Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
05.04.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu; koronavirüs fazlasıyla görülmesiyle birlikte sosyal belediye kapsamınca birçok yardıma imza atmıştır. Vatandaşların ihtiyacına göre hareket ederek ayrım yapmadan ilerlemektedir.Bu yönden örnek olunabilecek işler yapmaya devam etmektedir. Koronavirüs boyunca yardımları ve vatandaşların sesi TEKİM (Tekirdağ İletişim Merkezi) üzerinden ulaşım imkânı sağlandı.

Bu sayede vatandaşların şikayetleri ve istekleri alınarak merkezde toplanmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir yer alan incelemeleri alarak toplu bir şekilde yardımları sağlamaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Özellikle pandemi sürecinde birçok vatandaşın işsiz kalması veya maddi sıkıntı çekmesi nedeniyle yardıma ihtiyaç duymaya başlanmıştır. 2021 ilk ayından itibaren her geçen gün sosyal yardım başvuru sayısında artış görünmüştür.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlarının refah seviyesinin arttırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli olarak yardım yapmaktadır.

Vatandaşlarının yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi muhtaç ve yoksul vatandaşlarına yönelik gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlara başvuru yapmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için başvuruların büyük bir çoğunluğunu kabul ediyor ve çeşitli yardımlar ile her türlü konuda ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi amaçlıyor. Sosyal yardım türleri şunlardır;

 • Giyecek kıyafeti olmayan vatandaşlar için Giysi yardımı,
 • Kış ayları için kömür ve odun gibi yakacak yardımı,
 • Temel ihtiyaçlarını gidermekte olan vatandaşlar için erzak kolisi, gıda yardımı ve maddi yardımlar,
 • Şehit, Asker ve Gazi yakınları için çeşitli yardımlar,
 • 65 yaş ve üzerindeki yaşlılar için çeşitli yardımlar,
 • Günlük sıcak yemek yardımları,
 • Engelli bireyler için medikal cihaz yardımı ve çeşitli yardımlar,
 • Öğrenciler için kırtasiye vb. çeşitli eğitim yardımları,
 • Maddi durumu olmayan ve özellikle yeni evlenen çiftler için mobilya yardımı gibi birçok konuda yardım yapılmaktadır. Bu yardımlardan yararlanmak için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak çeşitli konularda destek alabilirsiniz. Tekirdağ Belediyesi tüm ihtiyaçlar sahiplerine yardım etmektedir. Nakit yardımı, gıda yardımı, kira yardımı, yakacak yardımı vb. birçok konuda yardım yapılmaktadır. Tekirdağ Belediyesi tüm ihtiyaç sahiplerine yardım sağlasa da bazı vatandaşlara öncelik vermektedir. Öncelik verilen vatandaşlar şunlardır;

 • Engelli ve yaşlı vatandaşlar,
 • Şehit ve Gazi yakınları,
 • Yetim ve öksüz vatandaşlar,
 • Kimsesiz vatandaşlar,
 • Dar gelire sahip vatandaşlar,
 • Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar ve Afetzedelere öncelik verilmektedir. Bu gruplar dışında kalan ihtiyaç sahipleri de sosyal yardımlara başvuru yapabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardımlarına başvuru yapmak için üç farklı yöntem ile kolay bir şekilde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

 • Sosyal yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediye binasına gidebilir ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına başvuru yaprak istedikleri konu hakkında başvurularını tamamlayabilirler.
 • Sosyal yardım başvurusunda vatandaşların izleyebilecekleri bir diğer yöntem ise Belediye binasına gitmeye gerek kalmadan 0859 459 59 59 numaralı iletişim hattını arayabilir ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlanarak sosyal yardım başvurusu yapmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Ardından yetkili kişilerin yönlendirmesi ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izleyebilecekleri üçüncü yöntem ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak E-Devlet sistemi üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin katılmış olduğu Sosyal Belediyecilik ile birçok vatandaşa çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Sosyal yardımlara başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için 0850 459 59 59 numaralı hat üzerinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlanabilir ve başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Veya https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 link üzerinden E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve sosyal yardım başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardım başvuru sırasında sizden istenilen başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başvuru sahiplerinin daha kolay inceliyor ve geri dönüşü daha hızlı tamamlayabiliyor. Aynı zamanda başvuru formu üzerinde olan bilgileri mutlaka doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir. Yardım başvuru formu üzerinden olan bilgiler genellikle şu şekildedir;

 • Başvuruyu yapacak kişinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası gibi kimlik bilgileri istenmektedir.
 • Hane halkın hakkında genel bilgiler,
 • Haneye giren aylık gelir,
 • Aylık fatura ödeme tutarı gibi sorular yer almaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu; dönemsel olarak yaptığı yardım türlerinden biri olan yardım kolisi başvurusuna TEKİM hattı olan 153 üzerinden başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Yardım kolisi içerisinde temel gıda paketi oluşmaktadır. Bu sayede ailenin o ay için gıda masrafı yapması yerine yardım kolisinden harcamasıyla ailenin hem bütçesine katkı sağlar hem de ailenin umudu da artmaktadır. Zor zamanlar geçirildiği için destek bulunması aileler için büyük önem sağlamaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak siz de bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi esnaf destek yardımı; koronavirüs zamanında en çok zarar yiyen yerlerden biri de esnaflar olmaktadır. Esnaflar kepenkleri kapatmak zorunda kalmasıyla ve iş verimi düşmesiyle birlikte belediye tarafından destek almaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu; Bu yardım türü dönemsel olarak yapılmaktadır. TEKİM merkezi üzerinden başvuru durumunu sorgulayarak uygunluk olması halinde başvurunuzu sağlayabilirsiniz. TEKİM iletişim hattı olarak 153 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada çağrı merkezine Esnafa Destek ilgili başvuru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Eğer yardımların bittiği gibi cevap alırsanız sisteme istekte bulunarak bu tür desteğin olmasını kayıt ettirebilirsiniz. Bu tür kayıtlar belediye veri tabanında toplanarak olan istekler üzerine yardımla yapılmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için gıda yardımı, erzak yardımı, maddi yardım gibi yardımlar sağlamaktadır. Sosyal yardım başvurusu sırasında gıda yardımı almak istediğinizi belirterek gıda yardımına başvuru yapabilirsiniz.

Gıda yardım başvurusu kabul edilen vatandaşların ev adreslerine kadar tek seferlik veya her ay belirli bir gün üzerinden düzenli olarak koli yardımı yapılır. Gıda kolisi içerisinde un, yağ, bulgur, pirinç, tuz ve şeker gibi birçok temel gıda malzemesi bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye, düzenli olarak gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için hanelerine temel gıda malzemeleri olan yardım kolileri dağıtıyor. Erzak kolisi içerisinde bulunan temel gıdaları almak için sosyal yardım başvurusu sırasında erzak yardımı almak istediğinizi ve düzenli olarak almak istiyorsanız bunu da belirterek başvurunuzu tamamlamanız gerekir. Erzak kolisi içerisinde bulunan temel gıda malzemeleri şunlardır;

 • Ayçiçek yağı,
 • Makarna,
 • Bulgur, nohut, mercimek,
 • Çay,
 • Helva, gofret vb.
 • Salça,
 • Zeytin,
 • Un,
 • Tuz ve şeker bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu olarak ALO 153 üzerinden arama sağlanarak yapılmaktadır. Yapılan yardım kolisinde dönemsel olarak sağlanmasıyla birlikte gıda içeren yardım kolisi bulunmaktadır.

Ailelerin aylık olarak yemeklerini yapabileceği yardım kolisi içermektedir. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasıyla sosyal hizmetler de sağlanmış olmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu çağrı merkezi hattı üzerinden alınmaktadır. Sosyal yardımlar yaşlı bireylere, engelli kişilere engelsiz yaşam sunmak adına ve zor durumda kalan ailelere yapılmaktadır.

Başvurularınızı ALO 153 numaralı hat üzerinden sağlayarak size uygun yardım başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Yardım türleri hakkında detaylı bilgileri alarak sizlere yardımcı olacaktır. Yardım başvurusu yapılmasıyla birlikte destek birimlere ileterek hareket edilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi askıda fatura sistemi sayesinde dönemsel yardımlarından büyük bir yardım türü olarak bilinmektedir. Koronavirüs sebebiyle birlikte fatura ödemekte zorlanan vatandaşlar başvuru da bulunarak faturalarını askıda fatura sistemine iletmektedir.

Askıda fatura sistemi belediye ya da hayırsever vatandaşlardan ödenerek bütçesine katkı sağlamaktadır. Bu tür yardım türü durumunu ALO 153 hat numarasını üzerinden ulaşım sağlayarak başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Arı Kovanı Desteği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arı kovanı desteği sağlayarak tarıma yardımcı olmaktadır. Üretim bir ülkenin en temel geçim kaynaklarından biridir. Bu yüzden Tekirdağ Belediyesi arıcılığa önem vermektedir.

Arıcılık desteği almak için detaylı bilgilendirmeyi TEKİM hattını arayarak sağlayabilirsiniz. TEKİM numarası 153 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayarak Arıcılık destekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa İletişim

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa olarak TEKİM hattı olarak geçmektedir. Beyaz Masa birçok şehirde numarası olarak 153 olarak geçmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de numaranın kolay olması ve vatandaşların sisteme kolay ulaşması adına sistemini kurmuştur.

Yer alan sistemde vatandaşlar seslerini duyurarak isteklerini belirtebiliyorlar. Yer alan istekler, yardım başvuruları veri tabanına kayıt olarak ekipler tarafından incelenmesiyle birlikte yardımlar sağlanmaktadır. Dönemsel olarak verilen yardım türlerini bilgi edinme hakkınızı kullanarak öğrenim sağlayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi verdik. Aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?