Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
15.07.2021
A+
A-

Çankırı Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Çankırı Belediyesi yardım başvurusu Çankırı Belediyesi ekonomik sıkıntı çeken, dar geliri olan, hasta ve bakıma muhtaç olan vs. gibi ihtiyaç sahibi ailelere sosyal destekler sağlamaktadır. Çankırı da yaşayan vatandaşlar ekonomik geçimlerini ağırlıklı olarak tarımcılık ve hayvancılık meslekleri alanında sağlamaktadırlar. Bu mesleklerin yanı sıra ormancılıkta yapılmaktadır. Vatandaşlar kendilerini idare edecek şekilde gelirler kazanarak hayatlarını geçirmektedir. Fakat bütün dünyayı saran korona virüs salgını yüzünden bütün meslek alanları ekonomik yönde düşüş yaşadı. İşleri aksamaya başlayan vatandaşların gelirleri düştükçe ihtiyaç sahibi ailelere dönüştüler. İş alanlarında yaşanan sıkıntılar işten çıkarılan, iş yerleri geçici olarak kapatıldı ya da işçiler ücretsiz izinlere çıkarıldı. Bu nedenle ekonomik krizler yaşanmaya başladı.

Çankırı Belediyesi de kendi vatandaşlarına sosyal yardım destekleri vererek ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik gelirlerinin düzeltilmesi hedeflendi. Çankırı Belediyesi Sosyal yardım desteklerini Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimi üzerinden dağıtılmaktadır. 

Sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik durumları düzelmesi için verilmektedir. Sosyal yardım çeşitleri bütün ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyacı olduğu yardımı karşılayacak türlerde yardımlar bulunmaktadır. Sosyal yardım başvurusu yapmadan önce ne tür yardıma ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gereklidir. İhtiyacınız olduğu yardım türüne karar verdikten sonra başvuru işlemleri için başvuru merkezine gidebilirsiniz. Çankırı Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar için sosyal yardımlar hakkında bilmeleri gereken bazı bilgiler yer almaktadır.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Dünya üzerinde birçok ihtiyaç sahibi birey bulunmaktadır. İhtiyaç sahiplerine ulaşarak, isteklerini karşılayabilmek gerekmektedir. Zira, ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, gerekli işlemleri gerçekleştirmekle mükellef olan devlettir.

Bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti 81 ilde yardım kampanyalı gerçekleştirerek, yardıma muhtaç durumdaki kişilerin refahını arttırmayı planlamaktadır. Bu çalışmalar ile, kişilerin refah seviyesi arttırılarak aynı zamanda ülkenin de daha fazla kalkınması amaçlanmaktadır. Çünkü ülke ile vatandaş arasında güçlü bir bağ mevcuttur. Ülkenin kalkınabilmesini sağlayacak olan vatandaştır ve vatandaşın da üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir. Bunun için de kendisinin refah içinde olabilmesi gerekmektedir.

Çankırı Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Çankırı Belediyesi, ihtiyaç sahibi bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Öyle ki, ihtiyaçların belirlenmesi dahilinde kişiler ile iletişime girilerek yardımların teslim edilmesi sağlanmaktadır.

Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığı ile pek çok ihtiyaç sahibine ulaşım sağlanmaktadır ve bu sayede kişilerin temel ihtiyaçları karşılanarak rahat bir yaşam sunulma çabası sarf edilmektedir. Maddi durumunun yetersizliği sebebi ile ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilere ayni ve nakdi yardımlar ulaştırılmaktadır. Bu yardımlar kapsamında da gıda kolisi yardımları ön planda yer almaktadır. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda günlük sıcak yemeğe ve aylık olarak kuru gıdalara erişimi sağlanarak, sağlıklı beslenmeye destek olunmaktadır. Sağlıklı beslenmek her bireyin hakkıdır ve bu sebeple Çankırı Belediyesi gıda yardımına büyük önem vermektedir.

Çakırı Belediyesi, farklı gruplarda yapmakta olduğu yardımlarla pek çok kişiye ulaşarak, yardım taleplerini gidermektedir. Yapılan yardımlar sayesinde, yardıma ihtiyaç duyan bireylerin yaşam kalitesi arttırılmaktadır. Bunun ışığında, kişilere kış aylarında yakacak temini, muhtaç durumdaki bireylere bakım ve temizlik hizmeti, öğrenim görmekte olan öğrencilere burs imkanı, öğrencinin yaşına bağlı olarak kırtasiye malzemesi temini, kitap ihtiyacının giderilmesi, kişilerin temizlik malzemelerine olan ihtiyaçlarının giderilmesi, şehit ve gazi ailelerine her türlü desteğin sağlanması gibi birçok alanda yardım hizmeti sağlanmaktadır.

Diğer belediyelerde yapılmakta olduğu gibi Çankırı Belediyesi’nde de yeni doğan bebekler için ihtiyaçların giderilmesi sağlanmaktadır. Bu çalışmalar ile bebeklere yeni doğan paketi dağıtımı yapılarak ihtiyaçlarının giderilmesi hedeflenmektedir.

Yoksul aileler için, Belediye Sosyal Yardım Birimi tarafından yürütülmekte olan Gıda Bankası Projesi ile kişilere gıda yardımının sağlanmasının yanında, giyecek teminin gerçekleştirilmesi çalışmaları da yürütülmektedir. Bu sayede, yardıma ihtiyaç duyan kişilerin birden fazla dalda yardım alarak daha rahat olmaları sağlanmaktadır.

Bunlar ile beraber başka alanlarda da faaliyet gösterilmektedir. Zira, Yaşlı Koordinasyon Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma Merkezi’nin çalışmaları doğrultusunda, muhtaç durumdaki kişiler tespit edilerek, ihtiyaçları olan yardım kategorisinde işlemler gerçekleştirilmektedir ve ardından, gerekli tüm yardımlar en hızlı şekilde kendilerine ulaştırılmaktadır.

Ramazan aylarında kişilerin daha sağlıklı bir biçimde bu ayı geçirebilmeleri adına, ek yardımlar sağlanmakta ve kişilerin durumları daha fazla dikkate alınmaktadır. Bu ay içerisinde ek yardımlar sağlanarak, kişilerin ihtiyaçları giderilmektedir. Gerektiği taktirde, muhtaç durumdaki bireylere giysi ve ayakkabı yardımı da yapılarak, yüzleri güldürülmektedir.

Çankırı Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yoksul sayılabilmek için, kişinin almakta olduğu maaşın, o dönemin asgari ücretinin 1/3’üne ya da daha azına tekabül ediyor olması gerekmektedir. Bu gelire dayalı olarak ya da alınan gelirin aile içindeki kişilere dağılımı bu şekilde olarak yardım başvurusunda bulunabilme hakkı mevcut durumdadır. Aynı şekilde, kişinin ya SGK girişinin olmaması ya da SGK girişi olsa dahi düzenli bir biçimde ücret yatmaması gerekmektedir.

Bu yardımlar faydalanabilmek için diğer şartlar: iş göremiyor olmak, engelli bir birey olmak, aile içerisinde şiddete maruz bırakılıyor olmak ya da yetim biri olmak gibi maddeler yer almaktadır.

Bu durumlar göz önünde bulundurulduğu vakit, eğer ki engellilik sebebiyeti ile herhangi bir işte çalışılamıyorsa sağlık raporu ile başvuru sağlanabilmektedir. Ama önemli bir nokta vardır ki o da: alınmış olan sağlık raporunda kişinin %60 ya da üzerinde bir engele sahip olması gerektiğidir. Bu şekilde olduğu taktirde, kişi tıbbi cihaz yardımı gibi ihtiyacı olan bir şeyi isteme hakkına sahip olmaktadır.

Yaşlanmış olma sebebiyeti ile muhtaç durumda olan kimseler ve kimsesiz bireyler bunu ispat etmelidir.

Başka bir yardım kategorisi olan, şiddete maruz bırakılmış kadınlar ya da eşi vefat etmiş veya ter etmiş ve bu sebeple de herhangi bir geliri olmaksızın çocuklarına bakmak ile yükümlü olan kadınlar gerekli belgelerle, Çankırı Belediyesi’ne müracaat edebilmektedir. Aynı şekilde, yoksulluk çekmesi sebebiyeti ile öğrenim hayatında pek çok zorluklar ile karşılaşan öğrenciler de, bununla bağlantılı olan belgelerini temin ederek, belediye binasındaki yetkili kişilerle iletişime geçebilmektedir.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular, başvuru formu doldurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, Çankırı Belediyesi yardım başvuru formuna da e- Devlet üzerinden erişim sağlamak mümkün olmaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linki üzerinden başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır. Daha sonrasında, ekranda beliren Uygulamaya Git seçeneğine tıklayarak başvuru formuna erişim sağlanmaktadır. Formda yer alan boşlukları eksiksiz bir biçimde, doğru bilgiler ile doldurmak gerekmektedir. Açık bulunan sayfanın en altında yer alan Sosyal Yardımlar kısmına geçiş yapılarak, başvuru yapılmak istenen yardım kategorisi seçilebilmektedir. Bu şekilde başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır.

E- Devlet üzerinden başvuru yapamayacak durumda olan bireyler için muhtarlık birimi devreye girmektedir. Bu seçenek de istenmediği taktirde, belediye binasına gidilerek gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Bilgiler doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. Herhangi bir hata başvurunun olumsuz seyretmesine sebep olabilmektedir. Kişinin ceza yemesi de olası bir durum olarak görülmektedir.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Çankırı Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar başvuru yaptıkları başvuru merkezine göre hareket etmeleri gereklidir. Yardım başvuru sorgulama yapılabilmesi için yardım başvurusu yapmış olmanız gerekmektedir. Yapılan başvurular tek tek incelenerek değerlendirme yapıldığı içi değerlendirme sürecinin bitmiş olması sonrasında başvuru sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Sosyal hizmetler görevlileri başvuruları değerlendirmesi 15-30 gün sürmektedir. Başvuru yoğunluğuna göre onay süreci uzayıp kısala bilmektedir. Bu nedenle 15-30 gün sonrasında başvuru sorgulama işlemi yapmanız sağlıklı olacaktır. 

Başvuru işlemlerini Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemleri yaptı iseniz tekrardan başvuru merkezine gidilerek sizlerden istenen bilgileri söylediğinizde başvuru sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ya da sosyal hizmetler müdürlüğü binasına bağlanarak santral hattından başvuru işlemlerini yaptırabilirsiniz. Telefon üzerinden başvuru sorgulama işlemleri yapılması için 0376 213 26 86 numaralı hattı aramanız gereklidir.

15-30 gün geçtikten sonra başvuru sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini çağrı merkezi olan Hilal Masa destek hattına bağlanarak yaptı iseler tekrardan çağrı merkezi Hilal Masa destek hattınız arayarak başvuru işlemleri yapılmalıdır. Telefon üzerinden arayarak başvuru sorgulaması yapmak için ALO 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Ya da whatsapp uygulaması üzerinden mesaj olarak başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunu içinse whatsapp uygulaması üzerinden 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Çankırı Belediyesine ait olan internet üzerindeki resmi web adresi olan https://www.cankiri.bel.tr/ sayfasından yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. 

Çankırı Belediyesi Yardım Başvuru Formu 

Yardımların doğru kişilere ulaşabilmesi adına başvuru formunun doldurulması şart koşulmaktadır. Başvuru formu sayesinde, kişinin gerçekten yardıma ihtiyacı olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Ayrıca, yardıma ihtiyacı olan kişilerin de kolayca iletişime geçebilmesi bu yol ile gerçekleştirilmektedir.

Başvuru formunda, kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, gelir bilgileri, fiziksel ve ruhsal durumu hakkında sorular yer almaktadır. Ayrıca, kişinin ailesi hakkında bilgilere erişim sağlanabilmektedir. Bu hususta da sorular mevcut olabilmektedir. Yardıma ihtiyaç duyan kişi internet üzerinden ya da belediye binasına kendisi giderek işlemi gerçekleştirme durumuna sahip değil ise, mahalle muhtarlığı ya da kişinin akrabaları tarafından bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Formun doldurulmasının ardından, kişinin adresine ziyaret yapılarak, kişinin formda belirtmiş olduğu durumların doğruluğu tespit edilmektedir. Bu sebepledir ki formdaki bilgiler eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Başvuru olumsuz etkilenebileceği gibi kişinin ceza yeme ihtimali de bulunmaktadır.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yapılmış olan başvurunun akıbetini öğrenebilmek ya da yardımlar hakkında merak edilen sorulara cevap alabilmek için belediyeye ait telefon numaraları üzerinden yetkili mecralar ile iletişime geçmek mümkündür. 0376 212 14 00 telefon numarası Çankırı Belediyesi’ne aittir. Bu numara üzerinden yetkililer ile iletişime geçilebilmektedir.

Çankırı Vefa Sosyal Destek Grubu ike iletişim kurmak isteyen bireyler, 11, 155 ya da 156 numaralı hatlar üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Ev bakım hizmetinin sağlanması ya da yaş sebebiyeti ile alışveriş yapılıp kapıya teslim edilmesini talep eden kişiler de bu numaralar üzerinden yetkili birimlere ulaşabilmektedir.

Çankırı Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? Çankırı Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı dağıtmaktadır. Temel gıdaların yer aldıkları paketler dağıtılarak ekonomik geliri sıkıntı olan vatandaşların masraflarından kısmalarına yardımcı olmaktadır. Mutfak masraflarından tasarruf etmeleri halinde ekonomik durumları biraz daha rahatlayabilir. Bu nedenle Çankırı ili sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru yapmaları gereklidir.  Fakat sosyal hizmetler müdürlüğüne gitmeden önce 0376 213 26 89 numaralı santral hattı ile iletişime geçerek gıda yardımı başvuru hakkında bütün bilgileri almanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü aldığınız bilgiler doğrultusunda başvuru işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapmanız sağlanabilir

Çankırı Belediyesine ait olan Hilal Masa çağrı merkezi üzerinden de gıda yardım başvurularınızı yapabilirsiniz. Hilal Masa destek hattına arama yaparak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Alo 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Mesaj olarak whatsapp uygulaması üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atarak başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Mesaj whatsapp hattına ulaştığında sizlerden başvuru için gerekli bilgilerinizi almak için sizinle iletişe geçeceklerdir. Sizlerden istenen bilgiler sistem üzerine kayıt edilerek sosyal hizmetlerin gerekli birimlerine ulaştırılarak gıda yardım başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. 

Çankırı Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Çankırı Belediyesi ekonomik sıkıntıda olan vatandaşlara yardım kolileri dağıtmaktadır. Dağıtılan yardım kolileri sayesinde vatandaşlar ek masraf yapmadan ekonomik durumlarını düzeltmeye çalışmaktadır. Yardım kolileri özel günlerde toplu olarak adreslere teslim edilmektedir. Yardım kolileri içerinde temel gıda ürünleri yer almaktadır. Dağıtılan yardım kolileri içerisinde çay, şeker, pirinç, salça, makarna, mercimek vs. gibi ürünler yer almaktadır. Yardım kolilerine koyulan ürünler değişiklik gösterebilmektedir.

Yardım kolisi başvurunda bulunacak vatandaşlar başvuru işlemlerini Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Yardım kolisi başvuru formu harici ek belgeler ve evraklarda istenebilmektedir. Bu nedenle başvuru merkezine gitmeden önce sosyal hizmetler müdürlüğü 0376 213 26 89 numaralı santral hattını arayarak başvuru hakkında detaylı bilgi almanız gereklidir. 

Çankırı Belediyesi gıda yardımı talebinde bulunmak için Hilal Masa destek hattı olan çağrı merkezinden de başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Hilal Masa destek hattından başvuru yapabilmek için alo 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Ayrıca yine Hilal Masa Çağrı merkezine ait olan whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak başvuru işlemlerinizi halledebilirsiniz. Mesaj ilgili birime ulaştığında sizlerden başvuru için gerekli bilgilerinizi almak için sizinle iletişe geçeceklerdir.

Çankırı Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi erzak yardım başvurusu nasıl yapılır? Erzak yardımı Çankırı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Ekonomik sıkıntıdan dolayı mutfak masraflarını karşılayamayan bütün ihtiyaç sahibi aileler erzak yardım başvurusu yapabilirler. Erzak yardımı başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemlerini yapabilirler. Bütün yardım başvuruları incesi yapılması önerilen başvuru merkezine gitmeden detaylı bilgi almak için Sosyal hizmetler müdürlüğü le iletişim kurmanız gerekmektedir. Başvuru merkezi olan sosyal hizmetler müdürlüğü ile iletişime geçmek için 0376 213 26 86 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.  Detaylı bilgi aldıktan sonra başvuru işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Başvuru merkezi olarak Çankırı Hilal Masa çağrı merkezi üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlanmak için ALO 153 hattını aramanız gereklidir. Telefon üzerinden çağrı merkezine bağlanan vatandaşlardan çalışanlar gerekli bilgileri alarak sistem üzerinden sosyal hizmetlere ilgili birimlere aktarılmaktadır. Ayrıca whatsapp uygulaması üzerinden 0552 153 18 18 numaralarına mesaj atarak da başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Çankırı Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Yardım kartı uygulaması bütün illerde yapılmamaktadır. Çankırı Belediyesi de yardım kartı uygulaması yapmamaktadır. Yardım kartı ihtiyaç sahibi ailelere belediyeler tarafından verilmektedir. Dağıtılan yardım kartlarına belediye tarafından belirlenen limitte bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu bakiye ile anlaşmalı olunan marketlerden temel ihtiyaçların alınması sağlanmaktadır. Yardım kartını genellikle gıda ve hijyen ürünlerinde kullanabilirsiniz. Çankırı ili içerinde yaşayan vatandaşlarda yardım kartı desteği almak isterlerse yardım kartı istek talebi başvurusu yapmaları gereklidir.

Çankırı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de yardım kartı dağıtımı yapması için yardım kartı istek talebi başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Hilal Masa destek hattından istek taleplerini yerine getirebilirler. Hilal masa destek hattına arama yaparak yardım kartı istek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Alo 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Mesaj olarak whatsapp uygulaması üzerinden yardım kartı istek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atarak başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Çankırı Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl yapılır? Çankırı Belediyesi maddi yardımı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından vermektedir. Maddi yardımlar ihtiyaçlı kişiler listesine girebilecek durumda olanlara verilmektedir. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım gruplar dahilinde maddi yardım desteği sağlanmaktadır. Gruplar dâhilinde olan hiçbir geliri olmayan vatandaşlara, yaşlı ve hasta bakıma muhtaç vatandaşlara, çalışma durumu elverişli olmayan kişilere maddi yardım desteği verilmektedir. Maddi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler Sosyal hizmetler müdürlüğü binasına giderek maddi yardım başvurusu yapabilirler. Maddi yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için sosyal hizmetler müdürlüğü binası ile iletişime geçmeniz gereklidir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iletişim telefon numarası 0376 213 26 89 numaralı hattır.

Başvuru merkezi olarak Hilal Masa destek hattı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için Hilal Masa destek hattına ALO 153 numaralı hattı arayarak bağlanabilirsiniz. Mesaj olarak whatsapp uygulaması üzerinden maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atarak başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Çankırı Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Süt dağıtımı yapan iller arasında Çankırı Belediyesi yer almamaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları sağlıklı büyümesi için süt dağıtımı yapılmaktadır. Süt dağıtımları belirli yaşlardaki çocuklara verilmektedir. Çankırı ilinde yaşayan vatandaşlar süt dağıtımından yararlanmak istiyorsa süt yardım istek talebinde bulunmalıdır.

 Süt dağıtımı istek talebi için Hilal Masa destek hattını aramanız gerekmektedir. Hilal Masa iletişim adresi ALO 153 numaralı hattıdır. Ayrıca whatsapp üzerinden mesaj atarak istek taleplerinizi ulaştırabilirsiniz. Whatsapp ihbar hattından mesaj atarak süt yardımı talebi oluşturmak için 0552 153 18 18 numaralı hat üzerinden yapabilirsiniz. 

Çankırı Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Çankırı Belediyesi bebek yardımı başvurusu nasıl yapılır? Yeni doğan bebekleri olan ihtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için yardım paketi verilmektedir. Bebek paketini içinde bebeklerin ilk 0-6 aylarında kullanabilecekleri ürünler verilmektedir. Bunlar bebek maması, bebek bezi, ıslak mendil, zıbın takımı, tırnak makası vs. gibi ürünlerdir.

 Çankırı Belediyesine ait olan Hilal Masa çağrı merkezi üzerinden de bebek yardımı başvurularınızı yapabilirsiniz. Hilal Masaya Ait olan Whatsapp uygulaması ihbar hattından da mesaj atarak yapmak istediğiniz başvuru işlemleri oradan yapabilirsiniz. Çankırı Belediyesi yardım başvurusunu whatsapp üzerinden mesaj olarak yapmak isteyen vatandaşlar 0552 153 18 8 numaralı hatta mesaj atmaları gereklidir. Arama yaparak bebek yardımı başvurusu için ALO 153 numaralı hattı arayarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Çankırı Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?  Çankırı sosyal yardımlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapıldığı için binasına giderek sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Fakat alacağınız sosyal yardım desteği hakkında bilgiler alarak ön hazırlık yaptığınızda başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Sosyal yardım desteği hakkında bütün bilgilere ulaşmak için 0248 233 18 41 numaralı hattı arayarak edinebilirsiniz.

Ayrıca sosyal yardım başvuru yapabilmek için Hilal Masa destek hattına bağlanmanız gereklidir. ALO 153 numaralı hattı arayarak başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Whatsapp destek hattına mesaj atarak başvuru işlemleri yapılabilir. Whatsapp uygulamasından 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Çankırı Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankırı Belediyesi tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet dağıtımı uzaktan eğitime geçişten sonra yapılmaya başladı. Tabletleri dönemsel olarak dağıtımları yapılmaktadır. Tablet başvurusunu ihtiyaç sahibi ailelerin yapması gereklidir. Tablet başvurusu yapmadan önce güncel olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Tablet dağıtımının güncel olup olmadığını öğrenmek ve başvuru işlemleri yapabilmek için Hilal Masa destek hattına bağlanmanız gereklidir. Ya da whatsapp üzerinden mesaj atarak tablet başvurusu yapabilirsiniz. Hilal Masa destek hattına bağlanmak için ALO 153 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Mesaj olarak başvuru yapmak için whatsapp uygulaması üzerinden 0552 153 18 18 numaralı hatta mesaj atmalısınız.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.