Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
31.03.2023
A+
A-

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu Gerek Adana da gerekse ülkemizin diğer illerinde olsun günümüzde pek çok kişinin yardıma ihtiyacı vardır. Bilhassa Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu için başvurular son hızı ile devam etmektedir. Devlet bu konuda pek çok ailenin yardımına koşmuştur. Adana büyük şehir belediyesi de yoksul ve muhtaç ailelerin her zaman yanına olmayı başarmış illerimizden biri olma özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle eğer Adana büyükşehir ilimizde ikamet ediyor ve yardıma ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız mutlaka Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu hakkında bilgi alıp hemen ayni ve nakdi yardımlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Adana  büyükşehir belediyesi her vatandaşın ihtiyacını gözetmekte olup, bu yönde her zaman vatandaşlarını desteklemektedir. Dolayısı ile siz de ilk olarak hangi yönde bir yardıma ihtiyacınız varsa bu yönde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Eğer Adana büyükşehir bünyesinden yardım başvurusunda bulunmak istiyorsanız hemen https://www.Adana.bel.tr/ adrese girip, detaylı bilgiler ışığında yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Web sitenin sağ kısmında yer alan hızlı menüden online destek sekmesinden de sorularınızı sorabilir ve bu konuda daha hızlı bir şekilde bilgiler alabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana ili içinde yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu olmaktadır. Bu doğrultuda yardıma ihtiyacı olan kişilerin bazı koşulları taşıyor olması gerekir. Bunlar ise;

 • Adana ili içinde ikamet eden kişiler bu tür yardımlardan faydalanabilir. Yani yardım alabilmenin ilk koşulu Adana ili içinde yaşıyor olmaktır.
 • Dar gelirli aileler yardım almak istediklerinde muhtaçlık belgesi almaları gerekir. Fakirlik belgesini ise bağlı bulunduğunuz muhtarlıklardan alabilirsiniz.
 • Tüm bunların dışında yukarıda verdiğimiz Adana büyükşehir belediyesinin resmi web sitesine giriş yaparak, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bilindiği üzere Adana büyük şehir belediyesi her zaman güncel yardımları ile ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olmayı hedeflemiştir. Özellikle 2020 yılında başlayan salgın hastalıklar nedeni ile pek çok kişi istemeden de olsa mevcut işlerinden çıkarılmıştır. İşte tüm bunların bilincinde olan ve her daim vatandaşlarını destekleyen belediye bünyesinde Adana büyükşehir belediyesi yardım başvuru formu doldurup, hemen başvurularınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Adana büyük şehir belediyesi yardım başvurusu yapmak istediğinizde ilk olarak belediyenin web sitesine giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında belediye yardımlarına başvuru yapacak kişilerin, belediye binasını bizzat ziyaret etme şansları da mevcuttur. Belediye binasını bizzat ziyaret ettiğinizde yardım birimi bünyesi tarafından sizlere bir form verilecektir. Formu doldururken kesinlikle eksiksiz ve tam bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca Adana büyük şehir belediyesindeki nüfus oldukça kalabalık olduğu için Adana büyükşehir belediyesi yardım başvuru formu için başvuru yapan sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle belediye sadece gerçek ihtiyaç sahipleri için yardımlar vermektedir.  Yani başvuru yaptığınız zaman her anlamda hakkınızda sıkı bir araştırılma başlatılır. Bu doğrultuda sadece gerçek ihtiyaç sahipleri için yardımlar verilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Tüm illerimizde olduğu Adana büyükşehir belediyesi de çeşitli yardımlarla vatandaşlarını desteklemektedir. Özellikle maddi yardımlara ve sağlık alanında yapılan yardımlara daha fazla yoğunluk gösterilmektedir. Yani maddi anlamda yetersiz gelire sahip olan kişiler için para yardımlarının yanında sağlık alanında da çeşitli yardımlar sunulur. Adana büyükşehir belediyesi yardımları  hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde ise hem belediye binalarını ziyaret edebilir hem de belediyenin web sitesinden bilgi aldıktan sonra başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. 

Adana büyükşehir belediyesi yardımları sadece bir kere değil, sürekli olarak yapmaktadır. Her yıl düzenli yardım yapılan yoksul ailelerin sayısı 2000 e ulaşmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç sahibi aileler yardım başvurularını hemen yapmalıdır. Adana büyükşehir belediyesi yardımları yoğun olarak devam ederken en çok verilen yardımlar genelde sağlık alanında olmakla beraber, gıda ve giyecek yardımları da yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Belediyeden alabileceğiniz başlıca yardım çeşitleri ise;

 • Yoksul aileler için gıda yardımları ve erzak kolisi yardımları,
 • Giyecek yardımları,
 • Belediye kira yardımları,
 • Öğrenciler için eğitim ve kırtasiye yardımları,
 • Kış aylarında yakacak yardımları,
 • Asker aileleri için çeşitli maddi yardımlar,
 • Dul bayanlar için dul yardımları,
 • Yetim yardımları,
 • Şartlı eğitim yardımı,
 • Sağlık alanında yardımlar, özellikle şartlı sağlık yardımları aktif olarak yapılır,
 • Tüm bunların yanında bir de nakit yardımlar da yapılmaktadır.

Bu tür yardımlar için ilk olarak belli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Çünkü diğer belediyelerde olduğu gibi Adana büyük şehir belediyesinde de bu tür yardımlara başvuru yapan vatandaş sayısı oldukça fazladır. Dolayısı ile belediye çalışanları sadece gerçek ihtiyaç sahipleri için yardım vermeyi amaçlar.

Adana Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Adana ilimizde yaşayan dar gelirli aileler için erzak yardımı çok sık yapılmaktadır. Özellikle gıda yardımlarına önem veren Adana büyük şehir ilimiz yapılan pek çok başvuruya olumlu cevap vermektedir. Bu nedenle siz de Adana büyükşehir belediyesi erzak yardımı almak isterseniz hemen belediyenin telefon numaralarından veya web sitelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Adana Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Adana Belediyesi resmi web sitesine gidin.
 • Ana sayfada ‘Hizmetler’ sekmesine tıklayın.
 • ‘Sosyal Yardım ve Destek Hizmetleri’ seçeneğine tıklayın.
 • Bu sayfada çeşitli yardım kategorileri bulunur. İhtiyacınız olan yardım kategorisini seçin.
 • Bu kategori altında bulunan başvuru formunu doldurun.
 • Başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra, belediye yetkilileri sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ayrıca, Adana Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için ayrı bir telefon numarası ya da mobil uygulaması da olabilir. Bu bilgileri de belediye web sitesinde bulabilirsiniz.

Adana Büyük Şehir Belediyesinin Verdiği Yardımlar

Adana ilinde ikamet eden kişiler diğer illerde olduğu gibi devlet yardımlarından faydalanabiliyorlar. Burada sizler için çeşitli yardımlar söz konusu olacaktır. Dolayısı ile ihtiyacınız hangi yönde ise bu alanda hemen formu doldurup, yardımlardan faydalanabilirsiniz. Adana büyükşehir ilimizde muhtaç kişiler için hazırlanan yardımlar ise;

 • Gıda yardımı;  dar gelirli hane sahipleri için gıda kolisi dağıtılmaktadır. Bu yardımlar, asgari ücretin altında çalışan aileler için olabildiği gibi hane içinde fazla nüfusa sahip aileler için de verilmektedir. Dolayısı ile bu yardımlara ihtiyaç sahibi olan herkes kolaylıkla başvuru yapabilir.
 • Nakit yardımı; dar gelirli ailelerin geçimlerini kolaylaştırmak için yapılan yardımlardan biri de para yardımlarıdır. Adana büyükşehir belediyesi para yardımı için başvurularınızı internet üzerinden veya belediye binalarından yapabilirsiniz.
 • Sağlık yardımı; son zamanlarda en çok ilgi gören yardımlardan biri de sağlık alanında olmuştur. Özellikle Adana büyükşehir belediyesi psikolojik destek için de başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Bu projenin adı ise ‘’sesimi duyan var mı’’ olmuştur. Eğer psikolojik yardıma ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka 0322 455 39 69 numarayı arayarak hemen bilgi alıp, başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Gerek engelliler için olsun gerekse yardıma ihtiyacı olan herkes için Adana büyükşehir belediyesi yardımlarını sürdürmektedir. Bu bağlamda sizde başvurularınızı ister telefon üzerinden isteseniz de bizzat belediye binalarına gidip, yapabilirsiniz. Adana büyükşehir belediyesi yardım başvurusu telefon numarası  vatandaşlarına destek vermek adına her zaman yardımcı olmaktadır. 

Adana yardım hattı için 153 çağrı merkezini arayabileceğiniz gibi 0322 445 35 00 numaralı hattı da arayabilirsiniz. 

Bunun dışında inffoådana.bel.tr adresine e posta gönderme şansınız da mevcuttur.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Adana büyük şehir belediyesi yardım sorgulama yapmak isteyen kişiler ilk etapta mutlak çeşitli yardım kanallarından birini kullanarak yardım başvurusunda bulunmaları gerekir. Yardım başvurusunda bulunduktan sonra yine belediyeye ait olan telefon numaraları üzerinden yardımlarınızı sorgulayabilirsiniz. 

Belediye yardımları>>>>