Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu il sınırları içerinde yaşayan vatandaşları için her daim yardım projeleri ve kampanyaları sunmaya devam etmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesizlere yapmış olduğu sosyal yardım destekleri ile Türkiye illeri arasında gözde belediye olmuş durumdadır. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ve muhtaç kişiler için her alanda yardım projeleri sunmaktadır. Bu yardım türlerinden en çok talep gören yardımlar kart 61, gıda yardımları, kıyafet yardımı, yakacak yardımı gibi yardımlar olmuştur. İhtiyaç sahibi olan ve başvuru yapan kişiler gerekli şartla uygun olduğu takdir de kesinlikle başvuruları olumsuz olarak cevaplanmamaktadır. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi göreve geldiği zamandan bu yana önce insan diyerek ilk başlardan geldiğimiz güne kadar vatandaşlarına bir çok konuda sosyal yardım destekleri vermektedir. 

 Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi yardım başvurusu Trabzon ili içerinde yaşayan vatandaşların ilgilenmesi gereken konudur. Çünkü Trabzon Belediyesi yardımlarından sadece Trabzon’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Sosyal yardım desteklerinden yararlanmak isteyen kişilere başvuru yaparak yararlanabilir başvuru yapmayan ihtiyaç sahipleri yardımlardan faydalanamaz. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle Trabzon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanılma Vakfına kayıt olması gerekmektedir. Eğer kaydınız mevcut ise tekrardan kayıt işlemleri yapmanıza gerek yoktur. Daha sonrasında sizden istenecek belge olan muhtaçlık belgesini bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek alabilirsiniz.  Bu iki şartı yerine getirdiğiniz takdir de başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunu dijital ortamdan rahatlıkla yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Yardım Başvuru/Beyan Formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Trabzon Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Belediyesi yardım başvuru formu internet üzerinde mevcuttur. İnternetten yardım başvurusunu doldurarak sosyal yardım desteklerinden yararlanabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden T.C kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir. Sizden istenen bilgileri başvuru formuna doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Yanlış olarak tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Trabzon Belediyesi Yardım Başvuru/Beyan Formu doldurmanız gereken başvuru formudur.

Trabzon Belediyesi Yardım Kartı

Trabzon Belediyesi yardım kartı diğer bir adı ile kart 61 Trabzon’da yaşayan ihtiyaç sahibi olan dar gelirli ailelere verilmek amacı ile uygulanan kartlı yardım sistemidir. Kart 61 sahibi olan ihtiyaç sahibi aileler temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirler. Kar 61 Trabzon’da 18 ilçe içerisinde geçerlidir. Kart 61 sadece ihtiyaç sahibi olan ailelere değil engelli olan ailelere de verilmektedir. 

İhtiyaç sahibi ailelere verilen kart 61 bakiye yüklemesi ile alışveriş yapılan sistemle yürütülmektedir. Fakat kart bakiyesi hane içerisindeki birey sayılarına göre farklılık göstermektedir. Hane sayısına göre verilecek bakiye belirleme A, B, C, D olarak 4 grup halinde ayrılmaktadır. 

4 grupta bakiye belirleme şu şekilde olmaktadır;

A grubu olarak hane içerisindeki 1 ve 2 kişi için 150 TL verilmektedir.

B grubu olarak hane içerisindeki 3 ve 4 kişi için 200 TL verilmektedir.

C grubu olarak hane içerisindeki 5 ve 6 kişi için 250 TL verilmektedir.

D grubu olarak hane içerisindeki 7 ve üzeri kişiler için 300 TL gıda yardımı verilmektedir.

Trabzon Belediyesi Erzak Yardımı

Trabzon Belediyesi Erzak Yardımı ihtiyaç sahibi ailelere erzak ve gıda kolileri yardımları yapılmaktadır. Trabzon Belediyesi ’de farkındalığını diğer yardımlarda gösterdiği gibi erzak yardımları destekleri ile gözde olan belediyeler arasında yerini almaktadır. Trabzon belediyesi ülkemizi saran covid-19 salgını pandemi sürecinde erzak yardımı desteğinde 20 bin koli olarak hedeflemiş ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara dağıtılması hedeflenmişti. 20 bin koli olarak hedeflenen yardımda 10 bin koli gıda yardımı üzerine 10 bin koli temizlik malzemeleri olmak üzere paketlenip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. 

Erzak yardımı kart 61 üzerinden bakiye yüklemesi yapılarak verilmektedir. Yapılacak olan bakiye yüklemesi birey sayısı hesaplanarak yapılmaktadır. Kart 16’ya yapılan bakiye yüklemesi ile ihtiyaç sahipleri alışveriş yapabilmektedir.

Trabzon Belediyesi Gıda Yardımı

Trabzon Belediyesi gıda yardımı ekonomik sıkıntı yaşayan, kimsesiz ve engelli olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak vatandaşların yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Gıda yardımları kart 16 üzerinden yükleme yapılarak verilmektedir. kart 16’ya yükleme yapıldıktan sonra ihtiyaç sahipleri 18 ilçede anlaşmalı olan alışveriş marketlerinden gıda ihtiyaçlarını istedikleri şekilde alabilirler. Fakat unutulmamalı ki kart 16’ya yapılan yükleme ile tütün ürünleri alınamamaktadır. Gıda yardımı yapılacak kişilerin hane içerisindeki oturan bireylerin sayısına göre bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu yardım yüklemesi 150 TL ile başlayarak birey sayısına göre 300 TL’ye kadar yükselebilir.

Trabzon Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Trabzon Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Trabzon’da yaşayan vatandaşlar için ekonomik destek ve sosyal yardımlar desteklerini yapmaktadır. Yapılan projeler ve kampanyalar sayesinde Trabzon vatandaşları sosyal yönden güçlendirilmektedir.  

Trabzon Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ihtiyaç sahibi olan her ailelere sosyal yardım destekleri vererek Trabzon’a en iyi sosyal hizmet verebilmeyi hedeflemiştir. Sosyal yardım desteği almak için başvuran ihtiyaç sahibi aileleri oldukça geri çevirmeyerek vatandaşına her türlü sosyal yardım destekleri veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi ülke genelinde dikkat çeken belediyelerden biri olmuştur.

Trabzon Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardımlaşma

 Trabzon Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Ortahisar Belediyesi Sosyal Yardımlaşma İşleri müdürlüğü verdiği hizmetlerden herhangi bir maddi karşılık beklemeden hizmet vermektedir. Ortahisar Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardım destekleri; aile yardım hizmetleri adı altında ailelere yakıt yardımı, barınma yardımları ve tek seferlik olarak periyodik nakit ve giyim yardımları vermektedir. Çocuklar için yapılan yardımlar; şartlı eğitim, şartlı sağlık ve şartlı gebelik, çoklu doğum yardımı gibi hizmetler verilmektedir. Ayrıca kronik hastalıklar için, yabancılara verilen sosyal uyum yardımı, afet destekleri yardımı hizmetleri gibi sosyal yardımlarda sunulmaktadır. Sosyal yardım desteklerinde ayrıyeten genel sağlık sigortası hizmetleri, eşi vefat etmiş kadınlara düzenli olarak nakit yardımı yapılmaktadır. 

Düzenlik merkezi yardım hizmetlerinde ise; engelli aylığı ve engelli yakınlarına aylık yardımı, öksüz ve yetimlere yapılan yardımlar, muhtaç askerlere ve ailelerine verilen yardımlar, yaşlılık maaşı gibi bir çok yönde yardım hizmetleri sağlanmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları her ailenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde sosyal yardımlar yapılmaktadır.

Trabzon belediyesinin sunmuş olduğu sosyal yardım destek projelerini sayacak olursak; kart 16 ile nakit yardımı, ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı, sıcak yemek yardımı her gün günde iki öğün olacak şekilde, engelsiz yaşam projesi, yaşlı vatandaşlara yaşlı destek merkezi, ekonomik sıkıntı çeken ailelerin eğitim alan çocukları için kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Su indirimi, evde temizlik ihtiyacını giremeyen yaşlı ve engelliler için evde temizlik hizmetleri gibi bir çok alanda sosyal hizmet destekleri verilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı