Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?
17.09.2022
A+
A-

Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır? 2023. Sosyal Market; İlçe ve illerde toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı bir sosyal destek projesinde bir araya getirip ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek amacıyla Belediyeler tarafından kurulmuştur. Başvuru ve detaylar sizler için yazımızda.

Sosyal Market Yardım Başvurusu

Sosyal market yardımı, ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda veya giyim gibi temel gıda ürünlerinin karşılanabilmesi amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından yürütülen bir projedir. Bu proje kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar isterlerse gıda yardımı isterlerse giyim yardımı şeklinde 2 farklı türden yardım alabilmeleri mümkündür.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından tespit edilerek veya vatandaşın bizzat başvuru yapması halinde yardımdan yararlanabilirler. Sosyal market yardım başvurusunda bulunmak için ilinizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına giderek veya iletişim numaraları üzerinden iletişime geçerek böyle bir yardımın yapılıp yapılamadığını öğrenebilirsiniz.

Başvuru ve sorgulama için TIKLAYIN.

Kağıthane Sosyal Market Yardım Başvurusu

İstanbul Kağıthane ilçesinde yaşayan vatandaşlar Kağıthane belediyesine giderek market yardımı başvurusunda bulunabilirler. Sosyal market yardımları vakıflar tarafından yapıldığı gibi belediyeler tarafından da yapılmaktadır. Sosyal market yardımı için kendi il belediyenize giderek ilgili müdürlükten bilgi alabilirsiniz.

Belediyeye bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat giderek veya ilgili müdürlüğün çağrı merkezine ulaşarak sosyal market yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Sosyal market yardım başvurusunda bulunan vatandaşların başvuruları incelendikten sonra belirli bir süre incelemeye alınır. İnceleme sonrasında başvurusu onaylanan vatandaşların sosyal market yardımları vatandaşın bizzat adresine kadar götürülüyor.

sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır

Gaziantep Sosyal Market Yardım Başvurusu

Sosyal market yardımı yapan il belediyelerinden biri de Gaziantep il belediyesidir. Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar belediyedeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunabilirler.

Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ve muhtaç durumdaki vatandaşlar Sosyal market yardımından yararlanabilmek için il belediyesindeki ilgili müdürlüğe bizzat gitmeleri gerekir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ilgili müdürlüğe gittikten sonra müdürlük tarafından verilen başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde yer alan bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde başvurunuz geçersiz sayılabilir.

İBB Sosyal Market Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik birçok sosyal yardım ile destek vermektedir. Vatandaşlara verilen sosyal yardımlardan biri de Sosyal Market yardımıdır. Sosyal market yardımı ile vatandaşlar gıda veya giyim yardımı alabilirler.

Sosyal market yardımı, İBB anlaşmalı mağazalarda geçerli olan ve post cihazı ile okutulabilen, içerisine limit bulunan kartlar ile yapılmaktadır. İBB sosyal market yardım başvurusunda bulunmak için bağlı

olduğunuz ilçe belediyesine giderek başvuru formunu oldurabilir ve başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sosyal market proje kapsamında vatandaşlara verilen ve içerisine para yatırılmış kartlara sahip olan kişiler bu kartları BİM, ŞOK, A10 gibi İBB anlaşmalı marketlerde alışveriş yapabilirler. Bu alışveriş tütün veya alkol gibi malzemelerin haricindeki ürünler için geçerlidir.

4.5/5 - (14 OY)
Yorumlar

 1. Hamdiye dedi ki:

  Market yardım başvurusu

  1. Döne ciloglu dedi ki:

   Yardıma ihtiyacım var yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  2. Döne ciloglu dedi ki:

   Kömür yardımı market yardımı

   1. Yavuz Kılıç 5359250435 dedi ki:

    Çalışmıyorum hicbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde hamallık yapıyorum ev kirası elektir su doğalgaz ödeyemiyorum orta okulu okuyan cocugumla birlikte kalıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayız okul ihtiyaçları karşılayamıyor

 2. Belgin Kırdar dedi ki:

  Bu yardima gerçekten ihtiyacım var

 3. Gülbahar uzel dedi ki:

  Slmlar market yardım talebinde bulunuyorum

 4. Leyla dedi ki:

  Kirada oturuyorum okula giden çocuklarım var evde bebek var geçimimiz çok zor lütfen yardım edim yardım istiyorum

 5. Leyla dedi ki:

  Market yardımı istiyorum geçimimiz çok zor

 6. Suna dedi ki:

  İyi geceler kiracıyım okula giden çocuğum var 2tanede küçük çocuğumda evde var market yardımı istiyorum

 7. Hacire Coşkun dedi ki:

  Defalarca gittim ama sonuc alamadım hep gelip eve bakacağız diyorlar aylardır bekliyorum cok zor durumdayım

 8. Afife Dağdelen dedi ki:

  Market yardımı almak için başvurdum lütfen bize yardımcı olun üç tane çocuk var yardım edin lütfen bize yardımcı olun

 9. Özlem dedi ki:

  Market yardimi

 10. Süreyya Sarıal dedi ki:

  Merhaba benim 2 çocuğum var evim kira maddi durumum iyi değil. Küçük çocuğumun doğuştan rahatsızlıkları var. Maddi manevi bitik durumdayız. Halk karta Halk süte başvuru yaptım ama kimse ilgilenmiyor Yardımcı olursanız çok mutlu olurum 🙏

 11. SÜLEYMAN GÜNDOĞDU dedi ki:

  slm kagıthanede oturuyom 3tl kıra verıyom asgerı ucretle gecınıyom esım calısmıyor 2 cocugum var bazen zor ayı cıkarıyom market yardımına ıhtıyacım yardım edersenız sımdıden tsk ederım

 12. Yavuz Kılıç 5359250435 dedi ki:

  Çalışmıyorum hicbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde hamallık yapıyorum ev kirası elektir su doğalgaz ödeyemiyorum orta okulu okuyan cocugumla birlikte kalıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayız okul ihtiyaçları karşılayamıyor

 13. Yavuz Kılıç 5359250435 dedi ki:

  Çalışmıyorum hicbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde hamallık yapıyorum ev kirası elektir su doğalgaz ödeyemiyorum orta okulu okuyan cocugumla birlikte kalıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayız okul ihtiyaçları karşılayamıyor

 14. Şengül Cinkılıç dedi ki:

  Yardıma çok ihtiyacım var
  Lütfen banada ulaştıtırırsanız çok sevinirim ve duacıyız olurum lütfen