Kart 16 Nedir? Kart 16 Başvuru ve Sorgulama

Kart 16 nedir? Bakiye Sorgulama ve Başvuru.. Kart 16 Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Vakıfbank’ın ortak anlaşması olarak hayata geçirilen nakit yardım kartıdır. Yardım kartı Bursa’da hayatını sürdüren ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edilecektir. Hayata geçirilen yardım kartı projesinde kartın tasarımı kredi kartı gibi özelliklere sahip olduğu için ailelerin utanmadan ve mahcup olmadan ihtiyaçlarını giderilmesi sağlanmaktadır.

Kart 16 Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Vakıfbank’ın birlikte basımına karar verdiği maddi olanağı olmayan ve ekonomik sıkıntılardan geçen vatandaşlarına sunduğu kartlı yardım sistemidir. Kartın özellikleri kredi kartı gibi tasarıma sahip olması ve her ay içerisine para yüklenerek bütün alışveriş marketlerinde geçerli yardım kart sistemidir. 

Hayata geçirilen kart 16 yardım alan ailelerin bursa ili içerisinde bütün marketlerde sorun yaşamadan problemsiz bir biçimde alışverişini gerçekleştireceklerdir. 

Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart 16’ya ihtiyacı olan kişiler müracaatlarını covid-19 salgını sonucu ilan edilen pandemi dönemi sürecinde bir hayli yoğun talep oluşturdukları için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu karar ile vatandaşlar artık başvurusunu evlerinden çıkmadan sadece web sistemi üzerinden yapacaklardır. 

Kart 16 başvurularını web sitesinden yaparken sizden talep edilen bilgileri hatasız ve yanlış olmayacak biçimce girmelisiniz. Hatalı tespit edilen bilgiler olursa müracaatınız olumsuz sonuçlanır ve tekrar başvuru yapmanız gerekir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 müracaatlarınızı kolaylıkla web sitesinden yapabilirsiniz.

Kart 16 Bakiye Sorgulama

Kart 16 hakkında merak edilen konulardan biri de bakiye sorgulaması nereden ve nasıl yapıldığıdır. Fakat Kart 16 bakiye sorgulamaya dair bir site bulunmamaktadır. Sadece içerişe aylık yüklenen miktar kadar harcama yapabilir ve bitene kadar kullanabilirsiniz. 

Kart 16 bakiye sorgulama hiçbir site ve sorgulama sistemi bulunmamaktadır.

Kart 16 Ne Demek?

Kart 16, bursa içinde hayatlarını sürdüren ekonomik sıkıntısı veya maddi yardıma ihtiyacı olan yurttaşlar için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Vakıfbank ile ortak olarak çıkarttığı tasarımı kredi kartı gibi olan Kart 16 sahibi olan ailelerin kimseye renciden olmadan temel ihtiyaçlarını giderilmesi için basılan bir yardım kartıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu kartlı yardım desteğini Bursa ili içinde bütün alışveriş marketlerinde kullanım sağlanmaktadır.

Kart 16 Başvuru Formu

Kart 16 müracaat formu olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre sosyal destek talep edecek kişilerin web üzerinden müracaat etmeleri gerektiği yayınlanmıştır.

Sosyal yardım desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin müracaatlarını sosyal yardım başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Müracaat eden vatandaşlar formda doğru ve yanlış bilgi vermemeleri gerekmektedir.

Kart 16 Başvuru Sorgulama

Kart16 müracaat sorgulama kolayca yapabileceğiniz bir sistemdir. Sorgulama yapmak için ALO 153 çağrı merkezi iletişe geçebilir ve sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer web üzerinden sorgulama sağlamak isterseniz E-Devlet sistemi üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi bölmesinden işleminize devam edebilirsiniz.

Kart16 Hangi Marketlerde Geçerli?

Kart16 sosyal yardım destek kartına sahip iseniz Bursa il sınırları içerinde gidebileceğiniz bütün alışveriş marketlerinde arzu ettiğiniz biçimde kart 16 ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesinin anlaştığı Vakıfbank ile hayata geçirilen kart16 istenilen yerde istenilen biçimde mahcup olmadan alışveriş olanağı sağlamaktır.

Kart16 alışveriş kısıtlamaları bulunan bir yardım kartıdır. Kısıtlaması bulunan alışveriş ürünleri tekel maddesi, elektrikli ve beyaz eşya alışverişinde kullanılmamaktadır. 

Kart16 Nerelerde Geçerli?

Bursa sınırları olan bütün marketlerde geçerlidir. Bakiyenizin bulunduğu kadar Vakıfbank kart cihazı olan bütün marketlerde ihtiyacınız olan ürünü alabilirsiniz. 

Fakat kart16 destek kartı ile tekel ürünleri ve elektrikli ürünler alışverişinde bulunulmayacaktır.

Kart16 Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Kart16 müracaatı yapacak kişilerin merak ettiği konulardan biri de kart 16 yardım kartı limitinin ne kadar olacağıdır. Bakiye yüklemesi Bursa’da bulunan 17 ilçede kullanılabilecek şekilde yüklenecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin konuyu değerlendirip bir sonuca vardığı belirtilmiştir. Kart 16 yardım desteğine uygun görüldüğünüz takdirde limit konusu kart sizin elinize ulaştıktan sonra bilgi alabilirsiniz. ALO 153 hattını arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kart16 Başvuru Nereden Yapılır?

Kart16 müracaat yapabilmek için Bursa Büyükşehir Belediyesine ait resmi web sitesine giriş yaparak kart16 başvuru formunu eksiksiz bir biçimde ve yanlış bilgiler yazmadan doldurmanız gerekmektedir. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Nedir?

Kart 16 Bursa Büyükşehir Belediyesinin Vakıfbank ile anlaşıp kredi kartı tasarımı taşıyan ve her ay düzenli limit verilen sosyal yardım desteğine ihtiyacı olan ailelerin kimseye rencide olamadan istediklerini alabilmeleri için tasarlanmış sosyal yardım kartıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesinden erzak yardımı talep edebilmek için Büyükşehir Belediyesine ait web sitesine girerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvuru Formu

Erzak yardımı müracaatları için tek yapmanız gereken Bursa Büyükşehir Belediyesi web sitesine girerek orada istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanızdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Temel yardım destekleri müracaatları sadece web sistemi üzerinden kabul edilmektedir. Gıda ve erzak yardımı gibi müracaatları web sitesi üzerinden gereken bilgiler ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yardım Kartı Başvurusu

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Kendim ev hanımı olup çalışmıyorum eşim belindeki fıtığından dolayı sabit bir şekilde çalışamıyor üç çocugumuz var ucude ortaokul öğrencisi iki yıldır düzenli hiçbir gelirimiz yok cucuklarimla birlikte çok sıkıntı yaşıyorum yardım için başvurduğum kayıtlardan hiçbir sonuç alamadım lütfen bana ve aileme yardımcı olun

 2. yardıma muhtaç bir kimseyim bir çocuğum var hamileyim eşim çalışmıyor kiraciyim yardımınızı bekliyorum

  1. Kar 16 jarþımın şifresini yanlış girdim Bülent oldu galiba alış veriş yapamıyorum yardım

 3. Eşim 4 buçuk aydır cezaevinde ve 1yil daha cezası var,ev hanımiyim iki tane çocuğum var ikiside okula gidiyor biri ilköğretim biri lise ev hanımıyım sigortam hicbirseyim yok ve ben çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum faturalarimi odeyemiyorum sürekli kesime geliyorlar,evim doğalgaz ama ben yakamiyorum faturadan dolayı soğukta battaniye altında çocuklarımla oturuyoruz,Allah rızası için yardım edin.

 4. Yardım istiyorum zor durumdayım tek yaşıyom hiç bi gelirim yoktur

 5. Kart16 yardım başvurdum hala haber yok bana haber erın lutfen

  1. Kart 16 başvuru yaptım fakat bı bilgi alamadım

 6. Bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum lütfen banada yardım edin gündoğan mah koca emin sok no 3

 7. Bursa Yenişehir de oturuyorum zordurumdayiz05302668119

 8. Karton altı istiyorum ihtiyacım var alışveriş yapamıyorum çalışmıyorum iş imkanı bitik dedi ki:

  Karton altı istiyorum ihtiyacım var alışveriş yapamıyorum çalışmıyorum iş imkanı bitik

 9. Ben calışımıyorum annem hastalıyor bende işten çıkmak zorunda kalıyorum yardım yaparmısı yaparmısınız annem 87 yaşında bende çalışamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu