Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? (Gıda ve Para Yardımı)

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? (Gıda ve Para Yardımı)
31.03.2023
A+
A-

Çorum Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Çorum Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Çorum Belediyesi kendi il sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım destekleri vermektedir. Çorum ili içerisinde yaşayan insan insanların meslek alanları genellikle tarımcılık ve hayvancılık gibi meslek dallarıdır. Çorum ilinde geçim kaynağı olarak sanayi işçiliği de yapılmaktadır. Fakat covid-19 salgını sonrasında meslekler acısından aksamalar olmuştur. Bu nedenle de ekonomik sıkıntı çeken ailelerin sayısı çoğalmıştır.

Ekonomik sıkıntı çeken aileler temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmeye başlamışlardır. Bu durumda devreye Belediyeler sosyal yardım destekleri ile vatandaşlara el uzatmaktadır.

Çorum Belediyesi de yaşanan bu sıkıntıları göz ardı etmeden sosyal yardım projelerini arttırdılar. İhtiyaç sahibi ailelerin oranın artması ile tekrardan oranın bir nebze daha düşük hale gelmesi için sosyal yardımlar verilmeye devam etmektedir. Bilecik İli sınırlarında yaşayan bütün ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal yardım desteklerinden yaralanabilmesi için başvuru yapmaları gereklidir. İhtiyaç sahibi ailelerin başvuruları yapmak için nerelere gideceklerini neler yapacaklarını bilmemektedir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Hayat, insanlar önüne seçenekleri sunarak, yapmış oldukları tercihler doğrultusunda yaşam kalitesi sunmaktadır.

Kişilerin seçenekler arasından en iyisini seçmesi her zaman mümkün olmamaktadır. Zira, seçenekler arasında geçiş hakkı herkese verilmeyebilmektedir.

Daha açık bir biçimde anlatmak gerekirse, hayat herkese adil bir biçimde davranmadığından, bazı kişiler bulundukları durumu mecbur kaldıklarından ötürü kabul etmektedir.

Bazı bireylerin hayatı çok rahat bir biçimde geçmekteyken, bazı kimselerin ise geçinemeyecek kadar zorlu geçmektedir.

Bu durumda, devletin ve gönüllü bireylerin yardımları devreye girmektedir. Bu yardımlar sayesinde, muhtaç durumdaki kişilerin hayat kaliteleri yükseltilmeye çalışılmaktadır. Türkiye’de 81 ilin belediyeleri tarafından, yardıma muhtaç durumdaki kişilerin tespiti sağlanarak, gerekli işlemler yapılmaktadır.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Çorum Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan kişiler için, giyecek temini, yiyecek temini, barınma durumunu karşılayabilecek yer temini, sağlık malzemelerinin temini gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Bunların yanında, kişilerin nakdi ihtiyacı olduğu taktirde, Çorum Belediyesi bunu da karşılamaktadır.

Yani ayni ve nakdi yardımlar ile, geçinemeyecek durumdaki kişilerin hayatlarına iyilik ile dokunulmaktadır. Çorum Belediyesi, farklı alanlardaki çalışmaları ile de yardıma ihtiyaç duyan kişilerin yanına koşmaktadır. Zor durumdaki kadınlar için konuk evleri ya da sığınma evleri biçiminde oluşturulmuş olan yerlerde, kadınların ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ramazan aylarında kurulmakta olan iftar çadırları ile sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır. Kişiler için dinlenme yerleri mevcut hale getirilmiştir. Kişiler için birçok yardım alanı oluşturularak, rahat etmeleri amaçlanmaktadır.

Aynı zamanda Kardeş Şehir projesi sayesinde, il dışındaki yardıma muhtaç kişilere de yardım etme şamsı mevcut durumdadır.

Çorum Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardıma ihtiyacı olan kişilerin daha kolay tespit edilebilmesi gerekmektedir. Onun dışında, yapılan başvurularda gerçekçi olunup olunmadığı da kontrol edilmelidir.

Bu sebepler doğrultusunda, Çorum Belediyesi tarafından bazı şartlar konularak herkesin başvuruda bulunması engellenmeye çalışılmaktadır. Gereksiz yere başvuran kişiler için de cezai işlem uygulaması mevcut haldedir. Çorum Belediyesi’nin kararlaştırmış olduğu ayni ve nakdi yardımlardan engelli bireyler, yaşlı kişiler, çocuk olanlar ve kimsesiz- düşkün durumda olan kimseler yararlanma hakkına sahip olmaktadır.

Çorum Belediyesi’nin sağlanmakta olduğu yardımlardan faydalanma hakkı orada ikamet etmekte olan ihtiyaç sahiplerine özgüdür. Bu yardımlardan faydalanacak olan kişilerin yoksul durumda olması göz önünde bulundurulmaktadır. Zira ayni ve nakdi yardımlar bu doğrultuda yapılmaktadır.

Yeni doğmuş olan bebekler için de gerekli yardımlar yapılmaktadır. Bebek ve annelerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket edilmektedir. Yardımlarda en önemli noktalardan biri de eğitimdir. Bu sebeple de, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite çağındaki öğrenciler arasında yardıma ihtiyaç duyanlara yardımlar ulaştırılmaktadır. Eğitim hayatında başarılara imza atmış olan öğrenciler ödüllendirilmektedir.

Bunların yanında, kendisine bakamayacak düzeydeki bireylerin de tespiti sağlanarak, gerekli işlemler yapılmasının ardından yemek ihtiyaçları ve barınma ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır. 65 yaş üstündeki bireylerin de işlerinin kendi başlarına yapamamaları üzerine, kişisel bakımları ve ev temizliği yapılabilmesi adına yetkili kişiler, verilmiş olan açık adrese giderek gereken işleri yapmaktadırlar. Aynı şekilde tek başına yaşayan bireyler için de ev temizliği ve kişisel bakım hizmeti sunulmaktadır.

Aile içerisinde asker, şehit ya da gazi bulunması dahilinde, bu kişiler için de ayni ve nakdi yardımlar yapılabilmektedir. Başka bir yardım durumu ise kişinin mağduriyeti sebebi ile geçici bir şekilde yardım eli uzatılmasıdır. Öyle ki kişiye geçici bir süre ile nakdi yardım sağlanması ve barınacağı bir yer tahsis edilmesi konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Yaşanmış olan doğal afetlerden dolayı mağdur olmuş kişiler için eşya yardımı, gıda yardımı, yakacak ve barınma yardımı gibi olanaklar sağlanmaktadır. Nakit yardımı ile sağlık bakım hizmetleri de sağlanan olanaklar arasında yer almaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin belediye ile iletişime geçebilmesi gerekmektedir. Zira, belediye ile etkileşim halinde olunduğu taktirde bir sonuç elde edilebilmektedir.

Hazırlanmış olan başvuru formları da, kişilerin daha rahat bir biçimde tespit edebilmek amacı ile ortaya konulmuştur.

Bu bilgiler ışığında, başvuru sahipleri internet üzerinden başvuru gerçekleştirebilmektedir. http://basvuru.corum.bel.tr/Account/Loginlinki aracılığı ile belediyede bir hesap oluşturmak ya da var olan hesaba giriş yapmak mümkün olmaktadır. Buradan da gerekli işlemleri yaparak, başvuru formuna ulaşılabilmektedir. Bunların dışında, belediye binasını ziyaret ederek gerekli işlemleri yaptırarak, başvuru formuna ulaşmak mümkün olmaktadır.

Telefon üzerinden Beyaz Masa yetkililerini arayarak da başvuru hakkında bilgi edinebilmek ve işlem gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Gerek görüldüğü taktirde gıda yardımı hemen sağlanabilmektedir fakat diğer yardımlar için adreste inceleme yapılmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama 

Çorum Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapmak için başvuru yaptıktan sonra incelenme süresi olan 15-30 gün geçmesi gereklidir. 15-30 gün sonrasında yapılan müracaatlar incelendikten sonra olumlu olumsuz şekilde yanıtlanmaktadır. Çorum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirmiş vatandaşlar 15-30 gün içerisinde sizlere geri dönüş sağlamaması sonrasında tekrar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçerek başvuru sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sizden istene bilgileri söylediğiniz takdir de sistem üzerine giriş yaparak başvurunuz hakkında sizlere bilgi vereceklerdir. 

Ayrıca Gönül Kapısı destek hattı üzerinden yardım sorgulama işlemi de yapılmaktadır. başvuru sorgulama işlemi için 15-30 gün geçtikten sonra Gönül Kapısı destek hattı olan 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Destek hattına bağlandığında sizlerden bilgileriniz alınarak başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Mesaj atarak başvuru sorgulama işlemi yapmak için 0501 100 19 19 numaralı hatta mesaj atmanız gereklidir.

Çorum Belediyesi ne ait Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal yardım alabilmek için https://ebelediye.corum.bel.tr/web/guest/2 resmi internet adresine girerek başvuru işlemlerini halledebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuruların kabul edilmesi adına, başvuru formu doldurmak önemli bir maddedir. Çünkü, kişi hakkında bilgi edinebilmek ve yardıma ihtiyacı olup olmadığı tespit etmek bu yol sayesinde kolay bir biçimde yapılabilmektedir.

Belediye binasını ziyaret etmek ya da yukarıda belirtilmiş olan web sayfası adresini kullanmak, başvuru formuna erişim sağlanması için kullanılan seçeneklerdir.

Yardım hizmeti alabilmek için doldurulan başvuru formunda, kişinin kimlik bilgileri, eğitim durumu, maddi durumu, sağlık durumu, ikamet etmekte olduğu yer, aile durumu gibi pek çok alan doldurulacak durumda bulunmaktadır. Resmi bir kurum ile muhatap olunduğu unutulmamalıdır. Başvuru formunda istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır. Yetkililer tarafından inceleme yapıldığından, yanlış bilgi olduğu vakit cezai işlem uygulanmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 

Çorum Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası başvuru işlemleri yapmak isteyen vatandaşlara gerekli olabilmektedir. Çağrı merkezi olan Gönül Kapısı destek hattına ulaşarak başvuru işlemleri yapabilirsiniz. Bu nedenle Gönül Kapısı destek hattı telefon numarası 153 numaralı hattını aramanız gereklidir.  Yanı sıra başka bir yardım başvurusu için gerekli telefon numarası whatsapp uygulaması ile mesaj atarak başvuru işlemleri yapabilirsiniz. Bu yüzden whatsapp uygulaması üzerinden 0501 100 19 19 numaraları ile yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Gönül Kapısı destek hattını arayarak ve whatsapp uygulaması ile işlem yapacak vatandaşlar 7 gün ve 24 saat hizmet alabilirler. Destek Hattı olan Gönül Kapısı çağrı merkezi çözüm odaklı hizmet vermektedir. Bütün sorunlar toplanarak tek tek değerlendirmeye alınmaktadır. 

Çorum Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? Belediyeler tarafından ekonomik sıkıntı çeken ailelere gıda yardımı dağıtılmaktadır.  Çorum Belediyesi de ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ekonomik sıkıntılarını düzeltmeleri için gıda yardımında bulunmaktadır. Çorum belediyesi gıda yardımları belirli dönemlerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Ekonomik darlıkta olan vatandaşların gıda yardımları ile bir nebze de olsa rahat nefes alması sağlanmaktadır. 

Çorum Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Gönül Kapısı destek hattı telefon numarası 153 numaralı hattını aramanız gereklidir.  Yanı sıra başka bir yardım başvurusu için gerekli telefon numarası whatsapp uygulaması ile mesaj atarak başvuru işlemleri yapabilirsiniz. Bu yüzden whatsapp uygulaması üzerinden 0501 100 19 19 numaraları ile yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Çorum Belediyesi gıda yardımı için Destek hattından ayrı olarak Çorum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına gitmeden önce Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü santral telefon numarası üzerinden arayarak gıda yardımı hakkında detaylı bilgi almanız gereklidir. Başvuru merkezinden gıda yardımı hakkında detaylı bilgi almak için 0364 224 65 32 numaralı telefon hattını arayarak başvuru için gerekli evrak ve belgeleri öğrenebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? Yardım kolileri Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dağıtılmaktadır. Bu nedenle çorum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek yardım kolisi başvuru işlemleri yapılabilir. Yardım kolisi başvurusu için başvuru merkezine gitmeden önce detaylı bilgi almanız gerekmektedir.  Başvuru aşamalarını detaylarını öğrenmek için 0364 224 65 32 numaralı sosyal hizmetler santralını arayabilirsiniz. Santral merkezinden gerekli belgeleri ve gerekli şartları öğrendikten sonra hazırlığınızı yaptıktan sonra başvuru merkezine girerek başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu yapıldıktan sonra olumlu ya da olumsuz olarak sizlere iletişim adreslerinizden sosyal hizmetler tarafından geri bildirimi yapılacaktır.

Çorum Gönül Kapısı Destek hattına bağlanarak da yardım kolisi başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Çorum Gönül Kapısı destek hattının numarası ALO 153 numaraları arayarak iletişime geçebilirsiniz ve başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çorum Gönül Kapısı hattı yoğunluktan dolayı bazı kişilerin telefonları bağlanamamaktadır. Bu durumdan dolayı Gönül Kapısı whatsapp destek hattı açılmıştır. Whatsapp destek hattına mesaj atarak da istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Gönül Kapısı Whatsapp Destek hattı numarası 0501 100 19 19 numarası olarak hizmet vermektedir. Yardım kolisi başvuru yapacak vatandaşların whatsapp üzerinden vermiş olduğu bilgiler sisteme kaydı yapılır ve ilgi birimlere ulaştırılarak başvuru işlemleriniz gerçekleştirilir.

Çorum Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi erzak yardım başvurusu nasıl yapılır? İhtiyaç sahibi ailelere mutfak masraflarına kattı sağlayabilmek için belediyeler erzak yardımı yapılmaktadır.  Zor dönemlerden geçen vatandaşlara erzak yardımı genellikle özel günlerden birkaç gün önceden dağıtılmaktadır. Özel günler olarak bahsedilen Yılbaşı, bayramlar gibi günlerdir. İhtiyaç sahibi ailelerin ekstradan özel günlerde erzak alışverişi yapmaması için genellikle birkaç gün önceden dağıtılmaktadır. 

Çorum Belediyesi erzak yardımı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından verildiği için erzak yardım başvurularını başvuru merkezi olan sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gidilerek yardım başvuruları yapılmaktadır. Başvuru aşamalarını detaylarını öğrenmek için 0364 224 65 32 numaralı sosyal hizmetler santralını arayabilirsiniz.

Gönül Kapısı destek hattından erzak yardım başvuruları yapılabilmektedir. Gönül Kapısı destek hattından erzak yardımı başvurusu yapabilmek için ALO 153 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.  Çağrı merkezi çalışanlarına erzak yardım başvurusu yapmak istediğini söylediğinizden başvuru için gerekli bilgileri sizlerden alacaktır. Ayrıca Gönül Kapısı destek hattı olan whatsapp uygulaması üzerinden mesaj yollayarak başvuru işlemlerinizi halledebilirsiniz. Mesajının destek hattına düştüğünde bilgileriniz alınmak için geri dönüş sağlanacaktır. Whatsapp destek hattına mesaj atmak için 0501 100 19 19 numaraları üzerinden yollamanız gereklidir. 

Çorum Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediyeler ihtiyaç sahibi olan ailelere temel ihtiyaçlarını karşılamaları için verilen sosyal yardım kartıdır. Kart yardımı yapan bazı belediyeler vardır. Bu belediyeler arasında yardım kartı Çorum Belediyesi de projeye imza atmıştır. Yardım kartı içerisine belediye tarafından belirlenen limit aylık olarak bakiye şeklinde yüklenmektedir. Bu limitle beraber anlaşmalı marketlerde temel ihtiyaç ürünlerini alabilirler.

Yardım kartı başvurusu için Gönül Kapısı destek hattı telefon numarası 153 numaralı hattını aramanız gereklidir.  Yanı sıra başka bir yardım başvurusu için gerekli telefon numarası whatsapp uygulaması ile mesaj atarak başvuru işlemleri yapabilirsiniz. Bu yüzden whatsapp uygulaması üzerinden 0501 100 19 19 numaraları ile yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca başvuru merkezi olarak sosyal hizmetler müdürlüğü binasına giderek yardım kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sosyal yardım olan yardım kartı şartlarını önceden öğrenmemiz sizlere faydalı olacaktır. Bu nedenle yardım kartı başvurusu yapmaya gitmeden için önce sosyal hizmetler müdürlüğü santral numarası olan 0364 225 08 10 numaralı hattı aramanız gereklidir.

Çorum Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Çorum belediyesi maddi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bütün yardımlarda olduğu gibi maddi yardım desteği de belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Bitlis Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü biriminden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım vermektedir. Maddi yardımlar belirlenen gruplar halinde dağıtılmaktadır. Gruplara örnek verecek olursak; geliri olan vatandaşlara, hasta ve bakıma muhtaç olan çalışamayan vatandaşlara, evlerinde yaşlı kişileri olan vatandaşlara, dar gelire sahip kişilere gibi gruplar dahilin de liste oluşturulmaktadır.

Çorum Belediyesi maddi yardım başvurusu için sosyal hizmetler müdürlüğü merkezine giderek başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru işlemleri için 0364 224 65 32 numaralı sosyal hizmetler santralı arayarak detaylı bilgi almanız sizler için başvuru sırasında kolaylık sağlayacaktır. Başka bir yöntem ile Gönül Kapısı destek hattı arayarak yada whatsapp üzerinden mesaj atarak başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. Gönül Kapısı destek hattını aramak için ALO 153 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Whatsapp üzerinden mesaj ile başvuru işlemleri için 0501 100 19 19 numaralı hatta mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Çorum Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? ? Bazı Belediyeler covid-19 salgını sonrasında ekonomik krizin artması ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına süt dağıtmaktadır. Dağıtılan süt yardımları çocukların sağlıklı büyümesi adına yapılmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin durumlarını düzeltene kadar çocukların sağlıklı beslemesi sağlanmaktadır. Fakat süt yardımı desteğini Çorum Belediyesi vermemektedir. Çorumda yaşayan vatandaşlar süt yardımı almak istiyorsa süt yardım istek başvurusunda bulunması gereklidir. 

Çorum Belediyesinden süt yardımı talep etmek için çağrı merkezi olan Gönül Kapısı Destek hattını aramanız ya da mesaj atamanız gereklidir. Gönül Kapısı çağrı merkezine bağlanarak süt yardım talebinde bulunmak için ALO 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Mesaj olarak whatsapp uygulamasından ulaşım sağlamak içim 0501 100 19 19 numaralı hatta mesaj atarak süt yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Çorum Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Çorum Belediyesi bebek yardımı nasıl alınır? Bebek yardımı hoş geldin bebek projesi adı altında dağıtılmaktadır. . Süt yardımı covid-19 salgı sonrasında ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik sıkıntıya düşmesi ile başlatılmış projedir. Geçirdiğimiz son dönemlerde pandemi sürecinde aileler ekonomik sıkıntı çekmeye başladı. Bu nedenle yeni doğan bebekler için bebek mamaları, bebek bezleri, ıslak mendil, tırnak makası, bebek zıbınları, çorapları, şapka, banyo havlusu, bebek şampuanı, bebek pişik kremi vs. gibi ürünler dağıtılmaya başlandı. 

Çorum Belediyesinden bebek yardımı başvuru yapmak için sosyal hizmetler müdürlüğüne gidebilirsiniz. Başvuru hakkında detaylı bilgi almak için 0364 224 65 32 numaralı sosyal hizmetler santralı arayabilirsiniz.

Çağrı merkezi destek hattından başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Gönül Kapısı destek hattına bağlanmak için ALO 153 numaralı telefon hattını aramanız gereklidir. ayrıca 0501 100 19 19 numaralı whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak başvuru işlemlerini halledebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Sosyal yardımlar Çorum Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimi tarafından verilmektedir. Sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik durumları düzelmesi için verilmektedir. Sosyal yardım çeşitleri bütün ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyacı olduğu yardımı karşılayacak türlerde yardımlar bulunmaktadır. Sosyal yardım alabilmek için sosyal hizmetler müdürlüğü binasına giderek işlemleri yapmanız gereklidir. Sosyal yardım hakkında başvuru işlemleri için detaylı bilgi almak için 0364 224 65 32 numaralı hattı arayabilirsiniz. 

Gönül Kapısı destek hattı üzerinden de sosyal yardım başvuruları yapılabilmektedir. Gönül Kapısı çağrı merkezine bağlanarak sosyal yardım başvurusunda bulunmak için ALO 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Mesaj olarak whatsapp uygulamasından ulaşım sağlamak içim 0501 100 19 19 numaralı hatta mesaj atarak sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çorum Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet dağıtımları dönemsel olarak yapılmaktadır. Tablet başvurusunda bulunmadan önce tablet dağıtımın güncelliğini öğrenmenizi öneriz. Çorum belediyesinden tablet başvurusu güncelliğini ve başvuru işlemleri öğrenmek için Gönül Kapısı destek hattını aramanız gereklidir. Destek hattına bağlanmak için 153 numaralı hattı aramanız gereklidir. Ya da destek hattı whatsapp uygulaması üzerinden mesaj atarak tablet başvurusu işlemleri yapabilirsiniz. Bunun içinde 0501 100 19 19 numaralı hatta whatsapp üzerinden mesaj atmanız gereklidir.

Belediye yardımları>>>>