Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama
22.09.2021
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart sorgulama, Konya Sosyal Kart A101, Selçuklu Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi yardım Başvurusu ve Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal Kart konusunda sorgulamalarını sürdürmektedir.

Maddi durumu iyi olmayanlar Konya ilimizde yardım kartı başvurusu yaparak destek arayışındalar. Konya belediyesi yardım kartı başvurularına azami dönüş sağlamaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım; Salgın sürecinde Konya il sınırları içinde yaşayan fakir vatandaşlara, 300, 400, 500 TL limitli sosyal yardım kartları dağıtılmaktadır. Belediyeye gidilerek ya da e-devlet üzerinden kartlar dağıtılmaktadır. Sosyal yardım kartı limiti, hane halkı sayısına ve kişinin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Konya büyükşehir sosyal kart alışverişlerde ihtiyaç sahiplerinin kullandıkları bir yardım türüdür.

İki çeşit yardım kartı bulunmaktadır;

 • Tek kullanımlık yardım kartı
 • Sürekli Kullanılan yardım kartı

Bu kart dokuz ayrı mağazada geçerlidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Limiti

Konya yardım kartı limiti aile fertlerinin sayısına göre belirlenmektedir. İhtiyaç sahibi haneler temizlik, gıda, kırtasiye yardımı türünde anlaşmalı mağazalardan yükleme yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Karta ne kadar yükleme yapılmaktadır?

Sosyal Kart limitleri 3 nüfuslu aileler için 75 TL

4 ve 5 nüfuslu aileler için 100 TL

6 eve daha fazla nüfuslu aileler için 150 TL’dir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım konusunda bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışmaktadır. Bu konuda en merak edilen sorulardan biri de Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvurusu nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı gayet basit. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yapmak artık kolay. Sosyal kart  başvuruları artık e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Konya Belediyesi internet sitesinde bu konuda şöyle bir açıklama yayınlaşmıştır.

Açıklama : https://sosyalyardim.konya.bel.tr

Başvuru için: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu doldurarak işleminizi başlatabilirsiniz. Değerlendirmeler başvuru formundaki bilgilere göre yapılacağı için güncel ve doğru bilgileri girmelisiniz.

Konya Sosyal Kart Başvuru Sorgulama

Konya Sosyal Kart başvuru sorgulama ALO 153 Açık Kapı arama yaparak sorgulama işlemlerini sağlayabilirsiniz. Yardım başvuru sonucu SMS ile sistem tarafından bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Konya Sosyal Kart A101 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya yardım kartı A101 başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Konya Büyükşehir Belediyesi anlaşmalı marketlerde alışveriş yaparken  ödemelerinizi sosyal kart ile yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Ne Zaman Yüklenir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ne zaman yüklenir? Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limitleri ilk verildiğinde Ramazan Bayramı öncesinde yapılarak vatandaşların rahat bir şekilde alışveriş yapılmasını sağlamıştı. Yeni verilen kartlarda bir hafta içerisinde yükleme yapılmaktadır. Yardım kartı türünüze göre de değişiklik gösterebilmektedir. Konya ilçe belediyelerinden alınacağından dolayı detaylı bilgiyi alım yerinden öğrenebilirsiniz.

Genellikle yardım kartları Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde düzenli yapılması sağlanarak ayın ilk haftasında limitleri yüklenmesi sağlanmaktadır.

Konya Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya sosyal kart hangi marketlerde geçerli? Konya Sosyal Kart vatandaşların pos cihazı geçerli olan her yerde alışveriş yapabileceği yer olarak ayarlanmıştır. Vatandaşlar A101, BİM, ŞOK, Migros gibi marketlerde limitine göre harcama yapabilmektedir. Bakkallarda kullanabileceği gibi kırtasiye gibi alışverişlerini sağlayabilmektedir.

Konya Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Konya sosyal yardım kartı bakiye sorgulama; Konya sosyal yardım kartı SMS ile sorgulama sonucu gelmektedir. Ayrıca ALO 153 Açık Kapı sistemiyle yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor

Konya sosyal kart ayın kaçında yatıyor? Düzenli kart türünde olan gruptakilere de genellikle ayın başında yatmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği ödeme periyotları değişebilir. Kart teslim aldığınızda veya ALO 153 Açık Kapı sistemine arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konya Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik Mi?

Konya sosyal yardım kartı tek seferlik mi? Konya sosyal yardım kartı ihtiyaç durumuna göre belirlenir. Tek seferlik kart yatırımı bayram öncesinde yatırılır. Sürekli kart sahibi grubunda olanlar için ayın ilk haftasında yatarak devam etmektedir. EğerGurubunuzu bilmiyorsanız ALO 153 Açık Kapı sistemini arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Konya sosyal Kart>>>>

5/5 - (1 OY)
Yorumlar

 1. Hülya özden dedi ki:

  Benim 4 çocugum eşimin ablası ve ben toplam 8 kişi yaşıyoruz çocuklar 2 si bebek ikisi öğrenci kirada oturuyorum bir kere belediye den yardım kartı aldım onun dışında hiç yardım almadım seçim zamanı oy isteyenler bu gün bizde yardım bekliyoruz

 2. SELFİNAZÖNAL dedi ki:

  sosyalkartneden ,ptalolduöğrenmekistiiyorumarıyorum cevap vermiyorlarcepnumaram05467809308

 3. EYÜP dedi ki:

  Yardım ihtiyacım var allah rızaziçin yardım edin

 4. Metin dedi ki:

  Yardim edin lutfenn gıda ve para istiyorum

 5. Nebahat dedi ki:

  Çok zor durumdayım evim kira çocuğuma bez alamiyom bayramlık alamiyom gıda yardımı istiyom

 6. Bayram dedi ki:

  Sosyal yardim karti almak istiyorum zor durumdayiz gelirimiz yok7

 7. Bedia bozkurt kaya dedi ki:

  Bayram için yardım kartı istiyorum

 8. Yasemin dedi ki:

  Evim kira eşimin işi yok sosyal karta başvuru yaptım eşim var diye vermiyorla nasıl bir yöntem gelirim yok şuanda eşi boşanan veriyorsunuz bir anlam veremedim eşimi boşamamı lazım bu durumda soruyorum size

 9. Gülbeyaz+çöpoğlu dedi ki:

  İki tane çocuğum var çocuklarımın babasında ayrı kirada oturuyorum yardım kartı talebinde bulunuyorum

 10. Gülbeyaz+çöpoğlu dedi ki:

  İki tane çocuğum var çocuklarımın babasından ayrıyım dul ve yetim yardım talebinde bulunuyorum kirada oturuyorum

 11. Muhammed dedi ki:

  İnşaat iscisiyim yardım talep ediyorum