Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
03.08.2023
A+
A-

Karabük belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama Karabük Belediyesi her ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olarak çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. İhtiyaç sahibi ve Karabük il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar Karabük belediyesine müracaat ederek sosyal yardım desteği alabilirler.

Karabük il sınırları içerisinde ikamet etmeyen vatandaşlar kendi il belediyelerine müracaat edebilir ve kendi il belediyelerinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak destek alabilirler. Karabük Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar yazının devamını okuyarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.

Karabük Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Karabük belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan sosyal yardımlar şu şekildedir;

  • Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlara yönelik gıda yardımı, erzak kolisi, maddi yardım gibi çeşitli yardımlar yapılmaktadır.
  • Mont, bot, bere ve atkı gibi çeşitli kışlık giyecek yardımları,
  • Özellikle yeni evlenecek olan vatandaşlar için eşya ve mobilya yardımları,
  • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik çeşitli yardımlar,
  • Kiralarını ödemekte zorlananlar için kira desteği,
  • Maddi sebeplerden dolayı eğitimi aksayan öğrenciler için eğitim yardımları,
  • Afetzedeler için çeşitli yardımlar yapılmaktadır.

Karabük Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Karabük belediyesi sosyal yardımlarına yukarıda anlattığımız kategoriye giren ve ihtiyaç sahibi olan herkes sosyal yardım başvurusu yapabilirler. Karabük belediyesi tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için birçok farklı konu başlığı altında çeşitli yardımlar yapmaktadır.

Ayrıca vatandaşların sosyal yardım alabilmeleri için SGK kaydı olmaması ve dar gelirli veya herhangi bir gelirinin olmaması gerekir. Bu şartları sağlayan vatandaşlar sosyal yardımlara başvuru yaparak çeşitli yardımlar ile destek alabilirler.

 Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karabük Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Karabük belediye binasına gidebilir, Karabük belediyesini arayabilir veya E-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler.

Karabük belediye binasına giderek Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Sosyal Hizmet Müdürlüğüne giderek yapılan başvurularda, yoksulluk belgesi, geçmiş fatura ödeme dekontları ve çeşitli belgeler istenmektedir.

Karabük belediyesini 444 2 178 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilir ve yetkili kişilerin yönlendirmeleri ile herhangi bir belge gerektirmeden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

En kolay ve hızlı başvuru yöntemi olan E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  bu link üzerinden E-Devlet internet sayfasını açabilir ve E-Devlet şifresi ile T.C kimlik numarası bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan başvuru formunu doldurarak sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

karabük belediyesi yardımları

Karabük Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Karabük il sınırları içerisinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar Karabük belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler. Başvuru sırasında Karabük belediyesi sosyal yardım başvurusu yapacak vatandaşlarından doldurmaları gereken başvuru formunu istemektedir.

Başvuru formu üzerinde yer alan bilgiler şu şekildedir;

  • Vatandaşın T.C kimlik numarası, adı ve soy adı gibi kimlik bilgileri
  • Medeni durumu, mesleği, aylık ve yıllık geliri
  • Fatura ödeme durumu ve başvuru nedeni gibi bilgiler yer almaktadır.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar yapmış oldukları yardım başvuruları 10 ile 15 günlük bir süre boyunca incelenmeye alınır. İnceleme aşaması çeşitli nedenlerden dolayı bir süre daha uzayabiliyor. İnceleme sürecini yakından takip etmek isteyen vatandaşlar başvuru yönteminde ki yollar ile hem başvuru yapabilir hem de başvuru süreçlerini takip edebilirler. Aynı zamanda https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden E-Devlet sitemine gidebilir ve hem sosyal yardım başvuruş yapabilir hem de yapılan sosyal yardım başvurusunu yakından takip edebilirsiniz.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru için tercih edebilecekleri yollardan biri de Karabük belediyesinin iletişim numarası üzerinden arayarak sosyal yardım başvurusu yapabilirler. Karabük belediyesine 444 2 178 bu numaradan ulaşabilirsiniz. Karabük belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak, sosyal yardım başvuru sürecini takip etmek veya sosyal yardımlar hakkında bilgi almak için bu numarayı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Karabük Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karabük belediyesine yapılan sosyal yardımların başında gıda yardımı ve erzak yardımı gelmektedir. Gıda yardımı, temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlara yönelik yapılan bir yardımdır. Gıda yardımı veya erzak yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara, makarna, pirinç, bulgur, Ayçiçek yağı, yumurta vb. çeşitli temel gıdaların bulunduğu gıda paketleri gönderilir.

Karabük Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermeleri için Karabük belediyesi her ay binlerce vatandaşına düzenli olarak maddi destek vermektedir. Maddi yardımlar 2 farklı şekilde yapılmaktadır.

Bunlardan ilki ihtiyaç sahibi vatandaş adına PTT bankasına veya Ziraat bankasına tek seferlik veya her ay düzenli olarak nakit yardımı verilmektedir.

Bir diğer maddi yardım türü ise vatandaşın temel ihtiyaçlarını gidermesi için anlaşmalı mağaza ve marketlerde geçerli olan alışveriş kartı verilmektedir.

 Karabük Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt yardımı sayesinde 3 ile 6 yaş arasındaki her bir çocuk için haftalık düzenli olarak 2 şer litre süt dağıtımı yapılmaktadır. Bu proje, gelişim yaşındaki çocukların gelişimini desteklemek amacıyla yapılıyor. Karabük ilinde şu anda herhangi bir süt yardımı yapılmamaktadır. Karabük belediyesinde süt yardımının yapılmasını istiyorsanız ALO 153 Karabük Beyaz Masayı arayabilir ve istek başvurusu yapabilirsiniz.

Karabük Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karabük belediyesi erzak yardımı ile ailelerin temel gıda ihtiyaçlarına destek vermeyi amaçlamıştır. Maddi yetersizlikten dolayı temel gıda ihtiyacını gideremeyen vatandaşlar “Karabük Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu” yapabilirler. Erzak yardımı da gıda yardımı gibi olup temel gıda malzemeleri olan erzak kolileri dağıtılmaktadır.