İBB Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Yardım Kolisi Sorgulama

İBB Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Yardım Kolisi Sorgulama
11.03.2023
A+
A-

İBB yardım kolisi başvurusu; İBB yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? İstanbul büyük şehir belediyesi her geçen gün yardımlarını biraz daha artırmıştır. Bu bağlamda en çok ilgi gören yardım kampanyasından bir tanesi de yardım kolisi olmaktadır. Yardım kolisi aile fertlerinin kişi sayısına göre belirlenir. Her aile için farklı oranlarda gıda ve temizlik malzemeleri gönderimi yapılmaktadır. Bu nedenle  başvurular sırasında sizlere verilen formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız önerilir.

İstanbul Belediyesi Yardım Kolisi

Başvuru yaptıktan sonra ise bir süre başvuru yapan kişi hakkında belediye ekipleri tarafından bir araştırma yapılır. Araştırma neticesinde yardım kolisini kişilerin alıp, alamayacağı belirlenmiş olur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa yardım kolisi : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb yardım kolisi başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? Sorusu pek çok kişinin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri başvuruda bulunmadan önce yardım kolileri için nasıl başvuru yapacakları konusunda bilgi sahibi olmaları önerilmektedir. İBB erzak koli yardımı ile artık hem bağış yapmak isteyen kişiler, güvenli bir şekilde bağışlarını yapabilecek hem de bu koliler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır.

İstanbul büyük şehir belediyesi yardım kolisi başvurusunda bulunmak için belediyenin web sitesini ziyaret edebileceğiniz gibi yine belediyelerin numaralarından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Temel gıda maddelerinin bu kolilere eklenmesi pek çok kişi için adeta can suyu olmuş ve artık rahat bir nefes alma durumları ortaya çıkmıştır. Kolilerde uzun süre dayanabilecek besin maddeleri yer almaktadır. Ayrıca her hane halkının sayısına göre yardım kolisi ulaştırılması yapılmaktadır. Hal böyle olunca artık günümüzdeki ihtiyaç sahipleri kendileri ve aileleri için yardım kolisi başvurusunda bulunabiliyor.

Yardım kolileri ramazan ayında daha fazla dağıtıldı ise de pandemi süresince de hiç aksatılmadan dağıtılmaya devam etmiştir. Üstelik sadece ramazan ayında değil, rutin olarak bu koliler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İBB Yardım Kolisi Başvuru Formu

İBB sosyal erzak yardımı için ilk olarak bir form doldurmanız gerekmektedir. Bu formu İstanbul büyük şehir belediyesinin web sayfasında bulabileceğiniz gibi belediye binalarına giderek te doldurabilirsiniz. İstanbul büyük şehir belediyesi yoksullar ve ihtiyaç sahipleri için özel olarak bir ekip kurmuştur. Beyaz masa ekibi sizler için çeşitli yardımlar sunmaktadır. İBB yardım kolisi başvuru formu için de belediyelerin beyaz masa ekiplerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca alo 153 çağrı  merkezini arayarak ta başvurularınızı yapmanız mümkün olacaktır.

Formda sizlerden bir takım kişisel bilgiler ve gelir durumunuzu gösteren bilgiler istenir. Bu gibi önemli kısımları daha dikkatli bir şekilde doldurmanız tavsiye edilir. Çünkü yanlış girilen bilgiler yardım kolisinden faydalanmayacağınıza neden olur. Veya başvuru sürecinin daha fazla uzamasına neden olur.

İBB Yardım Kolisi Başvurusu Sorgulama

Yardım kolisi başvurularında bulunduğunuzda sizlerden iletişim bilgileri istenir. Bu bilgiler dahilinde eğer başvurunuz onaylanır ise belediye personelleri tarafından sizlere geri dönüş sağlanır. İBB erzak yardımı başvurusu yanlış veya eksik doldurulmuş ise sizlere geri dönüş yapılmayacaktır. Bu nedenle formu doldururken çok özenli olmanız tavsiye edilir.

Başvurunuzun onaylanıp, onaylanmadığını yine belediyelerin telefon numaralarından alo 153 çağrı merkezinden veya https://sosinc.İBB.gov.tr/basvuru/basvurusonucuızleme adresinden de öğrenebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz yardım kolilerine daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İBB Yardım Kolisi Nereden Alınır?

İBB yardım kolisi nerden alınır? Pek çok soru yarıma ihtiyacı olan kişiler tarafından sorulmaktadır. İBB yardım kolilerini almak için her hangi bir kurumu ziyaret etmenizde gerek yoktur. Başvurularınız onaylandıktan sonra sizler için kurulan bir ekip sayesinde yardım kolileri evlerinize kadar getirilecektir. Gelir düzeyinizde bir artış yaşanmadığı sürece bu koli yardımlarını rutin olarak alabilirsiniz. İBB sosyal erzak yardımı için belediyelere başvuru yapabileceğiniz gibi bağlı bulunduğunuz mahalle muhtarlıklarına da başvuruda bulunmanız mümkündür.

Eğer her hangi bir şekilde yardıma ihtiyacınız yok ise ve dar gelirli bir aileye erzak yardımında bulunmak isterseniz bununla alakalı yine belediyelere başvuru yaparak, zor durumda olan kişilere erzak kolisi gönderimi yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kolisi Kimlere Verilir?

İBB yardım kolisi kimlere verilir? Gibi sorular istanbul içinde yaşayan ve zor durumda olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Öncelikle geçinmekte zorluk yaşayan kişiler için koli yardımları yapılmaktadır. Yani çalışmayan kişiler için veya asgari ücretten daha düşük maaşla çalışan kişiler için ve yine aile üyesi çok olan kişiler için yardım kolileri verilmektedir. Ayrıca 65 yaş üstü kişiler için de yardım kolileri verilmektedir.

Tüm bunların yanında pandemi sürecinde işsiz kalan ve zor durumda olan kişilere de rutin olarak erzak kolisi yardımları yapılmaktadır.

İBB Yardım Kolisi Ne Zaman Dağıtılacak?

İBB erzak kolisi ne zaman dağıtılacak? Öncelikle erzak kolisi yardımlarına başvuru yaptığınız andan itibaren başvuru yapan kişiler için detaylı bir gelir incelemesi yapılmaktadır. Bu süreç içinde kişiler bir süre beklemek durumundadır. Erzak kolisi başvurusu onaylanan kişiler için ekipler kolileri adrese kadar teslim etmektedir. Bu koliler rutin olarak dar gelirli ailelere sunulmaktadır.

İBB Yardım Kolisi İçindekiler

İBB yardım kolisi içinde kişilerin ihtiyaç duyabileceği temel gıda maddeleri yer almaktadır. Bunlar daha çok tuz, makarna, kuru gıdalar, konserve, yağ ve çeşitli ürünler mevcuttur. Yine gıda kolilerine ek olarak bir de hijyen kolileri de dağıtılmaktadır. Hijyen kolilerinde kolonya, sabun ve diğer temizlik ürünleri yer almaktadır.

İBB Yardım Kolisi Almak İstiyorum Ne Yapabilirim?

İBB erzak kolisi yardımı almak isteyen kişiler gerek telefon numaraları üzerinden gerekse https://sosinc.İBB.gov.tr/ başvuru formunu doldurabilirler. Ayrıca dar gelirli aileler bağlı bulundukları ilçelerin belediye binalarına giderek te başvuru yapabiliyor. Bunun dışında kişiler muhtarlıklara da başvurularda bulunabilirler.

İBB Yardım Kolisi İletişim Telefon Numarası

İBB yardım kolisi telefon numarası üzerinden de yapabileceğiniz bir yardım kampanyasıdır. Siz de zor durumda iseniz ilk olarak gerekli şartları taşıdığınızda dair bir form doldurmanız ve bu yönde başvurularınızı tamamlamanız gerekmektedir. Bunun dışında alo 153 çağrı merkezi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kolisi Ne Zaman Gelir?

İBB yardım kolisi başvuru yapılıp, incelemeler tamamlandıktan çok kısa bir süre içinde yardıma muhtaç kişilere ulaştırılmaktadır. Belediye erzak yardımı alacak kişiler ilk olarak telefon  numaralarından veya yukarıda verdiğimiz web site adresinden sorgulama yapabilir. Bu sayede erzaların ne zaman elinize geçeceğine dair bilgiler alabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.