İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
13.12.2022
A+
A-

İBB Anne Bebek Yardımı Başvurusu nasıl yapılır? İBB anne olan vatandaşlarına anne bebek yardımı kampanyası aracılığı ile İstanbul’un ekonomik şartlarında savunmasız kalan anne ve bebeklere yardım eli uzatmaktadır. Kampanya kapsamında iki farklı maddi yardım yapmaktadır. Anne bebek yardımı alabilmek için 0-3 yaşlarında çocuk sahibi olmanız ve 0-3 yaşları arasında 1’den fazla çocuk sahibi olmanız gerekmektedir. Bu sosyal destek paketi kampanyası kapsamında 1 çocuk sahibi olan annelere 150 TL, 1’den fazla çocuk sahibi ailelere 250 TL anne bebek yardımı yapılmaktadır.

İBB Anne Bebek Yardımı

Askıda fatura uygulamasına yardımsever insanlar sayesinde 150 ve 250 TL olarak iki yöntem şeklinde maddi yardım yapılmaktadır. İBB sayesinde ihtiyaç sahibi anneler maddi yardım alarak bebek bakımlarını daha rahatlıkla yapmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

Vergi No:4810024824

Vergi Dairesi:Hocapaşa

İbb beyaz anne bebek yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb anne bebek yardımı başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

İBB Anne Bebek Paketi Nedir?

İBB Anne Bebek Yardım Paketi İstanbul ili içerinde yaşayan çocuklu ihtiyaç sahibi anneler için yapılan bir maddi yardım paketidir. Bu yardım askıda fatura uygulaması yardımı ile yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bebek sahibi olan annelere maddi destek amacı ile başlattığı bir sosyal yardım desteğidir. Askıda Fatura uygulamasına yardımsever insanlar tarafından bağış yapılarak, maddi desteğe ihtiyacı olan anneye otomatik olarak yatırılmaktadır. Yapılan maddi yardım destekler sistem tarafından İstanbul Kart’a otomatik olarak yatırılacaktır. Anne bebek paketi alan anne ’ye bağış yatırıldıktan sonra SMS ile bilgi verilmektedir.

İBB Anne Bebek Paketi askıda fatura uygulaması yardımları ile verilmektedir. 0-3 yaşları arasında 1 bebek sahibi olan anneler 150 TL maddi yardım desteği almaktadır. 0-3 yaşları arasında 1’den fazla bebekleri olan anneler ise 250 TL alarak sosyal yardım desteği almaktadırlar. 

Bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi annelerin aldığı İBB Anne Bebek Paketi kapsamın aldıkları maddi yardım desteğini sadece bebek bezler, bebek mamaları ve ıslak mendil alımlarından faydalanacaklardır. Bu paket haricinde başka paketlerden faydalanamayacaklardır. 

İBB Anne Bebek Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB anne bebek yardım başvurusu nasıl yapılır? askıda fatura uygulamasının yardımı sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu İBB Anne Bebek Yardım Desteği Başvurusu yapmak için Beyaz Masa ALO 153 hattına ulaşarak destekten yararlanmak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sırasında İstanbul Kart numaranızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Yapılan İBB anne bebek yardım desteği başvurunuz onaylanır ise vermiş olduğunuz numaralara sahip olan İstanbul Kart’ına yatırılacaktır. 

Başvuru için izleyeceğiniz bir diğer yöntem ise https://askidafatura.ibb.gov.tr/ web adresinden de yapabilirsiniz.

İBB Anne Bebek Destek Paketi

İBB anne bebek destek paketi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından anne bebekler için hazırlanan bir pakettir. Bu paket, anne ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için gerekli olan ürünleri içerir. Örnekler arasında bebek bezi, mama, ve bebek bakım ürünleri gibi ürünler bulunmaktadır.

İBB anne bebek destek paketinin amacı anne ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümelerini desteklemektedir.

İBB Anne Bebek Paketine Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin askıda fatura uygulaması ile vermiş olduğu çocuklu ailelere İBB Anne Bebek Paketi yardım desteği almak için herhangi bir form doldurmak gerekmemektedir. Başvurularınızı İstanbulkart’ı numaranızı yanınıza alarak Beyaz Masa ALO 153 iletişim hattını arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

İBB Anne Bebek Paketi başvurunuz sonrasında kabul olan başvuru sahibi annelere hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlar otomatik olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Kart’ına yatırılacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Bebek Paketi Başvuru SorgulamaİBB Anne Bebek paketi sorgulama işlemini yapabilmek için ilk önce ALO 153 hattından başvurunuzu tamamlayıp, başvurunuzun onaylanmasını beklemelisiniz. Müracaatınız onaylandıktan sonra İBB Anne Bebek paketi başvuru sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz. 

Müracaatınız kabul olduktan sonra T.C kimlik numaranız ve doğum tarihi bilgileriniz ile https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme web sitesini ziyaret edip istenen bilgileri doğru girerek işleminizi takip edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

ibb anne bebek destek paketi

İBB Anne Bebek Paketinde Neler Var?

İBB Anne Bebek Yardım Paketi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin askıda fatura uygulaması sayesinde 0-3 yaşları arasında bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi annelere yapılan maddi yardım desteğidir. Fakat İstanbul kartınıza yatırılacak olan bakiyeyi belirli ürünler alarak kullanabilirsiniz. 

0-3 yaşlarında bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi annelere 150 TL, 0-3 yaşlarında 1’den fazla bebeği olan annelere 250 TL maddi yardım verilmektedir. Askıda fatura uygulaması sayesinde, İstanbul Kartınıza yatırılan para yardımını sadece belirlenen ürünleri alabilirsiniz. Belirlenen ürünler olan bebek maması, bebek bezi ve ıslak mendil alımlarında kullanabilirsiniz. Belirlene ürünler haricinde ürün alımında bulunamazsınız.

İBB Anne Bebek Kart Başvurusu

İBB Anne Bebek Kartı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bir karttır. Bu karta sahip olan anneler, bebekleri ile birlikte belediye hizmetlerinden yararlanabilirler. Örneğin, İBB Anne Bebek Kartı sahipleri, belediye tarafından yönetilen parklarda ücretsiz olarak oyun alanlarını kullanabilirler.

İBB Anne Bebek Destek Paketi Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi annelere vermiş olduğu İBB Anne Bebek Destek Yardım Paketi için başvuru yaparken sizden bir belge istenmemektedir. Başvuru için sadece yapmanız gereken Beyaz Masa ALO 153 hattını arayarak ihtiyaç sahibi olduğunu belirmenizdir. Başvuru için İstanbul kartınız yanında olması gerekmektedir. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Bebek Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anne Bebek Yardımı alabilmek için tek yapmanız gereken Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattını arayarak İstanbul kart numaranız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ALO 153 destek hattında başvuru sırasında İstanbul kart numaranız istenecektir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra onay aşamasını bekleyeceksiniz.

İBB Anne Bebek Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sunmuş olduğu İBB Anne Bebek yardım desteği başvurusu yapmak için ALO 153 Beyaz Masa hattı ile iletişim sağlayabilir ve İstanbul kartı numaranız ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında elinde olması gereken tek şey İstanbul kart numaranızdır.

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.