Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardim Başvurusu ve Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardim Başvurusu ve Sorgulama
14.04.2023
A+
A-

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama yapan vatandaşlar, Belediye tarafından ihtiyaç sahibi olup olmadığı araştırıldıktan sonra kabul sayılıyor. Sadece Şanlıurfa’da değil bütün Türkiye’deki illerde bu yol izlenmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan sayısız aile yer alıyor.

Özellikle de korona virüs nedeniyle ihtiyaç sahiplerinin sayısı daha da artış gösterdi. Virüs nedeniyle işten çıkan ya da çıkarılan vatandaşlar temel ihtiyaçlarını, kira, fatura ve gıda gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamakta büyük ekonomik zorluklar yaşıyor. Bu noktada gerek bazı sosyal yardım vakıfları gerek de belediyeler çeşitli yardım kampanyaları düzenliyor.

Şanlıurfa Belediyesi Yardımları

İhtiyaç sahiplerine farklı yardım kampanyaları sunan belediyelerden biri de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak dikkat çekiyor. Eğer siz Şanlıurfa’da ikamet ediyor ve belediyenizin ne tür yardımlar sunduğunu merak ediyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, yardımlar kime verilir, yardım almak için ne yapmak gerekiyor gibi merak ettiğiniz tüm soruları ayrıntılarıyla yanıtladık. Tüm detaylar içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim

Telefon: 0 (414) 318 51 00

Şehir Dışı: Alo 153 0 (414) 153 00 00

Faks: 0 (414) 316 08 62

Whatsapp: 0 (414) 153 00 00

Adres: Bamyasuyu Mahallesi 154. Sokak No:2 Haliliye / Şanlıurfa

E-Posta: bilgi@sanliurfa.bel.tr

KEP: sanliurfabuyuksehirbelediyesi@hs01.kep.tr

Vergi Dairesi: Şehitlik Vergi Dairesi

Vergi Numarası: 7880051454

Şanlıurfa belediyesi iletişim formu: https://webportal.sanliurfa.bel.tr/web/guest/15

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ihtiyaç sahibi olan vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında yer alıyor. Her belediye farklı yardım kampanyaları sunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘’Sıcak Yuvam’’ adlı yardım kampanyası kapsamında çeşitli destekler sağlıyor. Tüm bu yardımlar için bazı şatlar aranıyor. Sadece pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlar değil, eşi vefat eden, çalışamaz durumda olan, hiçbir ekonomik gelir kaynağı olmayan, ciddi sağlık problemleri nedeniyle geçimini sağlayamayan tüm vatandaşlar bu yardımlardan faydalanabilir.

Yarım başvuruları belediye üzerinden yapılabilir. Bağlı bulunduğunuz il-ilçenin belediyelerini ziyaret ederek hangi yardım kampanyaları sunduğunu ve bunlara nasıl başvuru yapacağınızı ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Sıcak yuvam isimli kampanyaya başvuruda bulunmak için il belediyesine bağlı olan ‘’ Sağlık ve Sosyal İşler Daire başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi’’ ne gidebilirsiniz. Giyim, gıda, kömür ve çeşitli ihtiyaçlar çerçevesinde pek çok yardım desteği sunuluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Her yardım/destek başvurusunda olduğu gibi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan tüm yardımlar için de başvurularınızı başvuru formları ile yapmanız gerekiyor.

Yardımın türü ve ne yardımı alacağınıza bağlı olarak formlar hazırlanıyor. Bu formlarda genel olarak başvuracak kişinin detaylı bilgileri talep ediliyor. Bunun yanı sıra ekonomik gelirin de bu formlar aracılığı ile beyan edilmesi talep edilebiliyor.

Başvuru formlarını ilgili başvuru kanalı üzerinden görüntüleyerek, eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Formlarda talep edilen tüm bilgileri detaylarıyla yazmayı unutmayın. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu yanlış bilgiler ile doldurulursa başvurunuz yüksek ihtimalle olumlu sonuç almayacaktır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu; Gıda en temel ihtiyaçtır. Ancak çoğu vatandaş bu temel ihtiyacını ne yazık ki karşılamakta güçlük çekiyor. Şanlıurfa il sınırları içerisinde ikamet edip de gıda ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken sayısız aile olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

İhtiyaç sahibi aileler için çeşitli gıda yardım destekleri sağlanıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gıda yardı başvurusu yaparak, siz de gıda desteğinden kolayca faydalanabilirsiniz. Çay, makarna, pirinç, bulgur ve benzeri pek çok gıda ihtiyacının yer aldığı paketler ihtiyaç sahibi olan ailelere sunuluyor.

Eğer siz de gıda yardımından faydalanmak istiyorsanız belediyenizi arayarak ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar başvuru sonucunun en erken şekilde sunulmasını talep ediyor. Bu noktada başvurudan sonra yardım başvurularının sonuçlanıp sonuçlanmadığını da sıklıkla takip etme gereği duyuyorlar.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuran kişilerin en çok araştırdığı konuların başında yer alıyor. Öncelikle hangi yardıma başvurduğunuz ve nereden başvuru yaptığınız oldukça önemlidir.

Artık tüm dijital ya da direkt başvurularınızı e-devlet üzerinden takip etmeniz mümkündür. Belediye yardımlarına eğer belediyenin resmi web sitesi üzerinden başvurduysanız ilgili başvuru takibinizi yine aynı kanal üzerinden de kolayca yapabilirsiniz. Yine direkt başvurularınızın takibi için de belediyenin ilgili birimini arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir diye soracak olursanız da hemen detaylarını aktaralım;

 • Gıda yardım;

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda yardım desteği sağlıyor. 15 yaşından küçük bireylerin yer aldığı aileler, eşi vefat edenler, kronik hastalığı nedeniyle çalışamayanlar, aile nüfus sayısı fazla olduğu halde ekonomik gelir düzeyinin yok denecek kadar az olduğu tüm aileler bu yardımdan süresiz olarak faydalanabilirler.

Düzenli olarak sunulan gıda yardım paketlerinde yağ, pirinç, bulgur, şeker, makarna, kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi çeşitli gıdalar yer alıyor. Gıda yardımları muhtaçlık durumuna bağlı olarak 2 ayda bir, 4 ya da 6 ayda bir olarak sunuluyor. Yardımdan faydalanmak için başvuru yapmanız gerekiyor. İlgili başvurularınızı beyaz masa üzerinden yapabilirsiniz. 

 • Güzel evim yardım projesi

Yaşam alanımız olan evlerimizin de önemi büyüktür. İhtiyaç sahibi olup da evi kötü durumla olan vatandaşlara yine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi güzel evim isimli proje kapsamında destek sağlıyor. Evleriniz için eksik eşyalarınız onarım, bakım gibi çalışmalar yapılarak yaşanır bir alan sunmak hedefleniyor.

 • Hoş geldin bebek yardım projesi

İlk kez bebek sahibi olan ve bebeğinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan vatandaşlara da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hoş geldin bebek adı altında çeşitli yardımlar sunuluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardımları kimlere verilir; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımların farklılık gösterdiğini yukarıda detaylı olarak ifade ettik.

Alacağınız yardım türüne bağlı olarak yardım başvuru şartları farklılık gösterse de temel olarak tüm yardımların ortak başvuru şartları elbette ki vardır. Bunların başında;

 • Ekonomik geliri olmamak
 • Nüfusu çok olduğu halde gelen gelirin yetersiz olması
 • Kronik hastalıklar nedeniyle çalışamaz durumda olmak
 • Gerçekten yardıma muhtaç olmak
 • Kaza sonucunda çalışamaz duruma gelmek
 • Eşi vefat edenler

Tüm bu şartları ve bazı özel şartları yerine getiren vatandaşlar ilgili yardımlardan kolayca faydalanabilirler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim

Yardıma muhtaç aileler, yardımlara başvurmak üzere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim bilgilerine de gereksinim duyacaktır. Bu noktada sizler için ilgili belediyenin iletişim bilgilerini de hazırladık;

 • Telefon; 0 (414) 318 51 00
 • Fax; 0 (414) 316 08 62
 • WhatsApp; 0 (414) 153 00 00

Bu numaralar üzerinden belediyeniz ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Diğer iletişim bilgilerinin detayları için ise https://www.sanliurfa.bel.tr/iletisim adresine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası da en sık araştırılan bilgilerde biri olarak dikkat çekiyor. Belediyenin sunduğu yardım başvurularının yapıldığı beyaz masa iletişim bilgileri ise şu şekildedir;

ALO 444 22 63; bu numarayı arayarak beyaz masa birimine ulaşabilirsiniz. Beyaz masa ile 08.00 ile 24.00 saatleri arasında iletişime geçmeniz mümkündür.

Belediye yardımları>>>>