Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
31.03.2023
A+
A-

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu yapan vatandaşların son dönemlerde artış gösterdiği belirtildi. Covid-19 salgını sebebi ile iş imkânları oldukça sıkıntı hal almıştır. Bingöl ilinde yaşayan kişiler hayvancılık ve tarımcılık meslekleri ile ekonomik hayatlarını sürdürmektedir. Bu mesleklerin yanı inşaat ve imalatta yapılmaktadır. Korona virüsün ilkemize gelmesi sonrasında iş imkânları sekmelere uğramıştır. Sağlık tedbirleri için alınan kararlarda iş yerleri geçici olarak kapatıldı. İşçiler işlerinden çıkarıldı ya da ücretsiz izinlere çıkarıldı. Yaşanan bu sıkıntılar sonrasında geçim sıkıntı çeken vatandaşlar oldukça artış gösterdi.

İşsiz kalan vatandaşlar mutfak ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz halde oldular. Vatandaşın bu durumdan haberleri olan belediyeler sosyal yardım kampanyalarını arttırmaya başladı. Bu belediyelerden biride Bingöl belediyesi olmuştur.

Bingöl Belediyesi vatandaşının ihtiyaç sahibi haline geldiğini anlaması ile birlikte yardım kampanyaları başlattı. Covid-19 öncesinde yapılan yardımların miktarını çoğalttı, covid-19 sonrası ise hem daha önceden yapılan yardımlar hem de covid-19 salgını döneminde vatandaşların ihtiyaç duydukları yardımları başlattılar. Bu yardımlar gıda yardımı, maddi yardım, uzaktan eğitim için yardımlar, süt yardımı başvurusu vs. sosyal yardımlar dağıtılmaya başlandı. Sosyal yardımların en büyük amacı ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik durumlarını düzetmeleri ve toplumu yeniden ayakta tutmak adına dağıtılmaktadır. Bingöl Belediyesi Yardım konusu hakkında daha ayrıntılı bilgiler içeriğin devamında olacaktır.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanların en temel geçim kaynakları barınma, yeme- içme, giyinme gibi şeylerdir. Bu ihtiyaçlar daz elde edilen kazançlar üzerinden elde edilmektedir.

Bu durumda, kişinin kazanç sağlayabilmesi adına bir işi olmalıdır. Elde edilen kazancın da kişinin temel ihtiyaçlarını giderebilir düzeyde olması gerekmektedir. Herkes eşit şartlara sahip olmadığından, ihtiyaç sahibi kimseler mevcut durumdadır. Ya işleri olmadığından ya da kazançlarının yetersiz olmasında dolayı temel gereksinimlerini giderememektedirler.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahibi kimseler için yardımlar düzenlenmektedir. İl belediyeleri tarafınca yürütülmekte olan bu yardımlarda, maddi desteğin yanı sıra diğer temel ihtiyaçların da temini sağlanmaktadır. Yapılan yardımlar sayesinde, kişilerin sosyal hayatta yer edinebilmeleri ve daha rahat bir şekilde yaşam sürmeleri amaçlanmaktadır.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yardıma ihtiyacı olan kimselerin, durumlarının derecesine bağlı olarak, ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır. Maddi destek hizmetinin yanında gerekli görüldüğü taktirde yakacak, kıyafet, gıda ve eğitim alanında kırtasiye yardımı sağlanmaktadır. Yardımlar bir defaya mahsus olabileceği gibi, yardımı talep eden kişinin durumuna bağlı olarak tekrarlılık arz edebilmektedir.

Yardıma ihtiyaç duyan kimseler arasında, engelli bireyler de yer almaktadır. Geçim sıkıntı çekildiği ve ihtiyaçların karşılanamadığı takdirde Bingöl Belediyesi sosyal yardımları kapsamında tekerlekli sandalye ve değnek gibi malzemeler kişiye ulaştırılabilmektedir. Kış aylarında yakacağa ihtiyaç duyup da bunu karşılayamayacak olan kimseler için, Bingöl Belediyesi tarafından yakacak yardımı yapılmaktadır.

Bingöl Belediyesi’nin sağladığı bir diğer yardım ise, eşi vefat etmiş ya da eşi tarafından terkedilmiş, herhangi bir geliri olmayan kadınların çocukları için bebek bezi ve mama gibi yardımlarının mevcut olmasıdır.

Yardıma muhtaç durumda olan kimseler için bağışta bulunmak isteyen bireylerin belediyeye vermiş olduğu kıyafet, mobilya gibi malzemeler “kullanılabilecekler” olarak ayrıştırılmaktadır. Ardından da ihtiyaç sahibi kimselere verebilmek adına depolanmaktadır. Daha sonrasında ise, bu tür yardım başvurusunda bulunmuş kişilere ulaştırılmaktadır.

En önemli yardım kategorilerinden biri de gıda yardımı sağlanmasıdır. Sağlıklı beslenmek her bireyin hakkıdır fakat kişilerin, işsizlik ya da yeterli kazanç sağlayamaması durumunda bu ihtiyaçları iyi karşılanamamaktadır. Bu sebeplere dayalı olarak, Bingöl Belediyesi yardıma ihtiyaç duyan kimselere gıda kolisi hizmeti sunmaktadır. Bu sayede, kişiler evlerinde sağlıklı bir biçimde beslenme olanağına sahip olmaktadır. Artı olarak, eğitim hayatını devam ettirirken zorluklar ile karşılaşan öğrenciler için de kırtasiye yardımı sağlanmaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişinin ya gelirinin hiç olmaması ya da yeterli miktarda olmaması gerekmektedir. Yani ailedeki bireylere düşen kazanç payı o dönemin asgari ücretinin 1/3’ünden az olmalıdır. Kişinin SGK kaydının bulunmaması önemli bir husustur. Bir de, kişinin başvuru yapacağı yardım kategorisine bağlı olarak farklı belgeler istenmektedir. Onların da teminini sağlaması gerekmektedir.

Engelli bireyler, yoksul kimseler, geçirmiş olduğu kaza sebebiyeti ile çalışamayan kişiler, 65 yaş üstü kişiler, eşi vefat etmiş ya da terk edilmiş kadınlar, eğitim hayatında istediği verimi alamayan ihtiyaç sahibi öğrenciler, yeni doğmuş olup da gereken uygun şartlar içinde büyüyemeyen bebekler, şehit ve gazi yakını olan kimseler ve iş yeri kapalı durumda olan esnaflar için yardımlar sağlanmaktadır.

Engelli bir birey olup da, buna dayalı bir yardımdan faydalanabilmek için, yeterli bir bütçeye sahip olunmadığına dair belge ile sağlık kurulu raporu alınmalıdır. Eğer ki kırtasiye yardımı talep edilecek ise, öğrencinin ailesindeki bireylerin maddi ihtiyaçları karşılayamadığına dair yoksulluk belgesi muhtarlıktan temin edilmelidir ve kişinin öğrenci belgesi de mevcut olmalıdır. Bu şekilde belediyeye müracaat edilmelidir.

Yardımlar kişinin ihtiyacına ve acillik seviyesine göre belirlenmektedir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, yüz yüze görüşme sağlayabilmek açısında belediye binasına gidebilme imkanına sahiptir.

Onun dışında, kişi eğer ki gidemiyor ya da gitmeden başvuru yapmak istiyor ise https://www.bingol.bel.tr/web adresi üzerinden “iletişim” sekmesine gelerek yetkili kişilerin geri dönüş yapmasını sağlayabilmek adına, kendi durumu üzerine bilgilendirici bir metin yazmalıdır.  Daha sonrasında ise, yetkililer yerinde inceleme yapabilmek için, yardım başvurusunda bulunmuş olan kişinin adresini ziyaret etmektedir. Muhtaçlık durumu incelendikten sonra, yetkililer tarafından rapor hazırlanıp kurula teslim edilmektedir. Kurulun olumlu kararı üzerine, kişiye verilmiş olan puan üzerinden yardımlar sağlanmaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapacak olan vatandaşlar başvuru yapmış olduğu yönteme bağlı olarak başvuru sorgulama yapılmaktadır. Başvuru yöntemlerinden size en kolay ve rahat gelen başvuru şeklini yaptıktan sonra sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Başvuru yöntemlerinden Bingöl Belediyesine bağlı olan Beyaz Masa sisteminden ALO 188 numaralı hat ile başvuru işlemi gerçekleştirmeyi tercih etti iseniz tekrardan ALO 188 hattını aramanız gerekecektir. Arama yaptığınızda çağrı merkezi çalışanları sizlerden bilgilerinizi isteyerek sistem üzerinden başvuru sorgulamanızı yaparak sizlere bilgileri aktaracaklardır. 

Yardım başvurusu olan Bingöl Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek yardım başvurunuzu yaptı iseniz tekrardan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret etmeniz gereklidir. Sosyal hizmetlerde çalışan personeller sizden bilgilerinizi alarak sistem üzerinden başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştireceklerdir. Başvuru işlemleri yapıldıktan sonra başvurular personeller tarafından incelenmek ve araştırılmak üzere onay sürecine girecektir. Bu sebepten dolayı yapmış olduğunuz başvurular 15-30 gün sonrasında yanıtlanmaktadır. Sizlerde başvuru yaptıktan 15-30 gün sonrasında sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Başvuru sorgulama yöntemi olarak kullanabileceğiniz Bingöl Belediyesine ait olan https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml# internet üzerindeki resmi web adresine girebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi yardım başvuru formu alınacak olan sosyal yardım desteklerine değişiklik göstermektedir. Ayrıca başvuru yapacağınız yönteme göre de başvuru formlarında farklılık olabilir. Telefon üzerinden başvuru işlemleri yapacak kişilerin her hangi bir form doldurması gerekmemektedir. Çağrı merkezinde çalışan personeller sizden aldıkları bilgileri başvuru sistemlerine girerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirecektir. Başvuru işlemleri için sizlerden form harici olarak ek belgeler istenebilir. Yardım başvurusu için bütün gerekli işlemleri tam olarak hazırladığınızda başvurunuz onaylanma sürecine girecektir. 

Yardım başvurularında sizlerden istenecek bilgiler ilk olarak sizin kişisel bilgileriniz olacaktır. Kişisel bilgilerin yanı sıra sizlerden maddi durumunuz hakkında bilgiler, yaşadığınız adresiniz ve iletişim adresleriniz alınacaktır. Başvur formunda gerekli olan bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gereklidir. Aksi takdir de eksik ve yanlış tespit edilen başvuru evrakları değerlendirmeye alınmayarak olumsuz olarak sonuçlandırılacaktır. Formu istenen şekilde doldurup başvuru merkezine ulaştırdığınız zaman başvurunuz onay süreci başlamaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, yüz yüze görüşme sağlayabilmek açısında belediye binasına gidebilme imkanına sahiptir.

Onun dışında, kişi eğer ki gidemiyor ya da gitmeden başvuru yapmak istiyor ise https://www.bingol.bel.tr/web adresi üzerinden “iletişim” sekmesine gelerek yetkili kişilerin geri dönüş yapmasını sağlayabilmek adına, kendi durumu üzerine bilgilendirici bir metin yazmalıdır.  Daha sonrasında ise, yetkililer yerinde inceleme yapabilmek için, yardım başvurusunda bulunmuş olan kişinin adresini ziyaret etmektedir. Muhtaçlık durumu incelendikten sonra, yetkililer tarafından rapor hazırlanıp kurula teslim edilmektedir. Kurulun olumlu kararı üzerine, kişiye verilmiş olan puan üzerinden yardımlar sağlanmaktadır.

Bingöl Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Belediyeler ihtiyaç sahibi ailelere bir çok türde sosyal yardımlar sağlamaktadır. Covid-19 salgını sonrasında alınan sağlık tedbirlerine karşı olarak iş yerinin kapatılması, çalışanların işten çıkarılması gibi olaylar üzerine ekonomik sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik durumlarını düzeltmelerine katkı sağlamak amacı ile gıda yardımları dağıtmaktadır. Gıda yardımları belli aralıklarla sürekli olarak devam etmektedir. 

Gıda ve erzak yardımı başvurusu talebinde bulunacak vatandaşlar iki şekilde başvuru yöntemi kullanabilir. Gıda yardımı alabilecekler kesinlikle ihtiyaç ve muhtaç sahibi aileler olmalıdır. İhtiyaç sahibi olmayan ailelerin başvuruları değerlendirmeyerek ret olarak yanıtlanacaktır. Sosyal Hizmetler tarafından dağıtılan gıda yardımı için ihtiyaç sahibi olan aileleri tespit etmek adına ihtiyaçlı listesi oluşturulacaktır. Bingöl Belediyesi vatandaşların hızlı ve esnek, kolay şekilde işlemlerini halledebilmeleri için Beyaz Masa Platformunu kurmuştur. Bingöl Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin Beyaz Masa ALO 188 Hattını arayarak başvuru için gerekli işlemleri öğrenebilir ve müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Gıda yardımı alabilmek için diğer bir yöntem ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret etmeniz gereklidir. Fakat sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gitmeden önce santralı arayarak gerekli belgeleri ve gerekli şartları öğrenmenizi tavsiye ederiz. Sosyal Hizmetler binasının santral numarası 0426 213 12 18 numaralı hattır. Santralı aradığınızda gıda yardımı başvurusu için gerekli belgeleri sorduğunuzda sizlere istene belgeler söylenecektir. Daha sonrasında sizlerde başvuru için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra başvuru için Sosyal Hizmetler Binasına gidebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? Bingöl Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler için belli aralıklar ile yardım kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolilerini maddi sıkıntı çeken ailelere temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile verilmektedir. Bingöl Belediye koli yardımlarını temel gıda ürünleri ile doldurarak ailelere belli aralıklarda dağıtmaktadır. Yardım kolisin içerisinde çay, şeker, salça, yağ benzeri ürünler bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere yardım kolisini sosyal hizmetler tarafından görevli personeller adreslerine teslim etmektedir. 

Yardım kolisi başvurusu yapmak için Bingöl Belediyesine ait çağrı merkezi olan Beyaz Masa ALO 188 hattını arayarak yardım kolisi müracaatınızı yapabilirsiniz. Çağrı merkezini aradığınızda çalışanlar sizlerden başvuru için gerekli bilgileri alarak sistem üzerinden girerek müracaat işlemlerini gerçekleştirecektir. Yapılan başvuru işlemleri sonrasında başvurunuz onay sürecine girecektir. İncelemeler sonrasında onaylanan başvuru sahiplerine yardım kolileri dağıtılacaktır.

Bingöl Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Bingöl Belediyesi ili içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı dağıtmaktadır. Erzak yardımları gıda ve yardım kolisi gibi belirli dönemlerde dağıtılmaktadır. Ekonomik sıkıntı çeken bir çok aile erzak yardımı ile mutfaklarına bir nebzede olsa katkı sağlanmaktadır. Erzak yardımı almak için ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuruda bulunması gereklidir. 

Bingöl ilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin erzak yardımı müracaatında buluna bilmesi için Bingöl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü giderek gerekli işlemleri yaparak müracaatınızı yapabilirsiniz. Ayrıca Bingöl Beyaz Masa çağrı merkezi hattını arayarak da erzak yardımı başvurunuzu yapabilir ve yardımlar hakkında bilgiler alabilirsiniz. 

Bingöl Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü giderek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ilk olarak sosyal hizmetler müdürlüğü santralını arayarak başvuru işlemleri hakkında ayrıntılı bilgileri ve gerekli belgelerini öğrenerek hazırlı olarak sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gidebilirsiniz. Bu şekilde başvuru işlemleri daha hızlı ve daha kolay olacaktır. Bingöl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü santral iletişim numarası 0426 213 12 18 hattını aramanız yeterli olacaktır.

Başvuru merkezi olarak Bingöl Beyaz Masa çağrı merkezi üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlanmak için ALO 188 hattını aramanız gereklidir. Telefon üzerinden çağrı merkezine bağlanan vatandaşlardan çalışanlar gerekli bilgileri alarak sistem üzerinden sosyal hizmetlere ilgili birimlere aktarılmaktadır. Daha sonrasında başvurular incelenmek üzere onay sürecine girilecektir. İnceleme süresi 15-30 gün arasında olacağından dolayı o tarihlerden sonra başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Bingöl Belediyesi sosyal yardımlar arasında yardım kartı da dağıtılmaktadır. Yardım kartı ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Kart yardımı yapan bazı belediyeler vardır. Bu belediyeler arasında yardım kartı Bingöl Belediyesi ’de projeye imza atmıştır. Yardım kartı içerisine belediye tarafından belirlenen limit aylık olarak bakiye şeklinde yüklenmektedir. Bu bakiye ile anlaşmalı marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler alabilirler. Yardım kartının içerisindeki bakiyeyi bitene kadar istedikleri şekilde kullanabilirsiniz.

Bingöl Belediyesinin yapmış olduğu yardım kartı başvurusunda ihtiyaç sahibi bütün aileler bulunabilir. Başvuru merkezleri ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Başvuru merkezi olarak iki şekilde başvuru yapabilirsiniz. Birinci yöntem olarak Bingöl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemlerinde buluna bilirsiniz. Fakat sosyal hizmetlere gitmeden önce başvuru için gerekli evrakları ve bilgileri öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında başvuru evraklarını hazırlayarak başvuru merkezine gidebilirsiniz. Bu şekilde ön hazırlık yaparsanız başvuru işlemlerini daha rahat ve daha kolay olarak halledebilirsiniz. Başvuru merkezine ulaşmak için 0426 213 12 18 hatlı santral numarasını arayabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak çağrı merkezi olan Bingöl Beyaz Masa hattını arayarak telefon üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlandıktan sonra çalışanlar sizlerden bilgileri alarak sisteme kayıt açarak başvuru ile ilgili birimlere gönderilmektedir. Görevliler tarafından incelenen başvurular olumlu ya da olumsuz olarak yanıtlanmaktadır. Başvuru sonuçlandıktan sonra iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş yapılmaktadır. Bingöl Beyaz Masa hattına ulaşmak için ALO 188 hattını aramanız yeterli olacaktır.

Bingöl Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçim sağlayabilecek durumda olmanın en büyük etkeni paradır. İşsizlik ya da çalışılan işten yeteri kadar kazanç elde edememek geçim derdini ortaya çıkarmaktadır. Yaşam kalitesi de buna bağlı olarak düşmekte ve psikolojik açıdan da rahatsız hissetmeye sebep olmaktadır.

Her belediyede olduğu gibi, Bingöl Belediyesi’nde de maddi yardımlar, ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırılmaktadır. Bunun sayesinde, kişilerin hayat verimi arttırılarak, sosyal yaşamları iyileştirilmeye çalışılmaktadır. Bu maddi yardımlar, kişinin durumuna bağlı olarak tek sefere mahsus olabilmekte ya da devamlılık sağlanabilmektedir.

İhtiyaç sahibi bir kişi, bu hizmetlerden yararlanarak kendi yaşamını düzene sokma çabası içerisinde olmalıdır. Yaşam kalitesi ne denli artarsa, çalışma isteği ve gayreti de o oranda artacaktır.

Aynı zamanda, yardımsever bir kişi olup da bağışta bulunmak, ihtiyaç sahibi bireyleri mutlu edebilmenin en temel kaynağıdır.

Bingöl Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi süt yardım başvurusu nasıl yapılır? Bazı Belediyeler süt yardımı projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına aylık olarak süt dağıtmaktadır. Fakat süt yardımı yapan belediyelerinin arasında Bingöl Belediyesi yer almamaktadır. Bingöl’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler süt yardımı desteği verilmesini istiyor olabilir. Bu durumda yapılması gereken çağrı merkezini arayarak süt yardımı istek başvurusu yapılmalıdır. 

Süt yardımları diğer yardımların olduğu gibi Sosyal Hizmetler tarafından dağıtılmaktadır. Süt yardımı istek başvurularını ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden yapılması gereklidir. Bingöl Belediyesinin çağrı merkezi olan Bingöl Beyaz Masa ALO 188 hattını arayarak süt yardımı istek başvurusunda bulunmanız gereklidir. Süt yardımı sosyal hizmetler tarafından yapıldığı için istek başvurularını da sosyal hizmetler değerlendirecektir. Daha sonrasında süt yardımı yapılmaya karar verildiğinde belirli bir bütçe ayırılarak süt dağıtımları başlayabilir.

Bingöl Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bingöl Belediyesi bebek yardımı nasıl alınır? yeni çocuk sahibi olan ihtiyaç sahibi ailelere bebek yardımı adı altında destek verilmektedir. ihtiyaç sahibi ailelerin bebekleri olduğunda Bingöl Belediyesi Bebek yardımı yaparak ailelerin ekonomik sıkıntılarını gidermeye çalışmaktadır. Bebek yardımı halen Bingöl Belediyesi tarafından yapılmaya devam edilmektedir. İhtiyaç sahibi aileler bebek yardımı alabilmek için başvuru yapmaları gereklidir. 

Bebek yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler başvurularını Bingöl Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek gerekli başvuru işlemlerini tamamlamaları gereklidir. ayrıca Sosyal Hizmetlere gitmeden önce 0426213 12 18 numaralı santral hattını arayarak başvuru için detaylı bilgi almanız gereklidir. Daha sonrasında başvuru merkezine giderek başvurunuzu kolay şekilde halledebilirsiniz. 

Başvuru merkezi olarak Bingöl Belediyesinde ait Beyaz Masa çağrı merkezi ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Beyaz Masa ALO 188 numaralı hattı arayarak bebek yardımı projesinden yararlanmanızı istediğinizi bildirmeniz gereklidir. Yapmış olduğunuz bildiri üzerine sizden başvurulara için gerekli bilgiler alınacaktır. Başvuru işlemleri olduktan sonra incelenmek üzere sosyal hizmetler birimine iletilecektir. Başvurusu onaylanan kişilerin adresine bebek yardım desteği gönderilecektir.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? covid-19 salgını sebebi ile ekonomik sıkıntı çeken ailelerin sayısı oldukça artmıştır. Bu ailelere Belediyeler zor zamanlarında destek olmak adına sosyal yardımlar dağıtılmaktadır. Dağıtılan yardımlar gıda yardımı, maddi yardım, tablet yardımı, erzak yardımı gibi çeşitli yardımlardır. Ailelerin ekonomik sıkıntılarını bir daha rahat atlamaları için sosyal yardım dağıtan Belediyeler arasında Bingöl Belediyesi de yer almaktadır. Bingöl Belediyesi sınırlarında yaşayan bütün ihtiyaç sahibi aileler sosyal yardım desteklerinden faydalanabilirler.

Bingöl Belediyesinin yapmış olduğu sosyal desteklerden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler Bingöl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne şahsen girerek başvurularını yapabilirler. Başvuru merkezine gitmeden ince başvurular için ayrıntılı bilgiler almakta fayda olabilir. Bu sebeple başvuru merkezini arayarak detaylı bilgileri almanız sizin başvuru sürecinizde kolay şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Başvur merkezi olan sosyal hizmetler müdürlüğü numarası 0426 213 12 18 hatlı numaradır. Edinmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Sosyal Hizmetler Müdürlüğü başvuru merkezine girerek başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sosyal hizmetler Müdürlüğüne gitmeden telefon üzerinden çağrı merkezine bağlanarak da başvuru işlemlerini yaptırabilirsiniz. Bingöl Belediyesine ait olan Beyaz Masa ALO 188 numaralı hattı arayarak sosyal yardım başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru için sizden alınan bilgiler Sosyal Hizmetler Birimini aktarılarak incelemeye alınacaktır. Daha sonrasında başvurunuz sonuçlandırıp sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Bingöl Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi tablet başvurusu nasıl yapılır? tablet dağıtımı covid-19 sonrasında uzaktan eğitime başlanması üzerine yapılan yardımdır. İnternet üzerinden online derslerin başlaması ile ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim olan çocukları yetersiz araç gerekten dolayı zorluk çekmeye başladılar. bu durum üzerine belediyeler tarafından tablet dağıtılmaya başlandı. Tablet dağıtma projesine Bingöl Belediyesi de dahil oldu. Tablet dağıtımı için Bingöl Beyaz Masa çağrı merkezinden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Beyaz Masa iletişim olarak ALO 188 numaralı hattı aramanız gereklidir.

Dağıtılan tabletler belirli süreler arasında dağıtılmaktadır. Beyaz Masa çağrı merkezini arayarak tablet başvurusu isteği talebi de oluşturabilirsiniz. Tablet dağıtımları belli zamanlarda dağıtıldığı için Bingöl Belediyesine ait olan üzerinden web sitesindeki duyuru ve haberleri takip edebilirsiniz.