Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
22.03.2023
A+
A-

Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023 Dünyayı saran covid-19 salgını nedeni birçok yönden vatandaşı bir hayli zorlamıştır. Yetişkinleri ekonomik yönden etkilerken öğrencileri de eğitim yönünden etkilemiştir. Eğitim alanında salgın nedeni ile devlet ve bakanlık tarafından sağlık tedbirleri amacı olarak uzaktan eğitim sistemine karar verilmiştir. Alınan karar pandemi süreci bitimine kadar devam etmektedir. 

Uzaktan eğitim sistemine geçilmesi ile birlikte televizyonlar ve internet üzerinden dersler verilmeye devam etti. Daha sonralarında internet üzerinden online eğitimler başlatıldı. İhtiyaç sahibi olan çocuklar internet yönünden sıkıntı çekmekteydi. Fakat MEB ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için 500 bin ücretsiz tablet dağıtılacağını açıkladı. Dağıtılacak olan 500 bin ücretsiz tablet sadece ihtiyaç sahibi olan aile çocuklarına verilecektir.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nerelerden Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz tablet dağıtılacak açıklamasından sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlar Ücretsiz Tablet Başvurusu Nerelerden Yapılır? Cevabını araştırma başladı. Milli Eğitim Bakanlığı duyurusu sonrasında belediyeler ve kurumlar ücretsiz tablet desteği kampanyaları başlattı. Ücretsiz tabletler dağıtıma hazır olduğu andan itibaren sadece ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılacaktır. 

Ücretsiz tablet dağıtımı kampanyalarından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen uzaktan eğitim alan bütün öğrencilere verilecektir. İhtiyaç sahibi ailelerin belediyelere ve ücretsiz tablet kampanyası başlatan kurumlara giderek ücretsiz tablet başvurusu yapabilirler. Başvurusu sırasında sizden istenecek bilgiler öğrencinin Adı Soyadı, ev adresi, veli bilgileri ve okulu, sınıfı gibi bilgilerdir. Vermiş olduğunuz bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Aksi takdir de ücretsiz tablet kampanyasından yararlanamazsınız.

Ücretsiz tablet başvurularınız yaşadığınız belediye ve kurumlara ait olan internet sitelerinden müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Ücretsiz Tablet Başvurusu Yap

Milli Eğitimin başlatmış olduğu ücretsiz tablet kampanyasından yararlanabilmemiz için ihtiyaç sahibi olmamız şarttır. Aksi takdir de ihtiyaç sahibi olmadığınız tespit edilirse başvurunuz direk iptal edilecektir. Başvuru için gerekli şartlara sahip olan herkes başvurusunu yaşamış olduğu il veya ilçeye bağlı olan belediye ve kurumların kendi İnternet sayfasına girerek ücretsiz tablet başvurusunu yapabilirsiniz. 

Ayrıca ücretsiz tablet dağıtımı yapan belediye veya kurumların binasına giderek de daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz

Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Yardımı Başvurusu

Ücretsiz tablet veya bilgisayar yardımı başvurusu yapmak için öncelikle ihtiyaç duyduğunuz cihaza kimin sahip olduğunu ve hangi kuruluşların veya programların bu tür yardımlar sunduğunu araştırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İnternet aracılığıyla, yerel hükumetler, sivil toplum kuruluşları veya teknoloji şirketleri gibi kaynaklara ücretsiz tablet veya bilgisayar yardımı sunduklarını doğrulayın.
  • İhtiyacınız olan cihazın spesifikasyonlarını belirleyin ve hangi kuruluşların bu tür cihazları sunabileceğini kontrol edin.
  • Başvuru formlarını doldurmak veya belirli bir prosedürü takip etmek için ilgili kuruluşlarla iletişime geçin. Bazı kuruluşlar, başvuru sürecini çevrim içi olarak gerçekleştirmenizi isteyebilirler.
  • Başvuru sürecinde gereken belgeleri tamamlayın ve başvurunuzu gönderin.
  • Başvurunuzun durumunu takip edin ve e-posta veya telefon aracılığıyla size bildirilen son tarihe kadar bekleyin.

Not: Başvuru prosedürü, ücretsiz tablet veya bilgisayar yardımı sunan kuruluşlara göre değişebilir. Bu nedenle, ilgili kuruluşların web sitelerini veya müşteri hizmetleri temsilcilerini aramak suretiyle tam ve doğru bilgi almanız önerilir.

Ücretsiz Eğitim Başvurusu Şartları Nelerdir?

Mili eğitim bakanlığı başlatmış olduğu ücretsiz tablet kampanyasında bazı şartlar koymuştur. Bunlardan en önemlisi ücretsiz tablet yardımından yararlanacak öğrencilerin ihtiyaç sahibi olmaları gerekmektedir. Gelir durumları ön planda tutularak eğitim alan kardeş sayısı gibi bazı şartlara bakılmaktadır.  Özellikle ücretsiz tablet alacak öğrencilerin eğitim halleri göz önünde bulundurularak dağıtılacaktır. 

Ücretsiz Tablet Başvurusu Sorgulama

Ücretsiz tablet başvurusu sorgulama yapmak için öncelikle başvuru yaptığınız belediyenin resmi internet sayfasına girerek başvuru sürecini takip edebilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda ücretsiz tablet kampanyasından yararla bilir misiniz? Yoksa şartlar dışında olduğunuz için yararlanamaz mısınız? Sonucunu öğrenebilirsiniz.  

Sorgulama işlemi başka bir yöntem ile E-devlet uygulamasından yapabilirsiniz. Bilgileriniz ile girdiğiniz E-Devlet uygulamasında  İletişim Merkezi Başvuru Sonucu Sorgulama yazan bölüme tıklayarak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezinden ulaşabilirsiniz. 

Ücretsiz Tablet Başvurusu MEB

Ücretsiz tablet başvurusu MEB tarafından uzaktan eğitim uygulamasına geçilmesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatmış olduğu bir yardım kampanyadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklaması sonrasında belediyeler ve kurumlarda kampanyaya katılarak ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapacaktır.

Covid-19 salgını sebebi ile sağlık tedbirleri olarak eğitime bir süre verilmişti. Fakat ilerleyen zamanlarda eğitimin devam etmesi adına uzaktan eğitim sistemine geçilmesi karar verildi. Uzaktan eğitim televizyon ve internet üzerinden verilmeye başlandı. Fakat 1’den fazla çocuğa sahip olan ihtiyaç sahibi ailelerin televizyon ve internetin yetmediği fark edilince Milli Eğitim Bakanlığı hemen harekete geçerek ücretsiz tablet dağıtımını başlattı. Pandemi süreci ile ekonomik sıkıntıya düşen ailelerin çocuklarına uzaktan eğitim amacı ile dağıtılan tabletler öğrenciler için büyük mutluluk olacaktır. 

Ücretsiz tablet dağıtımları 500 bin olmak üzere devlet tarafından dağıtılacak, belediyeler ve özel kurumlar tarafından da ücretsiz tablet dağıtım desteği olmaktadır.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Linki

Ücretsiz tablet başvurusu linki bağlı olduğunuz il veya ilçenin belediyesine yahut ücretsiz tablet dağıtımı yapan özel kurumun İnternet sayfanda bulabilirsiniz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi almak için belediye binasına veya kurum binasına giderek detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvuru Formu

Ücretsiz tablet dağıtımı formu doldurabilmeniz için kampanya kapsamındaki gerekli şartlara sahip olmalısınız. İstenen şartlara sahip olduğunuz takdir de yaşamış olduğunuz il ya da ilçenin belediyenin yahut ücretsiz tablet dağıtımı yapan özel kurumun İnternet sayfanda bulanan ücretsiz tablet başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Ücretsiz Bilgisayar Tablet Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu ücretsiz tablet kampanyası uzaktan eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrenciler başlatılmıştır. Ücretsiz tablet başvurusu yaptıktan sonra ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilir ise ücretsiz tablet kampanyasından yararlana bilirsiniz. 

Tablet başvurusu >>>>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.