Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
30.03.2023
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı
başvurusu projesi olan kart16 ile ihtiyaç sahibi ailelerin ve kişilerin alışveriş ihtiyaçları sağlanmaktadır.  Bursa belediyesi Sosyal yardım kartı nedir, nasıl alınır yazımızda bunları sizlere aktaracağım.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklamada ülkemizin zor zamanlarında ekonomik sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi ailelerin mahcup ve rencide olamadan ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Bursa belediyesi sosyal yardım kartı, kart16 adı olarak dağıtılacak erzak yardımına ihtiyacı olan ailelerin mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını alabilmeleri adına uygulanan kampanyadır.

Bursa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi olanların temel ihtiyaçlarını karşılanması için ilk başta 900, sonrasında 5000 aileye ulaşım sağlanması hedef edilmiştir. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklamada sadece ürün alışverişlerinde kullanım şartı konulmuştur. 

Kartın içerisine her ay nakit yüklemesi ile ihtiyaç sahibi kişilerin temel ihtiyaçları karşılanacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkililerin yapacağı inceleme ve araştırmalar sonucu ihtiyaç sahibi aileler belirlenecek olup daha sonra kartlar dağıtılacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için yetkililerin belirlemiş olduğu ekonomik yardıma ihtiyacı olan ve yoksulluk çeken vatandaşların Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na giderek başvuru işlemlerini başlatması gerekmektedir.

Başvurular için Bursa Büyükşehir Belediyesi Online Sosyal Destek Başvuru sisteminden yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurusu yapmak için sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına gidebilirsiniz. Ayrıca Online Sosyal Destek Başvurusu sisteminden başvuru sağlayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu Sorgulama

Bursa Belediyesi Kart16 Başvuru sorgulama öncelikle online sosyal destek başvurusunu gerçekleştirdikten sonra takip işlemi yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz Kart16 başvurunuzu takip etmek ve sorgulama gerçekleştirmek E-Devlet üzerinden istediğiniz bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16’ya sahip olacak yoksul vatandaşlarımız Bursa ili içerinde yaşıyor olmaları gerekiyor ve araştırmalar sonucu belirlenen kişilere verilmektedir.

Covid-19 pandemi sonucu işyerleri kapatılan ve işten çıkarılan vatandaşlarımıza yönelik olarak Sosyal yardım destek kampanyaları başlatılmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartınızı kaydettiğiniz durumda hemen Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile iletişim sağlayarak yardım kartınız için kayıp işlemleri başlatabilirsiniz. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İçin Nereye Başvurulur?

Sosyal yardım kartı başvurusu yapacak olan kişiler kendi kimlikleri ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na giderek sosyal yardım kartı başvurusunda bulunabilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti konusunda belirli bir açıklama yapılmamış ve limit belirlememiştir. Bursa Belediyesinin yapmış olduğu açıklamada sabit erzaklar göndermek yerine kart16 üzerinden nakit yükleyerek kullanımı sağlanacaktır. 

Bir bilgiye göre 2 koli 200 TL değerinde olduğu için 200 TL limitin altında miktar olmayacağı beklenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

Bursa Büyükşehir Belediyesinin hedeflemiş olduğu sosyal yardım kartı öncelikle 900 haneye ulaşılması belirlenmiştir. Yıl içerinde 5.000 muhtaç sahibi aileye verilmesi hedef edilmiştir. Kart16 başvurusu kabul edildikten sonra diğer ay içerisine nakit yüklenecektir. Sosyal destek başvuru srgulamak için https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Sorgulama.aspx adresine gidiniz.

Belediye yardımları>>>>

Yardım Kartı Başvurusu