Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
16.04.2023
A+
A-

Sivas Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama ile Sivas ilinde yaşanan korona virüs salgınından dolayı birçok kişinin maddi durumunda değişiklikler yaşandı. Bu durum geçimsizlik, temel ihtiyaçlarını giderememe gibi sorunlar yer açmaktadır. Sivas Belediyesi bu tür problemlere karşı sosyal hizmetlerle problemleri gidermeye çalışmaktadır.

Konumuzda yardım başvurusu nasıl yapıldığına dair bilgiler verilmiştir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ülkemizin her bölgesinde yardıma muhtaç vatandaşlar yaşamaktadır. Yardıma muhtaç olan ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar kendi il belediyelerinin sosyal yardımlarına başvuru yaparak yardım alabilirler. Sivas Belediyesi de vatandaşlarına çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Özellikle son dönemlerde yardıma ihtiyaç duyan vatandaş sayısı oldukça fazla artış göstermektedir.

Sivas Belediyesi de yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarına düzenli olarak yardım yapıyor. Yapılan bu yardımlara başvuru yapmak ve yapılan başvuruyu sorgulamak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

 Sivas Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Sivas Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yönelik çeşitli yardımlar yapmaktadır. Belediyenin yaptığı yardımlar şunlardır;

 • Eğitim gören öğrenciler için eğitim yardımı,
 • Yeni doğan bebekler için çeşitli yardımlar ve çocukların gelişimi için yapılan süt yardımları,
 • Kronik hasta olan ve engelli olan vatandaşlar için çeşitli yardımlar,
 • Kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için kira yardımı,
 • Yaşlılar, yaşlı bakımı ve çocuk bakımı yapan vatandaşlar için çeşitli yardımlar,
 • Temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar için alışveriş kartı, erzak kolisi gibi yardım çeşitleri,
 • Temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk yaşayan vatandaşlar için nakdi yardım gibi çeşitli yardımlar.

Sivas Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Sivas Belediyesi tüm vatandaşlarının refah seviyesini arttırmayı amaçlamıştır. Temel ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan ve Sivas il sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşlar Sivas Belediyesinin sosyal yardımlarına başvuru yapabilirler. Ayrıca Sivas Belediyesi sosyal yardımlarını gerçekleştirirken bazı gruplara öncelik verir. Öncelik verilen gruplar şu şekildedir;

Asker, şehit ve gazi yakınları, dul kadınlar, muhtaç vatandaşlar, yetim ve öksüzler, dar gelirliler gibi gruplara öncelik verilmektedir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi vatandaşlarının daha iyi ve daha rahat bir hayat yaşamaları için çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır. Yardım başvurusu yapmak için vatandaşlar üç farklı yol izleyebilirler.

 • Sosyal yardım başvurusu yapmak için Sivas Belediye binasına gidebilir ve yetkili kişilerin yönlendirmesi ile ilgili müdürlüklere giderek sosyal yardım başvurunuzu yetkili kişi yardımı ile tamamlayabilirsiniz.
 • Başvuru yapmak için vatandaşların izleyebileceği bir diğer yol ise 444 5 844 telefon numaralı hattı arayabilir ve yetkili kişiler ile iletişime geçerek sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Sosyal yardım başvurusu için vatandaşların izleyebileceği üçüncü yol ise E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirler. E-Devlet sistemine giriş yapmak için T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekir. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi alabilirler. İlk defa alınan E-Devlet şifreleri ücretsizdir. Unutulan ve yenilenen E-Devlet şifreli 4 TL gibi cüzi bir miktarda yenilenebilir.

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu link üzerinden sosyal yardım başvurunuzu yapabilir ve yaptığınız başvuruyu takip edebilirsiniz

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sivas Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemleri için yaptığınız başvuru kanalı üzerinde Sivas Çağrı merkezi üzerinde sisteme düştüyse kontrolü sağlayabilirsiniz. Yapılan yardım başvuruları ortalama 15-30 gün arasında yardımlar sağlanabilir. https://online.sivas.bel.tr/ adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Yardım başvurusu onaylanma durumu oluşan yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sorgulama işlemlerini 444 58 44 numaralı çağrı merkezi hattından arama sağlayarak yardım başvurusu yaptığınızı ve durumunu öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Başvuran kişiye ait sistem üzerinde sorgulanması için bilgiler sağlanarak başvuru durumu görüntülenecektir. Başvuru durumu çağrı merkezi üzerinden sizlere aktarım sağlanacaktır. Bu süre zarfına kadar sabırla beklemeniz gerekmektedir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sivas Belediyesi yardım başvuru formu yardım başvuruları yapılırken istenen bilgiler yer almaktadır. Yardım başvuru türlerine göre ekstra belgeler istenebilir. Başvuru formunda istenen bilgiler olarak yardım başvurusu yapacak kişinin kimlik bilgileri, yaşadığı yerin adres bilgisi, ulaşım sağlanması için iletişim bilgisi, aile maddi durumu, ailede çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu

Başvuru formunda talep için yazılı bilgi istenmektedir. Başvuru formunda istenen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurularak ve güncel bilgilerle hareket edilmesi gerekmektedir. Yanlış bilgilerin yer alması sistem çalışanları tarafından incelendiğinden dolayı doğruluk payı olmadığından dolayı iptal edilebilir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sivas Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 444 58 44 hattından ulaşım sağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden zor durumda kaldığınız için yardım başvurusu yapabilirsiniz. Yardım başvuruları üzerinden değerlendirme altına alınarak ihtiyaçlı kişiler tespit edildikten sonra yardımlar sağlanmaktadır.

Sivas Belediyesi yaptığı sosyal yardımlar hakkında bilgi almak için de arama yapabilirsiniz. Bilgi edinme hakkından yararlanarak size uygun yardıma başvuru sağlanmaktadır. Ekipler tarafından incelenen başvurularda olumlu olması halinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Sivas Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi gıda yardımı ihtiyaçlı ailelere yapılmaktadır. Gıda yardımları yapılmasıyla birlikte aileler mutfağına ekstra olarak harcama sağlamadığından diğer yaşadığı sorunlara daha rahat odaklanmaktadır.

Sivas Belediyesi gıda yardımları dönemsel olarak yapılarak dağıtılmaktadır. Gıda yardımı başvuru bilgisi için 444 58 44 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlayarak yapabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaşım sağladığınızda gıda yardımı hakkında bilgi ve başvuru sağlamak istediğiniz belirterek gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Sivas Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi yardım kolisi dağıtımında temel ihtiyaç paketleri yer almaktadır. Yardım kolisi içerisinde pilav, bulgur, çorba, makarna, çay, şeker gibi erzaklar yer verilmektedir. Yardım kolisi içerikleri dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

Yardım kolisi dönemsel olarak yardım türü olduğundan dolayı başvuru bilgisini Sivas Çağrı Merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz. Sivas Çağrı merkezi numarası olarak 444 58 44 numaralı hat üzerinden arama sağlayarak gerekli bilgi ve başvuruyu sağlayabilirsiniz. Ekipler tarafından belirlenen inceleme sonucunda olumlu olmasıyla birlikte yardım kolisi dağıtılma sürecine girecektir.

Sivas Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas belediyesi temel gıda ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlar için erzak kolisi yardımı yapmaktadır. Sosyal yardım başvuru sırasında erzak kolisi almak istediğinizi belirterek koli yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sivas Belediyesinin erzak kolisi içerisinde bulunanlar şunlardır;

 • Litrelik sıvı yağ,
 • Tuz ve şeker,
 • Peynir, zeytin, reçel gibi kahvaltılık gıdalar,
 • Baklagiller,
 • Salça, pirinç, bulgur gibi gıdalar,
 • Makarna vb. gıdalar bulunmaktadır.

Sivas Belediyesi erzak yardımı başvurusu 444 58 44 numaralı hattan ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Erzak yardımı başvuru açıksa çağrı merkezi üzerinden sizden bilgiler alınarak gerekli sosyal yardım birimlere iletilmektedir. Sosyal birimler üzerinden yapılan incelemeler sonucunda olumlu olarak verilen ailelere yardım dağıtılmaktadır.

Sivas Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi yardım kartları dönemler içerisinde verilmektedir. Başvuru kanalının açık olması halinde birimler tarafından incelenerek ihtiyaçlı kişilere dağıtılmaktadır. Sivas yardım kartı sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden gıda alışverişinizi sağlayabilirsiniz.

Gıda alışverişi yapan aileler o ay içerisinde o ay için rahat bir şekilde geçirebileceği alanı yapmaktadır. Yardım kartı bilgi ve başvurusu için 444 58 44 numarası üzerinden ulaşım sağlayarak alabilirsiniz. Yardım kartı başvurusu açık olarak yer almıyorsa sistem üzerinde talep oluşturarak yapılmasını isteyebilirsiniz. Değerlendirme altına alınacağından dolayı isteğinizin onaylanmasıyla yardım türüne de açmış olacaksınız.

Sivas Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi yardım ihtiyacı olan kişilere hayatını kolaylaştırmak adına girişimlerine devam etmektedir. Bu yapılan yardımlar arasında dönemler içerisinde yapılan maddi yardım türüdür. Maddi yardım miktarı oluşan döneme göre değişiklik göstermektedir.

Sivas Belediyesi maddi yardım başvurusu için 444 58 44 numaralı hat üzerinden arama sağlayarak maddi yardım hakkında bilgi sağlayabilirsiniz. Başvuru durumu ve nereden yapılacağı gibi bilgiler sizlere iletim sağlanacaktır.

Başvuru yeri olarak çağrı merkezi üzerinden sağlanıyorsa maddi yardım sizden bilgiler istenerek sistem yollanmaktadır. Sistem üzerinde sosyal hizmet destek çalışanları tarafından ihtiyaç durumu incelenerek onaylanmaktadır.

İhtiyaç durumu yaşlı kişiler, aile içerisinde maddi gelir kısıtlığı, çalışan kişi olmaması gibi durumlarda bu tür kişiler öncelik tanınmaktadır. İhtiyaçlı kişiler maddi yardım almasıyla birlikte biriken borçları, temel gıda harcaması, fatura ödemesi gibi alanlarda özgür bir şekilde kullanım yapmaktadır.

Sivas Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi süt yardımı bulunmamaktadır. Ancak sistem üzerinde talep başvurusunda bulunarak ilerde bu tür yardımın açılmasını sağlayabilirsiniz. Süt yardımı isteği için 444 58 44 numaralı hat olan Sivas Çağrı destek merkezi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yardım isteği başvurusu yaparak süt yardımı yapılması talep ederek sistem üzerinde kaydınız açılacaktır. Açılan kayıt sonrasında sosyal birimler tarafından yeni girişimler el alınmaktadır. Bu tür başvuruların çoğunluk olması halinde yeni yardım yolu da açılmış olacaktır.

Sivas Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Sivas Belediyesi yeni doğum annelere büyük yardım sağlamaktadır. Aile için yeni bebek bereket anlamına gelmektedir. Yeni bebeğin masraflarını karşılamak adına bebeğe özel erzak paketi yollanmaktadır. Bebeklerin ihtiyacı olan belli malzemeler yardımı sağlanarak aileye manevi destek sağlanmaktadır.

Sivas Belediyesi bebek yardımı bilgi ve başvurusu için 444 58 44 numaralı destek hattından ulaşım sağlayarak bebek yardımı isteyebilirsiniz. Bebek yardımı için başvuru alınıyorsa sizden bilgiler istenerek sistem üzerinde yardım imkanları sağlanacaktır. İnceleme sonrasında ekipler geri dönüş sağlanarak sosyal hizmet tarafından yardım sağlanacaktır.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Belediyesi sosyal yardım halkın refah seviyesini yükseltmek ve bireyleri tekrardan topluma kazandırmak adına girişimler yer almaktadır. Sosyal yardım alabilmek için Sivas Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başvuru sağlanarak yardım alınıyordu.

Koronavirüs döneminden dolayı salgını yayılmasını önlemek amaçlı birçok yardım Sivas Çağrı Merkezi üzerinden talep edilerek gerekli birimlere yollanması için çalışmalar başlatıldı. Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu için 444 58 44 numarasından ulaşım sağlayarak detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Koronavirüs döneminde çıkan kararla birlikte öğrencilerin uzaktan eğitim modeliyle eğitim hayatına devam etme kararı alındı. Ancak zor durumda olan aileler tableti olmadığından dolayı çocukları eğitimden geri kalmaktadır.

Bu duruma el atarak Sivas Belediyesi tablet yardımı yapmaktadır. Yapılan tablet yardımlar belli dönemler içerisinde yapılmaktadır. Tablet yardımı başvurusu yapmak için Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurular sağlanarak yapılmaktaydı. Ancak başvuru kanalları dönemler içerisinde değişilmesiyle birlikte bilgi alabileceğiniz yer olarak Sivas Çağrı Merkezi bulunmaktadır.

Sivas Çağrı Merkezi numarası 444 858 44 numaralı hat üzerinden arama sağlayarak tablet başvurusu için detaylı bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden talepte bulunmasıyla birlikte gerekli inceleme birimlerine yollama sağlanacaktır. Başvurunuz olumlu olması halinde verdiğiniz adres bilgisine tablet yardımı sağlanacaktır.

Belediye yardımları>>>