Hit enter after type your search item
Belediye Yardımları

Belediye Yardım Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve sorgulama Nasıl Yapılır? Diyarbakırlı ihtiyaç sahibi vatandaşlara Diyarbakır Belediyesi kendi çaplarında yapabilecekleri sosyal yardım desteklerinin fazlasını vermeye çaba göstermektedir.  Fakat belediyelerin yaptığı yardım kampanyalarından ve projelerinden bir çok vatandaşın haberi bulunmamaktadır.

Diyarbakır Belediyesi Yardımları

Haberi olan vatandaşların ise başvuruların nasıl yapılacağı ve şartları nelerdir bilmemektedirler.  Bizde içeriğimiz de aklınıza takılan soruları ve bilmediğiniz bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İletişim

Santral :(0 412 ) 229 48 80 – (81,82,83,84…,97)

Fax :(0 412) 224 41 73

Kep Adresimiz: buyuksehirbelediyesi@hs01.kep.tr

 

Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi : (0 412) 345 02 23

Hayvan Borsası : (0 412) 318 24 25

Hal Müdürlüğü : (0 412) 251 64 55

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 22 98

Aram Tigran Kent Konservatuvarı : (0 412) 226 10 14

Ulaşım Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 229 05 41

Yol Yapım ve Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 252 14 15

Park Bahçe Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 226 75 07

Kültür ve Kongre Merkezi Santral : (0 412) 502 90 03 /18/77

 

Diyar Masa bilgi formu: https://diyarmasa.diyarbakir.bel.tr/Account?returnUrl=%2F

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?  İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar belediyelerden yardım beklemektedir. Bunun farkında olan Belediyeler vatandaşa yardım destekleri sunmaktadır. Yardım destekleri sunan belediyelerden biride Diyarbakır Büyükşehir Belediyesidir. Diyarbakır Belediyesinin kapsadığı sınır içerisinde yaşıyor ve ihtiyaç sahibi kişiler iseniz Diyarbakır Belediyesine ait olan resmi web adresine girerek alacağınız yardım için istenen başvuru formlarını doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru yaparken sizden istenen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır ve eksik bilgi girilmemelidir. Başvurular görevli personeller tarafından araştırıp ve incelenmektedir. Yanlış bilgi ve eksik bilgi tespit edildiği takdir de başvuru değerlendirmeye alınmaz, olumsuz olarak yanıt verilmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu belediyenin resmi internet sitesinden bulabilirsiniz. Sizden istenen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Yanlış bilgi tespit edilen başvuru formları değerlendirmeye alınmaz ve ret olarak cevaplandırır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklamada sosyal yardım paketlerinden 10 bin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağı söylenmiştir. Yapılan nakit yardımlarından ihtiyaç sahibi ailelere hane başı olarak 1000 TL maddi nakit yardımı yapılacağı da eklendi. Diyarbakır Belediyesi tarafından önceki zamanlarda 5 bin muhtaç sahibi olan ailelere yardım ulaştırılmıştı. 5 bin olan yardım kapasitesi 10 bin olarak yükseltilmiş olarak il genelindeki bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşım sağlanmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu ihtiyaç sahibi olan bütün ailelerin yapması gereken başvurulardan biridir. Ülkemizin mücadele ettiği covid-19 salgı yüzünden ihtiyaç sahibi ailelerin oranı yükselmiştir. Bu durumun farkında olan Diyarbakır Belediyesi gıda yardımı olarak ilk etapta 5 bin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmıştır. Fakat sosyal yardım desteğini arttırarak Diyarbakır Belediyesi ili içerisindeki bütün ihtiyaç sahibi kişilere gıda yardımı ulaştırılmak hedeflenmiştir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilk etapta 5 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunmuştu. Daha sonrasında 5 bin olan gıda yardımlarını 10 bin olarak yükseltmiştir. Sizlerde gıda yardımı kolisinden faydalanmak isterseniz Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin internet üzerinde bulunan resmi web adresine girerek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tablet başvurusu covid-19 salgını nedeni ile pandemi ilan edilmiştir. Pandemi döneminde ise sağlık tedbirleri için eğitim alanında ara verildi. Daha sonrasında televizyon ve internet üzerinden uzaktan eğitim kararı alınarak eğitime devam edildi. Fakat ihtiyaç sahibi ailelerin birden fazla eğitim alan çocukları olduğu halinde televizyon ve bilgisayarların yetmediği farkına varıldı. Bunun üzerine belediyeler ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tablet dağıtılma kampanyasının başlatıldığı açıklandı.

Ücretsiz tablet kampanyalarından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu kampanyalar için başvuruda bulunabilir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir? Diyarbakır belediyesi sosyal yardımları ile il sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlara ulaşmaya çalışmaktadır.

Diyarbakır belediyesi içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, erzak yardımı, nakit yardımı, kırtasiye yardımı, şartlı sağlık yardımı, ücretsiz tablet yardımı gibi daha bir çok sosyal yardım destekleri sunmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu internet üzerinden kolaylıkla bulabilir ve istenen bilgileri doğru girdiğiniz takdir de başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru formuna internet üzerinden belediyenin resmi web adresine girerek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Numarası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Numarası başvurular ve bilgi alabilmeniz için gerekli olabilecek numaralardır. Diyarbakır Belediyesi yardım numarası ALO 153 hattı olan çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı numarası ise 0412 226 22 98 telefon numarasıdır. Bu iletişim bilgilerinden detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
elektrik yardımı