Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Telefon Numarası
31.03.2023
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu nasıl yapılır? Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapacak olan kişiler Antalya Büyükşehir Belediyesi il sınırları içinde yaşıyor olmaları gereklidir. Türkiye sınırları içerinde yaşayan bir çok ihtiyaç sahibi aileler vardır. Hatta dünyayı saran covid-19 salgını nedeni ile ihtiyaç sahibi ailelerin oranları yükselmiş durumdadır. Bu nedenle vatandaşlar devletten yardım taleplerinde bulunmaktadır. Her il belediyesinin kendi çapına göre yardım kampanyaları vardır. Antalya Büyükşehir Belediyesi ’de kendi ekonomik durumları kapsamında vatandaşına yardım eli uzatmaktadır.

Belediyelerin yapmış olduğu yardım dana bazıları gıda yardımı, erzak yardımı, kıyafet yardımı, para yardımı, yakıt yardımı gibi bir çok yardım kampanyaları sunmaktadırlar. Korona virüs salgını yüzünden pandemi döneminde iş yerleri sahipleri dükkânlarını kapatmak zorunda kaldı, çalışanlar ücretsiz izinlere çıkarıldı ve ekonomik sıkıntı çekmeleri kaçınılmaz oldu.

Devlet tarafından göz ardı edilmeyerek pandemi dönemi boyunda yardım kampanyaları başlatıldı. Her devlet tarafından verilen yardımlar, belediyeler tarafından verilen yardımlar tek tek vatandaşlara sunuldu. İhtiyaç sahibi olana herkese gerekli şartlar altında yardımlar yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya il sınırlarında yaşayan vatandaşlar yardım kampanyaların açıklaması ile çokça araştırmaya başladı. Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi olan kişilerin oranın artması ile bir çok yardım paketleri vatandaşa duyurulurdu. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi covid-19 salgı sürecinde bir çok yardım kampanyaları başlatılacağını açıkladı. Yapılan bu açıklama sonrasında vatandaşlar her yerden şartların ve başvuruların neler olduğunu araştırmaya başladı. Pandemi sürecinde iş yerlerini kapatılan, ücretsiz izinlere çıkarılan ve ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlar yardımlar içim müracaatta buluna bilir. 

Başvuruların nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımız varsa müracaatları nasıl yapacağınız hakkında bilgi verebiliriz. Antalya Büyükşehir Belediyesi binasına girerek yardım başvurularında bulunabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz yardımlardan bazıları gıda yardımı erzak kolisi yardımı, para yardımı, yaşlılık maaşı, şartlı eğitim-sağlık yardımı gibi bir çok yardım için müracaat edebilirsiniz.

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesine gitmeden evinden internet üzerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet uygulaması üzerinden bütün yardımların başvuru formlarına ulaşabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir başvuru formlarındandır. Daha önceki yazımızda anlatmış olduğumuz üzere 2 şekilde başvuru formunu bulabilirsiniz. İlk olarak başvuru formuna çağımız vazgeçilmezi olan internet üzerinden bulabilirsiniz. E-Devlet uygulaması üzerinden bilgilerini girerek giriş yaptığınızda Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Formuna ulaşabilirsiniz.

Başka bir yöntem ile başvuru formuna Antalya Büyükşehir Belediye binasına bizzat girerek ulaşabilirsiniz. Fakat devletin ve bizlerin önerileri pandemi sürecinde olduğumuz için evlerinden çıkmadan internet üzerinden işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz. Sağlık tedbirleri karşısında belediye binalarında yoğunluk yaşatmamanız gerekmektedir.

Her yardımın belirli şartları vardır. Fakat hepsi hemen hemen kaplayan şart Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışmıyor olmanız gerekmektedir.

Antalya Halk Süt Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama işlemi bilindik üzere başvurunuz yaptıktan sonra yapabileceğiniz bir işlemdir.  Covid-19 salgını yüzünden 1 Mart 2020 tarihinden sonra işten çıkarılan, iş yerlerini hizmete kapatmak zorunda olan ve ücretsiz izine çıkarılan bütün vatandaşlar yardım başvurularında bulunabilirler. Başvuru formunu dolduktan sonra belediye görevlileri tarafından araştırma yapılmak için onay sürecine girecektir. Başvuru sorgulama işlemini iki şekilde yapabilirsiniz

İlk olarak internet üzerinden E-Devlet uygulamasına giriş yaparak başvuru takip ve sorgulama işlemini yaparak yardımdan yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.  Ayrıca belediyenin resmi internet sitesine girerek de başvurunuzu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İkinci bir yöntem ise Belediye veya kurumlara giderek başvuru sorgulamanızı çalışan görevliler tarafından öğrenebilirsiniz. Fakat pandemi sürecinde sağlık tedbirleri adına evden çıkmadan internet üzerinden kolaylıkla sorgulama işleminizi yapmanızı kesinle tavsiye ediyoruz. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sonucu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sonucu başvurunuz görevliler tarafından incelenip ve araştırılıp onaylanmaktadır. Çünkü başvuruları incelemeye aldıklarında yardım şartlarına uygun olmayan ve ihtiyaç sahibi olmayan kişilerinde yardım talebi bulunduğu görülmektedir. Bu nedenle görevliler başvuruları incelerken böyle başvurulara denk geldiğinde direk olarak başvuruyu ret etmektedirler.

Başvuru yapanlar gerçekten muhtaç olduğu ve şartlara uygun oldukları tespit edildiklerinde başvuruları olumlu cevaplandırılmaktadır. Başvurunuz onaylandıktan sonra alacağınız yardım gıda olabilir, para yardımı olabilir, kömür yardımı olabilir bütün yardımlar adresinize teslim edilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Nakdi Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Nakdi Yardım Başvurusu; bir çok aile ekonomik sıkıntı çekmektedir. Bu sıkıntılar içerinde sadece temel gıda ihtiyacı ve ya kömür, kıyafet gibi yardımlardan başka ihtiyaçları olanlarda vardır. Mesela kirasını ödeyemeyenler, su ve elektrik faturasını ödeyemeyenler gibi ihtiyaç sahibi ailelerde bulunmaktadır. Bu nedenle nakit ihtiyacı olan kişilere nakdi yardım yapılmaktadır. 

Covid-19 salgını yüzünden işten çıkarılan, sağlık tedbirleri için iş yerlerini kapatmış olan, ücretsiz izine çıkarılmış olan bütün vatandaşlar ve ekonomik sıkıntısı olan kira, elektrik ve su faturalarını karşılayacak durumda olmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki vatandaşların nakdi yardım başvurusunda bulunma olanakları vardır. 

Fakat nakdi yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların 1 Mart 2020 itibari ile işten çıkarılmış olması gerekmektedir. Çünkü başvuru esnasında sizden belgelerden biride 1 Mart 2020 itibari ile işten çıkarıldığınızı kanıtlayan belgedir.

İstenen şartlara uygun herkesin internet üzerinden Antalya Belediyesinin resmi web adresine girerek oradan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken hususlardan biride sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdir de yanlış ve eksik bilgili olan başvurular ret cevabı ile sonuçlanacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Sosyal Yardım Kartı Başvurusu bazı belediyelerde olduğu gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi de yardım kartı dağıtmaktadır. Belediyelerde vatandaşın mağduriyeti giderilmesi adına bir çok sosyal yardım türü vardır. Antalya Büyükşehir Belediyesine neye ihtiyacınız olduğunu bildirdiğiniz takdir de sizin hangi yardım faydalanacağınız kararlaştırıp ona göre gerekli müracaatları yapmalısınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu sosyal yardım desteklerinden biride yardım kartı desteğidir. Sizlerde yardım kartı başvurusu yapmak istiyor iseniz çağımız vazgeçilmezi olan internet üzerinden bulabilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan resmi web sayfasına girerek Antalya Büyükşehir Belediyesi Kart Yardım Başvurusuna ulaşabilirsiniz. Unutmamalısınız ki sizden isten bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmalısınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu için “153” numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu numara Antalya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ne bağlanacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim istediğiniz bilgileri daha ayrıntılı şekilde Antalya Büyükşehir Belediyesi iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz. Korona virüs salgı tedbirleri içerinde evlerinizden çıkmadan bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvurularınızı kolaylıkla ve hızlı şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden yaptığınız başvuruları takip edebilir ve sorgulama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon iletişim adreslerinden başvurular ve şartları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesinin telefon iletişim bilgilerini almak isterseniz; santral telefon numarası 0242 249 50 00 hattını arayarak sormak istediğiniz bütün soruları sorabilir ve ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. 

Ayrıca diğer birimlerin ve dahili numaraların iletişim adreslerine ulaşmak isterseniz http://www.antalya-bld.gov.tr/i/iletisim sayfasına tıklayarak bütün birimlerin ve dahili numaralara ulaşabilirsiniz. 

Belediye yardımları>>>>

Yorumlar

  1. Sabina dedi ki:

    Yardımına ihtiyacım var kalabalık yaşıyoruz 2 çocuğum var eşim turizmde çalışıyor kirada yaşıyoruz