İBB Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Gıda Yardımı Ne Kadar

İBB Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Gıda Yardımı Ne Kadar
11.03.2023
A+
A-

İBB gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? İBB gıda yardımı başvurusu pek çok dar gelirli aile için adeta bir umut kapısı olmuştur. Özellikle salgın hastalıklar nedeni ile çalışamayan kişiler için erzak ve gıda yardımları oldukça büyük bir öneme sahiptir. Dar gelirli aileler için hazırlanan gıda kolilerinde uzun süre dayanabilecek yiyecek ürünleri mevcuttur. Bununla beraber, erzak kolileri hane halkının kişi sayısına göre ayarlanmaktadır. Yani bir evde kişi sayısı ne kadar fazla ise kişilere verilen gıda miktarı da bir o kadar fazladır. İstanbul büyük şehir belediyesi kendi vatandaşları için hazırladığı bu yardım kampanyası ile pek çok kişinin daha rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürmeyi hedeflemiştir.

İstanbul Belediyesi Gıda Yardımı

Eğer siz de ihtiyaç sahibi iseniz mutlaka İstanbul büyük şehir belediyesinin hazırladığı bu yardım kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa gıda yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb gıda yardımı başvurusu : https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB erzak kolisi yardımı, dar gelirli aileleri maddi açıdan oldukça fazla rahatlatmaktadır. Özellikle salgın döneminde sağlanan bu hizmet sayesinde artık pek çok haneye gıda yardımları yapılmaktadır. Yardım başvurusu yapmak ise eskisine göre daha kolay bir hale getirilmiştir. Bunun için İstanbul büyük şehir belediyesinin  telefon numaralarını arayabilirsiniz. Öte yandan alo 153 çağrı merkezinden de başvurularınızı kolay bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır. Telefon numaralarından başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de başvurularınızı tamamlamanız mümkün olacaktır. Sizler için verilen formda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz ve görevlilere belirtmeniz şarttır. Çünkü yardım kolisi başvuruları yapıldıktan sonra kişiler üzerinde gelmiş çaplı bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmalara bağlı olarak erzak kolisinin kimler için uygun olup, olmadığı tespit edilir.

İBB Gıda Yardımı Başvuru Formu

İBB gıda yardımı başvuru formu ihtiyaç sahipleri için adeta bir çıkış kapısı haline gelmiştir. Bu bağlamda formu dolduran ve gerekli koşulları taşıyan herkese erzak ve hijyen malzemeleri yardımları yapılmaktadır.  İBB erzak yardımı formunu İstanbul büyük şehir belediyesinin resmi web sitesinden bulabileceğiniz gibi belediye binalarından da bulabilirsiniz. Yani belediye binalarını bizzat ziyaret ettiğinizde sizlerden bir takım bilgiler alınır. Bu bilgiler doğrultusunda başvuru formunu doldurarak, gıda yardımları alabilirsiniz.

İBB Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

İBB gıda yardımı başvurusu sorgulama işlemleri ise oldukça kolaydır. Zaten formda sizlerden iletişim bilgileriniz istenecektir. Dolayısı ile yapılan detaylı araştırmadan sonra sizlerin iletişim bilgileri üzerinden personel iletişime geçecektir. Bu sayede erzak yardımı alıp, alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Öte yandan  belediyelerin telefon numaralarını arayarak ta sorgulama yaptırmanız mümkün olacaktır. Yani hangi ilçede yaşıyorsanız, o ilçenin telefon numarasını arayarak sizler için erzak kolisi çıkıp, çıkmadığını öğrenebilirsiniz. Yine 153 telefon numarası ile ilgili birime bağlanıp, yardım kolisi alıp, alamayacağınızı  öğrenmeniz de mümkün olacaktır. Yani erzak  kolisi başvuru sorgulama bu kadar kolaydır.

Sorgulama işlemi yapmak isterseniz  https://sosinc.İBB.gov.tr/basvuru/basvurusonucuızleme adresini tıklayabilirsiniz.


İBB Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

İstanbul büyük şehir belediyesinin gıda yardımlarından faydalanmak istediğinizde ilk etapta şartlara uygun olup, olmadığınıza bakılır. Eğer geliriniz asgari ücretin altında ise veya hanedeki kişi sayısı fazla ise başvuruda bulunabilirsiniz. İBB erzak yardımı başvuru formu için sizden kişisel bilgileriniz, aile içindeki kişi sayınız ve çalışıp, çalışmadığınız hakkında bilgiler alınır. Bu detaylar çerçevesinde başvuru formunuzu doldurduktan sonra ise hakkınızda bir araştırma yapılması söz konusu olacaktır. Yani gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra konu ile ilgili sizlere yetkili birimler tarafından geri dönüş sağlanacaktır.

İBB erzak yardımı 2023 başvurusu için sağlık durumu nedeni ile çalışamayan, geliri düşük olan ve 65 yaş üstü kişiler başvuruda bulunabilirler. Ayrıca pandemi nedeni ile işsiz kalan kişiler de belediyenin verdiği erzak yardımlarından faydalanabilirler.


İBB Gıda Yardımı Telefon Numarası

İBB gıda yardımı telefon numarası, için alo 153 çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu telefon numarasına ek olarak, bağlı bulunduğunuz ilçelerin belediyelerine ait telefon numaralarına da ulaşmanız ve buradan yardım talebinde bulunmanız mümkün olacaktır.

İBB Gıda Yardımı Kolisi Başvurusu

Bilindiği üzere günümüzde pek çok aile geçimini sağlamakta zorlanmaktadır. Hal böyle olunca ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul için çeşitli yardımlar söz konusu olacaktır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler ise İBB gıda yardımı kolisi başvurusu için belediye binalarını ziyaret edebilir ve yine alo 153 telefon numarasını arayarak başvurularını tamamlayabilirler. Kolilerin içerisinde zeytin, makarna, tuz, un, yağ ve raf ömrü uzun olan gıdalar yer almaktadır. Özellikle bir evin temek ihtiyaç malzemeleri de bu koliler içinde yer alır. Örneğin temizlik ürünleri, sabun, maske gibi çeşitli yaşam malzemeleri gıda kolileri içinde mevcuttur.

Siz de ihtiyaç sahibi iseniz İBB gıda yardımı başvurusu formu doldurup, tüm bu malzemeleri ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Başvurularınızı tamamladıktan sonra sizler için detaylı bir araştırma yapılması söz konusu olacaktır. Bu araştırmalar neticesinde İBB gıda yardımı kolisi alıp, zor ünlerinizi bir nebze de olsa hafifletebilirsiniz.

İstanbul büyük şehir belediyesinin başlattığı gıda yardımı kolisi sadece ihtiyaç sahipleri için değil bağışta bulunmak isteyen kişiler için de önemli konuların başında gelir. Eğer ihtiyaç sahibi değil iseniz ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak isterseniz İstanbul büyük şehir belediyesine ulaşım sağlayarak bağışçı olmak istediğinizi belirtebilir ve gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edebilirsiniz.

İBB Gıda Yardım Kartı Başvurusu

İstanbul büyük şehir belediyesi ihtiyaç sahipleri için standart koliler sağlarken aynı zamanda da gıda yardımı için kart vermektedir. Bu kart sayesinde belediyenin anlaşmalı olduğu marketlere gidip, kart limitiniz kadar alış veriş yapabilirsiniz. İstanbul kart üzerine bakiye yüklemesi yapılarak, dar gelirli aileler için alış veriş yapma imkanları sunulmaktadır. Bu sayede kişiler standart ürünlerin de dışında kişisel ihtiyaçlarını da bu kart sayesinde giderebiliyor. Kartlardaki limit hanedeki kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

İBB Erzak Yardımı Başvurusu

İBB erzak yardımı başvurusu için sizlere bir form verilir. Bu formu doldurup, daha sonra bir evin temel ihtiyaç malzemeleri dar gelirli ailelere sunulur. Ancak başvuru yapacak olan kişilerin belediyenin koymuş olduğu şartlara uyum gösteriyor olması gerekir. Ancak bu sayede yapılan araştırma v incelemeler neticesinde gıda yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.