Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
17.04.2023
A+
A-

Tokat Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Tokat ili oluşan ekonomik durumlardan zorluk çekmektedir. Yer alan zorluk içerisinde geçim zorluğu çekilmesiyle birlikte toplum içerisinde refah seviyesi düşmektedir.

Bu durum karşısında Tokat Belediyesi yardımlar sağlanmasıyla olumsuz etkilerden kurtarmaya çalışmaktadır. Konumuz da Tokat Belediyesi yardımları hakkında detaylı bilgi verilerek yardım başvuru nasıl yapılacağına ait detaylı bilgilere yer verilmektedir.

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Sosyal Belediyecilik proje kapsamına dahil olan Tokat Belediyesi, Tokat il sınırları içerisinde yardıma ihtiyaç duyan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşları için çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Tokat Belediyesi yapmış olduğu sosyal yardımlar ile vatandaşlarının refah seviyesini arttırmayı amaçlamıştır.

Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar Tokat Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler. Yapılan başvurular inceleme sürecine alınır ve başvuru sahibinin, başvuru sırasında kullanmış olduğu iletişim yolları ile başvuru sahibine geri dönüş yapılmaktadır. Onaylanan başvurular sosyal yardım türüne bağlı olarak 10 ile 15 gün arasında yapılmaktadır.

 Tokat Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tokat il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar sosyal yardım başvurusu yapmak için Tokat Belediyesine müracaat etmeleri gerekmektedir. Tokat ili sınırında yaşamayan vatandaşlar kendi illerinin belediyelerine başvuru yapabilirler. Tokat Belediyesi sosyal yardımları şunlardır;

 • Eşya ve mobilya yardımları,
 • Kirada oturan ve kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için kira yardımı,
 • Sosyal destek kart yardımı,
 • Afetzedeler için yapılan çeşitli yardımlar,
 • Yaşlılar ve engeller için yardımlar,
 • Yaşlı, engelli veya çocuk bakımı için çeşitli yardımlar,
 • Erzak yardımı, gıda yardımı ve maddi yardımlar,
 • Yakacak yardımı,
 • Alışveriş kartı,
 • Eğitim ve kırtasiye yardımları.

Tokat Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Tokat il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar Tokat Belediyesine müracaat ederek çeşitli sosyal yardımlara başvuru yapabilirler. Kronik hastalar, yaşlılar, engelliler, eğitim gören öğrenciler, kimsesizler, asker, şehit ve gazi yakınları sosyal yardım başvurularında öncelikli vatandaşlardır. Ayrıca hane halkı içerisinde kişi başına gelen aylık ortalama gelirin, asgari ücretin 1/3’ünü aşmıyor ise bu vatandaşlar sosyal yardımlardan yararlanabilirler.

 

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar iki farklı yöntem ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle Tokat Belediye Binasına giderek gerekli müdürlükten sosyal yardım başvurusu tamamlayabilirler. Belediye binasından başvuru gerçekleştirmek için vatandaşlardan bazı belgeler istenmektedir. Sosyal yardım türüne göre bu belgeler değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir diğer yardım başvuru yöntemi ise herhangi bir belgeye gerek kalmadan E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tokat Belediyesi talep yollamak için diğer ulaşım yolu internet sitesi üzerinden sağlanmaktadır. İnternet üzerinden sağlanan başvurular da Beyaz Masa sistemine düşmektedir. Tokat Belediyesi Beyaz Masa talep formuna ulaşmak için https://www.tokat.bel.tr/sayfa/beyazmasa ulaşım sağlayabilirsiniz. İstenen bilgileri doldurarak sisteme yollayabilirsiniz.

Sisteme yolladığınız talep sonrasında veri tabanında toplanarak gerekli birimlere iletilmektedir. Sosyal hizmet birimleri başvuruları teker teker inceleme yaparak ihtiyaçlı olan Tokat ailelerini listelemektedir. Yardım toplanarak toplu şekilde dağıtımı sağlanmaktadır.

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tokat Belediyesi Sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların başvurularına geri dönüş yaklaşık olarak 15 ile 20 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu sürenin uzaması durumunda başvurunuz hakkında bilgi almak için 0356 214 22 00 numaralı hat üzerinden Tokat Belediyesi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Ya da E-Devlet üzerinden başvurunuzun hangi aşamada olduğunu, başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 Bu link üzerinden E-Devlet sistemine giriş yaparak hem sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Hem de yaptığınız başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tokat Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların başvuru sırasında, başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formu sayesinde Tokat Belediyesi ihtiyaç sahiplerini daha doğru ve daha hızlı belirliyor. Böylelikle hem başvurular doğru kişilere gidiyor hem de yapılan başvurulara daha hızlı geri dönüş yapılıyor.

Başvuru formunu doldururken bilgileri doğru bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz. Başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler gene anlamda şu şekildedir;Başvuruyu yapan kişinin adı, soy adı ve T.C kimlik numarası, Kişinin ikamet ettiği adres, Hanede yaşayan kişi sayısı ve hane üyeleri hakkında genel bilgiler, Başvuru nedeni gibi bilgiler yer almaktadır.

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tokat Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarının ihtiyaçlarını gidermeleri için çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlara başvurmak, sosyal yardımlar hakkında bilgi almak, yapılan sosyal yardım başvurunuzu takip etmek için veya her türlü soru, istek ve öneriliniz için 0356 214 22 00 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tokat Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi gıda yardımı belli dönemler içerisinde ihtiyaçlı ailelere yardım sağlanmaktadır. Tokat Belediyesi kendine özel yardım türü de bulunmaktadır. Gıda yardımlarını sosyal market adında kurduğu sistem üzerinde sağlayabilmektedir.

Sosyal Market ihtiyaç sahibi ailelerin ücret ödemeden yaptığı alışveriş türüdür. Sosyal Market üzerinde alışveriş sağlamak için ALO 153 Tokat Beyaz Masa arama sağlayarak detaylı bilgilendirme ve başvuruyu sağlayabilirsiniz.

Tokat Sosyal Market şube sayısı olarak Tokat ilinin belli bölgelerinde yer almaktadır. Sosyal Market üzerine kabul edilirseniz Beyaz Masa üzerinden adres bilgilerini de alabilirsiniz. Bu durumla birlikte sosyal market üzerinde ihtiyaç sahibi aileler lazım olan ihtiyaçlarını alarak temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Temel gıda ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlar Tokat Belediyesi Sosyal Yardımları içerisinde gıda yardımı başvurusu yapabilirler. Gıda başvuru yapan ve başvuruları onaylanan vatandaşlara gıda yardım paketleri her ay düzenli olarak veya tek seferlik olarak yapılmaktadır.

Gıda yardım paket içerisinde bulunan temel gıda ürünleri şunlardır;

 • 2 paket makarna,
 • Bulgur, pirinç, nohut vb. temel gıdalar,
 • Un, Ayçiçek yağı, şeker ve tuz gibi gıdalar bulunmaktadır.

Tokat Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi yardım kolisi belli dönemlerde yapılan ve toplu şekilde yapılan yardım türüdür. Başvurular belli dönemlerde olduğu başvuru bilgisini ALO 153 Tokat Beyaz Masa üzerinden öğrenim sağlayabilirsiniz.

Başvuru bilgilerini almak için çağrı merkezi üzerinden sağlamanız daha iyi olacaktır. Site üzerinden yapılan sadece başvurular üzerine yapmanız daha hızlı olacaktır. Beyaz Masa üzerinden öğrenim başvuru kanalı açıksa gerekli yardım için sizden bilgiler alınarak talebiniz yollanacaktır.

Tokat Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi ihtiyaçlı ailelere erzak yardımı sağlamaktadır. Erzak yardımı detaylı bilgi başvuru için ALO 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. ALO 153 üzerinden sağlanan yardım istekler sosyal hizmetlere ulaşım sağlamaktadır.

Sosyal hizmetler elemanlarına gelen bildirimlerde en ihtiyaçlı kişilere seçilerek hareket edilmektedir. Erzak yardımları içerisinde temel gıda ihtiyaçları karşılanması için çalışma yapılmaktadır. Toplu bir şekilde Tokat halkına yardım sağlanarak ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Tokat Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi yardım kartı ihtiyaçlı ailelere dağıtım sağlayarak marketler üzerinde alışveriş yapılma imkanı sağlanmaktadır. Yardım kartı başvuruları ALO 153 Beyaz Masa üzerinden bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Yardım kartı talepleri dönemler içerisinde toplanarak bir bütçe ayarlanmaktadır. Bütçenin ayarlanmasıyla birlikte ihtiyaçlı kişiler titizlikle tespit edilmektedir. Ayarlanan tespit beraber yardım kartları dağıtılmaktadır.

Yardım kartı alan kişiler marketler üzerinde kullanabileceği gıda alışveriş kartı bulunmaktadır. Bu sayede ailelerin o ay için gıdaları belediye tarafından karşılanmış olacaktır. Bu sayede yardım kartı aileler diğer harcamalarına daha rahat bir şekilde odaklanabilecektir. Yardım kartı başvuru takibi için Tokat Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tokat Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi Sosyal yardım türlerinden biri de maddi yardımdır. Sosyal yardımlar için yapılan başvurularda en çok başvuru maddi yardım olarak yapılıyor. Özellikle pandemi sürecinden sonra işsiz kalan ve geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar kendi il belediyelerinin yapmış olduğu sosyal yardımlardan maddi yardım için başvuru yapılıyor. Tokat Belediyesi de temel ihtiyaçlarını gideremeyen ve zorluk yaşayan vatandaşları için maddi yardım yapmaktadır.

Tokat Belediyesi maddi yardım olarak nakit yardımı ve alışveriş kartı yardımı yapıyor. Vatandaşlar isterlerse maddi yardım isterlerse alışveriş kartı olarak yardım başvurusu yapabilirler. Bunun için sosyal yardım başvuru formunda bulunan başvuru nedeni kısmında buna değinmeniz gerekir.

Tokat Belediyesi maddi yardım ihtiyaçlı kişilere yapılmaktadır. Öncelik olarak aile içerisinde geliri olmayan, yaşlı kişilere, geçim zorluğu çeken, hastalığı veya engelli bireyi olan ailelere yardım sağlanmaktadır.Maddi yardım başvurusu için Sosyal Hizmet Müdürlüğüne üzerinden başvuru sağlanmaktadır. Ancak koronavirüs döneminden dolayı kişileri salgından korumak için Tokat Beyaz Masa üzerinden arama yaparak bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Ekiplere gelen bildirimle gerekli yardım başvurusu sağlanacaktır. Sistem üzerinden bildirimlere gerekli kişilere ulaşım sağlanacaktır. Maddi yardım başvurusu belli dönemler içerisinde yapıldığından başvuru yolunun açık olduğunda yapılacağından dolayı takip sağlamanız yararınıza olacaktır.

Tokat Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuk gelişimini desteklemek amacıyla Tokat Belediyesi her hafta düzenli olarak çocuk başına 2 litre olarak süt yardımı yapmaktadır. Örneğin 3 çocuklu bir aile için çocuk başına 2 litre olarak toplam da 6 litre sütü her hafta düzenli olarak sağlamaktadır.

Süt yardımı için çocukların 3 ile 6 yaş arası olması gerekmektedir. Süt yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar sosyal yardım başvuru nedeni kısmına süt yardımı almak istediklerini belirterek başvurularını tamamlayabilirler.

Süt yardımı talebi diğer yöntem olarak Tokat Beyaz Masa sitesi üzerinden de sağlayabilirsiniz. Tokat Beyaz Masa talep formu sitesi https://www.tokat.bel.tr/sayfa/beyazmasa ulaşım sağlayarak süt yardımı talebi yollayabilirsiniz. Site üzerinde istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde yollayarak talebenizi değerlendirme altına alınacaktır.

Tokat Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Tokat Belediyesi yeni aile bireyine Hoş geldin Bebek altında yardım sağlanmaktadır. Ailenin mutlu gününün yanında tekrar mutluluk getirerek bebek için erzak yardımı sağlanmaktadır. Hoş geldin Bebek yardımından faydalanmak için ALO 153 Tokat Beyaz Masa arama sağlayarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Sistem üzerinde sosyal hizmet tarafından incelenme olmasıyla birlikte adresinize bebek erzak yardımı sağlanacaktır. Bu sayede aileler manevi desteği de Tokat Belediyesi üzerinden sağlanmaktadır.

Tokat Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi sosyal yardım başvurusu sağlamak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvurular sağlanmaktadır. Ancak yardım başvuru türüne göre başvuru merkezleri değişmektedir. Bu durumdan dolayı ALO 153 Tokat Beyaz Masa üzerinden yardım bilgisi alarak hareket edinebilirsiniz.

Tokat Beyaz Masa vatandaşın uğraşını azaltmak adına başvuruları çağrı merkezi üzerinden de sağlamaktadır. Sizden alınan bilgilerle gerekli birimlere başvurunuzu yollamaktadır. Bu sayede başvurunuz sosyal hizmetlere giderek değerlendirme altına alınacaktır.

Tokat Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde uzaktan eğitime geçmesinden dolayı tablet ihtiyacı daha çok artmıştır. Bu durum Tokat ili halkı içinde geçerli olmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin sıkıntılı zamanlarına bir yenisi daha eklenmiştir.

İhtiyaç sahibi anne ve babaların çocukları eğitime katılmamasından dolayı geri kalma olayını yaşamaktaydı. Ancak Tokat Belediyesi bu duruma el atarak belli dönemler içerisinde tablet dağıtımını sağlamaktadır. Tablet dağıtımı başvurusu bilgisi Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

ALO 153 Tokat Beyaz Masa iletişim numarasıyla çağrı merkezine ulaşım sağlanarak tablet başvurusu açık olup olmadığını öğrenim sağlayabilirsiniz. Sistem üzerinde talebinizi ileterek veya gerekli başvuru merkezi varsa bilgisini alarak yardım başvurusunu sağlayabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>