Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

İBB Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İBB Yardım Başvurusu nasıl yapılır? Bilindiği üzere pandemi nedeni ile pek çok kişi işsiz kalmış ve artık ev geçindirme konusunda zorlanmaya başlamışlardır. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız bu konuda daha fazla bir mağduriyet altında kalmıştır. İstanbul büyük şehir belediyesi ise artık ihtiyaç sahiplerini rahatlatacak ve onların maddi konuda bir nebze daha olsa rahatlatacak olan kampanya başlatmıştır. İstanbul büyük şehir belediyesi, tüm ihtiyaç sahiplerine maddi destek sağlamayı sürdürmektedir.

İstanbul Belediyesi Yardım Başvurusu

Özellikle ihtiyaç sahipleri için son dönemlerde yardımlarını daha fazla artırmıştır. Dolayısı ile artık tüm ihtiyaç sahipleri İstanbul büyük belediyesinin başlattığı ‘’birlikte başaracağız’’ kampanyasından faydalanabiliyor. Bu kampanya ile yardıma ihtiyaç duyan herkes artık başvurularını kolaylıkla yapabilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz masa yardım başvurusu : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb yardım başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul büyük şehir belediyesinin başlatmış olduğu ‘’birlikte başaracağız’’ yardım kampanyasına başvuru yapmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu yardıma başvuru yapacakların sadece birkaç konuya daha fazla özen göstermesi gerekmektedir.

Öncelikle https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresine giriş yaparak, başvurularınızı yapabilirsiniz. Bununla beraber telefon üzerinden de başvuru yapmanız mümkündür. Alo 153 hattını arayıp, konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve buradan da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul büyük şehir belediyesi yardıma muhtaç kişiler için yardım kolileri ve diğer ihtiyaçları, yoksul aileler için sağlamaktadır eğer ihtiyaç sahibi iseniz verdiğimiz link üzerinden sayfaya giriş yaparak, başvurunuzu gerçekleştirebilir ve yine alo 153 hattından başvurularınızı yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak isteyen kişiler için gerekli evraklar ise;

  • Tc. Kimlik,
  • Adı soyadı,
  • Adresi,
  • Kişilere ulaşılabilecek iletişim numaraları,

Ve bunların dışında bazı farklı bilgiler de istenmektedir. Bu bilgiler ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra belediye başvuru yapan kişiler hakkında bir takım incelemeler yapmaktadır. Daha sonra ise iletişim bilgileri üzerinden yardım verilip, verilmeyeceği hakkında bilgi paylaşımı yapılır.

İbb Yardım Başvurusu Sorgulama

Kampanya dahilinde yardım başvurusu yapan kişiler için bir de sorgulama ekranı bulunmaktadır. Https://sosinc.ibb.gov.tr/basvuru/basvurusonucuızleme adresine giriş yaparak ve sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra artık yardımdan yararlanıp, yararlanamayacağınızı görüntüleyebilirsiniz. Burada sizden istenecek olan bilgiler ise; tc kimlik numarası, ad soyad ve doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardım Nasıl Alınır?

İstanbul büyük şehir belediyesinden yardım almak isteyen kişilerin ilk etapta yapması gereken mevcut internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmak olacaktır. İnternet sitesi üzerinden yardım başvuru formunu doldurduğunuzda yardım almanız için gerekli olan ilk koşulu yerine getirmiş olacaksınız.

Başvuru formunu doldurduktan sonra yetkili kişiler, hakkınızda detaylı bir araştırma yapacaktır. Bu araştırmalar dahilinde gerçekten ihtiyaç sahibi olup, olmadığınız belirlenir.  Başvuru için gerekli şartları taşıyorsanız, sizler için olumlu yanıt gelecektir. Daha sonra belediyenin  başlattığı yardım kampanyasından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardım Kampanyası

İstanbul büyük şehir belediyesinin düzenlemiş olduğu yardım kampanyası oldukça büyük bir ilgi gördü. Bu kapsamda pek çok kişi yardımdan faydalanabilmek adına internet üzerinden form doldurmaya başlamıştır üstelik sadece ihtiyaç sahipleri için değil, aynı zaman da güvenilir bir şekilde hayır yapmak isteyen kişiler için de son derece uygun olacaktır. Çünkü istanbul büyük şehir belediyesinin başlatmış olduğu kampanya ile hayır severler gerçek ihtiyaç sahiplerine hayır yapabiliyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

İstanbul büyük şehir belediyesinin başlatmış olduğu birlikte başaracağız yardım kampanyasından faydalanmak isteyen  ve bu yönde iletişim kurmak isteyen kişiler, alo 153 numarasını arayarak ne tür yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtmelidir. Bu yönde yapılan başvuru yapılan çeşitli incelemeler sonucunda neticeye ulaşacaktır. Ancak burada kişilerin dikkat etmesi gereken esas konu istenilen bilgilerin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmasıdır.

Birlikte Başaracağız Yardım Başvuru Formu

Son dönemlerde özelikle pandemi nedeni ile maddi açıdan zorluk çeken kişiler için ‘’birlikte başaracağız’’ kampanyası çok büyük bir şekilde ilgi görmeye başlamıştır. Dolayısı ile başvuru yapmak isteyen kişilerin https://sosinc.ibb.gov.tr/ formu doldurması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler ise hemen alo 183 numarasını arayabilir.

Belediye yardımları>>>>

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı