enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
A+
A-

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?Kırtasiye Yardımı Başvurusu sayesinde pek çok öğretmen okul giderleri için kendilerine uzatılan yardım eli ile rahatlamaktadır. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile beraber, öğretmenlerin banka hesaplarına kırtasiye yardımları yani eğitim ödenekleri yatırılmaktadır.  Okulların açılması ile beraber öğretmenler öğrencileri için çeşitli harcamalar yapabiliyor. İşte bu harcamaları daha rahat yapabilmeleri adına öğretmenlerin banka hesaplarına kırtasiye yardımları yatırılmaktadır.

Kırtasiye Yardımı Nedir?

Öğretmenler için yapılan kırtasiye yardımı nedir? Sorusu okulların açılması ile beraber daha fazla sorulmaktadır öğretmenler için yapılan bu yardım okul içinde yapılan kırtasiye harcamalarına karşılık olarak verilmektedir. Kırtasiye yardımları milli eğitim bakanlığı tarafından verilmektedir. Öğretmenler için yapılan kırtasiye yardımları her yıl farklı oranlarda belirlenir. Yani her yıl belli miktarlarda artış göstererek öğretmenlere sunulur. Bu nedenle kırtasiye yardımı almak isteyen öğretmenler eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte her yıl ne kadar destek alacaklarını  sorgulayabilirler.

Milli eğitim bakanlığı tarafından verilen kırtasiye yardımı geçen yıl eğitim döneminde eylül ayında öğretmenlerin hesaplarına yatırılmıştır. Özellikle yüz yüze eğitimlerin başladığı eğitim yılında öğretmenlerin öğrencileri için yapmış olduğu kırtasiye masrafları da artmıştır. bu nedenle öğretmenleri biraz da olsa rahatlatacak olan kırtasiye yardımları her yıl düzenli olarak milli eğitim bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sorusu esasen eğitim öğretim yılında daha fazla artan soruların başında gelmektedir. Eğer durumu iyi olmayan öğrenciler ve veliler devletin yapmış olduğu kırtasiye yardımlarından faydalanmak isterlerse mutlaka aile çalışma ve sosyal politikalar bakanlığına başvuru yapmalıdır. Bunun dışında kırtasiye yardımlarından faydalanmak isteyen öğretmenler kırtasiye yardımı için banka hesap bilgilerinin olması gerekmektedir. Bu sayede milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan kırtasiye yardımlarından faydalanabilirler.

Bunun dışında eğer dar gelirli aileler okuttukları öğrencileri için kırtasiye yardımı almak isterlerse bununla ilgili muhtarlıklara ve bağlı bulundukları illerin belediyelerine başvurularını yapabilirler. bu sayede dar gelirli ailelerin çocukları eğitim hayatlarında daha rahat olabilirler.  Öğrenciler için yapılan eğitim ve kırtasiye yardımları valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler veya muhtarlar tarafından yapılmaktadır. Ama  öğretmenler için yapılan eğitim destekleri milli eğitim bakanlığı tarafından yapılır. Yani eğitim ve öğretim için harcanacak masraflar öğretmenler için banka hesaplarına yatırılmaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi adresine giriş yaparak, yardım talebi kısmına tıkladığınızda sizlerin karşına çıkan alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu sayede yardım talebinizi oluşturmuş olursunuz.

Bu yardımlara öğrenciler ayrıca başvuru yapabileceği gibi öğretmenler de ve yine öğretmenlik yapanlar da başvuruda bulunabilir.

Kırtasiye yardımlarına başvuru yapabilecek kişiler ise;

 • İlk okul öğretmenleri,
 • İlk okul müdürleri,
 • Fiilen öğretmenlik hizmeti yapan kişiler,
 • Ceza evinde öğretmenlik yapmakta olan kişiler,
 • Müdür yardımcıları,

Tüm bu kişiler kırtasiye yardımları için milli eğitim bakanlıklarını başvuruda bulunabiliyorlar.

Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır?

Kırtasiye yardımlarını kimler alabilir? Gibi sorular her yıl eğitim döneminin başlaması ile daha fazla sorulmaktadır. Bilindiği üzere öğrencilerin daha kaliteli bir şekilde eğitim ve öğretim yılına dahil olabilmeleri için bazı kırtasiye malzemelerine ihtiyaçları olacaktır. bununla beraber, öğretmenlerin de öğrencilerine daha iyi bir eğitim vermeleri adına yine bazı kırtasiye giderleri olacaktır.  hem öğrenciler hem de öğretmenler devletin sağladığı kırtasiye yardımlarından faydalanabiliyor.

Gelir düzeyi düşük olan aileler bazı kurumlara başvuruda bulundukları takdirde okula giden çocukları için kırtasiye yardımları alabilirler. Bunun için gerekli olan şartları yerine getirmeleri yeterli olacaktır. başvuru esnasında, kişilerden istenilen bilgiler net ve doğru bir şekilde formda doldurulduğu sürece kırtasiye yardımları alabilirler. Öte yandan kırtasiye yardımı almak isteyen öğretmenler de kendileri için hazırlanan formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra eğitim ödenekleri alabiliyorlar.

Gelir düzeyi düşük olan ailelerin öğrencileri için belediyeler çeşitli yardımlarda ve maddi desteklerde bulunmaktadır. Belediyelere baş vuru yaparak kırtasiye yardımlarından faydalanabiliyorsunuz.

Kırtasiye yardımı nasıl alınır? Gibi soruların yanıtına bakacak olursak; bilindiği üzere belediyeler yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımlardan biri de kesinlikle kırtasiye yardımlarıdır. Kırtasiye yardımları, okul forması, çanta, kitap, defter, kalem gibi giderlerin karşılanması adına yapılan yardımlardan biridir. maddi durumu yeterli olamayan kişiler ise belediyelerin verdiği bu yardımlardan faydalanabiliyorlar.

Kırtasiye yardımları için gerekli şartlar ise;

 • Kırtasiye yardımına başvuru yapan kişilerin yaş sınırına bakılır. Burada yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir.
 • Belediyelerden kırtasiye yardımı almak isteyen kişilerin asgari ücretten daha düşük bir gelire sahip olmaları gerekir.
 • Kırtasiye yardımları ilk okul çağındaki öğrenciler ve lise dönemindeki öğrenciler için verilmektedir. Bu nedenle başvuru için öğrencinin okul bilgileri istenecektir.
 • Muhtaçlık belgesi istenir.

Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

Eğer öğrencileriniz için kırtasiye yardımından faydalanmak isterseniz ilk etapta kırtasiye yardımı başvuru formu doldurmanız gerekir. kişilerden istenilen belgeler ise;

 • Veliye ait kimlik fotokopisi,
 • Okuldan alınacak olan öğrenim belgesi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Eğer öğrenci velisi kirada oturuyorsa kira bilgileri istenir.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kırtasiye yarımı başvurusu yapan kişilerin en çok merak ettiği konu kırtasiye yardımlarının kendilerine çıkıp, çıkmadığıdır. Dolayısı ile kırtasiye yardımı başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı ile siz de kırtasiye yardımı başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Kırtasiye yardımı sorgulama yapmak için e devlet resmi web sitesini ziyaret etmeniz ve gerekli bilgileri buraya giriş yaparak sorgulama yapmanız yeterli olacaktır.

Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Kırtasiye yardımı kimlere verilir? Gibi sorular her yıl sıklıkla sorulmaktadır. Kırtasiye yardımları maddi olanaksızlıklar içinde eğitim hayatını sürdürmeye çalışan ilk öğretim öğrencilerine, lise öğrencilerine, ceza evinde öğretmenlik yapan öğretmenlere, müdürlere, müdür yardımcılarına, ilk okul öğretmenlerine ve ana okulu öğretmenlerine verilmektedir.

Kırtasiye Yardımı Nereden Alınıyor?

Kırtasiye yardımı nereden alınıyor? Gibi sorular çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Özellikle dar gelirli aileler çocuklarının eğitim yılında daha rahat okul hayatına devam edebilmelerini sağlamak amacı ile bu sorunun cevabını yakından takip etmektedirler.

Devlet dar gelirli ailelerin çocukları için kırtasiye yardımları sunmaktadır. Sosyal dayanışma vakıflarına başvuru yaparak buradan kırtasiye yardımları alabilirsiniz. Bununla beraber, belediyeler de yine muhtaç ailelerin çocukları için kırtasiye yardımları yapmaktadır. Eğer öğretmenler kırtasiye yardımı nereden alınır? Sorusunun yanıtını merak ediyor ise öğretmenlere her yıl eğitim döneminde banka hesaplarına eğitim ödenekleri yapılmaktadır. Yani başvurularınızı yaptıktan sonra bu kurumlardan eğitim için kırtasiye yardımları alabilirsiniz.

Kimler Kırtasiye Yardımı Alır?

Kırtasiye yardımları kimler alabilir? Sorusu pek çok öğrenci velisi tarafından sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Uzun yıllardır, her eğitim öğretim döneminin başında verilen kırtasiye yardımlarının amacı öğrencilerin daha rahat bir eğitim ve öğretim dönemi içinde yer almalarını sağlamaktadır. Hem öğrenciler için hem de bazı öğretmenler için verilen bu yardımlar sayesinde eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması hedeflenmektedir.

Öğretmenler için verilen eğitim ödenekleri yani kırtasiye yardımları öğretmenlerin banka hesaplarına milli eğitim bakanlığınca otomatik olarak yapılmaktadır.

Öğrenciler için kırtasiye yardımları almak isteyen veliler ise gerekli yerlere başvurularını yaparak kırtasiye yardımlarından faydalanabiliyorlar.

Kırtasiye Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Özellikle belediyeler tarafından öğrencilere sağlanan kırtasiye yardımları için belediyelere veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapılabilir. Ayrıca pek çok belediye tarafından dar gelirli öğrenciler için verilmektedir. Bunun için ailelerin muhtarlıklardan fakirlik belgesi almanız gerekir. Kırtasiye yardımı için nereye başvurulur? Soruları sorulmaktadır. Yardımlar için belediyelere başvuru yapabilirsiniz. Aile çalışma ve sosyal politikalar bakanlığının il müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatar?

Kırtasiye yardımlarına başvuru yapan kişilerin esas merak ettiği bir diğer konuların başında kırtasiye yardımı ne zaman yatar sorusu gelmektedir. Bunun için her yıl belli bir dönem belirlenir. Bu dönem ise okulların açıldığı eylül ayıdır. Yani öğretmenler ve öğrenciler, eğitim yılının başında kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaları için eylül ayında yardımları alabilirler.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

 1. Havva dedi ki:

  Yardıma ihtiyacımız var

 2. Derya dedi ki:

  Ben derya eşimden ayriyim iki tane çocuğum var kimsem yok kızım küçük diye calisymyrm bide kiloluyum diye iş vermiyorlar nolur banada yardım edermisiniz maddi olarak oğlum ortaokula gitcek kıyafetini ayakkabı alamıyorum kırtasiye malzemelerini alamıyorum Allah rızası için

 3. emine kul dedi ki:

  kirtasiye yardım

 4. Ayşe dedi ki:

  Kırtasiye malzemesi alamıyorum

 5. Musa dedi ki:

  Kırtasiye yardımı talep ediyorum

 6. Musa dedi ki:

  2 çocuğum okula gidiyor kırtasiye yardımı talep ediyorum 1yildir çalışmıyorum yeni işe girdim evim kira 05333189526

 7. Hamide dedi ki:

  Babam çalışmıyor maddi durumumuz kötü çocuklarımın ihtiyaçlırını karşılıyarmıyorum. Kırtasiye yardımı istiyorum

 8. Elmas Bozkurt dedi ki:

  Eşimden ayrıldım iki çocuğum var kızımı okula gönderemiyorum birde oğlum var iki yaşında olduğu için çalışamıyorum ev kiram 600 tl sadece ölen babamın maaşını alıyorum Bin ûcyûz tl başka gelirim yoktur kızımı okula göndermek için kırtasiye yardim istiyor kızım 4 sınıfa gidecek ama gidemiyor suanda

 9. nuri dedi ki:

  kiradayım tek maaşla geçiniyorum oğlum busene okula başladı 2 çocuğum var 700 tl kira veriyorum askeri ücretle geciniyoruz buyuzden oğlum okusun diye yardım istiyorum

 10. nurten dedi ki:

  kiradayım tek maaşla geçiniyorum oğlum busene okula başladı 2 çocuğum var 700 tl kira veriyorum askeri ücretle geciniyoruz buyuzden oğlum okusun diye yardım istiyorum

 11. Seyhan dedi ki:

  Eşim vefat etti sadece ölüm maaşı alıyorum 2 çocuğum var kiram 1300 lira kırtasiye yardımı talep ediyorum

 12. melek dedi ki:

  Kirada oturuyorum kırtasiye yardımına ihtiyacım var yardımınızı bekliyorumm

 13. Besna dedi ki:

  Kiracıyım 3 tane çocuğum var 2 tanesi öğrenci de küçük bebeğim var Eşim gözünden engelliyor çalışamıyorum kırtasiye malzemeleri ihtiyacım var ve çocuklar için para yardımı ihtiyacı var Lütfen mesajımı duyu

 14. Merve dedi ki:

  Kiraciyim tütünde çalışıyorum 4 çocuk annesiyim 2 çocuğum var 1 tanesi seneye LGS sınavına girecek hocalar sürekli test aldırıyor lütfen az da olsa yardım edin

 15. Birgül Akşit dedi ki:

  4 tane cocuk okutuyorum yardim ederseniz seviniriz

 16. Aysun Açıkgöz dedi ki:

  Kırtasiye yardımı istiyorum lütfen yardımınıza çok ihtiyacım var

 17. Sevgi sofı dedi ki:

  Merhaba benim adım sevgi sofi 4 çocuk annesiyim 3 tane engelli çocuğum var 1 normal çocuğum var heryere borcum var bakkala borcum var sağdon soldan borç aldım onu bile ödeyemedim 2 aylık kiram birikti onu bile ödeyemedim eşim yurt dışında ceza aldı 5 sene Türkiye’ye girememez kırmızı mühür yedi ahlah için nolur bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden hayırlı günler dilerim

 18. Saadet dedi ki:

  Kiraciyim hiç bir yerden gelirim yok iki çocuğum okuyor masraflarina gücüm yetmiyor durmadan kitap aldırıyorlar ve pahalı alamıyorum kırtasiye yardımı istiyorum

 19. Mustafa uğur dedi ki:

  Ben kiradayım maddi durumumuz kötü 5çocuğum var 2si okula gidiyor kırtasiye eşyası almıyoruz

 20. Mustafa uğur dedi ki:

  Ben kiradayım maddi durumumuz kötü 5 çocuğum var 2si okula gidiyor