Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Başvuru Formu ve Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Başvuru Formu ve Sorgulama
11.04.2023
A+
A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, koronavirüs dönemiyle birlikte birçok ailelerin zor durumda kalmasıyla birlikte yardım olanakları artırmaya başlamaktadır. Halkının bu durumuna karşı maddi ve manevi olarak destekte bulunarak iç huzuru artıracak girişimleri bulunmaktadır.

Vatandaşın belediye daha kolay ulaşması için gerekli girişimleri sağlamaktadır. Konumuzda Mardin Büyükşehir Belediyesine ait yardım başvurusu nasıl yapılacağını anlatan detayları yer verilmiştir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgemizde bulunan ve tarihi eserleri ile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardin halkı için sürekli yeni çalışmalar yaparak hem şehri daha iyi yerlere getirmek hem de halkın refah seviyesini arttırmayı amaçlamıştır. Özellikle pandemi sürecinde birçok kişi işsiz kalarak temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlandılar.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardin halkında geçim zorluğu yaşayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşların Mardin Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımlara başvuru yapabilirler.

Mardin halkının barınma, yiyecek, maddi ihtiyaç gibi birçok ihtiyaç için Mardin Belediyesi yardım etmektedir. Mardin Büyük Şehir Belediyesi Sosyal Yardım hakkında daha detaylı bilgi yazının devamında yer almaktadır.

 Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Büyükşehir belediyesi olan Mardin Büyükşehir Belediyesi yardıma ihtiyaç olan kişilere düzenli olarak yardım sağlamaktadır. Mardin Belediyesi’nden yardım almak için “Sosyal Yardım” başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurunun nasıl yapıldığını öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardımlar şunlardır;

  • Maddi yardım,
  • Giysi yardımı,
  • Evlenecek çiftler için mobilya ve eşya yardımı,
  • Eğitim gören öğrenciler için eğitim ve sağlık yardımları,
  • Kira yardımı,
  • Yeni doğan bebekler için bebek paketi,
  • Gıda ve erzak yardımı,
  • Yaşlı bakım yardımı,
  • Gazı ve şehit yakınları için çeşitli yardımlar,
  • Afetzedeler için çeşitli yardımlar,

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çeşitli yardımlardan yararlanmak için öncelikle yardım başvuruş yapmanız gerekmektedir. Yardım başvurusu yaptıktan sonra yapılan başvurular inceleme sürecine girer. Yapılan başvuru incelemelerinde sonra onaylanan yardım başvuruları başvuru sırasında kullanılan iletişim adresleri üzerinden dönüş yapılır ve gerekli bilgiler sağlanır.

Yapılan yardımlar tüm ihtiyaç sahiplerine sağlanmaktadır. Başvuru inceleme sırasında kişinin aylık geliri, geçim sıkıntısı vb. durumlar göz önüne alınarak gerçekten yardıma ihtiyacının olup olmadığına bakılır. İhtiyaç sahibi kişilerin yapmış oldukları başvurular çoğunlukla onaylanarak kişilere yardımlar yapılmaya başlanır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlara başvuru yapmak için birkaç alternatif yöntem vardır. Bu yöntemler ile kolayca başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvuru yapmak için Mardin Büyükşehir Belediyesinin “Sosyal Yardımlaşma Dairesi’ne” gidebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma Dairesi içerisinde bulunan müdürlüklerden hangisine gitmeniz gerektiğini içeride bulunan personellerden yardım alarak öğrenebilirsiniz. Her müdürlük farklı yardım gruplarına baktığı için hangisine gitmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Müdürlüğe gittikten sonra ihtiyacınıza yönelik başvuru yapmak istediğinizi söyleyebilir ve gerekli bilgileri verdikten sonra size verilen formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir diğer başvuru yapma yöntemi ise E-Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. E-Devlet sistemine giriş yaparak başvuru yapma aşamalarına geçebilirsiniz. E-Devlet giriş yaparken başvuru yapacak kişinin T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi gerekmektedir. (E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden kolaylıkla alabilirsiniz.)

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu link üzerinden başvuru sorgulama ve başvuru yapma ekranını açabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekrandan gerekli bilgileri girerek ihtiyacınıza yönelik yardımı seçtikten sonra başvurunuz tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında girdiğiniz bilgilerin tamamı doğru olması gerekmektedir.

Başvuru yapmak için alternatif yöntemlerden bir diğeri ise Mardin Büyükşehir Belediyesinin iletişim numarasını aramaktır. Mardin Belediyesinin iletişim numarasını arayarak Sosyal Yardım başvurusu yapmak istediğinizi söyleyebilir ve çalışanın talimatları ile kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mardin Büyükşehir Belediyesinin İletişim Numaraları;

0 (482)213 27 70 ile  0 (482) 213 27 71 olarak iki farklı iletişim numarası bulunmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptığınızda azami süre olarak 15-30 gün arasında onaylanma süreci bulunmaktadır. Yardım başvurusu yapılan yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Başvuru süreci boyunca cevap olarak verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlanarak yapılmaktadır.

Eğer bu süre zarfına kadar gerekli olumlu ya da olumsuz geri dönüş olmadıysa ALO 153 Mardin Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hattı üzerinden ulaşım sağlayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaşım sağladığınızda yardım başvurusu yaptığınızı belirterek bu başvurunun durumu hakkında bilgi yapmak istediğinizi belirterek başvuran kişiye ait bazı bilgiler istenmektedir.

Bu bilgiler sistem üzerinde sorgulama işlemleri sağlanarak durum açıklanacaktır. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü’nün https://mardin.bel.tr/tr-tr/sosyal-yardim-i%CC%87sleri-sube-mudurlugu internet sitesinden de sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu yaparken başvuru yapan kişilerin başvuru formunu doldurması gerekir. Belediye kişilerin başvuru yapmaları için başvuru formunu doldurmalarını istemektedir. Başvuruların onaylanması ve daha hızlı sonuçlanması için mutlaka başvuru formunu tamamen doğru bir şekilde girmeniz gerekir.

Başvuru formunda istenen bilgiler genel anlamda şunlardır; Başvuru sahibinin aylık kazancı, mesleği, T.C kimlik numarası, aylık hane halkı kazancı, Ad-Soyad gibi bilgiler yer almaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu numarası olarak ALO 153 üzerinden iletişim kurulmaktadır. Mardin halkının istek, şikayet, başvuruları bu hat üzerinden sağlanmaktadır. Mardin halkına daha çok yanında olmak adına hafta içi ve hafta sonu olarak tam hizmet verilmektedir.

Bu sayede hizmetleriniz gerekli birimlere sağlanıp yardım sağlanmaktadır. Yaptığınız yardım çağrısı bir başkası yaşayacağından dolayı bununla ilgili yardımlar dönemsel olarak yapılarak halkın refah seviyesini yüksek tutma amacı konulmuştur. Başvurularınız sırasında başvuru durumu kapalı ise çağrı merkezine açılması için istekte bulunmanız ileride başvuru için kaydınız ve başlamasına olanak verebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya Mardin Büyükşehir Belediyesi üzerinden başvurular sağlanmaktadır. Ancak bu tür yardım başvuruları çağrı merkezi üzerinden de başvuru sağlayabilirsiniz.

Başvuru yapabilmek için ALO 153 Mardin Çağrı Merkezine arama sağlayarak gıda yardımı başvurusu yapmak istediğinizi belirterek gerekli yardım olanakları öğrenim sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden gıda yardımı başvurusu alınıyorsa gerekli başvuru işlemleri başlatılacaktır.

Sizden alınan bilgilerle başvurunuz gerekli birimlere aktarım sağlanacaktır. Eğer çağrı merkezi üzerinden başvuru alınmıyorsa gerekli başvuru yollarını not ederek başvuru merkezleri üzerinden yardım isteyebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi Mardin halkına belli dönemler içerisinde dağıtılan toplu yardım türüdür. Yapılan yardım kolisi içerisinde bulgur, pilav, makarna vs. temel ihtiyaç paketlerinin olduğu koli dağıtılmaktadır.

Yardım kolisi başvuruları için ALO 153 Mardin Çözüm Merkezi üzerinden ulaşım sağlayarak başvuru durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru durumu açıksa sistem üzerinde nasıl başvuracağınızı öğrenerek başvuru yollarına gidebilirsiniz. Yardım kolisi başvurusu çağrı merkezi üzerinden sağlanıyorsa başvuru için gerekli bilgiler üzerinden kayıt açılarak gerekli sosyal hizmetlere yollanacaktır.

Sosyal hizmetler biriminde durumunuz inceleme altına alınarak ihtiyaçlı ailelere tespit edilmesiyle belirlenen adreslere toplu bir şekilde yardım sağlanmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu gerekli yardım birimlerince yapılmaktadır. Bu tür bilgiler ALO 153 Mardin Belediyesi Yardım Masası üzerinden öğrenim sağlayabilirsiniz. Yardım başvuruları genellikle Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Mardin Büyükşehir Belediyesi üzerinden sağlanmaktadır.

Ancak sistemlerin gelişmesiyle birlikte Çözüm Masasına bıraktığınız başvuru türü de gerekli birimlere iletilmesi sağlanmaktadır. Çağrı merkezine arama yaptığınızda almak istediğiniz erzak yardımı başvurusu yapmak istediğiniz belirterek gerekli yardım başvuru bilgileri alınacaktır. Sistem üzerinden başvuru sağlanıyorsa sizden bilgiler alınarak başvuru için gerekli işlemler birimlere iletilecektir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi ihtiyaçlı ailelerin mutfağına tam katkı sağlamak adına belli dönemler içerisinde geçerli olan yardım kartı dağıtmaktadır. Bu yardım kartı sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden aileler gıda alışverişlerini sağlayarak mutfak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Mardin yardım kartı limiti dönemsel olarak değişikliğe uğrayabilir.

Yardım limiti temel gıda ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlanmaktadır. Mardin yardım kartı başvurusu için detaylı bilgi ALO 153 Mardin Çağrı merkezi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yer alan başvuruyla ilgili başvuru bilgisini sorarak gerekli birimlere gitmeniz istenebilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu Çağrı merkezi üzerinden işlem yapılıyorsa başvuru bilgileri istenerek gerekli birimlere incelenmek üzerine yollanacaktır. Başvuru sonrasında verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlanarak geri dönüş sağlanacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi maddi yardım dönemsel olarak verilen sosyal yardım türlerinden biridir. Aile içerisinde geçim zorluğu ve gelir kaynağı olması sebebiyle verilen nakdi yardım kişinin temel ihtiyaç ve diğer giderlerini karşılamak adına verilmektedir. Başvuru durumu dönemsel durumda olacağından dolayı takip etmeniz gerekmektedir.
Başvuru bilgisi ALO 153 hattı üzerinden ulaşım sağlanarak maddi yardım başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yer alan bilgilendirme sonrasında başvuru merkezi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi üzerinden bu tür başvurular yapılabilme olasılığı bulunmaktadır. Sizden bilgiler istenerek gerekli birimlere iletilecek talebi bulunabilirsiniz.

Maddi yardım başvurusu açık değilse de istek talebi yapılmasıyla sistem üzerinde talep formunuz yollanacaktır. İlerleyen zamanlarda bu tür talepler işleme alınarak yardım yolu açılabilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi süt yardımı dağıtımı bulunmamaktadır. Diğer büyükşehirlerde yapılan yardım türünde vatandaşlar kendi şehrinde araştırmak isteyebilir. Ancak yapılan sosyal yardımlar üzerinde bu tür yardım yer almamaktadır.

Ancak Mardin Çözüm Masası olan ALO 153 üzerinden arama sağlayarak ara sıra yardım türünü kontrol edebilirsiniz. Süt yardımı için de talepte bulunarak sistem üzerinde yardım türünün açılmasına vesile olabilirsiniz. Halkın isteğine ve sorununa göre yardımlar sağlandığı için oluşan talepler toplu yardım olarak dönüştürülmektedir. Gerekli bütçe birimler tarafından sağlandığında yardım başvurusu açılacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusu uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte ihtiyaç haline gelmiştir. İhtiyaç sahibi aileler geçim zorluğu çektiğinden dolayı çocuklarının derse katılmasında zorluk çekmektedir. Bunu gören Mardin Büyükşehir Belediyesi belli dönemler içerisinde tablet yardımı sağlamaktadır.

Tablet başvurusu yapabilmek için gerekli adımları ALO 153 Mardin Çözüm Masası üzerinden öğrenim sağlayabilirsiniz. Başvurunuz çözüm masası üzerinden sağlanıyorsa tablet başvurusu için sizden bilgiler istenerek sisteme iletilmektedir.

Ancak sizden farklı birimlere gitmeniz gerektiği söylenebilir. Bu birimler olarak Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Büyükşehir Belediyesi üzerinden başvuru formu doldurmanız istenebilir. Bu yardım başvuru türleri koronavirüs dönemiyle değişiklik gösterebilir. Çağrı merkezi üzerinden de başvurular alınmaktadır.

Gerekli başvurular sağlandıktan sonra sistem üzerinde incelenme yapılmasıyla birlikte ihtiyaçlı aile çocuklarına tablet yardımı sağlanacaktır. Bu sayede eğitimde geri kalmayacak şekilde ilerleme yaşanacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Yardım Müdürlük birimlerine ulaşarak hem başvuruda bulunmak hem de yeterli bilgiyi almak için Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru telefon numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

0 (482) 213 27 71 ile 0 (482) 213 27 70 numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>