İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
13.05.2023
A+
A-

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Halk Süt yardımı sorusu çocuklu aileler tarafından oldukça merak edilen konuların başında gelir. İstanbul’da yaşamakta olan aileler çocuklarının süt ihtiyacını karşılamak amacı ile İBB süt yardımına başvuru yapabiliyor. Bu sayede dar gelirli aileler çocuklarının beslenme ihtiyaçlarını artık daha kolay bir şekilde karşılamaktadır. Yapılan süt yardımlarında kişilerden her hangi bir ücret talebi de yoktur. Dolayısı ile ihtiyaç sahibi aileler için iyi bir yardım kaynağı olarak görülmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

İBB süt yardımından faydalanmak isteyen kişiler için birkaç koşul öne sunulmuştur. Yani 3 ila 6 yaş aralığında çocukları olan kişiler için ve bu kişilerin maddi durumu yetersiz olması gerekmektedir. Dar gelire sahip olan ailelerde 3 ila 6 yaş aralığında çocuklar varsa bununla alakalı süt yardımı alabilirler. Her çocuk için haftalık 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İBB beyaz masa süt yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İBB süt yardımı başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB halk süt başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Süt yardımı kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler ise ilk etapta muhtaçlık belgesine sahip olmalıdır. Başvurularda aranan ilk şart bu yöndedir. Daha sonra ise aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı ile İstanbul büyük şehir belediyesi birlikte başvuru yapan kişiler ile alakalı bir gelir testi yapmaktadır. Gelir testi yapıldıktan sonra gerçek ihtiyaç sahipleri için süt yardımlarına başlanmış olur. Gelir testi sürecinden geçen ailelerin çocukları için haftalık iki litre süt yardımları yapılır. İBB süt yardımından faydalanmak isteyen kişiler için kapsamlı bir şekilde araştırma ve gelir testi yapıldıktan sonra artık her hafta çocuklar için süt yardımları yapılmaktadır.

Halk süt projesi İstanbul ilimizde geliri yetersiz olan aileler için oldukça ilgi çekici olmuştur. Bu yardımdan faydalanıp, çocukları için süt almak isteyen kişiler İBB süt başvurusu 2023 alabilmek için İBB beyaz masa  telefon numaralarını aramanız yeterli olacaktır. Beyaz masa telefon numarası ise alo 153’tür.

İBB Süt Yardımı Başvuru Formu

İBB süt yardımı başvuru formu için ilk olarak alo 153 beyaz masa hattını arayabilirsiniz. Bunun dışında İstanbul büyük şehir belediyesi bünyesinde olan web sitesinden e – başvuru formu doldurabilirsiniz.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Gibi sorular soruyorsanız, bununla alakalı olarak alo 153 telefon numarasını arayabilirsiniz. Verdiğimiz numarayı arayarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. İlk olarak bu numarayı aradığınızda daha sağlıklı bir şekilde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Öte yandan İBB web sitesinin ilgili kategorisine giriş yaparak ta kolay ve pratik bir şekilde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

İBB süt yardımı sorgulama için ilk etapta başvurularınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Aksi halde başvurularınız onaylanmayacaktır. Başvurularınızı tam olarak yaptıktan sonra ise size verilen başvuru numarası ile ve yine verilen güvenlik numarası ile sorgulamalarınızı kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ücretsiz halk süt yardımı sorgulaması için İBB resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada size verilen numaraları eksiksiz bir şekilde girdikten sonra İBB süt yardımı sorgulama işlemini yapabilirsiniz. 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Halk Süt Nasıl Alınır?

İstanbul büyük şehir belediyesi halk süt nasıl alınır?  Dar gelirli ailelerin çocukları için harika bir yardım olan süt yardımı ile artık her çocuk süt içme imkanlarına kavuşacaktır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl  yapılır? Sorusunun yanıtı ise ilk olarak 3 ila 6 yaşları arasında çocuklara sahip olmanız gerekir. Akabinde aylık geliri düşük olan kişiler beyaz masa alo 153 telefon numarasını arayarak başvurularını yapabilirler.

İBB Halk Süt Dağıtımı

İBB halk süt dağıtımı, öncelikle gerekli şartları taşıyan kişiler, süt yardımı alabilir. Her hafta iki litre taze süt dağıtımı ise belediye personelleri tarafından yapılmaktadır. Bunun için 60 adet panelvan araç ve 120 personel görev almaktadır. Her gün İstanbul’un 39 ilçesi bünyesinde ihtiyaç sahibi aileler için süt dağıtımı yapılmaktadır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul büyük şehir belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler için ücretsiz süt yardımları yapılır. Bunun için hiçbir ücret ödemenize de gerek yoktur. Bu doğrultuda sadece beyaz masa telefon numaralarını aramanız yeterli olacaktır.

İBB Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İBB süt yardımı kimlere verilir? Sorusunun yanıtına bakacak olursak, ilk olarak ihtiyaç sahibi olan ailelere ve bu ailelerde bulunan 3 ila 6 yaş aralığındaki çocuklara verilmektedir. Her çocuk için haftalık 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB Süt Yardımı Nasıl Alınır?

İBB süt yardımı nasıl alınır? Sorusunun yanıtı için ilk olarak konu ile alakalı tüm detayları bilmeniz faydalı olacaktır. Süt yardımı almak isteyen kişilerin sosyal hizmetlerden yardım alması gerekmektedir. Başvuru için ise beyaz masa telefon numaralarını aramanız gerekir.

İBB Süt Yardımı Ne Kadar?

İBB süt yardımı ne kadar? Diye sorulduğunda ise verilecek yanıt aynıdır. 3 ve 6 yaş aralığındaki çocuklar için aylık 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB Halk Süt Numarası

İBB halk süt numarası istanbul içinden başvuru yapacak kişiler için geçerlidir. Yani istanbul da ikamet ediliyor olması şarttır. Beyaz masa alo 153 arayarak hemen süt başvurusunda  bulunabilirsiniz.

E-Devlet Halk Süt Başvurusu

E-Devlet üzerinden Halk Sağlığı Kurumu’nun (HSK) “Süt Dağıtımı ve Okul Sütü Programı” kapsamında yapılan süt yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru için e-Devlet’in resmi web sitesine giriş yapmanız ve “Halk Sağlığı Kurumu Süt Dağıtımı ve Okul Sütü Programı” hizmetini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra, istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun sonucu da yine e-Devlet üzerinden takip edilebilmektedir.

İBB Halk Süt Gelmedi

İBB halk süt gelmedi, şeklinde bir şikayetiniz varsa bunun için de alo 153 telefon numarasını arayarak şikayet kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bu numarayı aradığınızda sizlere yardımcı olunacaktır.

İBB Halk Süt Satış Noktaları

İBB halk süt satış noktaları bu süt yardımları para ile satılmamaktadır. Yani ihtiyaç sahipleri tamamen ücretsiz olarak süt yardımlarından faydalanabilirler.

153 Süt Yardımı Başvurusu

153 Sosyal Destek Hattı’na başvurmak için, Türkiye’de yaşıyor olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti nüfusuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yapmak için, 153 numaralı telefondan ya da e-Devlet üzerinden işlem yapabilirsiniz. Başvuru yaparken, kimlik bilgileriniz ve sosyal güvence durumunuz ile ilgili bilgileri hazır bulundurmanız gerekmektedir.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

İBB süt yardımı sorgulama işlemi için kişilerin  mutlaka süt yardımına başvuru yapmaları gerekmektedir. Süt yardımı başvurusunda bulunan kişiler alo 153 telefon numaralarını arayarak süt yardımı başvurusu sorgulama işlemleri yapabilirler.

Ücretsiz halk süt yardımlarının amacı tüm çocukların süt içebilmelerini sağlamaktır.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul büyük şehir belediyesi süt yardımı başvurusu  yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılmaktadır. Eğer konu ile alakalı sormak istediğiniz sorularınız varsa web sitemizin yorum kısmına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Başvurusu

İBB süt yardımı başvurusu için telefon veya internet sitesini kullanabilirsiniz. İstanbul büyükşehir belediyesi süt yardımları başvuru formu doldurmak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linkine tıklayabilirsiniz. İbb süt yardımı başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz onaylanması halinde sütünüz evinize teslim edilecektir.

İBB Halk Süt Kimlere Verilir?

İBB halk süt yardımları ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilmektedir. Bu kapsamda çocukların yaş aralığı da önemlidir. Yani 3 – 6 yaş aralığında olan çocuklar için haftalık 2 litre süt yardımı yapılır.

Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

Halk süt yardımı almak isteyen kişilerin sosyal yardımlardan faydalanıyor olmaları gerekmektedir. Eğer siz de sosyal yardımlardan faydalanıyorsanız halk süt yardımları alabilirsiniz.

Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk süt yardımı başvurusu için alo 153 telefon  numarasını aramanız veya İstanbul büyük şehir belediyesinin web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.