Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? (Gıda ve Para Yardımı)

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? (Gıda ve Para Yardımı)
04.04.2023
A+
A-

Nevşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Nevşehir ilimiz turistik şehirlerimizden biridir. Şehrin ekonomik kaynağı olarak tarımcılık, sanayi ve turizm üzerinden gelmektedir. Koronavirüs etkisinden dolayı birçok işyeri sıkıntılı duruma düşmekle beraber çalışanları da eksiltmeye başladı. İşini kaybeden bireyler geçim sıkıntısı da uzun süreden beri çekmektedir.

Günlük çalışanlar ve iş bulmakta zorlanan kişiler için tek kaynak yardım almalarıdır. Nevşehir Belediyesi de yaptığı yardımlarla birlikte vatandaşlarına temel ihtiyaçları karşılayacak düzeyde yardımlarını sağlamaktadır.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Maddi yetersizlik veya bazı nedenlerden dolayı temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan ihtiyaç sahipleri Nevşehir Belediyesinin yapmış olduğu Sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Nevşehir Belediyesi temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlar için maddi ve temel ihtiyaçlarına yönelik birçok farklı yardım yapmaktadır.

Özellikle pandemi sürecinden sonra birçok vatandaş işsiz kaldı veya çeşitli nedenlerden dolayı temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanmaya başladılar. İhtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlar için Nevşehir Belediyesi vatandaşlarının yaşam standartlarını arttırmak için Sosyal Yardım proje kapsamında birçok yardım yapmaktadır. Sosyal yardım başvurusu yaparak bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Nevşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? Nevşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine birçok konuda destek sağlıyor. Yapılan yardım türleri şu şekildedir;

 • Maddi yardım,
 • Erzak ve Gıda kolisi yardımı,
 • Yeni evlenecek çiftler için mobilya yardımı,
 • Öğrenciler için eğitim yardımı,
 • Engelli vatandaşlar için yapılan yardımlar,
 • Kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için kira yardımı,
 • Afetzedeler için yapılan yardımlar. Gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Nevşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Nevşehir il sınırları içerisinde yaşayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar Nevşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan yararlanma haklarına sahiptirler. Vatandaşlar Nevşehir Belediyesinin talep ettiği belgeleri hazırlayarak başvuru sırasında ilgili birimlere aktarmaları gerekir.

Nevşehir Belediyesi Sosyal yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarının refah seviyelerini arttırmak ve bazı ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmak için birçok konuda yardım sağlamaktadır. Bu yardımlardan yararlanmak için öncelikle Sosyal Yardım başvurusu yapmanız gerekir.

Ayrıca öğrenciler, yoksul aileler, kimsesiz yaşlılar, kimsesiz engelliler, afetzedeler, muhtaç kişiler yapılan bu yardımlardan öncelikli olarak yararlanabiliyorlar. Bu grupların haricinde temel ihtiyaçlarını gideremeyen her vatandaş bu yardımlara başvuru yapabilirler.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyenin yapmış olduğu Sosyal Yardımlara başvuru yapmak için vatandaşlar Nevşehir Belediye binasına giderek gerekli belgeleri öğrenebilirler ve başvurularını ilgili kişiler tarafından yapılmasını sağlayabilirler. Ayrıca E-Devlet üzerinden de Sosyal Yardım başvurusu yapılabiliyor.

T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanarak, E-Devlet sistemine giriş yapabilir ve sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak daha kolaydır ve ekstra herhangi bir belge istenmemektedir. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu link üzerinden E-devlet sistemine giriş yapabilir ve başvuru yapmak, sorgulamak ekranını açabilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılan başvuruların hangi aşamada olduğunu sorgulamak için başvuru yöntemi sırasında kullandığınız yöntemler üzerinden sorgulamanız mümkündür.

Nevşehir Belediye binasına giderek başvuruyu yaptığınız müdürlükten aynı şekilde başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu link üzerinden başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardımlara başvuru yapacak vatandaşların başvuru sırasında “Başvur Formu” doldurmaları gerekir. Başvuru formu içerisinde doldurulması gereken bilgiler kısaca şu şekildedir;

 • Başvuruyu yapan vatandaşın adı ve soyadı,
 • Kişinin T.C kimlik numarası,
 • Adres bilgisi,
 • İletişim bilgisi,
 • İş durumu ve gelir bilgisi,
 • Başvuru nedeni,

Gibi bilgiler yer almaktadır.

Nevşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Nevşehir Belediyesini arayarak hem sosyal yardımı başvurusu yapabilir hem de vatandaşlarının her türlü görüş ve taleplerini dinleyen Nevşehir Belediyesinden herhangi bir konuda bilgi ve yardım almak için 0384 213 12 20 numaralı hattı arayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu numara ile yetkili kişiler ile iletişime geçebilir ve yardım başvurusu yapmak istediğinizi veya yapmış olduğunuz başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediyesi her ay binlerce aileye temel gıda ihtiyaçlarını gidermeleri için hazırladıkları yardım kolilerini vatandaşların ev adreslerine kadar görevliler tarafından getiriliyor. Nevşehir Belediyesi temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlarının başvurularını halen daha kabul ediyor ve yardım etmeye devam ediyor.

Belediyenin Sosyal Yardımlarına başvuru yaparak koli yardımı, maddi yardım başvurusu gibi birçok konuda yardım alabilirsiniz.

Gıda yardımı alabilmek için başvuru sırasında yardım türlerinden gıda yardımını seçmeniz gerekir. Veya başvuru formunda bulunan yardım nedeni kısmına gıda yardımı almak istediğinizi yazabilirsiniz.

Onaylanan gıda yardım başvuruları, başvuru yapan kişinin iletişim adresleri üzerinden iletişime geçilir ve tek seferlik veya düzenli olarak yardımlar yapılmaya başlanır. Yardımları düzenli olarak almak istiyorsanız bunu mutlaka başvuru sırasında belirtmelisiniz.

Nevşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediyesi yardım kolisi dönemsel olarak ihtiyaçlı ailelere dağıtılarak sosyal yardımlaşmanın önemi vurgulamaktadır. Yardım kolisi içerisinde bulunan erzak paketleri ailenin belli bir süreye geçinmesini sağlamaktadır.

Yardım kolisi başvuruları sosyal hizmetlerde kaydınız varsa belirli zamanlarda yapılmaktadır. Bu yardım kolisinden faydalanmak için ALO 153 Nevşehir Beyaz Masa sistemini arama yaparak detaylı bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz. Başvuru yeri olarak genellik Nevşehir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanarak hareket edilmektedir. Başvuru yapılmasıyla incelemeye altına alınarak sistemde kaydınız yapılacaktır.

Nevşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel gıda ihtiyaçlarını gideremeyen veya gidermekte zorlanan vatandaşlar için Nevşehir Belediyesi “Erzak Yardımı” yaparak vatandaşlarının temel ihtiyaçlarını gidermelerine destek oluyor.

Tek seferlik veya her ay düzenli olarak yapılan erzak yardımından yararlanmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Sosyal yardım başvurusunu yaparken “Erzak Yardımı” almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Ayrıca durumunuzu anlatarak her ay düzenli olarak almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Başvurular onaylandıktan sonra erzak kolileri belirtilen ev adresine her ay düzenli olarak gönderilir.

Nevşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediyesi yardım kartı adı olarak Kapadokya Kart olarak ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Halkın bağış yapmasıyla da sosyal yardımlaşmanın önünü açan projede belli zamanlarda yüklenen limitlerle ihtiyaç sahibi kişiler gıda, temizlik, giysi gibi erzaklarını sorunsuz bir şekilde alabilmektedir.

Nevşehir yardım kartı başvurusu için ALO 153 Beyaz Masa üzerinden arama sağlayarak Kapadokya yardım kartı için bilgileri öğrenebilirsiniz. Eğer sistem üzerinden yardım kartı başvurusu sağlanıyorsa bilgilerinizi vererek burada işlem yaptırabilirsiniz.

Genellikle bu tür yardım kartı başvuruları belediyesi binası ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanarak başvurular yapılmaktadır. Nevşehir yardım kartı başvurusu sonrasında incelemeler sonucunda onaylanması halinde kart teslimatınız yapılacaktır. Belli dönemlerde kullanabileceğiniz kart sayesinde temel ihtiyaçlarınızı gidebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediyesi gıda yardımı gibi maddi yardımı da ihtiyaç sahibi vatandaşlarına sağlıyor. Yapılan maddi yardımlar genellikle alışveriş kartı üzerinden olsa da vatandaşın isteğine bağlı olarak anlaşmalı bankalar üzerinden nakdi yardım olarak da yapılmaktadır.

Yardım başvurusu sırasında maddi yardım seçeneğini seçmeniz veya başvuru nedeni kısmında maddi yardım almak istediğinizi belirtmelisiniz. Onaylanan başvurular vatandaşın seçimine bağlı olarak anlaşmalı marketlerde geçerli olan “Alışveriş Kartı” olarak veya anlaşmalı bankalarda geçerli olan “Nakdi Yardım” olarak gönderilmektedir.

Nevşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok ilde ve Nevşehir ilinde de olan süt yardımı “Süt Kardeşim” proje kapsamı altında yapılan yardım türüdür. Süt yardımı başvurusu ile 0 ile 10 yaş arasında ki çocukların gelişimlerinin olumsuz etkilenmemesi için her hafta düzenli olarak üç litre süt dağıtımı yapılır.

Yapılan süt yardımına başvuru yapmak için diğer yardımlar gibi başvuru sırasında süt yardımı almak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Süt yardımları %90 üzeri bir oranda kabul edilmektedir.

Nevşehir Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Nevşehir Belediyesi “Hoş geldin Bebek” adında yardımı sağlayarak yeni doğmuş bebeklere bebek yardımı sağlamaktadır. Hoş geldin Bebek yardımından faydalanmak için internet sitesi üzerinden başvuru yaparak hediyenizi alabilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Bebek yardımı almak için yapılacak işlemler;

 • İlk olarak Nevşehir Bebek yardım başvurusu sitesine buradan
 • İstenen bilgileri eksiksiz bir şekilde yollayın.
 • Başvurunuz sistem üzerinden yollanacaktır ve kontrol sağlanacaktır.
 • Başvuruyu yaptıktan sonra doğum belgesiyle birlikte Nevşehir Kadın ve Aile Hizmetlerine giderek yardımını alabilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediyesi sosyal yardımlar sağlanarak halkın refah seviyesini düzeltmek adına yapılmaktadır. Yardım başvurusu sağlamak için ALO 153 üzerinden destek alarak hareket edebilirsiniz. Sosyal yardım başvuru yerleri olarak belediye binaları ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Koronavirüs döneminden dolayı başvuruların iletilmesi çağrı merkezi üzerinden de sağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden yapacağınız yardım başvurusuyla ilgili bilgileri alabilir alacağınız yönergelerle işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sosyal yardımlar en ihtiyaçlı bireylere yapılmasından dolayı sistem üzerinde seçilmesinden dolayı onaylanması uzun sürebilir. Onaylanma işlemi olduktan verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Nevşehir Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir Belediye tablet dağıtımı belli dönemlerde dağıtılarak çocukların eğitimi desteklenmektedir. Sosyal yardımlaşma örnek olmasına adına Nevşehir Belediyesi tarafından Askıda tablet kampanyası başlatılmıştı. Bu tür tablet yardımından faydalanmak için ALO 153 üzerinden arama sağlayarak gerekli işlemleri öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılan tabletlerde başvurunuzu bırakarak toplu şekilde tablet dağıtımı sağlanmaktadır. Öğrencilerin sağlığını korumak uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte eğitim ihtiyacı haline gelmiştir. Yapılan başvuruyla birlikte belirli bir zaman sonra işlem sonucu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula