Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?
17.09.2022
A+
A-

Sosyal Market Yardım Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır? 2023. Sosyal Market; İlçe ve illerde toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı bir sosyal destek projesinde bir araya getirip ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek amacıyla Belediyeler tarafından kurulmuştur. Başvuru ve detaylar sizler için yazımızda.

Sosyal Market Yardım Başvurusu

Sosyal market yardımı, ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda veya giyim gibi temel gıda ürünlerinin karşılanabilmesi amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından yürütülen bir projedir. Bu proje kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar isterlerse gıda yardımı isterlerse giyim yardımı şeklinde 2 farklı türden yardım alabilmeleri mümkündür.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından tespit edilerek veya vatandaşın bizzat başvuru yapması halinde yardımdan yararlanabilirler. Sosyal market yardım başvurusunda bulunmak için ilinizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına giderek veya iletişim numaraları üzerinden iletişime geçerek böyle bir yardımın yapılıp yapılamadığını öğrenebilirsiniz.

Başvuru ve sorgulama için TIKLAYIN.

Kağıthane Sosyal Market Yardım Başvurusu

İstanbul Kağıthane ilçesinde yaşayan vatandaşlar Kağıthane belediyesine giderek market yardımı başvurusunda bulunabilirler. Sosyal market yardımları vakıflar tarafından yapıldığı gibi belediyeler tarafından da yapılmaktadır. Sosyal market yardımı için kendi il belediyenize giderek ilgili müdürlükten bilgi alabilirsiniz.

Belediyeye bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat giderek veya ilgili müdürlüğün çağrı merkezine ulaşarak sosyal market yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Sosyal market yardım başvurusunda bulunan vatandaşların başvuruları incelendikten sonra belirli bir süre incelemeye alınır. İnceleme sonrasında başvurusu onaylanan vatandaşların sosyal market yardımları vatandaşın bizzat adresine kadar götürülüyor.

sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır

Gaziantep Sosyal Market Yardım Başvurusu

Sosyal market yardımı yapan il belediyelerinden biri de Gaziantep il belediyesidir. Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar belediyedeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat giderek başvuruda bulunabilirler.

Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ve muhtaç durumdaki vatandaşlar Sosyal market yardımından yararlanabilmek için il belediyesindeki ilgili müdürlüğe bizzat gitmeleri gerekir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ilgili müdürlüğe gittikten sonra müdürlük tarafından verilen başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu üzerinde yer alan bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde başvurunuz geçersiz sayılabilir.

İBB Sosyal Market Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik birçok sosyal yardım ile destek vermektedir. Vatandaşlara verilen sosyal yardımlardan biri de Sosyal Market yardımıdır. Sosyal market yardımı ile vatandaşlar gıda veya giyim yardımı alabilirler.

Sosyal market yardımı, İBB anlaşmalı mağazalarda geçerli olan ve post cihazı ile okutulabilen, içerisine limit bulunan kartlar ile yapılmaktadır. İBB sosyal market yardım başvurusunda bulunmak için bağlı

olduğunuz ilçe belediyesine giderek başvuru formunu oldurabilir ve başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sosyal market proje kapsamında vatandaşlara verilen ve içerisine para yatırılmış kartlara sahip olan kişiler bu kartları BİM, ŞOK, A10 gibi İBB anlaşmalı marketlerde alışveriş yapabilirler. Bu alışveriş tütün veya alkol gibi malzemelerin haricindeki ürünler için geçerlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.