Volim Fiyatları (Güncel)- Volim Alkol Oranı

Volim Fiyatları (Güncel)- Volim Alkol Oranı
12.11.2022
A+
A-

Volim Fiyatları (Güncel)- Volim Alkol Oranı 2023. Alkollü içecekler, yaygın bir şekilde kullanılan içecekler arasındadır. Kimyasal adı etanol olan alkol, maya tarafından şekerin sindirilmesi ile oluşmaktadır. Sindirim sonucunda meydana alkol ve gaz çıkar. Alkollü içecekler birbirinden farklı oranda alkol içerir ve sunum yapılır. Değişik tatlara sahip olan alkollü içecekler arasında volim alkollü içecek en çok merak edilenler arasındadır.

Volim nedir? Volim fiyatları, Volim alkol oranı gibi merak edilen başlıklar yazımızda yer almaktadır.

Volim Nedir?

Volim alkollü içecek, içerisinde 14.4 oranda alkole sahip olan mayalı bir alkol çeşididir. Oldukça fazla tercih edilen Volim nedir? Ne işe yarar? Başlıkları alkol içenler tarafından merak edilmektedir. Volim alkollü içecek birçok tekel bayinin stoklarında bulunan bir içecektir.

Birçok farklı aromaya sahip olan Volim özellikle meyve aromalı ve kolay içime sahiptir. Birçok meyve aromalı olan Volim alkollü içecek, meyve aromalı içecek sevenlerin tercihidir. Genel olarak soda ve meyve suyu görünümüne sahip olan bir şişe tasarımına sahip ve yumuşak içimlidir. Normal biranın yaklaşık olarak 3-4 katı kadar daha fazla alkol oranına sahiptir.

İçerisinde yüksek oranda alkol olsa da diğer alkollü içeceklere kıyasla daha yumuşak içimli, mideyi rahatsız etmez ve şişlik yaratmaz özelliklerine sahiptir. Ayrıca Volim alkollü içecek yerli üretimdir.

Volim Fiyatları

Son dönemlerde yaşanan fiyat artışları alkollü içecekleri de aynı şekilde etkiledi. Volim fiyatları aromalı, alkol oranı ve litre fiyatına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca satışı yapılan noktalarda da fiyatlarda değişiklik görünebilmektedir. Güncel olarak 10 kasım 2023 Volim fiyatları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • 1 Litre Volim Fiyatı: 195 TL
 • 14.4 Limonlu Volim Fiyatı: 71 TL
 • 14.4 Volim Redbull Fiyatı: 68 TL
 • 14.4 Çilekli Volim Fiyatı: 68 TL
 • Volim Enerji İçeceği Aromalı Fiyatı: 68 TL
 • Sade Volim Fiyatı: 68 TL
 • Volim Karpuz Aromalı Fiyatı: 68 TL
 • Volim Karışık Meyveli Fiyatı: 68 TL
 • Volim Shot Votka İçecek Fiyatı: 68 TL
 • Volim Kola Aromalı Fiyatı: 68 TL
 • Volim Shot Karpuz Çilek Fiyatı: 68 TL

Volim Alkol Oranı

Volim alkollü içeceğin en çok tercih edilme nedenlerinden biri de içerdiği alkol oranıdır. Volim alkol oranı diğer alkollü içeceklere kıyasla daha fazla olmasıyla bilinir. Özellikle alkolün tadını almak isteyenler tarafından tercih edilen Volim alkol oranı %14.4 oranda alkole sahiptir.

Alkol oranını yüksek olması ve birçok farklı aromaya sahip olması ile içildiği zaman tam olarak keyif alınabilen ve hem alkolün hem de aromanın tadı alınabilen bir içki türüdür. İçerisindeki alkol oranını yüksek olması nedeniyle 1 adet içildikten sonra etkisi görülmeye başlar.

Volim Çeşitleri

Volim çeşitleri nelerdir? Volim alkol türü birçok farklı çeşide ve aromaya sahip olan bir içki türüdür. Özellikle aromaları ile tercih edilen Volim alkolün her bir çeşidi farklı tatta aroma verir. Aromaları tam anlamıyla alınabilen volim alkolünün çeşitleri aşağıda yer almaktadır.

 • Enerji aromalı volim alkol
 • Karpuzlu volim alkol
 • Limonlu volim alkol
 • Kolalı volim alkol
 • Sade volim alkol
 • Karışık meyveli volim alkol
 • Elmalı volim alkol
 • Aromatize şarap bazlı volim alkol
 • Çilekli volim alkol

volim

Volim Fiyat 2023

Alkollü içeceklerde yapılan Özel Tüketim Vergisine %47,40 oranda zam yapılmasından sonra hem alkollü içeceklerde hem sigara fiyatlarında büyük bir artış görüldü. Bu artış yalnızca tüketicilerin değil aynı zamanda içecek hizmeti veren işletmeler tarafından da büyük bir tepki geldi. Alkol derecesi %18 ve daha az olan şaraplarda ÖTV tutarı 92,29 TL’den 140.5 TL’ye, Alkol derecesi %22 den fazla olanlarda ise 326,99 TL’den 481,98 TL’ye yükseltildi.

Bu rakamlardan sonra volim alkol de dahil olmak üzere tüm alkollü içecekler neredeyse 2 katı fiyatına yükseltildi. Güncel Volim fiyat 2023 68 TL olarak satılmaktadır.

Volim Alkol Kaç ml

Volim alkol kaç ml? Volim alkol türü genel olarak 250 cl yani 250 ml olarak satılmaktadır. Volim alkol aynı zamana litre olarak da satışı yapılmaktadır. Özellikle kalabalık olan arkadaş grupları tarafından tercih edilen litrelik Volim alkolün fiyatı 198 TL’dir. 250 ml olarak satılan Volim alkol ise güncel olarak 68 TL’dir.

Volim alkolün içerisinde %14.4 alkol bulunmaktadır. Alkol oranının yüksek olması ile 1 şişe yani 250 ml içecek de yeterli olabilmektedir.

Volim Bira Alkol Oranı

Volim bira alkol oranı %14.4 miktarındadır. Alkol oranı her ne kadar yüksek olsa da içtikten sonra herhangi bir şişkinlik ya da hazımsızlık yaratmaz. İçerisinde bulunan aroma ile de oldukça keyifli bir içecek olarak tüketilmektedir. Ayrıca diğer alkollü içeceklere kıyasla daha ucuz olması ile de tercih edilmektedir.

Volim Etkisi Nasıl Geçer?

Volim etkisi nasıl geçer? Volim alkollü içeceğin içerisinde yüksek miktarda alkol bulunmaktadır. Bu durum akşamda kalma hissi vermektedir. Bu durumun önüne geçmek ve volim etkisini geçirtmek için birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler aşağıda yer almaktadır.

 • Sabah uyandığınızda ilk iş olarak duş almalısınız. Ilık su ile duş almanız daha etkili olacaktır.
 • Vücudunuzdaki alkolü dışarı atmak için bol bol su tüketin.
 • Uykunuzu tam almamanız durumunda şalgam ya da turşu suyu içebilirsiniz.
 • Kahvaltı yapmanız da Volimin etkisini önemli ölçüde azaltır.
 • Temiz hava almak için 20 dakikalık bir sabah yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Volim Hangi Firmanın?

Volim hangi firmanın? Volim alkollü içecek yerli bir üretim olarak satılmaktadır. Antalya’nın Serik ilçesinde üretimi yapılan Kırbıyık İçecek Dağıtım Pazarlama Turizm Otel İnşaat Ticaret Sanayi A.Ş. tarafından üretilmektedir. Firma aynı zamana Volim, Cocail Mojita, Coctail Sek On The Beach, Coctail Cosmopolitan, Coctail Pinacolada, Coctail Sek on The Beach ve 14,4 Shot markalı şaraplarında üreticisidir.

Volim Neyle İçilir?

Volim neyle içilir? Birçok alkollü içecek midede hazımsızlık ve şişkinlik yapar. Bu nedenle alkollü içecek içerken yanında mideye iyi gelecek ek gıda ve içecekler tüketilmektedir. Ancak Volim alkol hazımsızlık ya da şişkinlik yapmaz. Bu nedenle yanında herhangi bir içecek içmeye ya da gıda almaya gerek yoktur. Ancak Volim alkolün yanında taze meyve, kuru yemiş, çikolata, tuzlu kraker, cips ve atıştırmalık sıcak tabak ürünlerini tüketebilirsiniz.

Volim Zayıflatır Mı?

Günümüzün en büyük toplumsal sorunlarından biri de kiloluluktur. Sağlıksız beslenmenin nedenlerinden biri olan kilo problemi için birçok çözüm durumu bulunmaktadır. Zayıflamak isteyenler tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından biri de Volim zayıflatır mı? Alkollü içecekler kilo verdirir mi? başlıklarıdır. Volim alkollü içecek ya da herhangi bir farklı alkollü içeceğin kesinlikle zayıflatıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Aksine kilo almaya neden olmaktadır. Özellikle alkollü içeceklerin yanında tüketilen yağlı yiyecekler nedeniyle de alkollü içecekler yüksek kilo almaya neden olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.