Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama
22.04.2023
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart sorgulama, Konya Sosyal Kart A101, Selçuklu Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi yardım Başvurusu ve Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal Kart konusunda sorgulamalarını sürdürmektedir.

Maddi durumu iyi olmayanlar Konya ilimizde yardım kartı başvurusu yaparak destek arayışındalar. Konya belediyesi yardım kartı başvurularına azami dönüş sağlamaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım; Salgın sürecinde Konya il sınırları içinde yaşayan fakir vatandaşlara, 300, 400, 500 TL limitli sosyal yardım kartları dağıtılmaktadır. Belediyeye gidilerek ya da e-devlet üzerinden kartlar dağıtılmaktadır. Sosyal yardım kartı limiti, hane halkı sayısına ve kişinin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Konya büyükşehir sosyal kart alışverişlerde ihtiyaç sahiplerinin kullandıkları bir yardım türüdür.

İki çeşit yardım kartı bulunmaktadır;

  • Tek kullanımlık yardım kartı
  • Sürekli Kullanılan yardım kartı

Bu kart dokuz ayrı mağazada geçerlidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Limiti

Konya yardım kartı limiti aile fertlerinin sayısına göre belirlenmektedir. İhtiyaç sahibi haneler temizlik, gıda, kırtasiye yardımı türünde anlaşmalı mağazalardan yükleme yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Karta Ne Kadar Yükleme Yapılmaktadır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal karta ne kadar yükleme yapılmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi dağıtmış olduğu sosyal yardım kartına yaptığı yüklemeler şu şekildedir;

  • Sosyal Kart limitleri 3 nüfuslu aileler için 75 TL
  • 4 ve 5 nüfuslu aileler için 100 TL
  • 6 eve daha fazla nüfuslu aileler için 150 TL’dir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım konusunda bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışmaktadır. Bu konuda en merak edilen sorulardan biri de Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvurusu nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı gayet basit. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yapmak artık kolay. Sosyal kart  başvuruları artık e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Konya Belediyesi internet sitesinde bu konuda şöyle bir açıklama yayınlaşmıştır.

Açıklama : https://sosyalyardim.konya.bel.tr

Başvuru için: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu doldurarak işleminizi başlatabilirsiniz. Değerlendirmeler başvuru formundaki bilgilere göre yapılacağı için güncel ve doğru bilgileri girmelisiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvuru Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan sosyal kart başvuru sorgulama işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Konya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine (https://www.konya.bel.tr/) giriş yapın.
  • Ana sayfada yer alan “E-belediye” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada “Sosyal Kart Başvuru Sorgulama” linkine tıklayın.
  • T.C. Kimlik Numaranızı ve başvuru tarihini girerek “Sorgula” butonuna tıklayın.
  • Başvuru sonucunuz ekranda görünecektir.

Başvuru sonucunuz “Başvurunuz Onaylandı” şeklinde ise, sosyal kartınızın hazır olduğu anlamına gelir. Bu durumda, sosyal kartınızı almak için ilgili büroya gitmeniz gerekmektedir.

Başvuru sonucunuz “Başvurunuz Onaylanmadı” şeklinde ise, başvurunuzun reddedildiği anlamına gelir. Bu durumda, başvurunuzun reddedilme nedenlerini öğrenmek için Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvurmanız gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı İletişim Bilgileri:

Adres: Selçuklu, Ahmet Hamdi Gürpınar Bulvarı No: 10, 42030 Selçuklu/Konya

Telefon: 444 55 99

E-posta: sosyalhizmetler@konya.bel.tr

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart A101 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı A101 başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Konya Büyükşehir Belediyesi anlaşmalı marketlerde alışveriş yaparken  ödemelerinizi sosyal kart ile yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Ne Zaman Yüklenir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ne zaman yüklenir? Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limitleri ilk verildiğinde Ramazan Bayramı öncesinde yapılarak vatandaşların rahat bir şekilde alışveriş yapılmasını sağlamıştı. Yeni verilen kartlarda bir hafta içerisinde yükleme yapılmaktadır. Yardım kartı türünüze göre de değişiklik gösterebilmektedir. Konya ilçe belediyelerinden alınacağından dolayı detaylı bilgiyi alım yerinden öğrenebilirsiniz.

Genellikle yardım kartları Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde düzenli yapılması sağlanarak ayın ilk haftasında limitleri yüklenmesi sağlanmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya sosyal kart hangi marketlerde geçerli? Konya Sosyal Kart vatandaşların pos cihazı geçerli olan her yerde alışveriş yapabileceği yer olarak ayarlanmıştır. Vatandaşlar A101, BİM, ŞOK, Migros gibi marketlerde limitine göre harcama yapabilmektedir. Bakkallarda kullanabileceği gibi kırtasiye gibi alışverişlerini sağlayabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Konya sosyal yardım kartı bakiye sorgulama; Konya sosyal yardım kartı SMS ile sorgulama sonucu gelmektedir. Ayrıca ALO 153 Açık Kapı sistemiyle yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor

Konya Büyükşehir belediyesi sosyal kart ayın kaçında yatıyor? Düzenli kart türünde olan gruptakilere de genellikle ayın başında yatmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği ödeme periyotları değişebilir. Kart teslim aldığınızda veya ALO 153 Açık Kapı sistemine arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Konya Büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı tek seferlik mi? Konya sosyal yardım kartı ihtiyaç durumuna göre belirlenir. Tek seferlik kart yatırımı bayram öncesinde yatırılır. Sürekli kart sahibi grubunda olanlar için ayın ilk haftasında yatarak devam etmektedir. EğerGurubunuzu bilmiyorsanız ALO 153 Açık Kapı sistemini arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Konya sosyal Kart>>>>