Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula
10.04.2023
A+
A-

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bilecik Belediyesi yardım başvurusu Bilecik ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi aileleri ilgilendiren konulardan birisidir. Bilecik belediyesi sınırlarında yaşayan vatandaşlar tarım ve hayvancılıkla meslekleri ile uğraşmaktadır. Yanı sıra madencilik ve ormancılıkta meslekleri de yapılmaktadır. Fakat covid-19 salgını sonrasında meslekler acısından aksamalar olmuştur. Bu nedenle de ekonomik sıkıntı çeken ailelerin sayısı çoğalmıştır. Ekonomik sıkıntı çeken aileler temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmeye başlamışlardır. Bu durumun farkına varan Bilecik Belediyesi sosyal yardım kampanyaları başlatarak vatandaşlarına yardım desteklerini vermektedirler.

Dünyayı ve ülkemizi saran korona virüs sonrasında alınan sağlık tedbirleri kapsamında kısıtlamalar getirilmiştir. Kısıtlamalar sonrasında iş yerleri ve çalışanlar ekonomik sıkıntı çekmeye başladılar. Bilecik Belediyesi de vatandaşlarının bütün ihtiyaçları karşılamaya yönelik bir çok tür yardım kampanyaları ve projeleri başlatmıştır.

Bilecik İli sınırlarında yaşayan bütün ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal yardım desteklerinden yaralanabilmesi için başvuru yapmaları gereklidir. İhtiyaç sahibi ailelerin başvuruları yapmak için nerelere gideceklerini neler yapacaklarını bilmemektedir. Bizlerde ihtiyaç sahibi ailelere yardım olmak amacı ile içeriğimizde sizler ile Bilecik Belediyesi Yardım Başvuruları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Dünya düzeni tüketim üzerine kuruludur. Üretilen fazla tüketim gerçekleşmektedir. Kimisinin alım gücü normalin üzerindedir. Kimisininki normal düzeyde, kimisininki de geçimini sağlayamayacak derecede düşük seyretmektedir.

Bu tür durumlar meydana geldiğinde, yardım eli uzatmak o kişilerin hayatta kalabilmesini sağlayabilmenin en iyi yolu olmaktadır. Çünkü her bireyin temel ihtiyaçlarını karşılama hakkı vardır. Fakat dünya düzeninde herkes eşit şartlarda değildir. Eşit şartlar sağlanmak isteniyorsa yardım etmek şarttır.

Özellikle de bir ülke olarak her yönden gelişmiş olabilmek ve dünyada söz sahibi olabilmek için halkın ihtiyaçlarını gözetip, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşım sağlanmalıdır. Eşitliğe önem verilmelidir.

Bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti devlet yapısı olarak, yardıma muhtaç kişileri tespit ederek eşit şartlar sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Özellikle pandeminin ortaya çıkarmış olduğu zorluklardan ötürü ülkece bir kalkınma çabası bulunmaktadır. Bu sebeple de Bilecik Belediyesi olarak, iş konusunda sıkıntı yaşayan kimselere maddi yardımlar sağlanmaktadır. Esnaf kimselerin zor durumdayken rahat olması için çalışılmaktadır. Aynı zamanda farlı meslek gruplarındaki zor durumda olan kimselere de yardımlar ulaştırılmaktadır.

Elbette ki yardımlar pandemi dönemi ile sınırlı bir durumda değildir. Esnaflar ve pandemi sebebiyeti ile zararda olan diğer kişiler dışında, yardıma muhtaç kişiler mevcuttur. O kimseler için de yardım planlamaları yapılarak, gerekli işlemler yürürlüğe sokulmaktadır.

Maddi sıkıntılar ile boğuşan kimselere maddi yardım, yakacak ihtiyacı duyan kişilere yakacak yardımı, eğitimini devam ettiren fakat maddi zorluklar ile karşılaşan öğrencilere kırtasiye yardımı, temizlik ürünleri temini gibi birçok alanda yardımlar sağlanmaktadır. Aynı zamanda gıda yardımı da yapılmakta ve bebeği olan ihtiyaç sahiplerine bebek bezi ve maması temin edilmektedir.

Üstelik gerek görüldüğü taktirde bu yardımlar alışveriş çeki şeklinde de yapılabilmektedir.

Bilecik Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardım başvurusunda bulunabilmenin en temel kuralı geçimini sağlayamayacak derecede düşük gelirli olmaktır. Muhtarlıktan yoksulluk belgesi alınması gerekmektedir.

Onun dışında işsizlik durumu mevcut olan, yetim olan, engelli durumda olan, yaşlı ve bakıma muhtaç olan, bir anne olarak tek başına çocuğuna bakmak durumunda olup da geliri olmayan, şehit ya da gazi yakını olan bireyler yardım başvurusu yapma hakkına sahiptir.

Yardım başvurusunda bulunacak olan bireylerin muhtaç durumda olma derecesi, almış oldukları yoksulluk belgesine ve doldurmuş oldukları formdaki bilgilerden elde edilen puanlara bağlı olarak belirlenmektedir. Komisyon tarafından belirlenmiş puana bakılarak yardımların derecesi ve sıklığı belirlenmektedir. Başvuruda bulunmuş olan kişinin ailesinde kaç kişi olduğu, işsizlik durumu gibi birçok faktör göz önüne alınarak incelenmektedir.

Maddi anlamda bir yardım alınabilmesi için başvuruda bulunmuş olan kişinin SGK kaydının bulunmaması ve o dönemin asgari ücretinin 1/3’ünün altında gelirinin olması şart koşulmuştur.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, belediye binasına giderek yetkililer ile görüşme sağlama imkanına sahiptir. Yüz yüze görüşme esnasında, yaşanılan maddi problem detaylı bir biçimde anlatılmalıdır. Yetkililer duruma göre ilgili birimlere sevk etme işlemi uygulamaktadır.

Başa bir seçenek ise, Bilecik Belediyesi’nin resmi web sayfası üzerinden yetkililere mesaj yollayabilme durumunun var olmasıdır. Bunu gerçekleştirebilmek için https://www.bilecik.bel.tr/şeklinde oluşturulmuş olan web sayfasına ulaşım sağlanmalıdır. Ardından da üst kısımdaki “Bize Ulaşın” yazan kısma tıklanarak, yetkili kişilere mesaj bırakılacak şekilde doldurma işlemi yapılmalıdır. Maddi durum yetersizliği açık ve net bir biçimde anlatılmalıdır. Öyle ki, daha sonrasında yetkililer geri dönüş yapabilmelidir.

Web sitesi üzerinden yapılan başvuruda, yetkililer başvuru sahibi adına form doldurmaktadır.

Eğer ki yaşlılık ya da engellilik durumu sebebiyeti ile yardım başvuru formu doldurulamıyor ise, kişinin yakınları, komşuları ya da mahalle muhtarı belediyeye başvuru talebinde bulunabilmektedir. Form sonrası, yerinde inceleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama işlemi yapılabilmesi için gerekli birimler ile iletişime geçilmiş ve başvuru işlemlerinin olmuş olması lazımdır. Ayrıca yardım başvurusunun yapılma şekline bağlı olarak sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Başvuru yapma adresleri bir çoktur. Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirmiş vatandaşlar 15-30 gün içerisinde sizlere geri dönüş sağlamaması sonrasında tekrar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçerek başvuru sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sizden istene bilgileri söylediğiniz takdir de sistem üzerine giriş yaparak başvurunuz hakkında sizlere bilgi vereceklerdir.

İhtiyaç sahibi ailelerin Bilecik Güzel Masa üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş iseler belirli zaman sonra tekrardan arayarak başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattına ulaşım sağlaya bilmek için 444 88 58 numaralı hattı aramanız gereklidir. Ya da Bilecik Güzel Masa whatsapp ihbar hattı üzerinden mesaj atarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa whatsapp hattı iletişim numarası 0552 444 88 58 numarasına mesaj atmanız gereklidir. Bilecik Belediyesi yardım başvurularını internet üzerinden sorgulama yapabilmek için bilecik.gov.tr resmi web adresine girerek başvuru sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin form doldurması gerekmektedir. Çünkü belediye yetkililerinin kişi hakkında daha çabuk bir şekilde bilgi edinebilmesi ve gerektiğinde hızlı bir biçimde iletişime geçebilmesi adına bu önemli bir adımdır.

Belediye binasına gidilerek yapılan başvuruda kişi formu kendisi doldurabilmektedir. Fakat, eğer yardım başvurusu web sayfası üzerinden gerçekleştirilmiş ise, yetkililere atılan ve detaylandırılan bilgiler üzerine, form yetkililer tarafından doldurulmaktadır.

Aynı şekilde, eğer ki yardıma muhtaç kişi durumu sebebiyeti ile belediye binasına giderek ya da web sayfası üzerinden form dolduramıyor ise, kişinin yakınları, komşuları veya mahalle muhtarı belediye yetkilileri ile görüşme sağlayarak, formun onlar tarafından doldurulmasını sağlayabilmektedir. Bilgiler doğru bir biçimde verilmelidir. Öyle ki doğruluğunun teyit edilebilmesi için, belediye yetkilileri yerinde inceleme yapmak amacı ile kişiyi ziyaret etmektedir. Devlet kurumunu oyalamamak önemli bir husustur.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bilecik Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası bilgilerini ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara iletmek isteriz. Yardım işlemleri yapabilmeniz için gerekli bazı telefon numaralarını sizlere vermek istiyoruz. Bilecik Güzel Masa çağrı merkezinin numarası 444 88 58 numaralı hattır. Bilecik Güzel Masa hattı çözüm odaklı hizmet vermektedir. Çağrı merkezine iletmiş olduğunuz sorunun ilgili birimlerine iletilmesi sonrasında çözümlenme çalışmaları başlatılmaktadır.

Belediye binasına gitmeye ya da web sayfasına giriş yapmaya gerek görmeyen kişiler, bilgi alabilmek ya da yapmış olunan başvurunun son durumunu öğrenebilmek adına belediyenin 0228 214 90 00 numarasına sahip telefonu üzerinden iletişime geçebilmektedir. Herhangi bir görüş ya da talep bildirilmek istendiği taktirde de bu numara kullanılabilmektedir.

Bu numara dışında, 112, 155 ya da 156 numaralı telefonlar da aranarak istenilen bilginin elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Bilecik Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? ülkemizin covid-19 salgını ile mücadelesi içinde sonrasında ekonomik sıkıntıya düşen vatandaşların sayıları oldukça artış göstermektedir. İhtaç sahibi ailelerin korona virüs sonrasında yaşadıkları ekonomik sıkıntılar artmış olup gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelmiş bulunmaktadır. Bu durumda olan vatandaşlar belediyelerden yardım taleplerinde bulunmaktadır. Bu yardım talepleri üzerine Bilecik Belediyesi de yardım kampanyaları çoğaltmıştır. Bu yardım türleri içerisinde bulunan gıda yardımı da ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak adına destekler verilmektedir.

Bilecik ili içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin gıda yardımı başvurusu için müracaat etmeleri gereken yerler ilk olarak Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Binasına giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Fakat sosyal hizmetler müdürlüğüne gitmeden önce 0228 212 20 34 numaralı santral hattı ile iletişime geçerek başvuru hakkında bütün bilgileri almanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü aldığınız bilgiler doğrultusunda başvuru işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapmanız sağlanabilir. Yapmış olduğunuz başvurular görevli personeller tarafından incelenip araştırılmak üzere onay sürecine girmiş olacaktır. Başvuru sırasında sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz vermeniz gereklidir. Ayrıca istenen ek belgelerinde tam olması gerekmektedir. Görevliler tarafından yapılan araştırmalarda eksik ve yanlış bilgiler tespit edilir ise başvurular değerlendirmeye alınmaz. Sizlerde yardım başvurularınızın olumlu onaylanması için bilgileri doğru veriniz. Onaylanan başvuru sahiplerine gıda yardımları belirli zamanlarda ulaştırılacaktır.

Gıda yardımı talebinde bulunacak kişilerin Bilecek Güzel Masa hattını arayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattının numarası 444 88 58 numaraları arayarak iletişime geçebilirsiniz ve başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattı yoğunluktan dolayı bazı kişilerin telefonları bağlanamamaktadır. Bu durumdan dolayı Bilecik Güzel Masa whatsapp destek hattı açılmıştır. Whatsapp destek hattına mesaj atarak da istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa Whatsapp Destek hattı numarası 0552 444 88 58 numarası olarak hizmet vermektedir. Gıda yardımı başvuru yapacak vatandaşların whatsapp üzerinden vermiş olduğu bilgiler sisteme kaydı yapılır ve ilgi birimlere ulaştırılarak başvuru işlemleriniz gerçekleştirilir.

Bilecik Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi yardım kolisi başvuruş nasıl yapılır? İhtiyaç sahibi ailelerin ekonomik durumlarını düzelte bilmeleri için sosyal yardım kampanyaları düzenlenmektedir. Bu sosyal yardım desteklerinde koli yardımı da yapılmaktadır. Koli yardımı belirli dönemlerde Sosyal Hizmetler tarafından dağıtılmaktadır. İhtiyaç sahibi ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara koli yardımı yapılarak mutfak masraflarına katkıda bulunulmaktadır. Koli içerisinde hane içerisinde kişilerin temel gıda ihtiyaçlarına yönelik ürünler bulunmaktadır.

Bilecik Belediyesi ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin koli yardımı başvurusu yapmak için Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek orada koli yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru işlemlerini yapmaya gitmeden önce 0228 121 20 34 numaralı santral hattını arayarak başvuru bilgileri hakkında bilgiler almanızı öneririz.

Bilecik yardım kolisi başvuru merkezlerinden bir diğeri ise Bilecik Güzel Masa hattıdır. Bilecik Güzel Masa hattını arayarak da yardım kolisi başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattına ulaşabilmek için 444 88 58 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Yardım kolisi başvurusu için Bilecik Güzel Masa Whatsapp destek hattına mesaj atarak da başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa Whatsapp hattı 0552 444 88 58 numaralardan mesaj atabilirsiniz. Mesajınız iletildikten sonra sizlere bilgileriniz alınmak üzere sizlere geri dönüş yapılacaktır. Sizden istenen cevapları verdiğinizde sisteme giriş yapılarak ilgili birimlere iletilecektir.

Bilecik Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sorusunu ekonomik sıkıntı çeken mutfak masraflarını karşılamakta zorluk çeken ailelerin merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Erzak yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. Ekonomik sıkıntıdan dolayı mutfak masraflarını karşılayamayan bütün ihtiyaç sahibi aileler erzak yardım başvurusu yapabilirler. Erzak yardımı başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmeleri için bir çok yöntem bulunmaktadır.

Bilecik Belediyesi ili sınırlarında yaşayan vatandaşlar erzak yardımı başvurusu için Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret etmeleri gereklidir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına gitmeden önce başvuru merkezi santral numarasını arayarak başvuru hakkında bütün bilgileri öğrenmeniz gereklidir. Başvuru merkezi santral numarası bilmeyen için 0228 212 20 34 numaralı santral numaralarını aramanız gereklidir.

Bilecik Güzel Masa çağrı merkezini arayarak da başvuru işlemleri yapabilirsiniz ya da ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa çağrı merkezi ile iletişime geçecek vatandaşlar 444 88 58 numaralı hattı aramaları gereklidir. Bilecik Güzel Masa Whatsapp hattı üzerinden mesaj atarak da başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj atarak başvuru işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar Whatsapp numarası 0552 444 88 58 olan iletişim adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesaj olarak verdiğiniz cevaplar sistem üzerinden giriş yapılarak ilgili birimlere ulaştırılacaktır.

Bilecik Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Türkiye sınırları içerisinde olan Belediyeler ekonomik sıkıntı çeken vatandaşları için bir çok yardım kampanyaları düzenlemektedir. Bu yardım kampanyaları içerisinde olan yardım kartı da bulunmaktadır. Yardım kartı kampanyasına Bilecik Belediyesi de katılmıştır. İhtiyaç sahibi ailelere yardım kartları dağıtılmaktadır. Yardım kartlarına Bilecik Belediyesinin belirlemiş olduğu limit bakiye olarak yüklenmektedir. Daha sonrasında anlaşmalı marketlerden ihtiyaç sahibi aileler temel ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaktadırlar.

Yardım kartı talep edecek vatandaşların Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek yardım kartı başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Ya da Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeden telefon üzerinden başvuru merkezi santral hattını arayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve ayrıntı bilgiler alabilirsiniz. Başvuru merkezi santraline bağlanmak için 0228 212 20 34 numaralı hattı arayarak santral ile iletişim kurabilirsiniz.

Yardım kartı başvurusu yapacak kişilerin iletişim kuracaklar bir başka yöntemi Bilecik Güzel Masa hattını aramaları gerekmektedir. Bilecik Güzel Masa Hattını da arayarak başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattı numarasını bilmeyen vatandaşlar için iletişim numarası 444 88 58 numaralı hattı aramanız gereklidir. Mesaj olarak da başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa Whatsapp destek hattına mesaj atarak başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Whatsapp destek hattı mesaj atmak isteyenler 0552 444 88 58 numaralı telefon numarasına mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Bilecik Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi maddi yardım başvurusu nasıl yapılır?Bilecik Belediyesi, yakacak yardımı, gıda ve kıyafet yardımı yapıyor olmanın yanında maddi yardımda da bulunmaktadır.

“Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” içerisinde yaşlı kimseler için aylık ödenmektedir ve aynı şekilde muhtaç kimselere maddi yardım sağlanmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olarak ortak yürütülen çalışmalar mevcut durumdadır ve yaşlı kişilerin aylık olarak yapılan ödemeleri PTT personelleri tarafınca kişilere iletilmektedir.

”Düzenli Merkezi Sosyal Yardım” diye adlandırılmış projede 1000 TL’lik ödeme gerçekleştirilmektedir ve genel anlamda tek defaya mahsustur. Fakat kişinin muhtaç olduğu duruma göre farklı yardımlar ya da yine ek yardımlar yapılabilmektedir.

Bilecik belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Türkiye geneli olarak başlatılan projede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına süt yardımı yapılmaktadır. Bu süt yardımı projesine Bilecik Belediyesi de katılım sağlamıştır. Bilecik Belediyesi ‘’ Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’’ sloganı ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocukların süt yardımı yapılmaktadır. Bilecik Belediyesi ilk etapta projeye başlandığında aylık 2 bin litre süt dağıtımı hedeflemiştir. Hedeflenen aylık 2 bin litre süt dağıtımı ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtımı devam etmektedir.

Bilecik Güzel Masa hattını arayarak da başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa çağrı merkezi olarak da bilinmektedir. Yoğunluğundan dolayı bağlanamayan vatandaşların Whatsapp destek hattından mesaj atarak da başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp destek hattına mesaj atarak başvuru yapacak kişilerin 0552 212 20 34 numaralı hatta mesaj atmanız gereklidir. Daha sonrasında sizden bilgilerinizi almak için geri dönüş yapılacaktır.

Bilecik Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Bilecik Belediye bebek yardımı nasıl alınır? Bilecik Belediyesi yeni bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi ailelere bebek yardımı yapmaktadır. Kampanyaya hoş geldin bebek adı ile yardımlar dağıtılmaya başlandı. Bebek sahibi olan dar gelirli ailelere bebek yardım paketi dağıtılarak ailelere destek verilmektedir. Yeni bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi aileler Bilecik Belediyesinin dağıtmış olduğu bebek yardımı başvurusu yapabilirler. Başvuru yapabilmek için bütün iletişim adresleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Bebek yardımı başvuru yapacak vatandaşlar Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına girerek başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeden telefon üzerinden bebek yardımı başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Telefon üzerinden başvuru yapacak vatandaşlar 0228 212 20 34 numaralı santral hattını arayarak başvuru işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bilecik Güzel Masa çağrı merkezine bağlanarak da başvuru işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattına bağlanmak isteyen kişiler 444 88 58 numaralı hattı aramaları gerekmektedir. Yahut Bilecik Güzel Masa Whatsapp hattı üzerinden mesaj atarak da başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bebek yardımı başvurusu için mesaj attığınızda sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Başvuruları onaylanan ihtiyaç sahibi ailelere bebek yardım destekleri adreslerine teslim edilecektir.

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Bilecik ili sınırlarında yaşayan vatandaşların Bilecek sosyal yardım başvurularının nasıl yapılması hakkında bilgi sahibi değiller.  Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyenler bir çok şekilde başvuru yapabilme şekilleri vardır. Bu şekillerden ilk olarak Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasını ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına gittiğinizde gerekli başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Ek olarak istene belgeleri de yanınızda bulundurmanız gereklidir. Başvuru işlemleri için başvuru merkezine gitmeden önce santral hattı üzerinden başvuru hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Santral hattına bağlanmak için 0228 212 20 34 numaraları arayarak gerekli bilgileri almanız gereklidir.

Bilecik sosyal hizmetler müdürlüğüne gitmeden telefon üzerinden Bilecik Güzel Masa hattına bağlanarak da başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa hattına bağlanmak isteyen kişiler 444 88 58 numaralarını arayarak bağlanabilirsiniz. Bilecik Güzel Masa Hattına bağlanamayan kişiler whatsapp destek hattından başvuru sağlayabilirler. Mesaj atarak başvuru işlemlerini yapmak için 0552 444 88 58 numaralı hattan mesaj atamanız gereklidir.  Mesajınıza geri dönüş sağlandığından başvuru için gerekli bilgilerini isteyeceklerdir.

Bilecik Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi Tablet Başvurusu nasıl yapılır? Ülkemizi ve dünyamızı saran covid-19 salgını sonrasında sağlık tedbirleri alındı. Bu sağlık tedbirleri arasında çocuklarda düşünüldüğü için eğitime ara verildi. Daha sonrasında eğitme milli eğitim bakanlığı tarafından alınan karar ile uzaktan eğitim başlatıldı. Fakat ihtiyaç sahibi ailelerin birden fazla çocukları olan ailelere televizyonların ve bilgisayarların yetmediği farkına varıldı. Bu durum karşısında ihtiyaç sahibi ailelere tablet dağıtımı yapılması için projeler başlatıldı. Bilecik Belediyesi de bu projeyi destekleyerek eğitim alan çocukları olan vatandaşlarına tablet dağıtımında bulundu. İhtiyaç sahibi olan vatandaşların tablet başvurusu yapmaları önerilir. Fakat tablet dağıtımları belirli dönemlerde yapılmaktadır. Başvuru yapmadan önce tablet dağıtımın devam edilip edilmediğini öğrenmeniz gerekmektedir. Başvuru yapacak ihtiyaç sahibi aileler Bilecik Güzel Masa Hattını arayarak tablet başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bilecik Güzel Masa destek hattına arama yaparak ulaşım sağlayamayan kişilerin whatsapp destek hattından mesaj atarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini Bilecik Güzel Masa Hattından arayarak yapacak vatandaşaların 444 88 58 numaralı hattı aramaları gerekmektedir. Whatsapp hattı üzerinden mesaj olarak başvuru işlemleri gerçekleştirecek vatandaşların 0552 444 88 58 numaralı hatta mesaj atmaları gereklidir. Mesajdan sonra bilgileriniz alınmak üzere sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Belediye yardımları>>>>