İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları
27.03.2023
A+
A-

İBB eğitime destek paketi başvurusu İBB eğitim destek paketi ile İstanbul’da üniversite okuyan üniversite öğrencilerine yönelik yapılan yardım çalışmasıyla, ihtiyaç sahibi öğrenciler için hayırseverler tarafından 250 TL olacak şekilde İstanbulkart sahibi üniversite öğrencilerine maddi yardım yapılmaktadır.

İstanbul Belediyesi Eğitim Destek Paketi

Eğitim destek paketi İBB tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin İstanbulkart’larına direkt olarak yatmaktadır. 250 TL’lik para yardımı yattığı zaman öğrenciye SMS yoluyla bilgi verilmektedir.

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB eğitim destek paketi başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim destek paketi başvurusu yapmak isteyen üniversite öğrencileri öncelikle ihtiyaç sahibi olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin, ihtiyaç sahibi olduklarını belirttikleri takdirde https://sosinc.ibb.gov.tr/ adresinden başvurularını yapabilir. Başvuru yapıldıktan sonra detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra başvuru onaylanma sürecine gireceksiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak hayırsever vatandaşların yapmış olduğu yardımlar İstanbulkart’ınıza yatacaktır. Yardım yattığı zaman SMS ile size bilgi verilecektir.

İBB Eğitim Destek Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eğitim Destek Programı şartları şu şekildedir:

  • İstanbul’da ikamet ediyor olmak ve İstanbul’da bir eğitim kurumunda öğrenci olmak,
  • Öğrencinin ailesinin maddi durumunun yetersiz olması,
  • Öğrencinin başarılı bir öğrenci olması ve okulda devamsızlık yapmamış olması,
  • Ailenin sosyal güvenceye sahip olmaması veya sosyal yardım almıyor olması,
  • Öğrencinin daha önce İBB tarafından verilen eğitim desteği almamış olması.

Başvuru süreci ve diğer detaylar için İBB’nin resmi internet sitesinde yer alan Eğitim Destek Programı sayfasına bakabilirsiniz.

İBB Eğitim Destek Paketi Başvuru Formu

İBB eğitim destek paketi başvuru formu doldurmanıza gerek yoktur. Sadece ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtladıktan sonra, İstanbulkart’ını alarak sistem tarafından yapılan eğitim destek parası otomatik olarak kartlara tanımlanacaktır. Hesaba yatan bir para olduğunda SMS ile bilgi verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim destek paketi ile İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik yapılmaktadır ve eğitim destek her öğrenciye tek seferlik olmak üzere 250 TL olarak yardım yapılacaktır.

İBB Eğitim Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

İBB eğitim destek paketi başvurusu sorgulama işlemini yapmak için öncelikle ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtladıktan sonra başvuru yaparak ve başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim destek paketi başvurusu sorgulama işlemini https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme internet sitesinden yapabilirsiniz.

İBB Eğitim Destek Paketi Nasıl Alınır?

İBB eğitim destek paketi nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla hayırsever vatandaşlar tarafından üniversite okuyan her öğrenciye tek sefer olmak şartıyla 250 TL olarak İstanbulkart’a maddi yardım yatmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi üniversite eğitim desteğinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. İhtiyaç sahibi olduğunuzu kanıtladıktan sonra başvuru yaparak, inceleme altına alınacaksınız. İhtiyaç sahibi olduğunuz onaylandıktan sonra İstanbulkart’a otomatik olarak 250 TL bakiye yatacaktır ve tarafınıza SMS ile bilgi verilecektir.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu yapmak için ihtiyaç sahibi vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Avrupa tarafından bulunan Edirnekapı’da bulunan ya da Anadolu’da Selimiye veznelerine giderek başvurularını yapabilirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitim desteği ile üniversite okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere 250 TL tek seferlik maddi yardım yapılmaktadır. Hayırseverler tarafından yapılan eğitim desteği ile ihtiyaç sahibi öğrenciler, ihtiyaçlarının bir kısmını bu yardım ile karşılayabilirler.

İBB Üniversite Eğitim Desteği

İBB üniversite eğitim desteği ile birlikte ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yönelik maddi yardım yapmaktadır. Daha doğrusu aracılık yapmaktadır. Belediye tarafından başlatılan Askıda Fatura sistemi ile birlikte, eğitim gören üniversite öğrencilerinin kısmı ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor.

Hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan 250 TL’lik yardım ile eğitimlerinin giderlerine yardım yapılıyor. Tek seferlik olmak şartıyla İstanbulkart’a sistem aracılığıyla otomatik olarak yüklendiği gibi SMS ile bilgi verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim

Adres : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mh. 15 Temmuz Şehitleri Cd. No:5 34134 Fatih / İSTANBUL

Telefon : +90 (212) 455 1300

İbb beyaz masa eğitim destek yardımı : https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa

İbb eğitim destek paketi başvurusu :https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.