her belediye yapmamaktadır. Yardım kartı projesine katılan Belediyeler arasında Bitlis belediyesi şu an yer almamaktadır. Dağıtılan yardım kartlarına belediye tarafından belirlenen limitte bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu bakiye ile anlaşmalı olunan marketlerden temel ihtiyaçların alınması sağlanmaktadır. Yardım kartını genellikle gıda ve hijyen ürünlerinde kullanabilirsiniz.

Bitlis Belediyesinin de yardım kartı projesi başlatmasını istiyor iseniz yardım kartı istek başvurusunda bulunmanız gereklidir. 

Yardım kartı istek talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar çağrı merkezi olan Ak Masa üzerinden istek taleplerini oluşturabilirler. Ak Masa çağrı merkezine bağlanmak isteyen kişiler ALO 153 numaralı hattı aramaları gereklidir. Mesaj üzerinden whatsapp uygulamasından da yardım kartı istek başvurunuzu yapabilirsiniz. Whatsapp uygulamasından mesaj atamak için 0501 434 13 13 numaralar üzerinden yardım kartı istek talebi için mesaj atabilirsiniz. Yapılan istek talepleri doğrultusunda belirli bir istek sayısı üzerine Bitlis Belediyesi de Yardım kartı dağıtmaya başlayabilir.

Bitlis Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bütün yardımlarda olduğu gibi maddi yardım desteği de belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Bitlis Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü biriminden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım vermektedir. Maddi yardımlar belirlenen gruplar halinde dağıtılmaktadır. Gruplara örnek verecek olursak; geliri olan vatandaşlara, hasta ve bakıma muhtaç olan çalışamayan vatandaşlara, evlerinde yaşlı kişileri olan vatandaşlara, dar gelire sahip kişilere gibi gruplar dahilin de liste oluşturulmaktadır. Maddi yardım başvurunda bulunmak isteyen vatandaşlar 0434 226 53 07 numaralı Bitlis Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait santral hattını arayarak başvuru hakkında ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. 

Bitlis Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Türkiye genelinde bazı belediyeler ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için süt yardımı dağıtma projesi başlatmıştır. Fakat bu projenin içerinde Bitlis Belediyesi yer almamaktadır. Süt yardımı covid-19 salgı sonrasında ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik sıkıntıya düşmesi ile başlatılmış projedir. Geçirdiğimiz son dönemlerde pandemi sürecinde aileler ekonomik sıkıntı çekmeye başladı. İhtiyaç sahibi olan ailelerin çocukları da unutulmayarak süt dağıtım projesi başlatıldı. Ekonomik sıkıntı çeken ailelerin temel ihtiyaçlarını almakta zorlandığı için yardım olarak çocukları sağlıklı büyümesi için süt dağıtılmaktadır. 

Süt yardımı Bitlis Belediyesi dağıtmadığı için süt yardımı almak isteyen vatandaşlar süt yardımı istek talebinde bulunması gereklidir. Gerekli birimlere süt yardımı isteği talebi iletilmelidir. Süt yardımı talep edecek vatandaşlar çağrı merkezi olan Ak Masa üzerinden istek taleplerini oluşturabilirler. Ak Masa çağrı merkezine bağlanmak isteyen kişiler ALO 153 numaralı hattı aramaları gereklidir. Ya da yine Ak Masa çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulamasında mesaj atılarak süt yardım talebi oluşturabilirsiniz. Whatsapp uygulamasından mesaj atabilmek için 0501 434 13 13 numaralı hatta mesaj göndermeniz gerekecektir.

Bitlis Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bitlis Belediyesi bebek yardımı nasıl alınır? Bebek yardımı yeni doğum yapan annelere destek amaçlı yapılan yardımdır. İhtiyaç sahibi olan ailelere bebekleri olduğunda ekonomik durumları fazla zorlanmaması adına bebek yardımı verilmektedir. Hoş geldin bebek projesine Katılan Bitlis Belediyesi de ihtiyaç sahibi olan ailelere bebek yardımı saplamaktadır. Bebek yardımı paketi içerinde yeni doğan bebeğin il aylarda kullanabileceği ürünler konulmaktadır. Bebek paketinin içerinde yer alan ürünler örneğin; bebek bezi, bebek maması ve ıslak mendil vs. ürünler yer almaktadır.

Yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi ailelerin bebek masraflarına katkıda bulunarak ekonomik yönde daha fazla sıkıntıya düşmemeleri sağlanmaktadır. Bebek yardımı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuru merkezlerine müracaatlarını yapmaları gereklidir. Yapılan yardımlar sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından yapıldığı için Sosyal Hizmetler binasına girerek bebek yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru merkezinden bebek yardımı için ayrıntılı bilgi almanız daha sonrasında gitmenizi öneririz. Başvuru merkezine ulaşabileceğiniz telefon numarası 0434 226 53 07 numaralı hattır. Öğrendiğiniz bilgilere göre hazırlıklarını yaparak başvur merkezine girerek başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. 

Bitlis Belediyesinin çağrı merkezi olan AK Masa üzerinden de bebek yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ak Masa çağrı merkezine bağlanmak için ALO 153 numaralarını çevirerek aramanız gereklidir. Yine çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulamasından mesaj atabilir ve başvurunuzu mesaj şeklinde de yapabilirsiniz. Whatsapp numaraları 0501 434 13 13 numaralı hattır. Sizlerden istenen bilgiler sosyal hizmetler ilgili birimlere aktarılarak incelenmek üzere değerlendirilmeye alınacaktır. Olumlu olarak sonuçlanan ailelerin bebek yardımı paketleri adreslerine teslim edilecektir.

Bitlis Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardımlar belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin ekonomik durumlarını düzeltmeleri adına ihtiyaçları olan yardımlar verilmektedir. Örneğin; gıda yardımı, erzak yardımı, yardım kartı, yardım kolisi vs. bir çok çeşitte sosyal yardım türleri dağıtılmaktadır. Bitlis Belediyesinden sosyal yardım talep edecek vatandaşlar sosyal hizmetler müdürlüğü santral numarasını arayarak sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgiler alabilirler. Sosyal hizmetler santraline bağlanmak için 0434 226 53 07 numaralı hattı aramanız gereklidir. Başka bir başvuru merkezi alarak Ak Masa çağrı merkezinden başvuru işlemleriniz de yapabilirsiniz. 

Ak Masa çağrı merkezinden sosyal yardım başvuru yapılabilmektedir. Ak Masa  çağrı merkezi 7 gün 24 saat olmak üzere aralıksız ve kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Ak Masa iletişim adresi ALO 153 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Mesaj olarak sosyal yardımlarla ilgili bilgiler ve müracaatları da Whatsapp uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Whatsapp ihbar hattı olan 0501 434 13 13 numaralarına mesaj atmanız yeterli olacaktır. Mesajınız ulaştığı zaman başvuru için gerekli bilgiler sizlerden istenmek üzere sizinle iletişime geçilecektir.

Bitlis Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet yardımı eğitimin covid-19 salgını sebebi ile alınan tedbirler ile uzaktan eğitime geçilmesi sonrasında başlatılan projedir. Tablet dağıtımları dönemsek olarak yapılmaktadır. Sosyal hizmetler tarafından tablet dağıtımın hangi dönemde dağıtılacağı hakkında bilgi almanızı öneririz. Tablet başvurusu yapacak vatandaşlar istek talebi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Bitlis Ak Masa çağrı merkezine bağlanarak tablet dağıtımın ne zaman olacağını öğrenmelisiniz. Ak Masa Alo 153 numaralı hattı arayarak istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. İhbar hattı olan 0501 434 13 13 numaralı whatsapp uygulamasından mesaj atarak da istek talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz bütün konuları mesaj olarak atarak öğrenebilirsiniz. Mesajınız çağrı merkezine ulaştığında sizlere geri dönüş yapılarak başvuru bilgileriniz istenecektir.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.