Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
11.04.2023
A+
A-

Çanakkale Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Çanakkale Belediyesi yardım başvurusu Çanakkale Belediyesi kendi il sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım destekleri vermektedir. Çanakkale ili içerisinde yaşayan insan insanların meslek alanları genellikle tarımcılık, sanayi, turizm gibi meslek dallarıdır. Çanakkale vatandaşı geçimlerini tarımcılık, sanayi, turizm gibi meslek ile sağlamaktadır. Korona virüs salgını bütün dünyayı sardığı gibi ülkemizi de etkisi almıştır. Covid-19 salgını bütün Türkiye’ye yayılmasıyla bazı vatandaşları ekonomik sıkıntıya girmesine neden olmuştur. Çanakkale ili de yaşanan ekonomik sıkıntı çeken vatandaşların çoğalması gözlemlenmiştir. Pandemi döneminde alınan sağlık tedbirleri ile iş alanında oldukça sıkıntılar başlamıştı. Yapılan sağlık tedbirleri kapsamında iş yerleri geçici süre kapatıldı, işçiler işlerinden çıkarıldı ve ya ücretsiz izine ayrılmak zorunda kaldılar.

Durum bu şekilde olunca vatandaşların gelirleri düştü. Hatta dar gelirli olan aileler daha çok ekonomik sıkıntıya girdikleri için temel ihtiyaçları almayacak duruma geldiler. Çanakkale Belediyesi yaşanan sıkıntıdan ağır etkilenen vatandaşlara sosyal yardımlar yapılarak tekrardan ekonomik durumlarını düzeltmeleri sağlanmaktadır.

Önceki seneler de yapılan sosyal yardımlar covid-19 salgının doğurduğu ekonomik krizden sonra sosyal yardımlar oranları arttırıldı. İhtiyaç sahibi ailelerin oranın artması ile tekrardan oranın bir nebze daha düşük hale gelmesi için sosyal yardımlar verilmeye devam etmektedir. Çanakkale Belediyesi ile ilgili sosyal yardım destekleri ilgili bütün gerekli bilgiler içeriğimizin içerisinde anlatılmaktadır.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İnsanlar, yaşamlarını, kazandıkları paraya göre planlayıp, doğru bir biçimde gelir gider tablosu oluşturmaya özen göstermektedir. Elde edilmiş olan kazancın ihtiyaçlara yetiyor olması gerekmektedir. Çünkü kazanç denilen şey ihtiyaçları giderebilmek için vardır.

Fakat, her kişinin durumu eşit konumda olmadığından, bazı kişilerin elde ettiği kazançlar hayatları idame ettirebilmek için yeterli gelmemektedir. Bu durumda, bu kişilere yardım elinin uzatılması gerekmektedir.

Yardıma ihtiyaç duran kişiler için yardımsever kişiler, bazı dernek ve kuruluşlar hizmet verebilmektedir. Ama en önemlisi devletin sağlamakta olduğu yardımlardır. Zira, halkın içindeki yardıma ihtiyaç duyan bireyleri daha hızlı bir şekilde tespit ederek yardımlarını da en kısa sürede ve titiz bir biçimde ulaştırabilme kabiliyetine sahiptir.

Bu doğrultuda, devletin yetkili mecraları gereken tüm işlemleri yapmaktadır. Devlet yetkililerine yardımcı olarak süreci daha da hızlandırmak mümkün olmaktadır.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Çanakkale Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmak için çeşitli sosyal yardım programları sunmaktadır. Bunlar arasında:

  • Gıda Yardımı: Belediye, ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak gıda yardımı yapar.
  • Giyim Yardımı: Belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyim yardımı yapar.
  • Kira Yardımı: Belediye, mağdur durumda olan vatandaşlara kira yardımı yapabilir.
  • Yakacak Yardımı: Belediye, kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı yapar.
  • Sağlık Yardımı: Belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşların sağlık harcamalarına yardımcı olmak için sağlık yardımı yapabilir.
  • Eğitim Yardımı: Belediye, ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı yapar.
  • Engelli Yardımı: Belediye, engelli vatandaşlar için çeşitli yardım programları sunar.

Çanakkale Belediyesi’nin sunduğu sosyal yardım programları hakkında daha fazla bilgi almak için belediyenin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz veya belediyenin Sosyal Yardım ve İşler Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin, durumları göz önünde bulundurularak, alacakları yardım kategorisi ve buna bağlı olarak belediyeye teslim edecekleri belgeler değişkenlik arz edebilmektedir. Mesela annenin alacağı yardıma ilişkin, doğum belgesi gerekebilmektedir. Ya da bebeğin kimliği gibi isteklerde bulunulması yetkililerin, kişinin yardım talebini doğrulayabilmek adına isteyebileceği şeylerdir.

Eğitime dair yapılacak olan yardımlar için, kişinin maddi durumunun yetersizliği ve öğrenci olduğuna dair belge istenmesi gayet doğal bir harekettir. KYK tarafından belirtilmesi gereken şartlar mevcuttur ve bu belgeler de belediyeye ulaştırılmalıdır. Aynı zamanda SGK dökümü de belediyeye teslim edilmesi gereken bir belgedir. Askerlerin, askerlik yaptığına dair belge sunması gerekmektedir.

Kişilerin temizliklerine belediye tarafınca önem verilmesi sebebiyeti ile, gerek görülen kişilere temizlik malzemesi yardımı yapılabilmektedir. Bu görev Kent Gönüllüleri tarafından da benimsenmiştir. Askerlerin, paketleri içerisinde de kişisel bakım ürünleri yer almaktadır.

Geneli kapsayacak durum şe şekilde ifade edilebilmektedir: Yardım talebinde bulunacak olan bireyin maddi yetersizlikler içinde olması gerekmektedir. Evde hizmet talep edecek olan kişilerin ise, ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayamıyor durumda olmaları gerekmektedir.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çağımızın sunmuş olduğu imkanlardan biri de bir işi birçok alternatif yoldan yapabiliyor olmaktır.

Bu durum göz önünde bulundurularak, eğitime dair yapılacak olan başvuru, TC Yurtlar ve Kredi Kurumu  dahilinde gerçekleştirilmektedir. Talepler ona sunularak, yetkili kişiler ile iletişime geçerek, istekler belirtilmektedir.

Yeni doğmuş olan bebeklere sağlanan, Hoş Geldin Bebek projesi ve Bebek Bakım ve Emzirme Kabin hizmetinden yararlanmak isteyen bireyler, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile iletişime geçtiği taktirde, gerekli bilgileri alma şansına erişebilecek ve bu doğrultuda hareket ederek yardımı alabilme hakkına sahip olabilecektir. Bu yardımdan faydalanabilmek için de, çocuğun nüfus kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca, ikametgah bilgileri de ilgili birime ulaştırılmalıdır.

Diğer yardımlardan faydalanabilmek için de Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile iletişime geçilmesi dahilinde başvurular gerçekleştirilmektedir. Bu birim üzerinden, yapılacak olan başvurunun formuna ve bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Eğitime Destek Projesinden yararlanmak isteyen engelli öğrenciler için, okul idaresinin başvurusu gerekmektedir.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Çanakkale Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapabilmek için başvuru yapıldıktan belli bir sürenin geçmesi gereklidir. Başvurular tek tek personeller tarafından incelendiği için başvuruların yanıtlanması 15-30 gün arasında olmaktadır. 15-30 gün başvuru onaylanma süresi geçtikten sonra başvuru sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Yardımlar her gün bir çok geldiği için görevliler belli bir sürede başvuruları yanıtlayabilmektedir. Değerlendirmede en ihtiyaçlı aileler tespit edilerek yardımlar hazırlanan listeye dağıtılmaktadır. 

Başvuru işlemlerinden sonra başvurunun olumlu ya da olumsuz olduğunu 15-30 gün içerinde belli olmaktadır. Başvurunuz değerlendirip olumlu olarak cevaplandığında başvuru sırasında sizden alınan iletişim adresleri üzerinden sizlere geri bildirim sağlanmaktadır. 15-30 gün onay sürecinin geçmesi halinde halen sizlere geri bildirim yapılmadı ise başvuru merkezi olan sosyal hizmetler birimine tekrar gidilerek başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Çanakkale Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere vermiş olduğu sosyal yardım başvurusunu ve sorgulama işlemini Çanakkale Belediyesine ait olan https://ebelediye.canakkale.bel.tr/web/guest/2  resmi web internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Çanakkale Belediyesi yardım başvurusu formu alacağınız yardım türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Yardım başvurusunda bulunabilmek için sizlerin bilgilerinizin yer alması gerektiği başvuru formu kesinlikle doldurulması gereklidir. Yardım başvuru formları doldurmadan yardım almanız imkânsızdır. Başvuru merkezi olan Çanakkale Belediyesi Sosyal hizmetler müdürlüğü binasına giderek yardım başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formlarında sizden istenen bilgiler sizlerin ihtiyaç sahibi olup olmadığı öğrenilmek üzere doldurulması gereken bilgiler yer almaktadır. Yardım başvurusu yapılırken başvuru formunda istenen bilgiler harici ek evraklar ve belgeler istenebilmektedir.

Yardıma muhtaç kişilerin daha kolay tespit edilebilmesi adına, başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yapılmak istenen yardım kategorisine göre form ya da istenen belge değişiklilik gösterebilmektedir. Buna göre, formdaki bilgiler doğru bir biçimde ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Zira, formun doldurulmasının ardından, kontrol sağlanmaktadır.

Yardıma ihtiyacı olan kişi, belediye binasına giderek form hakkında daha detaylı bilgi edinebileceği gibi, başvurusunu da orada gerçekleştirebilmektedir. Gerekli birime ulaşım sağlanması gerekmektedir. Yani Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne erişim sağlanarak, gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvuru Formu Sorgulama

Yapılmış olan başvurunun son durumu, başvuru sahiplerince merak edilebilmektedir. Bu durum çerçevesinde, kişiler mail ya da telefon yolu ile iletişime geçilerek bilgi akışı elde edilebilmektedir.

Bunların dışında, evde bakım hizmetleri, dağıtımı yapılmakta olan sıcak yemekler olarak belirlenen sürekli yardımlar, yetkililer tarafından vatandaşlara belirtilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Çanakkale Belediyesi’nin sunduğu yardım hizmetleri çeşitlilik göstermektedir  ve bu sebeple farklı telefon numaraları üzerinden erişim daha da kolaylaştırılmak istenmektedir:

Çamaşır Merkezi: 218 12 29 numaralı telefon

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü: 444 17 17 numaralı telefon

Sosyal Market: 217 89 15 numaralı telefon üzerinden aranmaktadır.

Bu telefon numaraları üzerinden istenilen bilgi elde edilebilmektedir, başvurunun son durumu hakkında da bilgi edinme şansı mevcut olabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ailelerin oranı oldukça yüksekti. Fakat son dönemlerde yaşadığımız covid-19 salgını sebebi ile ihtiyaç sahibi olan ailelerin oranları daha da yükselişe geçmiş bulunmaktadır. Çanakkale Belediyesi de bu durum sonrasında sosyal yardım desteklerini esirgemeden arttırmıştır.  Sosyal yardımlar arasında yer alan gıda yardımı belli dönemlerde dağıtılmaktadır. Gıda yardımı dar gelirli ailelerin mutfak masraflarından kısmaları ve diğer ihtiyaçlarını karşılaması sağlanmaktadır. Gıda yardımı en çok dağıtılan sosyal yardımlardan biridir. 

Çanakkale Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından dağıtılan gıda yardımı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Çanakkale Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü binasına girerek başvuru işlemlerini halledebilirler. Başvur işlemleri için başvur merkezi olan sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gitmeden önce gıda yardımı başvurusu için detaylı bilgiler almanız başvuru sırasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Gıda yardımı için detaylı bilgi almak için sosyal hizmetler müdürlüğü santral numarası 0286 127 15 70 numaralarını arayarak iletişime geçebilirsiniz. 

Başvuru sırasında ek olarak evraklar ve belgeler istenebilmektedir. Aldığınız bilgiler sonrasında hazırlıklarınızı tamamlayarak başvuru merkezi sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gidebilirsiniz. Başvurular değerlendirildikten sonra başvurusu olumlu yanıtlanan vatandaşlara başvurusu sırasında alınan iletişim adresleri üzerinden geri bildirim sağlanacaktır. 

Çanakkale Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? Belediyeler kendi illeri içerisinde yardım kolisi dağıtmaktadır. Yardım kolileri belirli dönemlerde dağıtılmaktadır. Yapılan yardım kolileri içerinde yer alan ürünler temel gıda ürünleri ile hazırlanmaktadır. Hazırlanan yardım kolileri dağıtıldıktan sonra bir ay yetecek kadar miktarda hazırlanmaktadır. Yardım kolileri hane içeride yaşayan kişi sayılarına göre hesaplanarak ürünlerin bir ay yetecek şekilde paketlenmektedir. Koli yardımı belirli dönemlerde Sosyal Hizmetler tarafından dağıtılmaktadır. İhtiyaç sahibi ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara koli yardımı yapılarak mutfak masraflarına katkıda bulunulmaktadır. 

Çanakkale belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çanakkale Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından dağıtılan yardım kolisi başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Çanakkale Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü binasına girerek başvuru işlemlerini yapabilirler. Yardım kolisi hakkında başvuru merkezine gitmeden bilgi almanız mümkündür. Sosyal hizmetler müdürlüğüne ait olan 0286 217 15 70 numaralarını arayarak bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Aldığınız bilgiler sonrasında hazırlıklarınızı tamamlayarak başvuru merkezi sosyal hizmetler müdürlüğü binasına gidebilirsiniz. Başvurular değerlendirip ihtiyaçlı listesi oluşturulmaktadır. Daha sonrasında listeye yazılan ihtiyaçlı ailelere yardım kolileri toplu olarak dağıtılmak üzere adreslere teslim edilmektedir. 

Çanakkale Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Çanakkale Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara erzak yardımı dağıtımı yapılmaktadır. Ekonomik sıkıntıdan dolayı mutfak masraflarını karşılayamayan bütün ihtiyaç sahibi aileler erzak yardım başvurusu yapabilirler. Erzak yardımı başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmeleri için Çanakkale Belediyesine ait Sosyal Hizmetler birimine başvuruda bulunmanız gereklidir. 

Çanakkale Sosyal hizmetler biriminden erzak yardımı almak için Çanakkale Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. Fakat başvurusu sırasında sizlerden ek evrak ve belgeler istenebilmektedir. Başvuru merkezine gitmeden önce erzak ve gıda yardımı başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0286 217 15 70 numaralarını arayarak sosyal hizmetler müdürlüğü santraline bağlanarak erzak yardımı hakkında bütün bilgileri alabilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda hazırlıklarınızı yaparak başvuru merkezine gidebilirsiniz. 

Çanakkale Belediyesi Yardım Başvuru Formu Sorgulama

Yapılmış olan başvurunun son durumu, başvuru sahiplerince merak edilebilmektedir. Bu durum çerçevesinde, kişiler mail ya da telefon yolu ile iletişime geçilerek bilgi akışı elde edilebilmektedir.

Bunların dışında, evde bakım hizmetleri, dağıtımı yapılmakta olan sıcak yemekler olarak belirlenen sürekli yardımlar, yetkililer tarafından vatandaşlara belirtilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Belediyeler ihtiyaç sahibi olan ailelere temel ihtiyaçlarını karşılamaları için verilen sosyal yardım kartıdır. . Kart yardımı yapan bazı belediyeler vardır. Bu belediyeler arasında yardım kartı Çanakkale Belediyesi de projeye imza atmıştır. Yardım kartı içerisine belediye tarafından belirlenen limit aylık olarak bakiye şeklinde yüklenmektedir. Bu bakiye ile anlaşmalı marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler alabilirler. Yardım kartının içerisindeki bakiyeyi bitene kadar istedikleri şekilde kullanabilirsiniz. 

Çanakkale Belediyesi ili sınırları içerinde yaşayan vatandaşlar halk kart olarak bilmektedir. Halk kart başvurusu için sizlerden istenen belgeler başvuru yapacak olan kişinin nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği ve matbu form istenmektedir. Matbu formunu Çanakkale Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına girerek ulaşabilirsiniz. Çanakkale yardım kartı başvurusu için gerekli bilgileri alabilmek için çağrı merkezi olan 444 17 17 ve 1125 / 1126 hatları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Başvurular tek tek incelendikten sonra olumlu olarak değerlendirilen vatandaşların iletişim adreslerinden geri dönüş yapılmaktadır. 

Çanakkale Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlar sağlanırken dikkat edilen en önemli husus, kişilerin maddi durumlarıdır. Bu doğrultuda maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere nakdi yardım yapılmaktadır. Maddi sıkıntılar çeken kişiler için Halk Kart uygulaması geçerli hale getirilmektedir. Bu kart sayesinde, kişilerin geçim sıkıntıları giderilmeye ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılayarak hayat kalitelerini yükseltmelerine olanak sağlanmaktadır. Yine maddi sıkıntı çeken kimseler için, su faturasının %50 indirimli şekilde ödenmesi sağlanmaktadır.

Üniversite öğrencisi olup da maddi desteğe ihtiyaç duyan bireylere de maddi destek sağlanmaktadır. Bunun için de KYK aracılığı ile ödeme gerçekleştirilmektedir. Bu ödemeler nakit şeklinde gerçekleştirilerek, kişinin ihtiyacını daha rahat bir biçimde giderebilmesi sağlanmaktadır.

Sağlanan bu yardımlar sayesinde, kişilerin sosyal hayatlarında daha rahat hareket etmeleri hedeflenmektedir. Aynı zamanda, bu çalışmalar ülkenin refah seviyesinin arttırılması için de gerçekleştirilmektedir. Yani halk ne denli mutlu ise refah seviyesi de o denli yüksek olabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi süt yardım başvurusu nasıl yapılır? Korona virüs salgı sonrasında ekonomik krize düşen ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için dağıtılan süt yardımı projesi başlatıldı. Süt yardımı projesini bütün belediyeler sağlamamaktadır. Süt yardımı projesine katılmayan Belediyeler arasında Çanakkale Belediyesi de süt yardımı projesine katılım sağlamamıştır Süt yardımları ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocukları sağlıklı büyümesi adına süt yardımı dağıtılmaktadır. . Çanakkale de yaşayan ihtiyaç sahibi aileler süt yardımı desteği verilmesini istiyor olabilir. Bu durumda yapılması gereken çağrı merkezini arayarak süt yardımı istek başvurusu yapılmalıdır.

Çanakkale de yaşayan vatandaşlar süt yardımı desteği almak istiyorsa süt yardımı istek başvurusu yapmaları gereklidir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar süt yardım desteği için süt yardım istek talebi başvurusu buradan internet sayfasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayfadaki doldurulması gereken formu doldurarak süt yardımı istek başvurusu yapabilirsiniz. Yapılan bütün başvurular değerlendirilerek alt yapı hazırlandığı takdir de süt yardımı dağıtımı yapılmaya başlayabilir.

Çanakkale Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Çanakkale Belediyesi bebek yardımı nasıl alınır? Çanakkale Belediyesi hoş geldin bebek projesi adı altındaki bebek yardımı desteği sağlamaktadır. Bebek yardımları 0-6 ay arasında bebekler için gerekli olacak ürünlerin ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Hoş geldin bebek projesini bütün belediyeler sağlamamaktadır. Bebek yardımı içerisinde verilen ürünler bebek mamaları, bebek bezleri, ıslak mendil, tırnak makası, bebek zıbınları, çorapları, şapka, banyo havlusu, bebek şampuanı, bebek pişik kremi vs. gibi ürünler yer almaktadır.

Çanakkale Sosyal hizmetler biriminden bebek yardımı almak için Çanakkale Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü binasına giderek başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. Fakat başvurusu sırasında sizlerden ek evrak ve belgeler istenebilmektedir. Başvuru merkezine gitmeden önce bebek yardımı başvuru hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0286 217 15 70 numaralarını arayarak sosyal hizmetler müdürlüğü santraline bağlanarak bebek yardımı hakkında bütün bilgileri alabilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda hazırlıklarınızı yaparak başvuru merkezine gidebilirsiniz. 

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Çanakkale sosyal yardımlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binası tarafından verilmektedir. Sosyal yardım tek bir çeşit değil bütün insanların ihtiyaçları olduğu türlerde bir çok sosyal yardım çeşitleri bulunmaktadır. Almak istediğiniz ihtiyacınız olduğu yardım türü hakkında sosyal hizmetler müdürlüğünden detaylı bilgi almanız gereklidir. Sosyal yardım başvurusu için gerekli bilgileri olmak için 0286 217 15 70 numaralı hattan santrale bağlanarak istediğiniz sosyal yardımlar hakkında bilgiler alabilirsiniz. Başvuru işleri sırasında istenen belgeler ve evraklar varsa hazırlayarak başvuru merkezine giderek başvuru işlemlerini halledebilirsiniz.

 Sosyal Hizmetler müdürlüğü tarafından öğrenmiş olduğunuz başvuru için gerekli evrakları bilgileri başvuru merkezine giderken yanınızda mutlaka bulundurmalısınız. Sosyal yardım başvurularında sizlerden istene bilgileri eksik ve yanlış olmadan doğru şekilde doldurmanız gereklidir. Başvurular personeller tarafından incelenmesi ile yanlış ve eksik olarak tespit edilen başvurular değerlendirilmeye alınmadan olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonrasında olumlu cevaplanan başvuru sahiplerine başvuru sırasında alınan iletişim adresleri üzerinden geri dönüş yapılarak bilgilendirme yapılmaktadır. Daha sonrasında sosyal yardımlar zamanları geldikçe adreslere teslim edilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale Belediyesi tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet dağıtımları son dönemlerde yaşadığımız covi-19 salgını döneminde sağlık tedbirleri için yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra uzaktan eğitim kararı alınması ile uygulanmaya başlandı. Covid-19 salgını döneminde sağlık tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Daha sonrasında uzaktan eğitime televizyon ve  internet üzerinden online olarak devam edilmeye başlandı. Bu durumda dar gelirli olan ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocukları zorluk çekmeye başladı. Belediyelerin bu durumu fark edilmesinin ardından tablet dağıtımı projesi başlamıştır. Tablet dağıtımları dönemsek olarak yapılmaktadır.tablet yardımı başvurusu yapmak isteyenler  sosyal hizmetler tarafından tablet dağıtımın hangi dönemde dağıtılacağı hakkında bilgi almanızı öneririz. 

Tablet dağıtımı uygulaması güncel olup olmadığı öğrenmeniz sonrasında başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Çanakkale Sosyal Hizmetlerden tablet yardımı başvurusu yapabilmek için ilk olarak çağrı merkezi olan 444 17 17 ve 1126 hatlarından belgiler aldıktan sonra başvuru işlemlerini halledebilirsiniz. Çanakkale Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasına giderek tablet yardımı başvurusunda bulunabiliriniz. Yapılan başvurular değerlendirildikten en ihtiyaç sahibi olan ailelerin adreslerine tablet yardımları teslim edilmektedir.

Belediye yardımları>>>>